Svima želim sretan blagdan Velike Gospe!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Svima želim sretan blagdan Velike Gospe!


18.08.2018 | 22:46
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Jesi Jehovin svjedok?


Ne, a ti?


Nisam.
Al 100% je sikhizam u pitanju!
18.08.2018 | 23:57
Bertone kaže:
A jedi?


Ne. A ti?
19.08.2018 | 00:25
JOHN kaže:
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Jesi Jehovin svjedok?


Ne, a ti?


Nisam.
Al 100% je sikhizam u pitanju!


Nije. Naravno. A kod tebe?

Da ti (vam) olakšam pogađanje, nisam smislio neko konkretno ime za svoju vjeru. Nije mi trebalo, kad je kongregacija tako mala...
19.08.2018 | 09:49
Ovo je glupo

Mislio sam da su na jabučnjaku (aktivni) članovi uglavnom srednjih ili kasnih srednjih godina no ispada da su neki mentalno na razini pred puberteta jer kako drugačije objasniti sumanuto klikanje na negativne palčeve (konkretno @žabac, a vidim da je i @smajoo došao na red) ako se ne slažeš sa nečijim stavom ili mišljenjem. Poštenije bi bilo ako nekome nečija retorika ne odgovara... ili da ne čitata postove ili da ih argumentirano diskvalificira.

Osobno sam @žapcu dao thumbs up kad mi je pomogao savjetom, @smaji za privatnu uslugu kad sam trebao donirati jedan PC potrebitom djetetu u Varaždinu i pitam Vas (Vas koji sumanuto klikčete thumbs down) od kuda Vam pravo da oduzmete ljudima thumbs up koji sam im dao?

Ovako je bolje da tih palčeva ni nema, odnosno ako već nešto mora biti ispod nicka i avatara, onda neka bude broj postova.
19.08.2018 | 11:38
Postoji li neki "standardni" kriterij po kojem se daje palac gore ili dolje? Ako nema - jbg...
19.08.2018 | 12:41
Ja se trudim da imam najvise negativnih bodova. Ne zman da li ima gdje pregled koliko tko ima bodova.

Vjerujen kakao je tranzicija od imati sve jer se ukralo do raditi i muciti se jako bolna.
Svi oni kojima su se preci na kriminalu komunizma docepali bogatstava gdje nista nisu trebali raditi jer su bili podibni do danas kada postaju neki drugi podibni a ovi prvi ostaju bez dotoka sa sise.
To su oni koji gorljovo brane bivsi sistem, koji u Ustasama vide zlo, a u partizanima blagostane a i jedni i drugi su fasisti i provodili su fasisticku ideologiju.
19.08.2018 | 14:26
Kako se samo svaka tema uspije preokrenuti na ustase/partizane, gdje si bio '91 i sl

@zabac netko se svojski trudi otjerati te u minus a vidi samo smayu kako marljivo skuplja ove :thumbsup:
19.08.2018 | 14:38
Bertone kaže:
Ovo je glupo

Mislio sam da su na jabučnjaku (aktivni) članovi uglavnom srednjih ili kasnih srednjih godina no ispada da su neki mentalno na razini pred puberteta jer kako drugačije objasniti sumanuto klikanje na negativne palčeve (konkretno @žabac, a vidim da je i @smajoo došao na red) ako se ne slažeš sa nečijim stavom ili mišljenjem. Poštenije bi bilo ako nekome nečija retorika ne odgovara... ili da ne čitata postove ili da ih argumentirano diskvalificira.

Osobno sam @žapcu dao thumbs up kad mi je pomogao savjetom, @smaji za privatnu uslugu kad sam trebao donirati jedan PC potrebitom djetetu u Varaždinu i pitam Vas (Vas koji sumanuto klikčete thumbs down) od kuda Vam pravo da oduzmete ljudima thumbs up koji sam im dao?

Ovako je bolje da tih palčeva ni nema, odnosno ako već nešto mora biti ispod nicka i avatara, onda neka bude broj postova.


Koliko sam upratio, ti "palčevi" nisu ni bili zamišljeni kao nešto pretjerano ozbiljno ili relevantno. Ako ćemo ih donekle shvatiti ozbiljno, možda bi bilo dobro da nema samo ukupan broj "palčeva" već da se "palčevi" daju (ili oduzimaju) s obzirom na temu ili na komentar. No, to bi onda opet bila logistička zadaća za vrijedne ljude koji održavaju ovaj portal u svom slobodnom vremenu i u svojoj dobroj volji.

Ja sam Žapcu dao "palac dolje" zbog "šale" na račun događaja u kojoj je život izgubila jedna osoba. Čak mu ne zamjeram što negativno priča o mojoj neprežaljenoj i voljenoj Jugoslaviji
No, mislim da ga je pokopala "crvena Rijeka"... Ipak je ovo forum kojeg su napravili i održavaju ga ljudi koji su većinom (ako ne i svi) - iz Rijeke. Trebam li još jednom napomenuti da ti ljudi iz Rijeke vode ovaj forum na razini - dobre volje? Dakle, troše svoje vrijeme i resurse da bismo mi tu mogli pomagati jedni drugima, pa čak i trkeljati o nogometu i politici, a zauzvrat ne dobijaju ništa, nikakvu materijalnu vrijednost. Da se mene pita (kao što se ne pita) tako nekako bi i Crkva trebala funcionirati.
19.08.2018 | 14:41
mmesko kaže:
Kako se samo svaka tema uspije preokrenuti na ustase/partizane, gdje si bio '91 i sl


Godwin's law
19.08.2018 | 17:11
zabac kaže:
Ja se trudim da imam najvise negativnih bodova.


Žabac, ja ne znam što se tebi događa, imam dojam da si nešto ozbiljno nesretan u životu. I gdje ima, i gdje nema povoda, ti namjerno i nasilno svaku temu izvrćeš uvijek na ovu istu priču ustaša i partizana. Tako da - da, trudiš se skupljati negativnu karmu i očito ti dobro ide. Ne zato što se netko ne slaže s tobom, nego zato što trolaš. Molim te, prestani već jednom. Potraži pomoć, pronađi što je to što te zapravo muči pa riješi to i prestani trovati sebe i sve ostale oko sebe.

Gjuroo kaže:
No, mislim da ga je pokopala "crvena Rijeka".


Davor, Riba i ja smo Riječani. Da se ne izjašnjavam za njih dvojicu, ali za sebe osobno mogu svakako reći kako nisam simpatizer SDP-a i nemam baš dobro mišljenje o njima, ali slažem se da je neukusno od nečije tragične smrti izvrtati sprdnju. Razlog zašto nisam obrisao taj post je da mi ne bi netko (itko) predbacivao pristranost.

Palčeve za karmu uopće ne primjećujem i ne koristim (osim kad mi ovako netko skrene pažnju) pa ni ne znam koliko je toga "dobio" Žabac, a koliko ja. I nije mi ni bitno.
19.08.2018 | 17:28
Uvijek je bilo budala , ali nije bilo interneta pa su patili samo rodbina i susjedi .
19.08.2018 | 19:32
@zabac

nije niko "manji" hrvat ili "veći" partizan zato šta želi živjeti u jednoj pravednoj, ne homofobnoj, sekularnoj, i humanoj hrvatskoj koja poštiva sve oko sebe kao što traži i od svih da poštivaju nju. Nije niko "manji" hrvat zato jer nije glup da skuži da su oni koji su se kitili hrvatstvom i krščanstvom prodali i ili podjelili sve šta se prodat i podjelit dalo.
Pa sve su informacije svima dostupne i ima dokaza koliko god hoćeš da si stvarno ober glup ako nisi skužio šta se dešavalo i ko su bili pravi akteri pljačke i uništavanja hrvatske. Ako ti to zanemaruješ i pičiš svoj film, onda te stvarno žalim, ali u zadnjoj konzekvenci moram prihvatiti tvoje mišljenje i repektirati ga kao tvoje jer to je ono šta ja želim da je moguće u mojoj Hrvatskoj.
Ali brate, na smrtno stradalim ljudima praviti viceve ili političke poene nije dobro i to ne mogu tolerirati i zato te molim da se javno izviniš za taj gaf ma koliko god ti protiv te partije bio.
19.08.2018 | 20:00
To se vidi iz posta iznad tvojeg koliko ima tolerancije kad me nazva budalom.
To se vidi iz tvojeg posta koliko ima tolerancije kad mi kažeš da sam ober glup.
I sad na kraju, kakve veze ima blagdan Veike Gospe s mojom objavom u drugom threadu (Eto i malo humora...).
Sprdanje je bilo na račun SDP-a.
19.08.2018 | 20:11
e jebi ga sad Zabac.
19.08.2018 | 20:12
zabac kaže:
To se vidi iz posta iznad tvojeg koliko ima tolerancije kad me nazva budalom.


Zašto si zaključio da TEBE naziva budalom? Ha?

Tino ti ne kaže da jesi "ober glup". To je kondicionalna rečenica. Čitaj s razumijevanjem.

Rasprava se razvila u ovom topicu radi Bertoneovog zapažanja na temu karme.

Što se tiče tvog sprdanja "na račun SDP-a", kako rekoh, nisam to obrisao da mi nitko ne predbaci pristranost, ali stvarno je neukusno, da ne kažem degutantno. Nije uopće bitno na čiji je račun. Čovjek je poginuo, jasno je kao dan da je žena kriva, situacija je tragična za sve. Tko god takvu tragediju izvrće na sprdnju na bilo čiji račun... ne znam... trebao bi se vrlo ozbiljno pogledati u ogledalo...
21.08.2018 | 08:21
zabac kaže:
Jok, uopce a post pocinje sa @zabac!!!


Kome post tako počinje? Tinu. A za koga tvrdiš da TEBE naziva budalom? damir1. Zašto?

Ajde, saberi se i idi istresaj frustraciju i nervozu tamo gdje ti je nastala. Ovdje sigurno nije.
21.08.2018 | 08:24
Ostali postovi na temu političkih prepucavanja izbrisani. Od sada pa nadalje i svugdje, iz svih tema osim eventualno onih koje su baš za to otvorene. Idite svi u vražiju mater, i crveni, i plavi, otvorite si svoj forum pa se tamo pljujte do kraja vremena...
21.08.2018 | 08:42
Napokon
21.08.2018 | 21:20
zabac kaže:
damir1 je replicirao na tvoj komentar:

"Uvijek je bilo budala , ali nije bilo interneta pa su patili samo rodbina i susjedi ."
Sigurni nije mislio na Gjuroo-u, a ne dao Bog na tebe.


Zašto ne bi mislio na mene? Ja jesam budala. Ne vidim tu nikakav problem.
21.08.2018 | 21:27
Nije morao misliti ni na koga ponaosob. Meni se u tu njegovu rečenicu uklapa najmanje 10 ljudi koje pamtim iz vremena kad sam bio dijete pa su moji starci (u funkciji rodbine ili susjeda) patili.
21.08.2018 | 21:32
i tako nam je zabac od danas postao "crveni"
23.08.2018 | 13:42
mmesko kaže:
i tako nam je zabac od danas postao "crveni"


Da to je baš jako interesantno. Sad po ljetu slabo pratim forum, ali koliko me sjećanje služi @zabac je do ovog posta imao cca 70-80 karmi, što znači da je za tjedan dana dobio preko 100 negativnih palčeva. Koliko mi je poznato, mislim da se može dati dnevno jedna karma up, pa je vjerovati da se dnevno može dati jedna negativna...ako griješim molim da me se ispravi.

Sad poznavajući forum, znam da je tu aktivnih članova, koji čitaju više manje sve postove i odgovaraju,jedno 30 do 50. Drugi se javljaju samo kad im nešto zapne, pa traže pomoć. Znam da su te karme samo nekakav okvir da se može vidjeti aktivnost pojedinog člana i da ih nitko ne uzima preozbiljno, niti su nešto bitno. Kako se kaže "znatiželja je ubila majmuna", pa što ne bi i mene Ne zanima me tko je davao negativne palčeve, nego me zanima jel netko napravio kakvu skriptu da to radi umjesto njega...da ne mora stalno pratiti vrijeme kad može @zabcu dati palac dole. Ako je u pitanju skripta, ona se relativno lako otkrije, jer ima podešen isti vremenski interval. Ako to nije prevelika gnjavaža za nekog od uredništva foruma, molio bi da se to pogleda.

Osobno ne klikćem previše na palac gore, tu i tamo kad nešto korisno pročitam ili me netko dobro nasmije. Za sad je @smayoo vlasnik moje jedine negativne karme.
23.08.2018 | 13:50
Hvala. Daj slobodno još jednu. Ma, i skriptu napiši.
Nemam pojma koliko je Žabac imao karme prije, niti me zanima ta matematika. Podatak koji tražiš ti ja ne mogui vidjeti. Riba i Davor su admini, oni vjerojatno mogu, ne znam koliko im je to posla i koliko imaju vremena, ali evo, kad vide tvoj post, javit će se sami mogu li ili ne mogu itd.
23.08.2018 | 14:09
Znam da samo admini to mogu, opet naglašavam ako je to puno posla, zaboravite.

Skriptu neznam napisati, ali sam ti napisao u postu kad sam ti je dao
23.08.2018 | 21:50
Da ne idem u off topic, pokrenut ću jednu temu u Jabučnjak forumu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 18 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO