Svima želim sretan blagdan Velike Gospe!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Svima želim sretan blagdan Velike Gospe!


15.08.2018 | 17:28
Mir i dobro svima i neka vas Bog čuvao.
  • Mate22
  • Posjetitelj
15.08.2018 | 19:05
zabac kaže:
Mir i dobro svima i neka vas Bog čuvao.


Hvala zabac tebi i tvojima sretan blagdan velike Gospe! Živio!
15.08.2018 | 20:14
Sretan svima!
15.08.2018 | 22:22
Svima sretan blagdan Velike Gospe!
15.08.2018 | 22:30
Nego... Danas baš naletih na ovaj video (ne tražeći ništa o Velikoj Gospi niti sam tražio išta o japanskim srednjoškolkama )

youtu.be/P9miB6jKLRw

Iskreno, da sam ovakvu scenografiju vidio na nekom koncertu Škore, Tonsona ili nekog trećeg našeg pjevača, vjerojatno bih to smatrao kičem i populizmom. Ovdje još nisam siguran kako bih to protumačio, al moram priznati da mi ova statua Djevice Marije izgleda moćno. No, možda je to i zbog žestoke glazbe
16.08.2018 | 09:32
To ti je tô! U Hrvatskoj kad projdes pokraj crkva, pljunes na nju. U Irskoj se dizes ranom zorom kako bi stigao na zornicu ili kao sto u Medjimurju rade, ujutro na misu a poodne za komuniste zaokruze.
Ljudi su izgubili ljutskost. Novac postaje jedino cemu se molimo i jedina vrijednost u zivotu.
16.08.2018 | 11:32
Zabac, Crkva u Hrvatskoj je sama puno pridonijela tome da je ljudi zaobilaze u širokom luku. Dobrim dijelom je izgubila svoj duhovni kredibilitet i postala je propovjedatelj licemjerja.
Koliko me pamćenje služi, u zadnjih 2 destljeća Juge, Crkva je sasvim dobro funkcionirala. Nisu smjeli zucnuti o politici, radili su samo svoj posao i to je super funkcioniralo. Danas Crkva u Hrvatskoj često izgleda kao povampireni monstrum koji zajedno s vlastima siše zadnje kune iz džepa ovog napaćenog naroda (da ne spominjem kako još širi i mržnju i netrpeljivost). Kako onda od naroda očekivati da bude drugačiji od toga kada mu vodstvo (i duhovno i svjetovno) daje takav primjer? Sad živimo u kapitalizmu i novac jest vrijednost oko koje se sve vrti.
Jebiga... Kako sad naći kompromis da ne živimo u mrskom nam komunizmu i socijalizmu, a da imamo kvalitetnu Crkvu?
16.08.2018 | 11:50
Probaj s Islamom. Bolje ti bude legao.

Tu leži oznovni problem jer dio građana mrzi državu u kojoj živi i misli kako je "vani" bolje, a korjen problema je lijenost, nerad i ne obrazovanost.
16.08.2018 | 12:14
Nije mi jasno kako uspiješ tako iskočiti iz tračnica i otići u sasvim nekom desetom smjeru. Ko da se svađam sa ženom... Niđe veze.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
16.08.2018 | 12:56
Vidim da se često koristi pogrešno termin "Crkva", pa eto ako nekom pomognem super ako ne nikom ništa jer nemam namjeru ovom prilikom mijenjati nečija uvjerenja.

Crkva to smo svi mi koji smo kršteni.
Crkva je također pojam za građevinu što u ovom slučaju nije bitno.
Crkvene institucije su svećenici sa svojom hijerarhijom.

Stanje "Crkve" kao pojma svih nas, uključujući i svećenike je ukupna slika svih nas, naših usvojenih znanja koja primjenjujemo.
Primjerice to je isto kao što je političko stanje neke države ukupna slika usvojenih znanja svih nas koja primjenjujemo. Naime svi političari su roditelji, braća, sestre, rođaci ili prijatelji većine nas. Ta većina nas, svojim odobravanjem (šutnjom, neznanjem, lijenošću ili direktnim odobravanjem) podržava te političare, a ti političari od ulice, zgrade, sela, preko gradova podržavaju politički vrh, odnosno najveći i najjači laktaroši od njih (da ne koristim preciznije termine ) čine taj politički vrh. Politički vrh naše države ne bi postojao da nema podršku u ukupnoj slici naših usvojenih znanja koja primjenjujemo.
Po istom principu smo svi mi (koji smo kršteni) ukupna slika Crkve i snosimo odgovornost za njeno stanje.

Vezano za odlazak u crkvu, Iz osnova katoličke vjere odlazak u crkvu na obred Euharistije nema nikakve veze sa bilo kojim djelima (uključujući i propovjedaonicu) bilo kojeg svećenika van samog obreda Euharistije (za oltarom). Kada se navede bilo koji takav razlog za ne odlazak u crkvu na obred Euharistije je samo pokazatelj ne poznavanja katoličke vjere.
16.08.2018 | 15:25
Gjuroo kaže:
Nije mi jasno kako uspiješ tako iskočiti iz tračnica i otići u sasvim nekom desetom smjeru. Ko da se svađam sa ženom... Niđe veze.


Bio sam nesto napisao pa sam obrisao.
Crkva se rijesila fasizma koji ga je tlacio od 1940. do 1990. Sas radi isto sto rade sve crkve.
Da ti bude lakse u Srbiji je deset puta gore.
Zato sam ti i predlozio islam jer tamo nema staleskih uhljeba. Samo predan rad i penjes se na drustvenoj ljestvici.
16.08.2018 | 17:53
zabac kaže:
Crkva se rijesila fasizma koji ga je tlacio od 1940. do 1990. Sas radi isto sto rade sve crkve.


Au contraire, mon ami... I hrvatska Crkva i mi svi skupa s njom smo tek sad u fašizmu.
To što sad radi kao i sve crkve mi nije nikakva utjeha niti opravdanje. Kad kažem da je u bivšoj državi Crkva bolje funcionirala nego danas, time ne hvalim bivšu državu već način funcioniranja Crkve. Mislim da je Crkva i u Hrvatskoj trebala nastaviti tako funkcionirati, a ne se početi ponašati kao "onaj režim".

Da ti bude lakse u Srbiji je deset puta gore.
Zato sam ti i predlozio islam jer tamo nema staleskih uhljeba. Samo predan rad i penjes se na drustvenoj ljestvici.


I opet... Kakve veze sad ima kako je u Srbiji? Nek oni uređuju svoje dvorište, a ja ću se baviti svojim. Tako i Plenki veli da je u Africi gore nego u nas. Ne bi li se netko napokon usporedio s nekim tko je bolji od nas? Ja bih radije učio od boljih i napredovao nego se tješio lošijim i stagnirao.

Što se tiče Islama ili bilo koje druge religije, ja sam katolik po kulturnom naslijeđu i nemam nekog razloga to mijenjati. Prihvatio sam Boga, Isusa, Djevicu Mariju, sve anđele i svete... kao svoje duhovne vrijednosti i to mi je ok. Čak mi nije ni potrebna ikoja religija da bih sve to poštivao.
16.08.2018 | 18:40
zabac kaže:
Tu leži oznovni problem jer dio građana mrzi državu u kojoj živi i misli kako je "vani" bolje, a korjen problema je lijenost, nerad i ne obrazovanost.


Netko tko kritički razmišlja i izražava se o svojoj zemlji (ili bilo kojoj drugoj) ne samo da je ne mrzi, nego mu je često više stalo do nje od onih koji drže ruku na srcu deklarativno.
16.08.2018 | 19:12
Ima veze Srbija jer je i ona bila dio te tvoje (Gjuroo) neprezaljene drzave.
Ako smo u fasizmu sada, onda si ti (Gjuroo) fasist/komunist (toje isto govno) jer ja ne vidim fasizam ali sam zato itekako vidio onaj tvij komunizam (koji je isto sto i fasisam).
16.08.2018 | 19:18
Ovo je kriticki: "Danas Crkva u Hrvatskoj često izgleda kao povampireni monstrum koji zajedno s vlastima siše zadnje kune iz džepa ovog napaćenog naroda (da ne spominjem kako još širi i mržnju i netrpeljivost). "

To je po tebi (smayoo) kriticki?
Prije govor mrznje.
Napaceni narod vidi jos jedino Milorada i to tocno odredjenu skupinu.
16.08.2018 | 19:55
zabac kaže:
Ima veze Srbija jer je i ona bila dio te tvoje (Gjuroo) neprezaljene drzave.


Kad ti napišeš nešto ovakvo, ja moram ponovno čitati svoj tekst da vidim što sam zbilja napisao jer mi nije jasno odakle izvlačiš ovakve zaključke.

Ako smo u fasizmu sada, onda si ti (Gjuroo) fasist/komunist (toje isto govno) jer ja ne vidim fasizam ali sam zato itekako vidio onaj tvij komunizam (koji je isto sto i fasisam).


Vidiš li išta na ovoj fotki što je, onako, malo čudno i bode u oči?


Congress.jpg
16.08.2018 | 22:55
zabac kaže:
Ovo je kriticki: "Danas Crkva u Hrvatskoj često izgleda kao povampireni monstrum koji zajedno s vlastima siše zadnje kune iz džepa ovog napaćenog naroda (da ne spominjem kako još širi i mržnju i netrpeljivost). "

To je po tebi (smayoo) kriticki?
Prije govor mrznje.
Napaceni narod vidi jos jedino Milorada i to tocno odredjenu skupinu.


A gdje ti u tome čitaš mržnju prema Hrvatskoj?
17.08.2018 | 06:40
Spominje vlast koja je demokratski izabrana i koja po njemu siri merznju i netrpeljivost. Prema kome?
Republika Hrvatska nije katastarska cestica. To su ljidi, kultura, jezik, vjera, obicaji, nasljedje.
Uvijek me zanimalo kako nikome "Ustaske" kune ne smetaju, a vide "fasiste" svuda okolo.
17.08.2018 | 08:46
Kritika prema vlasti ili bilo kojem od javnih tijela (pa čak i tako agresivno iskazana) nije mržnja prema svojoj zemlji. Hrvatska je, slažem se s tobom - ljudi, kultura, jezik, vjera, običaji, naslijeđe - pa bi dodao još i - priroda, arhitektura, urbana i ruralna, umjetnost, itd. Hrvatska NIJE - vlada, policija, ovo ili ono ministarstvo, kler, bilo koja lokalna samouprava, bilo koja javna služba itd.
Što god, pa i mrzilački i uvredljivo, itko rekao na račun nekog od javnih tijela ili institucija ove zemlje - to nije iskazivanje mržnje prema vlastitoj zemlji. Ajde, pa nisi dijete u prvom osnovne pa da te netko mora učiti toj razlici.
17.08.2018 | 10:19
Ma dobro... Malo sam se slikovito izrazio. Najte kaj zamerit
  • Air
  • Korisnik
  • 64
17.08.2018 | 11:50
Ovo je zanimljiv razvoj događaja koji ne razumijem.

Ako uzmem da razumijete i razlikujete pojmove Crkva, crkva i crkvene institucije (kler), tada kada napadate Crkvu vi (nebitno je sada da li su vaši argumenti točni):

- ako ste kršteni kritizirate sebe,
- ako niste kršteni kritizirate ljude koji čine Crkvu.

Sveukupno nije mi jasno kojem taboru pripadate i koji vam je cilj kritike, da li potaknuti da bude bolje, ili je to samo primitivni poriv pljuvanja po drugima da bi se osjećali bolje jer mislite kako su drugi lošiji od vas?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
17.08.2018 | 12:00
zabac kaže:
Spominje vlast koja je demokratski izabrana i koja po njemu siri merznju i netrpeljivost. Prema kome?
Republika Hrvatska nije katastarska cestica. To su ljidi, kultura, jezik, vjera, obicaji, nasljedje.
Uvijek me zanimalo kako nikome "Ustaske" kune ne smetaju, a vide "fasiste" svuda okolo.


@zabac ovo je klasični primjer jednoumlja koje ne podnosi nikakvu kritiku.
Kritika društva je temeljni uvjet napretka tog društva. Točka.
Kada to nauče tebi slični tek tada nam može početi biti bolje. Do tada ćemo se gušiti u mržnji i prepucavanju dok lopovi i dalje kradu.

To što je vlast demokratski izabrana nije time sveta krava. Primjera imaš koliko hoćeš da je ta vlast u 20 godina sa samo 4 miliona stanovnika nakrala duga većeg nego što je imala Juga sa 20 miliona stanovnika. To bi ti trebalo biti dovoljno da shvatiš odakle puše vjetar, da otvoriš oči i udaljiš se od svog osjećaja mržnje. On prvenstveno tebi čini najveću štetu. Ovo što sam napisao ne znači da je Juga ispravni put Hrvatske .
17.08.2018 | 15:02
Air kaže:
Ovo je zanimljiv razvoj događaja koji ne razumijem.

Ako uzmem da razumijete i razlikujete pojmove Crkva, crkva i crkvene institucije (kler), tada kada napadate Crkvu vi (nebitno je sada da li su vaši argumenti točni):

- ako ste kršteni kritizirate sebe,
- ako niste kršteni kritizirate ljude koji čine Crkvu.

Sveukupno nije mi jasno kojem taboru pripadate i koji vam je cilj kritike, da li potaknuti da bude bolje, ili je to samo primitivni poriv pljuvanja po drugima da bi se osjećali bolje jer mislite kako su drugi lošiji od vas?


Kršten sam dva puta; jednom po protokolu i jednom po Duhu Svetom, igrom slučaja, baš u Isusovim godinama. Jesam li kvalificiran?
Uopće mi nije bila namjera se ni raspravljati, a kamoli pljuvati. Nadovezao sam se na Žapčev komentar i tu je sve krenulo u krasni... pakao
I da... Slažem se da kritiziram sam sebe ako kritiziram skupinu u kojoj se nalazim. Uvijek kažem "MI smo izabrali ovu Vlast (ili što god već)", bez obzira jesam li ja glasovao za tu opciju ili nisam. Jesam li ja Hrvat? Jesam. Jesu li Hrvati izabrali? Jesu. Jel to moja Vlast? Jest. Jel imam pravo na slobodu govora da se ponekad i negativno izrazim o djelovanju Vlast? Nadam se da imam
  • Air
  • Korisnik
  • 64
17.08.2018 | 15:28
Gjuroo kaže:

Jesam li kvalificiran?


Nije bila poanta da li je netko kvalificiran nego da se razumijemo, da ispravno koristimo pojmove.
Kao što sam rekao, kritika je temelj za ispravak / poboljšanje / napredak. U protivnom smo zapali u jednoumlje i veličanje samih sebe bez obzira u kakvim se govnima nalazimo, što nema nikakve veze sa zdravim razumom.
17.08.2018 | 17:39
Air kaže:
Ovo je zanimljiv razvoj događaja koji ne razumijem.

Ako uzmem da razumijete


Koristiš množinu pa pretpostavljam da misliš i na mene. Iako nisam izravno iznio nikakvu kritiku, već samo stao u obranu općeg načela da svatko ima pravo na kritiku i da ga to ne čini "mrziteljem" svoje domovine (s čime se, vidim, slažeš).
Ili griješim, to jest - ne misliš na mene? Na koga onda misliš, ako koristiš množinu, a Gjuroo je jedini koji je izrazio neku kritiku spram Crkve?

i razlikujete pojmove Crkva, crkva i crkvene institucije (kler),


Kad već diskutiramo, koristim priliku istaknuti da se ne slažem baš s opisom "Crkve" kakvog ti daješ, čak i ako jest, recimo to tako - "službeni". Svakako stoji da svi oni koji na neki način, u većoj ili manjoj mjeri, sudjeluju u organiziranim vjerskim aktivnostima u nekoj od vjerskih institucija (pa tako i u rimokatoličkoj Crkvi) donekle utječu na svoju Crkvu (kako god je koji vjernici zvali) pa onda možemo reći i daje sačinjavaju, ali u praksi je obratni utjecaj (onaj od strane malobrojnog klera prema vjernicima) nesrazmjerno veći i jači pa osobno smatram da, bez obzira na "službenu definiciju" - Crkva ipak predominantno jest - kler.

tada kada napadate Crkvu vi (nebitno je sada da li su vaši argumenti točni):

- ako ste kršteni kritizirate sebe,
- ako niste kršteni kritizirate ljude koji čine Crkvu.


Ja jesam kršten (protiv svoje volje, naravno, jer sam bio tek rođena beba), čega sam se, u trenutku kad sam došao do nekih unutarnjih spoznaja, pismeno odrekao te o tome zatražio i dobio pismenu potvrdu ovjerenu od zagrebačkog nadbiskupa. Smatram se vjernikom (ne ateistom, ne agnostikom), ali ne smatram se pripadnikom nikoje i ničije crkve. Vjerujem u pozitivna načela i Isusov nauk i trudim se živjeti po tome. Ne vjerujem da je bio Božiji sin, niti da ga je njegova majka začela s Duhom svetim, niti mislim da je to bitno za suštinu onog što je prenio svijetu. Ne vjerujem da poslije smrti slijedi život vječni, niti mislim da je to bitno da bismo za ovog života živjeli po tim pozitivnim načelima jer ne znam nijednu osobu koja po tim načelima živi ZATO ŠTO SE NADA NEKOJ NAGRADI nakon smrti.

Kamo onda ja spadam, ti odluči.

Rimokatoličku Crkvu ja u biti ne napadam nikad (što bi značilo da je netko napada? kako se napada Crkvu?). Općenito je, u kontekstu toga što sam gore naglasio (da je rimokatolička Crkva za mene predominantno - rimokatolički kler) - prezirem, kao instituciju. Mogu sad ja to naširoko elaborirati ako je svrsishodno, no bitno je naglasiti da to ne znači da ne prepoznajem poštovanja vrijedne pojedince i njihove postupke unutar te Crkve. Jednostavno - za mene to što netko pripada rimokatoličkom kleru ne predstavlja a priori častan položaj koji je a priori vrijedan poštovanja.

Sveukupno nije mi jasno kojem taboru pripadate i koji vam je cilj kritike


Ja pripadam svim taborima. Ljevičari mi uvijek govore da sam ustaško govno, a desničari da sam smrdljiva komunjara. Srbendama sam "tuđmanovac", a Hrvatinama "četnik" i "srboljub" (kako kad). Zagrepčanima sam "blitvar", a "svojim" riječanima sam "smrdljivi Purger".

Tako da ti je meni super. Istrijani to zovu "šete bandijere", samo naopako.

A ako pitaš kojem taboru JA SAM smatram da pripadam, odgovor je - nikad nikojem.


, da li potaknuti da bude bolje


Cilj konstruktivne kritike je uvijek potaknuti da bude bolje. Svojoj djeci obično kažem da ih najviše volim onda kad se ljutim na njih. Jer mi je stalo da budu bolji. Isto vrijedi i za moju domovinu, i za moj zavičaj, naravno.

, ili je to samo primitivni poriv pljuvanja po drugima da bi se osjećali bolje jer mislite kako su drugi lošiji od vas?


Naravno da mislim kako su NEKI drugi PO NEKOM KRITERIJU lošiji od mene. Svatko to za nekog misli. Isto tako i da su neki po tom istom kriteriju - bolji. Pustimo floskule i salonski humanizam.
18.08.2018 | 17:02
Jesi Jehovin svjedok?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.08.2018 | 20:15
smayoo kaže:
Koristiš množinu pa pretpostavljam da misliš i na mene. Iako nisam izravno iznio nikakvu kritiku


Kao što si sam rekao nisam mislio na tebe jer nisi ništa tako napisao. Stoga ti je pretpostavka pogrešna.
Mislio sam na @zapca i @Gjuroo-u.

smayoo kaže:
Kad već diskutiramo, koristim priliku istaknuti da se ne slažem baš s opisom "Crkve" kakvog ti daješ, čak i ako jest, recimo to tako - "službeni".

I ja ću iskoristiti priliku i reći ti je da je ta "definicija" po Sinu Čovječjem - Isusu.
Koliki utjecaj nekog je jedan drugi dio priče, koji se lako razloži i dođemo do spoznaje da smjer i snaga utjecaja ovisi o usvojenom znanju svih aktera priče. Ali utjecaj kakav god bio i što god osobno vjerovali ne mijenja početnu definiciju Crkve.

smayoo kaže:
Kamo onda ja spadam, ti odluči.

To je osobni izbor pojedinca. Opet osobna uvjerenja drugih ljudi o tome gdje se ja ili ti svrstavaš nemaju nikakvu vrijednost. Stoga nije poanta da ja ili netko drugi odlučuje o tome gdje netko "pripada", poanta je da se svatko za sebe izjasni (isključujem trolovski pristup) te na osnovu toga vodimo konverzaciju.
Jedna od meni najlošijih stvari u komunikaciji je komunikacija sa nekim tko se izbjegava izjasniti / svrstati prema svom osobnom uvjerenju i to iskazati. Kao da sam u doba Staljina i svatko se boji da ako nešto krivo / istinito kaže završiti će na Gulagu, ili moderniji slučaj: osoba sa puno raznog znanja ali bez osobnog stava o tim znanjima ili ga ne želi iskazati.

Ja sam kršten kao mali, primio sve sakramente na regularnoj bazi ali sam Boga osobno spoznao tek nakon tridesete. Za mene to nije pitanje uvjerenja nego je to činjenica.

smayoo kaže:
(što bi značilo da je netko napada? kako se napada Crkvu?)

Kada netko bez želje i namjere da se stanje popravi / poboljša ili otkloni iznosi jednosmjerne argumente ne uvažavajući činjenice koje mu ne idu u prilog (naprotiv izbjegava ih). Primjer bi mogao staviti @zapce osvrte / napade na bivšu Jugu a istovremeno ignorira činjenicu da su ljudi iz političkog miljea hrvatske juge (koji su šutnjom odobravali dotadašnja djelovanja unutar juge) vodili novu Hrvatsku i odobrili ili sudjelovali u strašnim stvarima koje su se događale od 1992 do danas.
Tako bi ja opisao razliku napada i kritike.

smayoo kaže:
Jednostavno - za mene to što netko pripada rimokatoličkom kleru ne predstavlja a priori častan položaj koji je a priori vrijedan poštovanja.

Vjerujem sa bi se mogli složiti da pripadnost bilo kojoj skupini, tako i kleru po logici ne čini niti jedno osobu časnom, iako neke položaje možemo smatrati časnim u odnosu prema potrebnom djelovanju na tom položaju.
18.08.2018 | 20:38
JOHN kaže:
Jesi Jehovin svjedok?


Ne, a ti?
18.08.2018 | 21:21
A jedi?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.08.2018 | 21:25
Air kaže:
...tada kada napadate Crkvu vi (nebitno je sada da li su vaši argumenti točni):
- ako ste kršteni kritizirate sebe,
- ako niste kršteni kritizirate ljude koji čine Crkvu.


Da ispravim sam sebe prije nego postane komplicirano.
Pošto se napad i kritika razlikuju tako je moja postavka pogrešna zbog korištenja riječi napad.

Umjesto napad je trebalo pisati kritizirate.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 7 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, toni092, zeljacveseljac, Anonimci (763)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.40 Seconds

Provided by iJoomla SEO