Svima želim sretan blagdan Velike Gospe!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Svima želim sretan blagdan Velike Gospe!


18.08.2018 | 22:46
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Jesi Jehovin svjedok?


Ne, a ti?


Nisam.
Al 100% je sikhizam u pitanju!
18.08.2018 | 23:57
Bertone kaže:
A jedi?


Ne. A ti?
19.08.2018 | 00:25
JOHN kaže:
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Jesi Jehovin svjedok?


Ne, a ti?


Nisam.
Al 100% je sikhizam u pitanju!


Nije. Naravno. A kod tebe?

Da ti (vam) olakšam pogađanje, nisam smislio neko konkretno ime za svoju vjeru. Nije mi trebalo, kad je kongregacija tako mala...
19.08.2018 | 09:49
Ovo je glupo

Mislio sam da su na jabučnjaku (aktivni) članovi uglavnom srednjih ili kasnih srednjih godina no ispada da su neki mentalno na razini pred puberteta jer kako drugačije objasniti sumanuto klikanje na negativne palčeve (konkretno @žabac, a vidim da je i @smajoo došao na red) ako se ne slažeš sa nečijim stavom ili mišljenjem. Poštenije bi bilo ako nekome nečija retorika ne odgovara... ili da ne čitata postove ili da ih argumentirano diskvalificira.

Osobno sam @žapcu dao thumbs up kad mi je pomogao savjetom, @smaji za privatnu uslugu kad sam trebao donirati jedan PC potrebitom djetetu u Varaždinu i pitam Vas (Vas koji sumanuto klikčete thumbs down) od kuda Vam pravo da oduzmete ljudima thumbs up koji sam im dao?

Ovako je bolje da tih palčeva ni nema, odnosno ako već nešto mora biti ispod nicka i avatara, onda neka bude broj postova.
19.08.2018 | 11:38
Postoji li neki "standardni" kriterij po kojem se daje palac gore ili dolje? Ako nema - jbg...
19.08.2018 | 12:41
Ja se trudim da imam najvise negativnih bodova. Ne zman da li ima gdje pregled koliko tko ima bodova.

Vjerujen kakao je tranzicija od imati sve jer se ukralo do raditi i muciti se jako bolna.
Svi oni kojima su se preci na kriminalu komunizma docepali bogatstava gdje nista nisu trebali raditi jer su bili podibni do danas kada postaju neki drugi podibni a ovi prvi ostaju bez dotoka sa sise.
To su oni koji gorljovo brane bivsi sistem, koji u Ustasama vide zlo, a u partizanima blagostane a i jedni i drugi su fasisti i provodili su fasisticku ideologiju.
19.08.2018 | 14:26
Kako se samo svaka tema uspije preokrenuti na ustase/partizane, gdje si bio '91 i sl

@zabac netko se svojski trudi otjerati te u minus a vidi samo smayu kako marljivo skuplja ove :thumbsup:
19.08.2018 | 14:38
Bertone kaže:
Ovo je glupo

Mislio sam da su na jabučnjaku (aktivni) članovi uglavnom srednjih ili kasnih srednjih godina no ispada da su neki mentalno na razini pred puberteta jer kako drugačije objasniti sumanuto klikanje na negativne palčeve (konkretno @žabac, a vidim da je i @smajoo došao na red) ako se ne slažeš sa nečijim stavom ili mišljenjem. Poštenije bi bilo ako nekome nečija retorika ne odgovara... ili da ne čitata postove ili da ih argumentirano diskvalificira.

Osobno sam @žapcu dao thumbs up kad mi je pomogao savjetom, @smaji za privatnu uslugu kad sam trebao donirati jedan PC potrebitom djetetu u Varaždinu i pitam Vas (Vas koji sumanuto klikčete thumbs down) od kuda Vam pravo da oduzmete ljudima thumbs up koji sam im dao?

Ovako je bolje da tih palčeva ni nema, odnosno ako već nešto mora biti ispod nicka i avatara, onda neka bude broj postova.


Koliko sam upratio, ti "palčevi" nisu ni bili zamišljeni kao nešto pretjerano ozbiljno ili relevantno. Ako ćemo ih donekle shvatiti ozbiljno, možda bi bilo dobro da nema samo ukupan broj "palčeva" već da se "palčevi" daju (ili oduzimaju) s obzirom na temu ili na komentar. No, to bi onda opet bila logistička zadaća za vrijedne ljude koji održavaju ovaj portal u svom slobodnom vremenu i u svojoj dobroj volji.

Ja sam Žapcu dao "palac dolje" zbog "šale" na račun događaja u kojoj je život izgubila jedna osoba. Čak mu ne zamjeram što negativno priča o mojoj neprežaljenoj i voljenoj Jugoslaviji
No, mislim da ga je pokopala "crvena Rijeka"... Ipak je ovo forum kojeg su napravili i održavaju ga ljudi koji su većinom (ako ne i svi) - iz Rijeke. Trebam li još jednom napomenuti da ti ljudi iz Rijeke vode ovaj forum na razini - dobre volje? Dakle, troše svoje vrijeme i resurse da bismo mi tu mogli pomagati jedni drugima, pa čak i trkeljati o nogometu i politici, a zauzvrat ne dobijaju ništa, nikakvu materijalnu vrijednost. Da se mene pita (kao što se ne pita) tako nekako bi i Crkva trebala funcionirati.
19.08.2018 | 14:41
mmesko kaže:
Kako se samo svaka tema uspije preokrenuti na ustase/partizane, gdje si bio '91 i sl


Godwin's law
19.08.2018 | 17:11
zabac kaže:
Ja se trudim da imam najvise negativnih bodova.


Žabac, ja ne znam što se tebi događa, imam dojam da si nešto ozbiljno nesretan u životu. I gdje ima, i gdje nema povoda, ti namjerno i nasilno svaku temu izvrćeš uvijek na ovu istu priču ustaša i partizana. Tako da - da, trudiš se skupljati negativnu karmu i očito ti dobro ide. Ne zato što se netko ne slaže s tobom, nego zato što trolaš. Molim te, prestani već jednom. Potraži pomoć, pronađi što je to što te zapravo muči pa riješi to i prestani trovati sebe i sve ostale oko sebe.

Gjuroo kaže:
No, mislim da ga je pokopala "crvena Rijeka".


Davor, Riba i ja smo Riječani. Da se ne izjašnjavam za njih dvojicu, ali za sebe osobno mogu svakako reći kako nisam simpatizer SDP-a i nemam baš dobro mišljenje o njima, ali slažem se da je neukusno od nečije tragične smrti izvrtati sprdnju. Razlog zašto nisam obrisao taj post je da mi ne bi netko (itko) predbacivao pristranost.

Palčeve za karmu uopće ne primjećujem i ne koristim (osim kad mi ovako netko skrene pažnju) pa ni ne znam koliko je toga "dobio" Žabac, a koliko ja. I nije mi ni bitno.
19.08.2018 | 17:28
Uvijek je bilo budala , ali nije bilo interneta pa su patili samo rodbina i susjedi .
19.08.2018 | 19:32
@zabac

nije niko "manji" hrvat ili "veći" partizan zato šta želi živjeti u jednoj pravednoj, ne homofobnoj, sekularnoj, i humanoj hrvatskoj koja poštiva sve oko sebe kao što traži i od svih da poštivaju nju. Nije niko "manji" hrvat zato jer nije glup da skuži da su oni koji su se kitili hrvatstvom i krščanstvom prodali i ili podjelili sve šta se prodat i podjelit dalo.
Pa sve su informacije svima dostupne i ima dokaza koliko god hoćeš da si stvarno ober glup ako nisi skužio šta se dešavalo i ko su bili pravi akteri pljačke i uništavanja hrvatske. Ako ti to zanemaruješ i pičiš svoj film, onda te stvarno žalim, ali u zadnjoj konzekvenci moram prihvatiti tvoje mišljenje i repektirati ga kao tvoje jer to je ono šta ja želim da je moguće u mojoj Hrvatskoj.
Ali brate, na smrtno stradalim ljudima praviti viceve ili političke poene nije dobro i to ne mogu tolerirati i zato te molim da se javno izviniš za taj gaf ma koliko god ti protiv te partije bio.
19.08.2018 | 20:00
To se vidi iz posta iznad tvojeg koliko ima tolerancije kad me nazva budalom.
To se vidi iz tvojeg posta koliko ima tolerancije kad mi kažeš da sam ober glup.
I sad na kraju, kakve veze ima blagdan Veike Gospe s mojom objavom u drugom threadu (Eto i malo humora...).
Sprdanje je bilo na račun SDP-a.
19.08.2018 | 20:11
e jebi ga sad Zabac.
19.08.2018 | 20:12
zabac kaže:
To se vidi iz posta iznad tvojeg koliko ima tolerancije kad me nazva budalom.


Zašto si zaključio da TEBE naziva budalom? Ha?

Tino ti ne kaže da jesi "ober glup". To je kondicionalna rečenica. Čitaj s razumijevanjem.

Rasprava se razvila u ovom topicu radi Bertoneovog zapažanja na temu karme.

Što se tiče tvog sprdanja "na račun SDP-a", kako rekoh, nisam to obrisao da mi nitko ne predbaci pristranost, ali stvarno je neukusno, da ne kažem degutantno. Nije uopće bitno na čiji je račun. Čovjek je poginuo, jasno je kao dan da je žena kriva, situacija je tragična za sve. Tko god takvu tragediju izvrće na sprdnju na bilo čiji račun... ne znam... trebao bi se vrlo ozbiljno pogledati u ogledalo...
21.08.2018 | 08:21
zabac kaže:
Jok, uopce a post pocinje sa @zabac!!!


Kome post tako počinje? Tinu. A za koga tvrdiš da TEBE naziva budalom? damir1. Zašto?

Ajde, saberi se i idi istresaj frustraciju i nervozu tamo gdje ti je nastala. Ovdje sigurno nije.
21.08.2018 | 08:24
Ostali postovi na temu političkih prepucavanja izbrisani. Od sada pa nadalje i svugdje, iz svih tema osim eventualno onih koje su baš za to otvorene. Idite svi u vražiju mater, i crveni, i plavi, otvorite si svoj forum pa se tamo pljujte do kraja vremena...
21.08.2018 | 08:42
Napokon
21.08.2018 | 21:20
zabac kaže:
damir1 je replicirao na tvoj komentar:

"Uvijek je bilo budala , ali nije bilo interneta pa su patili samo rodbina i susjedi ."
Sigurni nije mislio na Gjuroo-u, a ne dao Bog na tebe.


Zašto ne bi mislio na mene? Ja jesam budala. Ne vidim tu nikakav problem.
21.08.2018 | 21:27
Nije morao misliti ni na koga ponaosob. Meni se u tu njegovu rečenicu uklapa najmanje 10 ljudi koje pamtim iz vremena kad sam bio dijete pa su moji starci (u funkciji rodbine ili susjeda) patili.
21.08.2018 | 21:32
i tako nam je zabac od danas postao "crveni"
23.08.2018 | 13:42
mmesko kaže:
i tako nam je zabac od danas postao "crveni"


Da to je baš jako interesantno. Sad po ljetu slabo pratim forum, ali koliko me sjećanje služi @zabac je do ovog posta imao cca 70-80 karmi, što znači da je za tjedan dana dobio preko 100 negativnih palčeva. Koliko mi je poznato, mislim da se može dati dnevno jedna karma up, pa je vjerovati da se dnevno može dati jedna negativna...ako griješim molim da me se ispravi.

Sad poznavajući forum, znam da je tu aktivnih članova, koji čitaju više manje sve postove i odgovaraju,jedno 30 do 50. Drugi se javljaju samo kad im nešto zapne, pa traže pomoć. Znam da su te karme samo nekakav okvir da se može vidjeti aktivnost pojedinog člana i da ih nitko ne uzima preozbiljno, niti su nešto bitno. Kako se kaže "znatiželja je ubila majmuna", pa što ne bi i mene Ne zanima me tko je davao negativne palčeve, nego me zanima jel netko napravio kakvu skriptu da to radi umjesto njega...da ne mora stalno pratiti vrijeme kad može @zabcu dati palac dole. Ako je u pitanju skripta, ona se relativno lako otkrije, jer ima podešen isti vremenski interval. Ako to nije prevelika gnjavaža za nekog od uredništva foruma, molio bi da se to pogleda.

Osobno ne klikćem previše na palac gore, tu i tamo kad nešto korisno pročitam ili me netko dobro nasmije. Za sad je @smayoo vlasnik moje jedine negativne karme.
23.08.2018 | 13:50
Hvala. Daj slobodno još jednu. Ma, i skriptu napiši.
Nemam pojma koliko je Žabac imao karme prije, niti me zanima ta matematika. Podatak koji tražiš ti ja ne mogui vidjeti. Riba i Davor su admini, oni vjerojatno mogu, ne znam koliko im je to posla i koliko imaju vremena, ali evo, kad vide tvoj post, javit će se sami mogu li ili ne mogu itd.
23.08.2018 | 14:09
Znam da samo admini to mogu, opet naglašavam ako je to puno posla, zaboravite.

Skriptu neznam napisati, ali sam ti napisao u postu kad sam ti je dao
23.08.2018 | 21:50
Da ne idem u off topic, pokrenut ću jednu temu u Jabučnjak forumu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 57 minuta
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.76 Seconds

Provided by iJoomla SEO