iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak

• fantasticus
  • Posjetitelj
28.06.2010.   |   03:20
Molio bih pomoć nekoga tko je radio update da pomogne.
Naime imam iPhone 3G, 05.11.07, 3.1.2 i želio bih ga updateati na 4.0

-gdje updatati-koji update koristiti(onaj iz iTunesa ili skinuti svoj pa ga ono check for upadates+shift), linkovi za download novog software
-koji program koristiti za jailbreak i unlock
-što sve treba pogasiti i upaliti kad se radi

Hvala onome tko to napiše pa da nam svima pomogne...

moj iPhone:
iPhone 3G
8GB
05.11.07
3.1.2

EDIT: Savijeti također dobro došli u vezi wallpapera i multitaskinga!!
28.06.2010.   |   11:43
S ovim uglavnom nisam imao problema:
www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4253
Nisam updetao na ios4 pa nemogu komentirati wallpaper i multitasking.
28.06.2010.   |   13:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim
28.06.2010.   |   13:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim

Iz nekog razloga mi je poduplo postove, pa molim brisanje jednog. Hvala.
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   12:30
hvala na pomoci...
sve sam napravio...i radi super!!!
stavio sam wallpapere i MT...

wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje... ako slucajno nesto ostane pojede bateriju i mislim da cu maknuti poslije MT... prvi put mislim da je apple nesto uzasno napravio... neznam dali im je to uopce trebalo... vidim svhu toga na iPadu ali na iPhone... neee...

Hvala svima na pomoci.. i oni koji ce tek radit update MT nije nista posebno...stvaite pa probajte malo ali ce vas izludit...
29.06.2010.   |   18:03
fantasticus je napisao:
wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje...

Pa onda nemoj stiskati to, pa ono, pa ovo. Samo ostavi, iOS bi morao sam odrediti da ugasi aplikaciju koja ti je najduže otvorena, tj. najduže ju nisi koristio.

Sve te aplikacije u MTu su zapravo već ugašene, tj. zapamti se samo (ako su updejtane) saved state (trenutno stanje), a one se pogase.

Ono što tebe buni je popis svih tih aplikacija kad odeš u MT, i sav si u strahu koliko ih ima, no nemoj to brkati - to je popis ZADNJIH korištenih aplikacija i ništa drugo.

Ono što tebi jede bateriju su baš wallpaperi i oni efekti okolo
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   19:40
aha... dobro.. hvala na pomoci..ali svejedno MT je bezveze napravljen... mogao je apple i bolje.... i može još jedno pitanje.. ja sam ga jailbreako i unlocko jer je lockan na t-mobile pa ga koristim na vipu i posto vise nema ono da sam upises apn za internet i mms postavke kako mogu to ponovno dobiti.. mislim vidio sam neku aplikaciju u cydia ali me zanima dali radi... i kako se zove jer sam zaboravio... hvala
Moderatori: jupi, smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 46 minuta
  • rusty: To je sada već pitanje što želiš sa tim strojem... samo kažem da 2,5" može kao i 3,5" u Syno. Drobo sam imao prilike koristit i ono što mogu tvrditi je da servisno se ne može mjeriti ni blizu, ali ti to već znaš.
  • drlovric: Gdje cu vise entry od govanceta 213j? :D Kupovina tog modela je bila promasaj :)
  • rusty: uzmi entry lvl synota i stavi 2,5" u njega ;)
  • drlovric: @rusty: Imam 213j i on je u pogonu. Ali dobit cu nekih 2.5 inch diskova pa sam mislio sloziti Drobo Mini. Samo ideja. Pa sam hio cuti dojmove postojecih vlasnika.
  • rusty: šta nemaš ti synology NAS već drlovric?
  • drlovric: Citao sam reviewse, i kazu da bruji previse a ideja mi je bila da stoji na stolu, pa to otpada :)
  • jmirakul: @drlovric Razmisljao sam o Drobo Miniju ali buka venta je ipak prevelika za moj ukus
  • Riba: Ja imam dobar Mini.
  • drlovric: Jel ima neko ovdje Drobo Mini?
  • dprgom: elementcase.com imaju popust 40% inače je 99$ i free shiping
  • VanjusOS: koliko si platio taj solace case, gdje si naručivao..?
  • dprgom: došao mi je solace case od element case-a za iphone 5s, oduševljen sam, ovo je stvarno najbolji i najljepši case za iphone ikada napravljen
  • moris: okej, hvala
  • smayoo: Moris, piši u forum...
  • moris: ljudi treba mi savjet u vezi iMac-a
  • Zdravac: btw. dobro jutro!
  • Zdravac: ;-)
  • Zdravac: uostalom, ne postoji kod nas novi mobitel, da ga možeš kupiti za jednu kunu
  • Zdravac: Dečki, pretjerujete
  • Mobius1: kad vidim djecu sa mobovim od 4-5k kuna samo da bi apdejtali facebook status sere mi se odmah
  • Mobius1: :) :P
  • smayoo: :)
  • smayoo: Mobius1, kakav si ti to roditelj? :silly:
  • Mobius1: djeca zaslužuju baš govanca od 1kn a ne neki iphone
  • jmirakul: @Sar@ Znate li AppleID i pripadajuci password i/ili mail account vezan uz ID?? Ukoliko nista od toga neznate bojim se da bi se iPhone mogao pretvoriti u staklenu daskicu za rezanje špeka
  • stefanjos: >>link<<
  • smayoo: ne ostavljaj im mobitel, nego inzistiraj da ti to naprave odmah, dok čekaš
  • smayoo: Osobno smatram da je 14 godina itekako dob u kojoj dijete treba preuzimati neku odgovornost. Inače će s 20-25 biti nesposobno da se izbori za svoje mjesto igdje na tržištu rada. Što je možda OK, ako se rodilo sa srebrnom žlicom u ustima. Ali ovo nije forum o roditeljstvu. Ako ti donji link ne pomaže, nosi mobitel u servis. Bilo koji kojeg nasurfaš u svom susjedstvu će ti biti ok, ali ne
  • smayoo: Sar@: >>link<<
  • florijan: etSar@, a ništa. klasičan odgoj. prijatelji, druženje. možda neki sport
  • smayoo: Ha, čuj, nisam ni ja takav tip pomagača... :)
  • Sar@: Hm spajanje na itunes neuspjesno,s obzirom da su na kompu windowsi mjenjanji... Sto sada?!? i Smayoo nismo takav tip roditelja,objasnili smogdje je pogrijesila,no nikakva oduzimanja moba,i davanja govanceta od 1kn... :)
  • smayoo: Sar@, da je moj sin od 13 godina us*ao svoj smartphone čačkanjem, ja bi mu na mail poslao linkove s manualima, neka instalira softver koji treba i popravi svoje s*anje sam. Ako ne uspije, dobije govance od 1kn nadalje, da ga možemo nazvati kad nije doma, i to je to. Mučio bi se par dana i riješio bi to. I usput bi dosta i naučio.
  • Borostef: Ako netko želi čitati i ima UK iTunes račun Apple daje besplatno pet Newsstand časopisa dnevno do 22.8. >>link<<
  • Gotan: ako dodjes sa papirima i spremna izgubiti sve podatke onda mozda :/
  • Sar@: Sta mislis ako odem u neki centar tipa vip,tele2,oce mi oni to htjet napravit? Posto ni ja ni suprug nebaratamo itunesom,icloudom i tim stvarima
  • Sar@: Hm,smayoo,slazem se s tobom,da to nije igracka.. Ima 14 godina,i mogu ti rec da zivi za taj iphone,a to mi nije drago..
  • smayoo: Mislim da moraš napraviti neki hard reset i restorati ga kabelom preko iTunesa
  • smayoo: Ja ti mogu za početak savjetovati da ne daješ djetetu igračke kojima nije doraslo. BIt će vremena za iPhone kasnije. ;) Predlažem ti da napišeš pitanje u forum, ovdje će brzo iscuriti
  • Sar@: Dali se to moze rijesiti "kod kuce" ili bas moram u neke centre?
  • Sar@: kcer mi bila na igralistu,mjenjala sifru na mobitelu,i naravno zaboravi ju.. nakon kolko pokusaja mob se zbloko.... Nemoze se sjetit,sta da radim??ž
  • Sar@: Moze jedan brz odgovor od nekog ko se kuzi u iphone 5
  • Wiseguy: sorry - greška :)
  • Wiseguy: bto
  • smayoo: Onda je greška kod njih, netko ti ga je poslao, a nije smio. Ja bi im na tvom mjestu svejedno dostavio sve što traže i u dopisu napisao da si već primio i paket pa da moliš objašnjenje. Da ti ne nalijepe još kaznu za pokušaj izbjegavanja plaćanja poreza.
  • dprgom: @smayoo da, radi se o istom paketu, isti tracking broj isti pošiljatelj
  • smayoo: A siguran si da se radi o istom paketu? Piše ti na papiru od carine tracking reference (US pa neka hrpa brojeva) - je li to isti referentni broj kao od paketa kojeg si već dobio?
  • mario.zg: Ako ne želiš paket, ignoriraj.
  • dprgom: prije par dana došao mi je paket iz US, par dana poslje toga pismo od carine da im pošaljem račun od tog paketa u roku od 8 dana ili će ga vratiti pošiljatelju, da ja to ignoriram?
  • stefanjos: :/ nemam vise komentara... :(

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Jabučnjak 3.0

Registriraj se za sudjelovanje.