OPREZ, moguć pokušaj prijevare!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

OPREZ, moguć pokušaj prijevare!


28.05.2014 | 20:40
Tvoj je izbor. Rok i dalje stoji. 2. lipnja 2014. Nakon toga - ban i kaznena prijava.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 20:55
Dobro. Ok. U redu.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 21:13
@kinsif - dobro je stvari gledati sa strane i biti objektivan, ali vjeruj mi da mi ovdje ne reagiramo tek tako i da sada imamo tri razloga da posumnjamo ne samo u poštenje, već i u identitet tog korisnika.

1) Poštenje nekoga tko je u stanju kopirati tuđi hardverski test novog iPhonea i poslati ga uredništvu pod svojim imenom (sada se pitamo je li ime uopće stvarno?) nama za objavu je nepostojeće. Ne samo što je time oštetio originalnog autora, nego da slučajno nismo primjetili krađu, osramotili bismo Jabučnjak kao plagijatorsko mjesto bez kriterija. Cijela ta epizoda je ostala skrivena jer smo prosudili da se možda radi o klincu koji je tražio malo pažnje, pa se na taj način poželio "napraviti važan". Zato smo bili dobronamjerni i sve zataškali. Meni je samo žao mojih sat vremena za lektoriranje teksta koji smo na kraju bacili.


2) Epizoda s Mac minijem je iz moje perspektive bila čisti "scam". Obrana "nisam javio da sam odustao jer je to logično" je smiješna nakon ovakvih poruka:

"Ma naravno, sve će biti uplaćeno kako si mi i naveo, ništa se ne brini. "

"Hoćeš stići odmah sutra poslati ili?"

"Ma ok, nema frke kad stigneš stigneš. Bitno je da ili sutra ili u srijedu pošalješ. Tako da najkasnije u četvrtak bude kod mene. Jesi sve već spakirao? Hoćeš uspiti to sve kao jedan paket poslati? Da ne plaćam duplu poštarinu za dva paketa, zbog tipkovnice."

"Ej, danas nisam nikako stigao do banke da uplatim, ali budem sutra u toku dana. Jel ćeš ga ti sutra moći poslati, ako ti nije problem?"

Ovaj pokušaj prevare je pukao na tome što sam inzistirao: "Šaljem čim mi pošalješ link na transakciju od banke."


3) Cijela ova MacBook Air epizoda sada.

Dakle, čekamo sken osobne iskaznice, naravno provjerit ćemo u MUP-u da nije krivotvorena (što nije baš nestašluk i itekako je kažnjivo).

Toliko za sada.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 22:16
Vidi vraga... Ovo je brzo eskaliralo... Baš mi je žao... Nemam nekih konkretnih iskustava sa Tony-em, osim što mi je u par navrata poslao upit da li prodajem mojeg Minija, na što sam mu odgovorio da ne prodajem i to je bilo to... Iako, bez da ikog za išta optužujem, imam dojam da je Tony uvijek bio jako zainteresiran za trgovinu, mislim, to je legitimno, ali je, barem meni, bilo čudno što je, kad god se neko pohvalio novim strojem, njegovo pitanje uvijek bilo "Kolko si ga platio, da li prodaješ?" Ja bi uvijek prvo rekao "Čestitam, kak te služi?"... Ali to sam možda samo ja...
Tema zaključana.
29.05.2014 | 00:16
-----------PROČITAJ PRVO PS. na kraju---------

Evo da se i ja javim. Također sam imao svoju epizodu sa Tonyem Sopranom.

Ljeto 2012. godine., bio sam na moru u Vodicama. Radno more, posjedujem zabavni park za djecu. E sad kako mi se pojavila potreba za iPad-om, gledam sam oglase malo po netu i nije mi bilo svejedno tek tako naručiti preko njuškala, vec sam otisao na mackorisnik (kontam, ekipa je s foruma, dugo su članovi, sumnjam da bi tu tko koga zajebo).

Tony Soprano je objavio oglas da prodaje novi zapakirani iPad 32GB + Cellular.

Javio sam mu se, dogovorili cijenu i za iPad i za smart cover ili smart case. (koja je bila prilično povoljna, moram priznati). Nisam točno siguran jel case ili cover.

E sad ide problem, paket je uredno stigao nakon par dana u poštu u Vodice, cijena je bila 300-400 kuna viša od dogovorene (nisam točno siguran koji je iznos bio, ali uglavnom nije bio dogovoreni iznos) i smart cover ili case nije nikada stigao.

On se opravdavao je smart case ili cover zaljepio na kutiju u kojoj je bio iPad. Ok, vjerujem čovjeku, i odem u poštu opet da pitam jel bilo šta zaljepljeno na paket, kaže poštar nije. To se niti ne smije raditi. Sad se ja vec razmišljam, sigurno je poštar ukrao.

Ali, imam prijatelja koji radi u pošti, nazovem njega da provjerim jel se smije ljepiti pošiljka na pošiljku, kaže prijatelj NE.

I sad su tu krenili mailovi i prijetnje preko mailova, da bi onda on otvorio topic na mackorisniku u kojem mene optužuje da hocu ja njega prevariti.

Naravno kada sam napisao svoju stranu price, korisnici su povjerovali meni. I tu je on onda pristao poslati mi ponovno smart cover ili case. I tu je prica trebala završiti.

No međutim, stigla je neka jadna maska koja na ebayu košta par $, a na njuškalu 40-50 kn.

Ali samo da napomenem, da dotični gospodin nikako nije htio nikako poslati novi smart cover ili case sve dok nisam napisao da garancija glasi tvrtku Atlantic grupa (JAVNO), i da cu ja uci u trag pravom vlasniku uređaja. A samim time doci i do njega, i tu sad on mijenja pricu, i moli me da to maknem i da mi on šalje novi smart cover/case.

@kinsif se toga možda i sjeca, jer je on isto pisao u tom topicu.

Pokušati cu naci topic, pa postam link ovdje da vidite.

LP

PS. S Obzirom da je to bilo dosta davno, neki detalji iz moga teksta možda i nisu 100% točni.

No, eve link sa mackorisnika u kojem sve lijepo piše.

www.mackorisnik.com/forumi/#/discussion/...snik-forum-oglasnika
Tema zaključana.
29.05.2014 | 00:35
Ok, @juka28 to sam bio priznao odmah da je bila moja greška i ja sam ju ispravio, tako da nemoj stvarati paniku tamo gdje ne treba. Već sam rekao da ću se javiti smayi ili dpasaricu i to je to. Nema potrebe za vrijeđanjem. Ni ja nikoga nisam vrijeđao ni ništa slično.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 00:38
Ne vrijeđam ja tebe, samo sam napisao svoje iskustvo u trgovini s tobom. S obzirom da vidim da postoje još 2 pokušaja prevare, osjecao sam se prozvanim da napišem i svoje iskustvo.

Ja sam na to sada potpuno zaboravio bio, i baš sad bi si uzimao novi iPad i vjeruj mi znam da to od tebe nece biti, pa makar i da je vakumiran i upola cijene.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 00:57
jbt stvarno... :/

link

e ne znam sad sta da kazem. izgleda da sam dva puta ispao budala jer apriori iskljucujem da neko od aktivnih clanova moze doci do toga da vara druge forumase.

lastavica ne cini proljece, ali tri lastavice...
jos ce na kraju ispasti da ih je cijelo jato!
Tema zaključana.
29.05.2014 | 03:56
Ovo je jedna ruzna situacija, i napisati cu i ja svoj osvrt. Napominjem da Tony.Soprano niti poznajem, niti smo ikada radili nesto zajedno, tako da nemam niti najmanji razlog niti interes da ga branim ili kudim.

Moje vidjenje stvari je da ako na nekom forumu provedes par godina, ti gradis nekakav identitet. Koliko god bio virtualan, ipak je identitet, ulozeno vrijeme, energija, dobri/losi momenti...

Cinjenica je da je taj covjek tu dugo.

Ja sam na ovom forumu mozda 5 godina, upoznao sam jako puno dobrih ljudi, i kada bi se odlucio na transakciju s nekim, normalno je za ocekivati da bi mu dugogodisnji staz na Jabucnjaku bio lijepa referenca u mojim ocima.

Meni osobno su ljudi sa ovog foruma (vjerojatno vodjeni istim nacinom razmisljanja kao moj) unaprijed uplacivali pozamasne iznose, za koje kakve uslugice sto su im trebale od mene. I nikada problema. Ako zelis nekome uciniti uslugu, nesto prodati, nesto zaraditi, los publicitet je najmanje sto trebas. Pogotovo na jednom ovako posjecenom i tematskom forumu.

Podrzavam i da se javno iznesu svi problemi, kako bi i ostali ucesnici bili upuceni, te eventualno izbjegli potencijalne neugodnosti u buducnosti.

Ja sam prodao ne znam ni sam koliko stvari, banalni problemi se nekada dese (nov Ipad ne radi iz kutije, Apple TV vakumiran dodje bez daljinskog, Wacom Int 5 dosao bez olovke i tako.). To su sve nove zapakirane stvari sa nekim greskicama koje su se potkrale, ali ja sam svaki put kompenzirao to kupcu. Ako je na moju stetu, neka je. Mislim da je to pravi put izgradnje odnosa i povjerenja sa ljudima sa kojima radis.

Danas mi ljudi uplate po 1500-2000 eura i kazu, posalji busom kad stignes. Ali trebalo je do toga doci. Sigurno ne lazima, i sitnim muljazicama.

Ovi primjeri koje sam citao zvuce ruzno, i ne vidim racionalno objasnjenje za njih. Mada kazem, shit happens.

Nekome reci poslacu ti ovo a posaljes nesto drugo, ili promijenis dogovoreni iznos, ili ne posaljes nikako, ili ne dodje dio paketa su mi malo previse radikalni...

Ja osobno ne krijem ni identitet niti izgled nigdje, ne krijem se iza avatara jer nemam zasto, ali jeste li sigurni da imate pravo traziti neciju osobnu na uvid? Ja vam mozda iz principa ne bi poslao, jer koji je to Admin/Moderator zakonski ovlasten da nekoga legitimira
Tema zaključana.
29.05.2014 | 05:51
Nemam ovlast nikog legitimirati na javnom mjestu (zapravo, ja osobno imam licencu MUP-a te čak i imam tu ovlast, ali Jabučnjak nema). Međutim, ako netko želi ući i biti u našoj kući, imamo pravo tražiti što god želimo. A sloboda je svakog pojedinca da na to pristane ili ne. Tko ne pristaje, nećemo mu učiniti ništa, ali ga u kuću pustiti - nećemo.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 06:04
Ja sam dosta toga kupovao i prodavao preko oglasnika i nikad nisam pristajao na uplatu i slanje bez obzira da li prodajem ili kupujem.
Sve je išlo ili pouzećem ili osobna predaja, roba sa keš i obrmuto. Ne bi se želio dovesti u situaciju da obraz prodam za par sto kuna. Ljudima sam i poklanjao iako sam ih prodavao.
Ako nije bilo tako odustajao sam od kupovine, ali sam jasno rekao da odustajem. To je moj novac i s njim ću raspolagati kako hoću.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 06:49
Dobro, da li došao scan osobne iskaznice? Pa to barem nije teško, da mene neko pita da pošaljem trebalo bi mi 10".


Mog jednog prijatelja je neki šibicar u njemačkoj prije dva dana mislio olakšati za 1000 €, i pitao me šta o tome mislim.

Moj savjet mu je bio da odmah prijavi muriji. Šta je on i učinio, danas mi piše da su tog šibicara provalili i da treba davati izjavu.
Zato mislim, bez da unaprijed osuđivam, ovo treba prijaviti profesionalcima pa nek odluče. Profesionalci mogu i imaju alate kako doći do dotičnog šibicara. I ako je čovjek kriv, onda ZNA SE. Ako nije, javno mu se izviniti i ućiniti sve da bude rahabilitiran.
Neznam zašto rokovi? Odmah gas i bog.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 07:37
@Smayoo je rekao pravu stvar i jednu vaznu istinu. Jabucnjak je kuća, moglo bi se reći dom za naš digitalni idenditet. Isto kao i u IRL u kuću ne puštamo svakoga nego se prvo uvjerimo tko su i što su.

Istina, provjera identiteta nije tako rigorozna ali pojavile su se sumnje i sada se treba ustvrditi. Zato...osobna se mora slati.


Ja sam takoder imao incident s doticnim, sve sam Smayoo-i napisao u PM. Zna on sve. Tako da broj od "dvije" prevare raste na vrtoglavih moglo bi se reći i 4...
Tema zaključana.
29.05.2014 | 07:59
Pa šta se do sad čekalo? Zar se nije moglo prije nešto poduzeti?
Tema zaključana.
29.05.2014 | 08:27
Sta da se poduzme??? Dogovor o nekoj transakciji se obavlja privatno i jabucnjak nema uvidi u to niti treba da ima.Kada nam se korisnik obratio sa problemom onda smo i reagovali i javno progovorili o tome.Naravno da treba uvijek cuti obje strane.Ovo je otislo predaleko tj tony je zabrljao ali da valja.Samo mi je glupo pasti za sitnu lovu i izgubiti obraz. Po mom misljenju obrazlozenje u svim slucajevima mu je vise nego jadno. Ono sto je dobro iz svega je da prevara (ako je bila namjera) nije uspjela. I ja sam saradjivao sa vise ljudi na forumu a prilicno sam daleko i nikada nije bilo problema tj stvarno nemam neko ruzno iskustvo.Ljudi su mi slali stvari bez uplate novca,popravljao sam mobitele,laptope.... i slao pa tek onda dobivao uplatu bez imalo straha bas iz razloga sto su sa jabucnjaka.Trudit cu se da tako i ostane u nasoj zajednici.Definitvno sam za rok i onda ako se ne rijesi situacja BAN i Prijava za pokusaj prevare. To se ne odnosi samo na Tony-a vec na bilo kog clana jabucnjaka pa da je i Administrator ili Moderator. Sto Smajyoo rece a ja malo karikirao "NE DAM NA SVOJU KUCU".
Tema zaključana.
29.05.2014 | 09:24
Zanimljiva rasprava, ja sam ovdje i na mackorisniku prodao i kupio hrpu stvari i nikad nisam imao loših iskustava.
Neke članove poznam, neke samo preko neta ali zbilja nikad ne bi sumnjao u mac zajednicu, pogotovo u dugogodišnje članove.
Zato je ovo dobar način da se tu i tamo neka iznimka javno obznani i riješi. Ne samo zbog oštećene strane nego zbog ostalih članova.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 09:49
Pratim ovo otkada je otvorena tema. To su ružne stvari i treba ih rezati u korijenu. Bez milosti, o kome god da se radi.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 10:00
E, sada i ja uključujem vlastita iskustva, da ovo ne postane linč.
Šta ću, volim underdogove u svakom fightu...
Svi sa strane vs Tony.Soprano imaju pravo osjećati se prevareno, pogotovo ljudi koji su trgovali s njime i desila su im se navedena iskustva.
Ipak, ja bih htio izdvojiti jedan i više nego pozitivan primjer.
Zapravo, riječ je o osobi - Dragan Lovrić mi se na prvu svidio po komentarima, dok sam s nekima ljubav gradio post po post.
I tom sam čovjeku za Apple Care Retinu 15" koju sam u HR dućanu platio 23.500 kuna uplatio 2000 kn - tada 350$ da mi uzme Apple Care.
Čovjek ne samo da mi je to uzeo, već me je:
1. Naučio rukovati Pay Palom na koji mi je to bila prva uplata.
2. Dao svoju US adresu da si stavim na US account kako bi mi prošla registracija Care-a.
3. Istrpio jedno 50 mailova prije i poslije jer ja nisam znao ovo ili ono, i na sve je lijepo odgovarao - i zaista me učio.
Ne samo u tom slučaju, kada sam konačno kupio taj Mac, čovjek mi je savjetovao koju knjigu od kojeg autora da čitam - “OS X Mavericks: The Missing Manual” od Davida Poguea.
Ma, rječju, osoba kakvu zaista (koliko god želio dobro iskustvo i vjeruješ mu jer je sa foruma na kojem se znate) ne vjeruješ da si upoznao i da je toliko OK.
Ima tu jako puno sličnih osoba uvjeren sam, ali ovo je moje iskustvo.
A sada da nešto kažem o Tony.Sopranu, ali ne kao osobi, već kao avataru.
Još prije nego sam se učlanio u ovaj forum, uvijek sam volio gledati čega je tko vlasnik. Čisto onako, zanimalo me. Za Tonya sam primjetio da je uvijek prvi imao hebene stvari. Upravo sličnu Retinu imao je među prvima, nove serije iPhone-a po dva komada - i uz sliku Soprana - uvijek sam zamišljao lika koji - puši (cigara u ustima avatara), ima para na bacanje, ne hebe živu silu - i sada ispadne ovo...
Nemoj se Tony naljutiti, ali ugled kad rokne, rokne masno. I nikada ne dostigne visine na kojima je bio. Upravo zato, ne da budem protiv Smaye ili dpasarica, nikako - već radi tebe - želim vjerovati da si u pravu. Jesi li, pokazat će vrijeme.
Toliko od mene...
Tema zaključana.
29.05.2014 | 10:01
Ne ulazeći u detalje ovog slučaja, jako mi je drago što je jabučnjak reagirao iako po ničem nisu odgovorni za eventualne (pokušaje) prijevare na forumu ili u oglasniku.
Mislim da su prepoznali da i forum i oglasnik funkcioniraju zahvaljujući povjerenju ljudi i da moraju to povjerenje opravdati.
To je razlog zašto mi njuškalo nije drag. Nikakva pomoć i zaštita korisnicima.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 10:49
saint kaže:
Sta da se poduzme??? Dogovor o nekoj transakciji se obavlja privatno i jabucnjak nema uvidi u to niti treba da ima.Kada nam se korisnik obratio sa problemom onda smo i reagovali i javno progovorili o tome.Naravno da treba uvijek cuti obje strane.Ovo je otislo predaleko tj tony je zabrljao ali da valja.Samo mi je glupo pasti za sitnu lovu i izgubiti obraz. Po mom misljenju obrazlozenje u svim slucajevima mu je vise nego jadno. Ono sto je dobro iz svega je da prevara (ako je bila namjera) nije uspjela. I ja sam saradjivao sa vise ljudi na forumu a prilicno sam daleko i nikada nije bilo problema tj stvarno nemam neko ruzno iskustvo.Ljudi su mi slali stvari bez uplate novca,popravljao sam mobitele,laptope.... i slao pa tek onda dobivao uplatu bez imalo straha bas iz razloga sto su sa jabucnjaka.Trudit cu se da tako i ostane u nasoj zajednici.Definitvno sam za rok i onda ako se ne rijesi situacja BAN i Prijava za pokusaj prevare. To se ne odnosi samo na Tony-a vec na bilo kog clana jabucnjaka pa da je i Administrator ili Moderator. Sto Smajyoo rece a ja malo karikirao "NE DAM NA SVOJU KUCU".


Braco, nisam mislio da je Jabučnjak trebao nešto poduzeti, nego žrtve tog i ili takvog šibicara. Kad vidim da se sve više ljudi želi na nepravilnosti u poslovnom odnosu.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 11:14
Ionako po zakonu imamo obvezu predati OIB, to se trebalo ubaciti s novom verzijom Jabučnjaka.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 11:49
O ovakvim stvarima treba pričati i izmjenjivati iskustva. Treba pričati o svim stvarima. Bez obzira koliko sam se "prepucavao" s drlovricem, ali vjerujem da je korektan i OK.
Moj mišljenje je slično kao i kolbino, prema Tony.Sopranu. Uvijek sam se pitao kad je prije uspio nabaviti onaj iPhone 5s! Nisam bio ljubomoran, ali brzina je bila velika.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 12:11
Ovaj slučaj je vrlo jednostavno rješiti za par minuta. Tony je rekao da mu potvrda o slanju nije prolazila na mail_u, što znači da ju je imao u digitalnom obliku na računalu. Može se uplodati na bilo koji host ili dropbox i sl. Nema šanse da bi netko išao brisati potvrdu o slanju, a tim više što je nije uspio isporučiti, nego bi je čuvao za dokaz. Sad jedino ako je formatirao komp, pa je sve nestalo
Tema zaključana.
29.05.2014 | 16:45
Mozda nebi bilo lose (nemojte drvljem i kamenjem ako vec postoji) pokrenuti podforum - iskustva/zadovoljstvo kupnjom/prodajom. Cisto da se izbjegnu ovakve situacije i da netko izlevati preko nekoliko ljudi prije nego se otkrije.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 16:47
U sedam godina koliko sam član Jabučnjaka, ovo je druga ovakva situacija. Računamo da se ljudi i ovako jave, makar nema tog podforuma. Bilo da napišu post pod "Razno", bilo da pošalju PM nekom od admina ili moderatora.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 16:50
smayoo kaže:
U sedam godina koliko sam član Jabučnjaka, ovo je druga ovakva situacija. Računamo da se ljudi i ovako jave, makar nema tog podforuma. Bilo da napišu post pod "Razno", bilo da pošalju PM nekom od admina ili moderatora.


To je ok, i to je rijesenje.
Tema zaključana.
29.05.2014 | 23:16
Čitajući sve ovo, moram priznat da mi baš nije jasno zašto Tony toliko dugo ne podastire tražene stvari.
Ne poznam čovijeka osobno ali mislim da je mogao ponuditi tražene "dokaze" u 5 minuta da ih ima i da želi.
Tema zaključana.
30.05.2014 | 03:27
Suditi o necijem postenju o tome sta ko ima i koliko brzo je to dobio je malo djetinjasto.

Recimo ja sam igrom slucaja (nadam se jos kratko) u poziciji dobiti stvari brze od bilo koga u Hrvatskoj, pa gore navedenom kriteriju ja bi onda treba biti prevarant na steroidima

Nekada se jednostavno zadesis na pravom mjestu u pravo vrijeme. A treba i malo para imati

Koliko god mi to ne htjeli priznati Hrvatska ne kotira bas dobro u svjetskim prodajnim kanalima (o BiH ili Srbiji da i ne pricam), i velike tvrtke se ne trude brzo slati svoje najnovije proizvode u nas kutak svijeta.

Ja sam Sony PS4 imao u rukama u Afganistanu niti 2 dana nakon pocetka prodaje u USA. Treba proci dosta vremena da to stigne u HR redovnim prodajnim kanalima.

Kazem to iz razloga da Tony mozda ima konekcije pa mu to neko donese ili posalje po nekome iz USA ili APO adrese. Nista cudno i neuobicajeno. To je u stvari mozda i jedini nacin distribucije za sve nase ljude koji zele nesto SAD i ODMAH

Znam da nije tema ove price i nije njemu opravdanje, ali cisto moj osvrt na ono "cudio sam se kao ima dobre stvari i dobije ih brzo"
Tema zaključana.
30.05.2014 | 05:54
Ti se ne hvališ kao on!
Tema zaključana.
30.05.2014 | 09:20
Ja osobno nisam za to da svatko otvara temu sa iskustvima kupovine, prodaje, razmjene prema vlastitom nahođenju, jer bi tu bilo više štete i nepotrebnih rasprava, nego koristi. U krajnjem slučaju, Jabučnjak nije nikoga od nas poticao, naveo, te stoga nije niti odgovoran za eventualne posljedice kupoprodaje. To što u svakome žitu ima kukolja, odnosno u svakom forumu budala, trolova..., to se nikada neće promjeniti, ma koliko osobnih podataka trebalo prilikom registracije. Stvar je tu o odgoju i mentalitetu pojedinaca.

Svaki slučaj zlouporabe povjerenja može se prijaviti adminima ili moderatorima, na način kako je i sada učinjeno. S njihove strane uslijedila je promptna i korektna reakcija, a očito je i iz svemira kako će ovaj konkretan slučaj završiti.
I tako to treba biti.

Smatram da se na taj način čuva integritet foruma, sloga forumaša i jabučnjaka, bez nepotrebne šume otvorenih tema sa iskustvima. Onaj tko je pošten, njemu ne treba posebna tema gdje će ga se hvaliti. Dovoljno je dosadašnje iskustvo na forumu. Kao pozitivan primjer izdvojio bih kolegu drlovrica.

Potpuna suprotnost, odnosno negativan primjer je (očito) bivši kolega T.S. O njemu neću ništa pisati, jer tu ne mogu biti objektivan.
Tema zaključana.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 7 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

kajjaznam, Riba, Sank, ZeljkoB, zoranowsky, Anonimci (576)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO