Poklanjam-Mijenjam-Potrazujem (Nisu oglasi)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Poklanjam-Mijenjam-Potrazujem (Nisu oglasi)

24.04.2017 | 20:37
iphone 6s case - www.i-blason.com/iphone-6-armorbox-dual-...protective-case.html

stanje - novo bez ambalaže, isprobano, nesuđenom vlasniku ne treba i ne odgovara, ima na foliji par mačjih dlaka ali nije neuklonjivo i nije škodljivo, te ne utječe na kozmetički izgled

review na youtubetu je -

poklanjam ili mijenjam za - nešto.
24.04.2017 | 21:04
Je li to ide na 6? Ako ide ja bi pokupio.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
24.04.2017 | 21:22
vele da je ista...

www.amazon.com/i-Blason-Full-body-Protec...istant/dp/B00M0QW2RG

osim kaj ova moja kod zvučnika slušalice zgleda drugačije i ima jednu trapeznu rupu, a ne više manjih
  • Hammer
  • Posjetitelj
15.07.2017 | 13:36
Potražujem (kupujem) za upgrade mojeg iMaca i3 27" late2009-mid2010, stvar je hitna!!:

1. 256 GB SSD za ugradnju umjesto optike u iMac... Samsung, Verbatim... SATA sučelje, da je u kućištu, ne gola pločica.

2. HDD 3,5" od 3 Tb za ugradnju umjesto serijskog 1 Tb... isto je SATA.

3. Kupujem i 2 pločice po 4 Gb SO-DIMM memorije na 1333 MHz

Ponude sa cijenom u inbox ili može na WhatsApp 092 342 6611
15.07.2017 | 15:36
Hammer kaže:
Potražujem (kupujem) za upgrade mojeg iMaca i3 27" late2009-mid2010, stvar je hitna!!:

1. 256 GB SSD za ugradnju umjesto optike u iMac... Samsung, Verbatim... SATA sučelje, da je u kućištu, ne gola pločica.

2. HDD 3,5" od 3 Tb za ugradnju umjesto serijskog 1 Tb... isto je SATA.

3. Kupujem i 2 pločice po 4 Gb SO-DIMM memorije na 1333 MHz

Ponude sa cijenom u inbox ili može na WhatsApp 092 342 6611

Na krivome si mjestu. TEsko da ti bude netko dao badava, a mislim kako je ovo zamišljeno za djeljenje. Možda u oglasnik staviti.
  • Hammer
  • Posjetitelj
15.07.2017 | 16:07
Pa i rekoh da KUPUJEM; znači imam lovu u džepu i čekam nekoga tko ima to što tražim za prodati, poklone ne očekujem ima već dobro preko 40 godina, kada sam naritao Djeda Mraza i shvatio neke životne istine... a glede oglasnika, ja se uvalio pod ovo "potražujem", jer to ne znači da hoću badave, nego samo da nešto trebam...
15.07.2017 | 16:32
Stavi oglas u jabučnjakov oglasnik. Ova tema je zamišljena prvenstveno za poklanjanje ili razmjenu (trampu), a ne za kupnju i prodaju pa su ti manje šanse da netko potencijalno zainteresiran vidi tvoj post ovdje, nego u oglasniku.
  • Hammer
  • Posjetitelj
16.07.2017 | 12:02
Hvala, jesam, prije ga nisam vidio na popisu od foruma, naknadno skužih da Oglasnik i nije u sklopu foruma, već portala.
19.07.2017 | 13:30
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_4d2a.jpg

Poklanjam par zvučnika za MacBook Retina 15" early 2013 model, s tim da je samo lijevi potpuno ispravan, radi distorzije desnog se išlo i u mijenjanje. Ako nekome treba, neka se javi na privatni mail.
To prodavat, po meni se ne isplati, kada se u ovlaštenom servisu par može kupiti za 250 kn, plus ako ne znaš kako to staviti sat vremena rada je još toliko - al ajde - barem za tu lovu ona i ispušu prašinu.
Napomena. Modeli early, mid i late 2013 nisu isti po tim nekim unutarnjim rješenjima 'kako se što spaja' - tako da se raspitajte kod Applea pašu li vam ovi zvučnici ako niste baš isti model kao moj.
Eto, toliko od mene...
04.08.2017 | 11:54
IMG_0903.JPG

Mijenjam za neki bluray, ovisno o filmu. Ili za pop filter za stavit ispred mikrofona.
Apple leather case za iphone 7. Dobru kvalitetnu bijelu majicu.

Daje se sve u komadu na podrucju Rijeke.

Ako nemate sta za ponudit, jednostavno poklonim komplet ali volio bi nesto od ovoga gore.
24.10.2017 | 19:43
Zanima li nekoga kupon za $500 popusta za www.nativsound.com/en ? Treba ga iskoristiti do 31.10.2017.
24.10.2017 | 22:05
Možda mene, ali prvo moram malo to proučiti. Vidim da se firma fura na hi end, ali koliko je to istina treba malo guglati i pitati na audio forumima
25.10.2017 | 08:26
cariblanco kaže:
Možda mene, ali prvo moram malo to proučiti. Vidim da se firma fura na hi end, ali koliko je to istina treba malo guglati i pitati na audio forumima

Da, ni s tim popustom nije jeftino. Nisam audiofil, pa je pametno raspitati se prodaju li oni samo stil ili i supstancu. Raspitaj se pa javi ako ti bude zanimljivo.
10.12.2017 | 23:08
Poklanjam neispravan laptop Toshiba Satellite A200-1N5 s pripadajućim strujnim adapterom. Lokacija Zagreb.

Specifikacije su na linku.

Nekad prije no je došao u moje ruke, na njemu su krepali zvučnici (problem je riješila vanjska USB zvučna kartica). Kao takvo je donirano i radilo je sve do sada kad je krepao HDD i RAM. Računalo se pali, ali se nakon nekog vremena ugasi (pretpostavka je prašina, nije mi se dalo raskapati). Ukoliko nekome može koristiti ili je voljan šarafiti, doniram.

Memorija je so-dimm DDR2 667 MHz originalno bila unutra (radi i sa 800 probano), HDD je klasičan SATA, računalo ima iskoristiv ekran i optički drive sigurno... CPU je ispravan, ali zaista nemam volje ni želje frankenštajnirati to...

kontakt u PM.
18.02.2018 | 06:56
Poklanja se HP P1102W wireless printer. Potpuno funkcionalan osim što treba staviti novi toner u njega.

Radi uredno sa macOSom i iOSom. Ako je netko zainteresiran neka se javi na PM. Nažalost ambalaže nema, ali osim njega i strujnog kabela nije baš ni potrebna.

Printer je na lokaciji Rijeke, ali može se poslati po potrebi. Ima u osnovi jako malu kilometražu na sebi.

goo.gl/images/JNe7hn
18.02.2018 | 07:48
Rusty, imaš PM.
07.03.2018 | 06:41
IMG_0964.jpg

Torbica Case Logic u koju stane iPhone 4 (ostali su preveliki) ili mobitel tih dimenzija koji može biti i nešto deblji. Torcica je "za na remen", kožna je i preklop se drži s magnetima. Malo je retro, ali tko tako voli dobro bude mu došla.
Slabo je korištena
Poklanjam.
08.04.2018 | 20:00
Poklanjam apple tv treće generacije, ne radi wifi chip, tako da radi samo s ethernet kabelom. Podrucje rijeka. osobna primopredaja.
12.04.2018 | 09:10
Apple iPhone 3G se poklanja. Ispravan, ali treba promijeniti razbijeno staklo i stražnju plastiku (body), s druge strane je ispravan pa ako netko želi kemijati po njemu neka se javi na pm.

Nije moj osobni (moj još radi ) nego od kolege koji ga ne želi baciti, ali ni ulagati u njega.
23.04.2018 | 09:58
Da li netko na forumu ima dinamometar? Treba mi na 30 sekundi ili trebam uslugu da mi se nešto izmjeri.

Naime, klinac ima za zadaću iz tehničkog za koju treba dinamometrim izmjeriti težinu (ovo mi baš nije jasno jer mislim da dinamometar mjeri silu, ali u zadatku piše težinu) plastične kutijice za grafitne mine (za tehničku olovku) kako bi onda kasnije u pokusima koje ćemo napraviti mogao putem formula izračunati druge zadatke.
23.04.2018 | 10:53
Težina jest sila kojom planeta Zemlja privlači tijelo određene mase sebi. Masa je mjera tromosti tijela.

G=m·g

G - težina, mjeri se u N
m - masa, mjeri se u kg
g - ubrzanje Zemljine sile teže = 9,81 m/s2

Koliko se sjećam, neka od prethodnih vježbi je trebala biti izrada dinamometra (kit za to dolazi uz radne listove, zar ne). A napraviš ga i sam. Spiralna opruga (može i od kemijske olovke), list papira za zalijepiti oko opruge i iscrtati skalu i drugi list za napraviti fiksni tuljac u kojem stoji opruga.
23.04.2018 | 11:07
Nisu radili dinamometar niti ga imaju u planu (barem prema udžbeniku), a još bolje je da ga nemaju ni u školi, a profesor iz tehničkog traži da za rješavanje zadatka imaju dinamometar kojim će izmjeriti težinu te kutijice za mine... ali neću opet po školstvu

Ako sam te dobro shvatio, dinamometar napravimo od opruge (ili neke gumice), izmjerimo rastezanje opruge (gumice) u cm sa predmeton čiju težinu znamo i tak odobijemo skalu i onda mjerimo težinu kutijice... ili sam krivo pohvatao?
23.04.2018 | 12:02
To je to. Ali ne gumica, nego spiralna opruga. Gumica ima nelinearnu karakteristiku istezanja.
Tijelo poznate mase bi moralo imati 102 g (0,1019 kg) pa je onda njegova težina 1N
23.04.2018 | 18:19
Hvala... bum probao onda sa oprugom od kemijske olovke samo ne znam da li ona nije "prejaka" da može izmjeriti težinu (silu) one male kutijice mina za tehničku
23.04.2018 | 18:32
Ne možeš s tom oprugom.
Pa izvaži na vagi. Gdje je problem. Imaš formulu gore i izračunaj težinu.
Naime, masa i težina nisu isti pojmovi. Masa je stalna ali se težina mijenja kako se hoda po Zemlji ali je promjena mala. NA mjesecu bi se težina jako osjetila. Naravno, masa je stalna.
E sad, masu možemo mjeriti samo vagom jer uspoređujemo poznatu masu s nepoznatom (ona na tržnici), a dinamometrom mjerimo težinu (na oprugu).
23.04.2018 | 18:50
Uhh... pa nemam doma medicinsku vagu (običan sam čovjek, nisam diler) pa da imam sa čime izmjeriti nešto kaj je teško gram ili par grama... a ništa, idem sutra obraditi tetu u lokalnoj ljekarni da mi izvaže kutijicu.
23.04.2018 | 19:16
Ni ne moraš imati. Važi s vodom, a klackalicu napravi. Ili kod prvog zlatara i neka izvaže.
23.04.2018 | 20:38
To sve skupa nema smisla. Zadaću je dobio sin, a ne ti. Ako *STVARNO* nastavnik tehničkog inzistira da oni to trebaju napraviti kao domaću zadaću, a nemaju uvjeta za to, napiši pisamce razredniku/ci, zahtijevaj sastanak i objašnjenje (jer meni to ipak više zvuči kao da je tvoj klinac nešto ne čuo, ili zaboravio). Ako ispadne da je to *STVARNO* tako, i pri tom nema koristi ni od razgovora s razrednikom/com, ni s ravnateljem/icom, piši Savjetodavnoj službi i zahtjevaj od njih tumačenje. Dalje će se stvari riješiti same.
23.04.2018 | 21:22
smayoo kaže:
To sve skupa nema smisla. Zadaću je dobio sin, a ne ti. Ako *STVARNO* nastavnik tehničkog inzistira da oni to trebaju napraviti kao domaću zadaću, a nemaju uvjeta za to, napiši pisamce razredniku/ci, zahtijevaj sastanak i objašnjenje (jer meni to ipak više zvuči kao da je tvoj klinac nešto ne čuo, ili zaboravio). Ako ispadne da je to *STVARNO* tako, i pri tom nema koristi ni od razgovora s razrednikom/com, ni s ravnateljem/icom, piši Savjetodavnoj službi i zahtjevaj od njih tumačenje. Dalje će se stvari riješiti same.

Palo mi je na pamet da nije čuo/pazio na satu pa je jučer pitao putem Vibera (imaju naravno grupu za cijeli razred) da li je netko već napravio zadaću, odnosno da li netko ima dinamometar ili je na drugi način izračunao težinu kutijice... i svi koji su se javili su rekli da nisu napravili još zadaću, da nemaju dinamometar, odnosno da su svi angažirali roditelje za rješavanje zadatka

Što se pak općenito tiče škole, iz hrvatskog, engleskog ili njemačkoga ih profesorice traže da naprave domaće zadaće u PowerPointu, ali im nitko nikad (niti nama roditeljima) nije rekao da imaju pravo na besplatni office 365 (a on je bitan jer recimo prezentaciju izrađenu i LibreOfficeu ne možeš uploadati na servis kojeg koristi profesorica iz engleskog ??!!) jer kao danas svi imaju PC pa je normalno da imaju i office paket ... što onda poteže dalje da manje sposobni roditelji kupuju office, oni malo prilagodljiviji nabave drugim kanalima...uglavnom, kad sam vidio da nitko ne zna za free opciju, upoznao sam roditelje putem (pak naše grupe) kako da dođu do officea legalno, ali to ne umanjuje problem da je to trebala napraviti škola...

... ili recimo danas je došao doma sa trojkom iz informatike (ocjenjivali su im brzinu pisanja), a razlog trojke nije to što se ne snalazi na tipkovnici već što imaju neke MS tipkovnice od 20kn kojima tipke zapinju i ne primaju svaki put (to znam sigurno jer sam bio u kabinetu informatike i popunjavao na PC-u neki formular na jednom od roditeljskih sastanaka) i kome se žaliti za to ili na takav kriterij ocijenjivanja kad nastavnik informatike zna da tipkovnice ne valjaju, ali sliježe ramenima jer se mora držati od ministarstva propisanih kriterija, a ravnatelj radi po sistemu "ne talasaj"

O konkretnom profesoru tehničkog (ili odnosu unutar škole, odnosima nastavnika, vijeću roditelja i dr.) neću sad pisati jer nije bitno za konkretan problem rješavanja zadaće, ali recimo da je taj profesor (iako mlad) malo tanak sa živcima i da se razrednik od klinca i on baš nemaju
23.04.2018 | 21:47
Gledaj... Ništa od svega što si naveo nije razlog da se ne obratiš najprije ravnatelju/ici pa onda savjetodavnoj službi. Čak naprotiv. Imaš ti i podulje pismo pisati. Po mom iskustvu, pismo napišeš i doneseš ga na uvid ravnatelju/ici kad dođeš na sastanak s njim, a poslati ga ne moraš nikad. Pogodi zašto.
Imao sam ja neke epizode (po sasvim drugim temama) s jednom vjeroučiteljicom i još nekima pa sam im nosio i isprintan Ustav RH. Isplati se truda, svjedočim na vlastitom iskustvu.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 minuta
  • Yonkis: iOS 11.3.1 is out.. [link]
  • robee: a ovo je nuzno zlo :),
  • Yonkis: Od Androida preferiram Sony i Motorola. Ako već moram birati.
  • Daddo: i primarni
  • Daddo: a općenito mi android nije opcija za privatni telefon.
  • Daddo: od svih brand name android uređaja samsung mi je najmanje drag :)
  • robee: s7
  • Daddo: 3GS je idealan uređaj za reprodukciju glazbe, da glumi ipod :D (iako imam i ipod nano 4 GB koji još uvijek radi)
  • Yonkis: Daddo, svaka čast! Definitivno nisam očekivao takav "rasplet" :) Robee: a koji Android?
  • robee: android na zalost...privremeno dok si ne rijesim neki iph :)
  • Daddo: nova baterija je unutra... skoro nikad korišten
  • Yonkis: Damn bro! Živiš opasno! :D Trčiš li od utičnice do utičnice ili.. Kako uspijevaš?
  • Daddo: inače, imam ja i 3GS funkcionalan i u radu :D
  • Yonkis: Allright, misunderstanding :)
  • Daddo: pričam o platformi kao takvoj, ne o uređajima fizički. MS više ne radi na Windows Mobile OS-u, developeri ne razvijaju nove aplikacije etc...
  • Yonkis: Daddo, pusti ti to mrtav, jučer vidio iPhone 4/s u tramvaju, mislio sam da je taj model mrtav tj da se koristi in real life. :)
  • Daddo: windows phone je mrtav... vjerojatno je u pitanju Android.
  • Yonkis: Koji je to susjedni tabor? Neki windows phone?
  • robee: privremeno sam u susjednom taboru ali tako mi je bilo dok sam imao i7...nebitno, vratio sam se na jpg kao zadani format
  • robee: ako stavim da je zadani format heic onda ga uploada takvog a heic nitko ne prepoznaje
  • Yonkis: Robee: Settings / Photos / i dolje na dnu, što ti je označeno?
  • robee: meni je kod uploada na Njuskalo stavio .heic i to ne prepoznaje
  • big_mac: tnx idem onda s tim
  • Yonkis: da, go with High Efficiency, a kod slanja ili skidanja slika se convertiraju u jpg tako da druga strana nema problema sa gledanjem *.HEIC formata slike.
  • big_mac: Going with “High Efficiency” gets you half smaller videos/photos without losing quality.
  • big_mac: Moze li mi netko tko se kuzi reci da li da za format fotografija na ajfonu koristim visoka ucinkovitost ilinajkompatibilnije?
  • Yonkis: Shvatio sam, radi se o slijedećem: [link]
  • Yonkis: Čemu služi ova opcija [link] Meni ništa ne "zalocka"
  • Yonkis: big_mac: osobno smatram da uopće nije loše. Baterija se puni i dok ga koristiš.. Što je, npr, sa situacijom da ti je iPhone na docku i slušaš muziku ili koristiš Siri (malo vjerojatno :)
  • big_mac: A koliko je lose koristiti uredaj dok je na punjacu?
  • Soffoklo: Osnovno pravilo je izbjegavati da se uređaj sa Li-ion baterijom isprazni do kraja. Nije drama, ali nije preporučljivo. O samim baterijama u Apple uređajima ima više ovdje [link] i ovdje [link]
  • robee: Puni ga kada ti dodje do 20%
  • dodoonn: 100% praznim na 0 i onda punim?? Koji je barem malo "korisniji" nacin ??
  • dodoonn: Cekajte, kad smo kod baterija ja zapravo radim krivo kada je od 100
  • JOHN: :-) možda i 3%.
  • JOHN: Mislim da se ajfonu X baterija NAPUNI za 2% preko noći.
  • drlovric: Zar ga logicno ne punis nocu?
  • Mislav2222: Meni ne padne niti jedan posto, iphone X
  • big_mac: 6% da padne u stanju mirovanja preko noci je puno
  • smayoo: PIši u forum
  • Yonkis: Jutro.. Opet ja sa baterijom, znam, dosadan sam ali me zanimaju vaša iskustva. Točnije, koliko vam postotka "iscuri" tijekom noći, za koliko padne preko noći. Meni kada sve pogasim (avio mode, Battery saver, Location serv Off) padne 6%, a sa time svime upaljeno 11%. Nije li to puno s obzirom da se Apple hvali kako malo troši bateriju u pozadini.
  • smayoo: Što se desnog klika tiče, možeš staviti na desni klik što god želiš. Piši u forum
  • smayoo: To je radilo normalno (i meni radi i sad normalno) na 10.11
  • robee: Taj Stay ne radi naravno...
  • robee: znaci nisam lud :) ne kontam kako taj osx stalno isticu kao super jednostavan i sve radi a za svaku trivijalnu radnju morma traziti upute na netu :(, isto tako i za rar da bi ga napravio nema desni klik nego moram otvoriti app i vuci u nju ono sto zelim rar-ati, hrpa sitnica koje izludjuju...
  • Bertone: ... o lijepi moj Linux :)
  • Bertone: ... otišao je OSX u maunu kad mora postojati aplikacija "Stay to remember" da bi korisnik mogao upravljati otvorenim prozorima :)
  • Bertone: @smayoo, ja ću se raniti na ovaj tvoj link :D
  • cariblanco: Nema nigdje prijenosa trke, a medijski je katastrofalno popraćeno. Svugdje u svijetu je to događaj koji pljeni pažnju, samo smo mi sami sebi dostatni :(
  • cariblanco: Maloprije mi je ispred zgrade prošao Tour of Croatia, žalosno je da sam bio ja i još jedan mladić koji smo fotkali...i jedna baka koja je čekala bus :(

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO