mac os 9.2.2
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

mac os 9.2.2


25.04.2007 | 18:50
pozdrav
novi sam na forumu a i u mac svijetu
imam imac g3. 350mhz, power pc g3, 128 mb,

na njemu je instaliran mac os x 10.2.8
nasao sam neke aplikacije koje su starijeg datuma te zahtjevaju classic enviroment kojeg ovaj mac nema. classic folder je jednostavno prazan i ne zeli dizati te aplikacije.
nasao sam na torrentu mac os 9.2.2 .dmg fajl (650 mb) i htio bi ga instalirati. znaci maknuti os x i napraviti fresh install os 9. kako to napraviti? ili ako je moguce popraviti sadasnji os da mogu pokretati te aplikacije u classicu.
molim pomoc i hvala

edit:
kada pokrenem taj .dmg fajl naslov tog otvorenog foldera je \"power mac g4 install\"
oce li to ici na g3 imac.a?
26.04.2007 | 07:06
Napravi dvije particije.
E sad, ako traži G4....traži G4.
Znam da mi je na G3 na poslu...prije par godina 9.2.2 radio, ali je bio apdejtan sa 9.0 na 9.2.2.
Vjerovatno, može na G3.
Ja bi sa takvim procesorom ostavio samo OS 9.2.2
Međutim, postoji mogućnost upgradea procesora za starije macove.
www.macsales.com/
Tek onda bi mogao vrtiti OSX bez problema. Čak i 10.4 Tiger.
  • User
  • Posjetitelj
26.04.2007 | 18:00
Malo djeluje problematicno sto se zove PM G4 install ali svejedno probaj. Kad zaprzis taj CD, ubaci ga u iMac, restartaj i dok ti je ekran jos crn drzi C sve dok ti se ne pojavi Mac OS 9 boot, dalje je sve jednostavno
Ako je samo za G4 onda ce ti to rec odmah tako da se ne moras bojat da ces nesto zeznut.
26.04.2007 | 18:24
nekako mi se čini da taj .dmg nije bootabilan
probao sam par puta sa njega bootat ali ništa.
pa sam ga na kraju skopiro u root i u preferences rekao da boota tu 9tku
kod restarta se pojavi 9.2 boot ali javi ovo: the system software on the startup disk only functions on the original media, not if copied to another drive.
i nudi restart i tako opet u loop.
vjerujem da ima neko jednostavo riješenje ovomu ali ja ga ne znam pa tražim pomoć. ako stisnem onaj mali okrugli gumbić pokraj prisilnog restarta otvara mi se neka vrsta command line.a
dali to pomaže?
  • User
  • Posjetitelj
27.04.2007 | 18:15
nisi trebao iskopirat na disk :-/

Ako ti taj sistem nije na istoj particiji ko Mac OS X, stisni i drzi ALT kod restarta prije nego se pokaze slika i trebo bi ti pokazat izbornik s koje particije ces bootat. U protivnom, digni sistem s OS X boot CD-a i pokreni startup disk i odaberi OS X za boot.

Inace ne vidim zasto ti taj dmg image ne bi radio s CD-a. Ne znam kakvo je tvoje iskustvo al jesi taj dmg zaprzio kao image ili si ga samo iskopirao na CD?
27.04.2007 | 20:52
Raspakiraj taj .dmg i sve što je u njemu zaprži na CD. Tada taj CD ubaci u komp i drži stisnutu tipku C. To bi trebalo pokrenuti instalaciju.
28.04.2007 | 00:43
Dražen je napisao:
Raspakiraj taj .dmg i sve što je u njemu zaprži na CD. Tada taj CD ubaci u komp i drži stisnutu tipku C. To bi trebalo pokrenuti instalaciju.

A najbolje da će ga bootati sa neraspakiranog .dmg
28.04.2007 | 05:32
točno to. neraspakirani .dmg zapržen na cd i neće eto sad sam naučio
instaliran 9.2.2 radi i vozi ko veliki. zakon.
28.04.2007 | 06:31
devetka rulez!
04.04.2012 | 23:00
Poštovanje!

Nov sam ovdje a vidim da je tema slična pa da ne otvaram novu,
imam iBook G3/800 sa OS 9.2.2 na njemačkom jeziku, da li mi netko može
pomoći da ga preštimam na engleski, nisam se do sada susretao sa mac OS
uopće pa sam totalno izgubljen, unaprijed hvala!
05.04.2012 | 01:02
Pozdrav Ghost - nažalost za razliku od OS X, OS 9 je dolazio u lokaliziranim verzijama tako da nije moguće prebaciti jezik - morat ćeš instalirati OS 9 na engleskom jeziku.
05.04.2012 | 02:06
Tako dakle...
A dobio sam 7 CD-a sa tim iBook G3

iBook G4 Mac OS X Install disc 1,2 i 3,
iBook G4 Software Restore 1/3, 2/3 i 3/3
i Aple hardware test iBook G4.

Da li to znači da mogu instalirati OS X i da li taj G3 može vrtjeti OS X?
I za čega služe svi ovi cd-i, koji je proces instaliranja budući da ima toliko
cd-a?
  • User
  • Posjetitelj
05.04.2012 | 10:14
Mislim da je Tiger (OS X 10.4) zadnji Mac OS koji možeš stavit na taj stroj. Možda eventualno Leopard (10.5), ali za njega nisam siguran. Pripremi bar 1GB RAM-a isto. Sa 512 se može radit, ali će se vuć.

Ti CD-i ti ovise o generaciji stroja. iMac G3 je npr. imao 4 restore CD-a sa oba OS-a (X i 9.2.2) i dodatnim softverom, World Book, neku igru + zasebni install CD-i za OS-ove ako nisi htio dodatni softver. Sa ovim tvojim je vjerojatno nešto slično.
05.04.2012 | 10:54
na cd-ima piše da je verzija 10.3
mislim da ima 256 MB RAM

i da, imam još neka 4 cd-a, mac cd 148 02.2007 i 148.1 02.2007
nešto web selling i starter CD ROM, al to sve na njemačkom
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 4 sati
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, m@xym, MacSlavko, miomika, Riba, tino1, Anonimci (283)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO