Predsjednik - Predsjednica
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Predsjednik - Predsjednica


07.01.2020 | 19:42
Nikad se nikoga ovdje neće sankcionirati pravovremeno jer za to nemamo vremena niti ostalih resursa. Ali ovaj je bio toliko uporan da je to graničilo sa nasiljem.
07.01.2020 | 19:46
Floskule. Ako ti ne vidis, vidi Europa.
Po tebi je i Staljin pozitivan jer je SSSR doveo do velesile.
Da je komunizam valjao, trajao bi i danas.

www.google.com/amp/s/www.glas-koncila.hr...tito-proslost/%3famp

informator.hr/strucni-clanci/europske-re...totalitarnih-sustava
07.01.2020 | 20:02
Ja u tvom rasuđivanju jedino ne prihvaćam tezu da je svaki ljevičar - radikalni ljevičar, odnosno - komunist.
Zar je svaki desničar - radikalni desničar? Zar je npr Plenković proustaški ultradesničarski fašist?
07.01.2020 | 20:06
Nije svaki. Ne treba biti iskljuciv.
Plenkovic je isto sto i Milanovic.
07.01.2020 | 20:07
Riba kaže:
Nikad se nikoga ovdje neće sankcionirati pravovremeno jer za to nemamo vremena niti ostalih resursa. Ali ovaj je bio toliko uporan da je to graničilo sa nasiljem.

Netko ga je očito raspizdio. Nemrem si ga predočit da je bio takav. Uostalom, vaša kuća=vaša pravila. Ja sam u jedno trenutku pomislio da se čovjek razbolio pa ga zato nema na forumu.
07.01.2020 | 20:17
jura22 kaže:
[...] Kakve razlike ima u simboliki?

Zanimljivo bi mi bilo istraziti korelaciju svjetonazora i kolicine pravopisnih gresaka ... malo zabavne statistike.
07.01.2020 | 20:32
Kakve sad to veze ima.
Aludiras da su ljevicari vise pismeni je redovito zavrse filozofski?
07.01.2020 | 20:43
jura22 kaže:
Nije svaki. Ne treba biti iskljuciv.
Plenkovic je isto sto i Milanovic.


“jura22” kaže:
Sve sto ste napisali za Kolindu vrijedi i za Zoku. Jednaki su. Jedino je Zoka nasilnik.
Procitao sam gore neofasizam, on dolazi od ljevicara sto je nebrojeno puta dokazano ne samo kod nas, vec i vani.


Meni su sad ove tvoje dvije izjave u proturječju. Probaj biti jasniji molim te, pomozi mi (nam) da te razumijem(o)
07.01.2020 | 20:55
@smayoo ...
@jura222
mozda mislis na socialismus u Nazional Socialismus

Aludiras da su ljevicari vise pismeni je redovito zavrse filozofski?


ne aludiram ... cini mi se (sto naravno moze biti potpuno krivo) da prepoznajem uzorak... pa bi ga bilo zanimljivo potvrditi ili negirati
07.01.2020 | 21:02
ecvis17 kaže:
jura22 kaže:
[...] Kakve razlike ima u simboliki?

Zanimljivo bi mi bilo istraziti korelaciju svjetonazora i kolicine pravopisnih gresaka ... malo zabavne statistike.


Kad se sjetim onih ranijih vremena, tad je nepismenost statistički bila debelo na strani onih na vlasti, dakle, nominalno, ljevičara. Možda onda nema veze sa svjetonazorom, nego s društvenim oportunizmom?

Šalim se, naravno. Da se nitko ne nađe uvrijeđen. Među mojim kolegama, inženjerima (svih struka), općenito su (statistički) pismeniji oni "desni". A nisu završili ni filozofski, ni Hrvatske studije. Bo.
07.01.2020 | 21:16
@smayoo
sad ozbiljno ... to 'statisticki', mislis stvarno statisticki ... ili po feelingu i osobnom iskustvu?
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.01.2020 | 21:27
tino1 kaže:
Šta je po vama predsudilo da je popušila?


Udaljili ste se prilično od uvodnog pitanja, raspravljajući o ideloškim razlikama ljevice i desnice, a meni se o tom ne da, pa ću samo odgovoriti na ovo gore:

Grad veličine Osijeka nevažećih glasačkih listića i Julienne Bušić u kampanji.
07.01.2020 | 21:36
Ne kužim? Ti misliš da su nevažeći listići uzrok? A ko je Julienne Bušić?
07.01.2020 | 21:40
ecvis17 kaže:
@smayoo
sad ozbiljno ... to 'statisticki', mislis stvarno statisticki ... ili po feelingu i osobnom iskustvu?


Po osobnom iskustvu i po općem dojmu u javnosti.

Količina visokopozicioniranih likova na vlasti koji su vrlo blatantno iskazivali svoju nepismenost (ne govorim čak o pisanju, nego o - čitanju! ) bila je frapantna. Ovako na brzinu, sjećam se Marijana Kalanja, zvanog "vino janjetina". Ako negdje pronađeš članak iz riječkog omladinskog lista "Val", pod imenom "Zvižduk u osam", možeš pročitati dosta pikantnih potankosti o tom naočitom predstavniku nekadašnje komunističke vlasti, koji je još poznat po tome što su mu, dok je radio u riječkom brodogradilištu "Viktor Lenac", zavarili čelične kapice od zaštitnih cipela za brodsku oplatu dok je, trešten pijan, spavao u brodskoj štivi.

Ne bi bilo fer ne spomenuti i Milku Planinc, predsjednicu Saveznog izvršnog vijeća (danas bi rekli - premijerku, samo na razini cijele Jugoslavije, ne samo Hrvatske). Bilo je tu još briljantnih individua. Ali i na nižim razinama. Prisjećam se (kroz suze od smijeha) nekadašnjeg pedagoga u osnovnoj školi koju sam pohađao. On je bio sjajan primjer "intelektualca" posvađanog s padežima. Pa direktor firme u kojoj je radio moj stari, koji je svojoj tajnici redovito ispravljao ispravno natipkane dopise, tako da križa č i ć, ije i je, u neispravne varijante.

I tako... Eeee... dobra stara vremena...
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.01.2020 | 21:49
tino1 kaže:
Ne kužim? Ti misliš da su nevažeći listići uzrok? A ko je Julienne Bušić?


Pogledaj na stranicama državnog izbornog povjerenstva rezultate i ukupan broj glasača. A za Julienne Bušić, proguglaj.
07.01.2020 | 21:51
Daddo kaže:
Grad veličine Osijeka nevažećih glasačkih listića i Julienne Bušić u kampanji.


Fkt se ne slažem da je Julienne Bušić bitno utjecala. Tko se nje još sjeća... Ako nešto u tom smislu, onda izjava kako bi Bandiću nosila kolače u zatvor.

A nevažeći listići - ako si htio reći da su to ljudi koji nisu htjeli glasati za Kolindu, ali su desničari pa nisu htjeli glasati niti za Milanovića, tj. ako si htio reći da bi oni glasali za Škoru da je prošao u drugi krug, oni ne mogu biti razlog što je Kolinda izgubila u drugom krugu jer nevažeći listići ne ulaze u ukupni zbroj. Osim ako ne misliš na priče "što bi bilo kad bi bilo", ali to nema baš smisla.

Jednostavno - ti desno orijentirani koji su glasali za Škoru, nisu htjeli glasati za Kolindu, a svi lijevo orijentirani koji su glasali za neke druge kandidate - jesu glasali za Milanovića, uz njih i još neki koji u prvom krugu nisu izašli na izbore, a koji su jednostavno odlučili glasati protiv Kolinde, i možda jedan manji dio onih koji su u prvom krugu glasali za Škoru.

Stvar je jasna, kako je već napisao Davor. U drugom krugu svakih izbora gdje se održava drugi krug, UVIJEK se glasa "protiv", a ne "za". Glasaš "za" nekog u prvom krugu, taj ne prođe. U drugom ne gledaš "za" koga si, nego glasaš "protiv" onog tko ti je više antipatičan. Velik broj nevažećih listića samo znači da je puno birača smatralo da su im oboje podjednako antipatični, a to onda nikako ne može biti razlog što je Kolinda izgubila. Razlog što je Kolinda izgubila su svi oni koji su glasali protiv nje.
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.01.2020 | 22:11
Smayoo, niti je aktualni SDP ljevica, pa tako ni njihov istaknuti kandidat, niti je HDZ desnica (a shodno tome ni KGK nije desničarka). Ljevica (o kojoj priča HDZ) je K. Peović, Rada Borić, pokojni prof. Šuvar. Desnica prema SDP-u? Skejo i Keleminec. I jedni i drugi su zanemariv politički faktor na HR sceni.

Novi predsjednik jednako kao i bivša predsjednica su dvije strane istog novčića u rukama MMF-a. Obje stranke se formalno deklariraju kao centar, blago ili više lijevo/desno ovisno o potrebi. Bez ikakvog straha i srama će koketirat i jedni i drugi sa ekstremistima na suprotnoj strani spektra kako bi nanijeli štetu “kontra-centru”.
07.01.2020 | 22:46
Ja bih rekao da je tako, više-manje, svugdje u svijetu. Kod nas možda više, nego u Njemačkoj jer smo mi kudikamo manji od Njemačke.
07.01.2020 | 23:16
aha ... ti mislis na vlast u starom sistemu vs vlast u novom ... ok ... nemam neko osobno iskustvo sa starima ... malo pre mlad (1982 godiste).

ja sam vise mislio na danasnje vrijeme ... i vise generalno biracko tijelo, ne nuzno vlast. kada citam komentare po internetima ... jako cesto mi se poklapa da kada je argumentacija desna ... uleti neki pravopisni biser ... naravno, ja osobno nisam neka mjera ... no to mi je dojam

smayoo kaže:
ecvis17 kaže:
@smayoo
sad ozbiljno ... to 'statisticki', mislis stvarno statisticki ... ili po feelingu i osobnom iskustvu?


Po osobnom iskustvu i po općem dojmu u javnosti.

Količina visokopozicioniranih likova na vlasti koji su vrlo blatantno iskazivali svoju nepismenost (ne govorim čak o pisanju, nego o - čitanju! ) bila je frapantna. Ovako na brzinu, sjećam se Marijana Kalanja, zvanog "vino janjetina". Ako negdje pronađeš članak iz riječkog omladinskog lista "Val", pod imenom "Zvižduk u osam", možeš pročitati dosta pikantnih potankosti o tom naočitom predstavniku nekadašnje komunističke vlasti, koji je još poznat po tome što su mu, dok je radio u riječkom brodogradilištu "Viktor Lenac", zavarili čelične kapice od zaštitnih cipela za brodsku oplatu dok je, trešten pijan, spavao u brodskoj štivi.

Ne bi bilo fer ne spomenuti i Milku Planinc, predsjednicu Saveznog izvršnog vijeća (danas bi rekli - premijerku, samo na razini cijele Jugoslavije, ne samo Hrvatske). Bilo je tu još briljantnih individua. Ali i na nižim razinama. Prisjećam se (kroz suze od smijeha) nekadašnjeg pedagoga u osnovnoj školi koju sam pohađao. On je bio sjajan primjer "intelektualca" posvađanog s padežima. Pa direktor firme u kojoj je radio moj stari, koji je svojoj tajnici redovito ispravljao ispravno natipkane dopise, tako da križa č i ć, ije i je, u neispravne varijante.

I tako... Eeee... dobra stara vremena...
09.01.2020 | 09:53
Je li vama čudno kako Smayoo drži karmu, od kad su neki accounts blikirani?
09.01.2020 | 10:29
Wow!
09.01.2020 | 10:32
tino1 kaže:
Je li vama čudno kako Smayoo drži karmu, od kad su neki accounts blikirani?


Meni nije uopce cudno al sacekaj koji dan dok se rodjak ne pojavi s novim profilima.
09.01.2020 | 14:17
Daddo kaže:

Novi predsjednik jednako kao i bivša predsjednica su dvije strane istog novčića u rukama MMF-a.


Na ovo sa MMF-om se mogu samo nasmijati. Da bar radimo po njihovim preporukama, onda ne bi bio toliki broj besmislenih parazita po izmišljenim općinama, županijama koje nemaju nikakvog smisla, agencijama za ono i ovo itd, itd...
09.01.2020 | 17:53
dario15 kaže:
Daddo kaže:

Novi predsjednik jednako kao i bivša predsjednica su dvije strane istog novčića u rukama MMF-a.


Na ovo sa MMF-om se mogu samo nasmijati. Da bar radimo po njihovim preporukama, onda ne bi bio toliki broj besmislenih parazita po izmišljenim općinama, županijama koje nemaju nikakvog smisla, agencijama za ono i ovo itd, itd...


Da radimo po njihovim pravilima ti bi si ljecenje sam ekstra morao placati.
09.01.2020 | 20:22
Ne slažem se. Sustav zdravstvenog osiguranja je gotovo potpuno usklađen. Jedino što nije - je činjenica da se dopunsko i dodatno osiguranje tretira različito, odnosno da privatna osiguranja ne mogu ponuditi dopunsko osiguranje, nego samo HZZO.
09.01.2020 | 20:30
Ćao ekipa. Sve najbolje u Novoj, ovo - ono.
Nemrem vjerovat da je Žabac zaradio ban!
Fakat me nije bilo...
09.01.2020 | 20:41
smayoo kaže:
Ne slažem se. Sustav zdravstvenog osiguranja je gotovo potpuno usklađen. Jedino što nije - je činjenica da se dopunsko i dodatno osiguranje tretira različito, odnosno da privatna osiguranja ne mogu ponuditi dopunsko osiguranje, nego samo HZZO.


MMF bi izracunao koliko bolnica i lijecnika ide na broj stanovnika i valjda pola ukinuo.
Doci do specijaliste bilo bi teze nego do premijera (Danska). Kod specijaliste se ide kad si bolestan a ne kad ti treba bolovanje. Milioni pretraga se naprave bezveze.

Ja bi pola usluga u zdravstvu naplacivao ili neka se ljudi dosatno osiguraju i placaju skidanje madeza.

Gledam kod frizerke neka zena nije ni trepnula kad je ova rekla 300kn za frizuru i jos 20kn ostavi za kavu, a pobuna je kad se participirati treba.
09.01.2020 | 20:55
Ne kužim što te sad tu muči? Ne bi MMF ništa ukinuo, ni bolnice, ni liječnike, nego samo traži da se ne troškove bolnica iz javnog proračuna, nego iz namjenskih sredstava. Drugim riječima, da se postavi održiv sustav zdravstvenog osiguranja.

Sve ostalo što si napisao - slažem se. Ali ne vidim kakve to veze ima s prethodno iznesenim.
09.01.2020 | 21:04
jura22 kaže:

Gledam kod frizerke neka zena nije ni trepnula kad je ova rekla 300kn za frizuru i jos 20kn ostavi za kavu, a pobuna je kad se participirati treba.


Ta ista žena je već platila to zdravstveno osiguranje, jer su joj uzeli od plaće (ako radi).
E sad, da u tom sustvau sasvim sigurno ima neefikasnosti, rasipanja, trošenja na krivim mjestima itd, u to uopće ne sumnjam. Ali nije istina da je besplatno, jer ga svi zaposleni plaćaju.
Tako da izraz participacija (sudjelovanje) je zapravo ordinarna svinjarija. To bi se trebalo zvati 'doplaćivanje pored već izvršene uplate', ali onda bi ljudi mogli početi postavljati pitanja.

Osnovni je problem što bolnice (zdravstveni sustav) vode ljudi koji nisu za to školovani. Oni su liječnici i znaju izliječiti čovjeka (barem načelno, jasno je da i među njima ima onih koji nemaju pojma), ali nemaju pojma kako se vodi velika bolnica ili cijeli zdravstveni sustav.

Mala uzgredna priča koja će metaforički dočarati o čemu govorim. Tamo početkom 90-ih je Benetton imao svoju F1 momčad (tzv. team Enstone, koji je nastao od Tolemana, a kroz povijest je poznat kao Benetton, Renault, Lotus i sad je opet Renault). Rezultati nisu bili nikakvi i on je onda poslao svojeg managera koji se proslavio organizacijom tvornice traperica da dovede momčad u red. I tako je Talijan Flavio Briatore, iz modne industrije uskočio u F1. S njim su se odmah počeli sprdati Englezi, jer što on zna o F1?
On je spremno odgovorio da o F1 on ne zna ništa, ali zna kako voditi pogon koji treba nešto proizvesti. Dosad je vodio tvornicu koja je proizvodila traperice, a sad vodi nešto manji pogon od toga kojem je zadatak proizvesti -performanse.
1994. i 1995. je Schumacher za upravljačem Benettona ('94. s Cosworthovim motorom, '95. s Renaultovim) osvojio naslove prvaka svijeta... Dakle, bio je u pravu i njegov je pogon doista proizveo potrebnu razinu performansi da se osvoje dva uzastopna naslova prvaka.
09.01.2020 | 21:53
Slažem se da u zdravstvu nema sposobnih managera i da je to jedan od najvećih problema zdravstvenog sustava.
Ne slažem se baš u vezi participacije. Imaš kasko osiguranje auta, sa i bez franšize. Premija nije ista, nego je to manja što je franšiza veća. A trošak participacije u zdravstvu je uglavnom prenizak jer je formiran na temelju nekog više socijalnog, nego financijskog kriterija.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 21 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO