iphone navigacija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iphone navigacija


07.07.2010 | 09:00
Ajde ljudi da čujem tko koristi što i koliko ste zadovoljni. Ne mogu se oteti dojmu da je navigacija na iphone-u još uvijek u ranoj fazi razvoja da bi bila konkurentna standalone uređajima ili sam možda u krivu?

Ja se još uvijek suzdržavam od bilo kakve kupnje, al teško. Navigon i iGO mi se čine kao konkretne app za naše podneblje, a Magellan dock kao bolja konkurencija TomTom car kitu i Navigonovom docku.
07.07.2010 | 10:18
navigon definitivno,koristim ga već duže vrijeme na iphoneu i bez problema me vodi tamo di trebam doći
07.07.2010 | 11:07
JA sam zadovoljan sa mapama Igo-a te samoim programom.Navigon je jedino bolji(od Igo-a)u označenim mjestima(Bankomati,Auto saloni...)Ali svakako je po meni Igo bolji izbor
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.07.2010 | 13:26
u vrijeme JBa, isprobao sam iGo i NAViGON, al sam shvatio da mi definitivno ne treba turn by turn na telefonu.. Samostalni uređaj koji imamo u autu, a star je 4 godine ukljucimo eventualno ako se zgubimo u nekoj stranoj zemlji.

Draži mi je princip od turn by turna da se pripremim kao u dobra stara vremena, pogledam mapu, isplaniram put, odredim si nekakve orijentire i vozi..

kaj se tiče mapa, vec sam u nekoliko navratu tu spomenuo MotionXgps i spomenut cu ga opet jer mi je on satelitski kompanjon

također mi je dobro došao i u stranim zemljama jer nudi spremanje karata lokalno na ajfon i to onim zoom levelom koji odrediš.. ima i topo i cestovne mape, ima najcesce na mapama u jakom zoomu i POI, al nema pretrazivanja ulica.. dakle sluzi kao velika papirnata mapa u ruci koja ti pokazuje gdje si.. i jos mnogo toga..

uglavnom, prezadovoljan, tih 15kn je bolje od onih koje sam ko klinac ubacio u preradovićevoj u slot pa 3 minute gledao neku golu tetu kak se okrece, dize noge i bacaka sise okolo..
07.07.2010 | 19:32
Imam TomTom-a koji mi je puno puta pomogao kad je u auto ugradjeni Garmin ostao zbunjen.
09.07.2010 | 20:17
Hvala svima na inputu. Još ću se malo strpiti do jeseni da vidimo što će novog izaći do tad.

@NenadX: zanimljivo, baš TomTom svi kude zato što ima slabu pokrivenost HR. Navodno nekih 60tak posto. Kako ti se ponaša na glavnim, a kako na manjim/sporednim cestama? Nije valjda da je Garmina dobio na manjim prometnicama? :/

Svakako si gledam između ta tri: iGo, Navigon i TomTom...

U međuvremenu, upravo sam uz Bankomat kupio i još jednu HR aplikaciju - Croatia Traffic&Weather. Izvrstan app, s mnoštvo informacija - radari, patrole, stanje na cestama, kamere, vrijeme, granični prijelazi, konverter valuta. Ma milina da budem iskren...
10.07.2010 | 16:50
chatkomaja je napisao:
Hvala svima na inputu. Još ću se malo strpiti do jeseni da vidimo što će novog izaći do tad.

@NenadX: zanimljivo, baš TomTom svi kude zato što ima slabu pokrivenost HR. Navodno nekih 60tak posto. Kako ti se ponaša na glavnim, a kako na manjim/sporednim cestama? Nije valjda da je Garmina dobio na manjim prometnicama? :/


Ovako, treba razlikovati kvalitetu karte i kvalitetu same mape. Za pokrivenost Hrvatske, nemogu govoriti jer TomTom-a ne koristim u Hrvatskoj...
12.07.2010 | 15:33
Mislim da navigacija za RH i nije presudna, jer ne postoji jezicna barijera (jedino zloba ljudi ako su auto-tablice iz krivog dijela drzave). LOL
Imam neovisnu navigaciju Garmin i iGO i ova druga mi je bolja i laksa za koristiti, pogotovo kad trazite neku selendru, a ne znate ulicu (Garmin tu zna gnjaviti).
Mislim da uredjaj i nije toliko presudan. Vazno je da je program stabilan i da je GPS modu precizan (ne znam koliko je u iPhone-u to slucaj). Meni garminov modul lovi 12 satelita (od toga 8-10 bude ulovljeno), sto povecava preciznost.
Treba pricekati jesen jer koliko vidim da iGO daje nadogradnju karata do jeseni ove godine. Stet je dati 100$ i imati nadogradnju 3-4 mjeseca. Nije im neka politika, trebali su nove katre davati uz neki popust ili tako nekako.
12.07.2010 | 15:54
Bum se i ja uključil !
Dobil sam od T-coma Mio M300 navigaciju za auto, prilikom produživanja ugovora. Kako do tada, cca 7 mjeseci , nisam imal iskustva s navigacijom , dosta sam vremena proveo po GPS forumima. Rezime svega je da je za naše krajeve najbolje koristiti IGO i Mireo karte tj. navigaciju, a za vani Garmin, TomTom,Navigon jer su na tim područjima točnije tj. ažuriranije. Tak da svatko po potrebi može odabrati navigacioni sistem koji njemu najbolje odgovara. Mene je znao koji puta iznenaditi preciznošću IGO i Mireo ali i pokojom greškom (vjerovatno nije ažurirano). Ostale nisam probao jer sam s ovima bio zadovoljan, a kod isprobavanja sistema ova dva su mi imala, za mene, jednostavniji meni. Toliko.
Bok !
15.07.2010 | 13:52
Izvrsno! Hvala na inputima, približili ste me odluci. Pričekat ću još pa ćemo vidjet što će jesen/zima (Božić) donijeti...
01.08.2010 | 15:31
1. Navigon 1.6.0 Panorama 3d
2. IGO

02.08.2010 | 23:34
Panorama 3D ?? Hmm, ja sam upravo instalirao navigon europe 1.6.0, dali trebam jos nesto skinuti da imam i panorama 3d ili je to vec u njemu? Na netu se nesto spominje da se jos dodatno instalira pa me to zbunilo :=)
14.08.2010 | 13:34
Hvala na informaciji. Kupljeno

Sad ćemo vidjeti kako se ponaša...
  • bulldog3
  • Posjetitelj
14.08.2010 | 16:19
jel zna ko kad dolazi iphone 4 kod nas?? hvala
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 10 sati
  • JOHN: ……naravno uz par iznimki
  • JOHN: Markec je pobjednik bez obzira na brojke! Jako dobra promocija njega kao mladog umjetnika, tradicije, kraja i države od kuda dolazi. Za ostalo/e sam bez komentara. Bilo je tu svega i svačega :)
  • Ender: da ne budem pogresno shvacen, da sam rasista ili sta vec, ali jedan od malog broja normalnih nastupa.
  • Ender: cestitke iz srbije za uspeh i nastup!
  • smayoo: Slažem se!
  • Gjuroo: Saka čast malom na energiji koju je prenio na ljude. Napokon malo masovne pozitive.
  • Zdravac: U svakom slučaju, čestitam mu. Što se mene tiče, on je pobjednik!
  • Zdravac: čini mi se da sam sad u dokumentarcu vidio da Marko ima doma iMac (?), pa si mislim možda je član našeg foruma?
  • Gjuroo: Ma win-win. Kak se već veli, Lazanja je osvojio srca ljudi, a Oni nek si organiziraju Euroviziju u Švici. Ima se, može se :)
  • smayoo: Ja mislim da je HRT okolo lobirao da žiriji ne daju Marku previše bodova jer HRT nema kinte za organizirati natjecanje iduće godine :D
  • cariblanco: Da je Marko nosio suknju, bili bi pobjednici ;)
  • Gjuroo: Rim tim tagi dim!
  • Yonkis: Krehacro, pa ne zove se uzalud Pro.
  • Krehacro: Uh gledam sad usporedbu...pro bolji
  • drlovric: Ma samo Pro. Neka ide zivot :)
  • Krehacro: iPad air m2 ili iPad pro m2?
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Borisone, Anonimci (395)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO