prijedlozi za portal
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

prijedlozi za portal


31.12.2013 | 02:13
1. ankete treba što češće imati i na glavnoj stranici ih objavljivati, bilo bi zanimljivo ih i moći forumski komentirati.
2. ankete trebaju bilježiti IP adresu glasača ili logirani status da ne može jedan te isti deset puta pri svakom refreshu ili pri otvaranju nove podstranice ponovno glasati. Ma znam da neće većina, al..
3. kad sam se logirao, tražio sam neko vrijeme oko polja prijava mjesto gdje se editira profil, nisam ga tamo našao iako bi to mjesto bilo prirodno. Predlažem da osim u glavnom meniju i tamo postavite link na profilne promjene.

u konačnici, iako je dizajn i struktura portala oku ugodna, možda bi bilo moguće razmisliti o unapređenju (novi sam, ne želim bogohuliti, ali ima stvarno jednostavnih , a divnih rješenja, kao npr. wordpress based D22 game review portal)
31.12.2013 | 03:14
Treba uvesti članarinu i onda tim novcem financirati razvoj.
31.12.2013 | 03:31
1) Ankete većinom hendlam ja. Prije smo ih imali više, ali kada smo obradili sve "klasične" teme, onda su se svele na ispitivanje kako korisnici regairaju na neke Apple novosti, najčešće hardver. Kada su rezultati bili zanimljivi, ja sam objavio na naslovnici uz moj komentar, a svi su mogli komentirati ispod toga.

2) Anketni modul i radi tako da jedan korisnik ne može ponoviti svoj glas, tako da to nije problem i rezultati su prilično vjerodostojni.

3) Već duže vrijeme imamo Jabučnjak 3 u pripremi i mnogo toga će biti poboljšano.
31.12.2013 | 03:33
Odlicno! Ali anketno re-glasanje na ovom ipadu mogu ponavljati svakih par minuta.
Logiran.
Nesto ne stima?

Bas se veselim novom portalu!
Hvala!
Ps slazem se s clanarinom, simbolicna ali...100 kn godisnje?
31.12.2013 | 11:45
Naš je zaključak da stvari puno bolje funkcioniraju dok novac nije uključen u proces. Istinski amaterizam i volonterski entuzijazam se ne mogu platiti niti ičim nadomjestiti. Zato ne želimo novac, nego želimo vaše učešće i pomoć.
Tko god je raspoložen pomoći Ribi oko razvoja, neka se javi!
31.12.2013 | 12:02
smayoo kaže:
Naš je zaključak da stvari puno bolje funkcioniraju dok novac nije uključen u proces. Istinski amaterizam i volonterski entuzijazam se ne mogu platiti niti ičim nadomjestiti. Zato ne želimo novac, nego želimo vaše učešće i pomoć.
Tko god je raspoložen pomoći Ribi oko razvoja, neka se javi!


Slazem se. To je to.
31.12.2013 | 12:26
Smayova riječ zakon jabučnjaka i to je to!
31.12.2013 | 12:29
Ne 100kn. 10-20kn, tek toliko da nije badava, na taj način bi se malo pročistili članovi koji su neaktivni. S druge strane, sami forum ima nekakvih troškova, nije sve badava (pošto nema reklama).
31.12.2013 | 13:09
Troskove koje imamo pokrivaju oni koji cijene nas amaterizam.
31.12.2013 | 16:17
Kako već spomenuše, update Jabučnjaka je već duže vrijeme u pripremi i većina nelogičnosti i manjih te većih problema će biti ispravljena vrlo skoro. Sam izgled sa doduše neće bitnije mijenjati.
31.12.2013 | 20:57
slažem se da novac ne kotrlja stvari, ali možda da donacije omogućite?
ili da se uz neko doplaćivanje dobije značka il više poruka, bubam napamet.
ako Vam naravno treba išta novca za hosting itd.

Ne kužim zašt se ne bi reklame vrtile na dijelu portala, pa i nama bi dobro bilo da nam se prezentiraju nove apple stvari?

PS: naravno, ne napadne kao na jutarnjem ili večernjem, nego diskretni banneri ili reviewi?
31.12.2013 | 21:05
Jabucnjak je ovakav bas zato sto nema reklama,spamera,trolova.....Trudit cemo se da tako i ostane.Nekako porodicna atmosfera i lezerna i pristojna zajednica.
Bas zbog nepotrebno trolovanja,ovdje znaceke,br. postova nista ne znace.

Bolje imati 100 postova koji su nekome pomogli nego 1000 gluposti koje ce da se brisu
31.12.2013 | 21:19
Athelas Loraiel kaže:
slažem se da novac ne kotrlja stvari, ali možda da donacije omogućite?
ili da se uz neko doplaćivanje dobije značka il više poruka, bubam napamet.
ako Vam naravno treba išta novca za hosting itd.

Ne kužim zašt se ne bi reklame vrtile na dijelu portala, pa i nama bi dobro bilo da nam se prezentiraju nove apple stvari?

PS: naravno, ne napadne kao na jutarnjem ili večernjem, nego diskretni banneri ili reviewi?


Novac nam ne treba a ti si prvi koji je tražio bannere bilo koje vrste.
Novosti su ionako u modulu "Apple novosti"
31.12.2013 | 21:27
Meni bilo na pameti: "Ako se razmišlja o reklamama, radije pretplata!".
31.12.2013 | 22:38
ok, drago mi je čuti da novac nije potreban super.
i drago mi je da vlada familjarna atmosfera. toga nedostaje...
01.01.2014 | 16:27
Riba kaže:
Kako već spomenuše, update Jabučnjaka je već duže vrijeme u pripremi i većina nelogičnosti i manjih te većih problema će biti ispravljena vrlo skoro. Sam izgled sa doduše neće bitnije mijenjati.


Drago mi je da će ostati sličan, jer meni sa 60g svaka promjena kida živce. Znam da je mladima svaka promjena dobrodošla ali se, zbog nas starijih, trebaju odvijati polakše.
01.01.2014 | 16:55
Sad mi je nešto palo na pamet kad je @boriskr rekao daima šest banki.
Nema dobne granice za korištenje računala! Ovo govorim u kontekstu da je @boriskr rekao prije 40 godina da budemo računalo nosili ispod ruke ili u đepu, isto tako de budemo razgovarali mobitelima, vjerojatno bi drmao s rešetkama u ludnici.
LOL
01.01.2014 | 22:03
Kakvo računalo prije 40 godina? Za telefonsku liniju si platio 3000 DM:angry:
A da ćeš ga nositi u džepu, stvarno bi te strpali, ne u ludnicu.....
01.01.2014 | 22:51
boriskr kaže:
Kakvo računalo prije 40 godina? Za telefonsku liniju si platio 3000 DM:angry:
A da ćeš ga nositi u džepu, stvarno bi te strpali, ne u ludnicu.....


Je sjećam se toga. I moji su toliko platili na selu. Nisam znao da si mi generacija.
01.01.2014 | 23:15
Athelas Loraiel kaže:
1. ankete treba što češće imati i na glavnoj stranici ih objavljivati, bilo bi zanimljivo ih i moći forumski komentirati.

Ovdje bi se mi forumaši trebali uljučiti, i negdje na forumu predložiti teme za anketu.


boriskr kaže:
Drago mi je da će ostati sličan, jer meni sa 60g svaka promjena kida živce. Znam da je mladima svaka promjena dobrodošla ali se, zbog nas starijih, trebaju odvijati polakše.

Vjerujte mi, ima i nas puno mlađih koji mrze promjene, eventualo blaži facelifting prolazi.
02.01.2014 | 08:28
boriskr kaže:
Kakvo računalo prije 40 godina? Za telefonsku liniju si platio 3000 DM:angry:
A da ćeš ga nositi u džepu, stvarno bi te strpali, ne u ludnicu.....

E sad nam tu istu mrežu, koju smo i preplatili, prodaju ponovo. A najsmješnije je da se onda proglašavaju managerom godine, neš ti sposobnosti.
Zašto nije digao npr. 3 Maj i onda postao manager godine.
02.01.2014 | 21:43
jzelko kaže:


Je sjećam se toga. I moji su toliko platili na selu. Nisam znao da si mi generacija.[/quote]


Ide vrijeme, sve brže:(
23.01.2014 | 22:12
Moji prijedlozi su:

- da se naglasi citat u porukama;
- da korisnicki okvir sa strane bude u vrhu, a onda ispod njega "Novo na Jabučnjaku";
- trebalo bi potamniti crvenu highlight boju.

Pokusao sam na slici u attachment-u prikazati sve moje prijedloge.
sema_foruma.jpg
23.01.2014 | 22:14
Okvire sa strane možeš preslagivati kako želiš, uvahti za header i vuci!
Crvena se već spominjala, ali smo odlučili zadržati vrišteću unatoč zdravom razumu.
Ostatak je već poboljšan u novoj verziji, koja samo što nije.
23.01.2014 | 22:18
Riba kaže:
Okvire sa strane možeš preslagivati kako želiš, uvahti za header i vuci!
Genijalno

Riba kaže:
Ostatak je već poboljšan u novoj verziji, koja samo što nije.
Super! Nadam se da cete naci razuma da ipak potamnite crvenu Mozda bi cak i svijetlo zelena (skoro bijela) bila najbolji izbor, tako da prati kompletnu kolor semu foruma.

Ako vam treba bilo kakva pomoc po pitanju dizajna, raspolozen sam da pomognem u slobodno vrijeme
23.01.2014 | 22:41
Mislim da ćeš biti zadovoljan novim-starim dizajnom, doslovno više od godinu i pol dana smo radili na njemu, zadnjih par mjeseci intenzivno. Temelji su isti, ali smo doslovno na svakoj sitnici radili, a pronicljivo oko je već vidjelo da ih ima stotine.
23.01.2014 | 22:47
Sad sam vec nestrpljiv Kad mozemo ocekivati novu verziju?

P.S. Da li ce postojati mogucnost da se sakrije ime i prezime? Pored privatnosti, ja imam problem sto je neispravno pa da sakrijem sramotu
23.01.2014 | 23:21
pa mislim da riba to moze srediti, riba promijeni mu ime i prezime hahahaha
24.01.2014 | 00:12
miki_28 kaže:
Sad sam vec nestrpljiv Kad mozemo ocekivati novu verziju?


Kad bude gotova.

P.S. Da li ce postojati mogucnost da se sakrije ime i prezime? Pored privatnosti, ja imam problem sto je neispravno pa da sakrijem sramotu


Javi mi na mail pa ću ispraviti taj podatak, osim ako se na sramiš svojeg imena. Imena su vidljiva samo u popisu korisnika koji je dostupan prijavljenim ljudima. Ako netko ima problem sa svojim imenom možda Jabučnjak nije pravo mjesto za njega - srećom internet je krcat mjesta koja njeguju anonimnost.
24.01.2014 | 08:02
Kakva privatnost? To su izmislili kriminalci kako bi se sakrili.
Ja bi jos podataka uveo kao obavezne.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 26 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, drlovric, Ender, m@xym, Maxxy, Riba, ZeljkoB, Anonimci (806)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO