iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak

• fantasticus
  • Posjetitelj
28.06.2010.   |   02:20
Molio bih pomoć nekoga tko je radio update da pomogne.
Naime imam iPhone 3G, 05.11.07, 3.1.2 i želio bih ga updateati na 4.0

-gdje updatati-koji update koristiti(onaj iz iTunesa ili skinuti svoj pa ga ono check for upadates+shift), linkovi za download novog software
-koji program koristiti za jailbreak i unlock
-što sve treba pogasiti i upaliti kad se radi

Hvala onome tko to napiše pa da nam svima pomogne...

moj iPhone:
iPhone 3G
8GB
05.11.07
3.1.2

EDIT: Savijeti također dobro došli u vezi wallpapera i multitaskinga!!
28.06.2010.   |   10:43
S ovim uglavnom nisam imao problema:
www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4253
Nisam updetao na ios4 pa nemogu komentirati wallpaper i multitasking.
28.06.2010.   |   12:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim
28.06.2010.   |   12:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim

Iz nekog razloga mi je poduplo postove, pa molim brisanje jednog. Hvala.
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   11:30
hvala na pomoci...
sve sam napravio...i radi super!!!
stavio sam wallpapere i MT...

wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje... ako slucajno nesto ostane pojede bateriju i mislim da cu maknuti poslije MT... prvi put mislim da je apple nesto uzasno napravio... neznam dali im je to uopce trebalo... vidim svhu toga na iPadu ali na iPhone... neee...

Hvala svima na pomoci.. i oni koji ce tek radit update MT nije nista posebno...stvaite pa probajte malo ali ce vas izludit...
29.06.2010.   |   17:03
fantasticus je napisao:
wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje...

Pa onda nemoj stiskati to, pa ono, pa ovo. Samo ostavi, iOS bi morao sam odrediti da ugasi aplikaciju koja ti je najduže otvorena, tj. najduže ju nisi koristio.

Sve te aplikacije u MTu su zapravo već ugašene, tj. zapamti se samo (ako su updejtane) saved state (trenutno stanje), a one se pogase.

Ono što tebe buni je popis svih tih aplikacija kad odeš u MT, i sav si u strahu koliko ih ima, no nemoj to brkati - to je popis ZADNJIH korištenih aplikacija i ništa drugo.

Ono što tebi jede bateriju su baš wallpaperi i oni efekti okolo
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   18:40
aha... dobro.. hvala na pomoci..ali svejedno MT je bezveze napravljen... mogao je apple i bolje.... i može još jedno pitanje.. ja sam ga jailbreako i unlocko jer je lockan na t-mobile pa ga koristim na vipu i posto vise nema ono da sam upises apn za internet i mms postavke kako mogu to ponovno dobiti.. mislim vidio sam neku aplikaciju u cydia ali me zanima dali radi... i kako se zove jer sam zaboravio... hvala
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 58 minuta
  • The_Cleric: ja se vratio na 5s sa 6 ali svejedno sretno! odlican uredaj!
  • iStrucnjak: svaka cast sretno
  • stefanjos: cestitke :)
  • energyman: Evo da se pohvalim, danas sam postao pojnosni vlasnik iPhone-a 6 :) predobar je!
  • mavericks: napravio sam odmah restart, pa je bilo ok... nisam updejtao softwer otkad sam ga kupio...sad je na 10 10 2
  • cariblanco: Ne vjerujem da je HW kvar, vjerojatno je do verzije OS-X
  • mavericks: jeli malo zalosno sto se ovo desi nakon 2 mjeseca starosti :/
  • mavericks: pozdrav, sad sam taman upalio mac i svijetli tipkovnica a ima svjetlosti....kad pokusam preko f5 izgasit, neda mi...
  • mavericks: pozdrav,
  • MacSlavko: Definitivno 6icu!
  • stefanjos: cekaj jos malo i skupljaj za 6, ja imam 5s, super je mob, ali nije pametno sada kupovati taj.
  • cariblanco: Nemoj se nadati nižoj cijeni oko 9_og, proći će još par mjeseci dok ti mobiteli dođu do nas...ionak je tad samo predstavljanje, a nezna se još kad počinje prodaja u top-zemljama...pa tek onda dođe kod nas.
  • Nedeljko: Čekati ili nabavljati. Ističe mi ugovor za iPhone 4s, nemam para za 6 i uzeo bih 5s. Obzirom da je 9. blizu, koje su procjene što se tiče cijena iPhone u HR. Možda sačekati pa će cijena 6 biti niža ? Hvala na savjetu.
  • smayoo: Sa znanstvenog aspekta, Superbia Vita j.d.o.o. kaže "Majke mi, radi!" :D
  • havdic: Krema je proizvedena u Pripjatu u Ukrajini, zato radi :)
  • drlovric: Ma ja to vise onako sa znanstvenog aspekta pitam :D
  • mario.zg: Možda krema djeluje i na druge dijelove tijela, pa zato pita
  • smayoo: Iz tvog pitanja zaključujem da tvoja supruga ima prsa nešto manja nego što bi ti volio... ;)
  • drlovric: Jel valjaju sta te kreme? :D
  • smayoo: Josipe, Superbia Vita j.d.o.o. je ona ista firma koja naokolo šalje spamove o kremi za povećanje sisa. :D
  • Riba: Naravno da je prevara.
  • Josip R.: Meni je sumnjiva.
  • Josip R.: Ekipa netko me pitao za ovou stranicu [link] šta mislite je li to neka navlakuša sa prevarama?
  • stefanjos: dropbox ne radi, jej
  • Gotan: budem ;)
  • zabac: Pa onda napiši kako je riješeno.
  • Gotan: riješeno, hvala na savjetu zabac
  • zabac: Stavi pitanje u temu jer ovako ne budeš dobio odgovor,a ako ga i dobiješ, pitanj eda li će biti zakopan među ostalim a.
  • Gotan: ekipo, 5s mi na tele2 pokazuje full signal i 3g ali nemam pozive niti internet, ima li tko iskustva sa takvim scenarijem?
  • zabac: Prazni ga sistem. Ako sistem lose barata s memorijomonda se dio prebacuje na disk. Onda je sporo.
  • drlovric: Daki: RAM i sluzi da se puni. Sto bi ga praznio? :)
  • Daki: me može netko podsjetiti kako se cisti ram pošto se konstantno puni
  • john_st: spotlight malo sporije traži, safari malo sporije otvara, mail malo sporije otvara i tako to. nije neka velika razlika, ali je dovoljna da je primijetim. uostalom, sjeti se kako je Picard znao osjetiti sitnu neuravnoteženost na Enterpriseu :D
  • Riba: Logika mi kaze da ne bi trelao...a i ne znam kako mozes procijeniti tako malu razliku u brzini?
  • john_st: evo ja imam jedno brzinsko pitanjce. utječe li na brzinu sustava položaj particije na SSDu? dakle, imam 2 boot particije. na drugoj particiji je klon ove prve i sve radi (po subjektivnoj procjeni) nekih 5-10 sporije
  • smayoo: Anđela, piši u forum, vikalica ne služi ovome.
  • Andela: ali problem mi je sto neznam koji bi kabel uzela? imala sam neki osmisljen kao usb (isto celular line) i koristila sam ga kao punjac medutim nakon izvjesnog vremena vise se na njega ne zeli punit jer nema certifikat
  • mario.zg: ili probati drugi kabel
  • Andela: i plus sto ne mogu vjerovati da mi se cijeli mobitel dosovno preko noci promijenio..od blokiravanja, do ne ulaska u aplikacije, gasenja na 60% ili onog skokovitog prelaska sa 80-20%
  • Andela: prije toga imala sam isti takav, sigurno vam svima poznat celular lineov od nekih 150-200 kn.. neznam sto bi mi bilo najpametnije? promijenit punjac? bateriju? mobitel?
  • Andela: hey ljudi imam problem. Dakle punjac kupljen prije nekih 2-3 tjedna nakon sto mi je iphone prestao puniti na takav isti.. problem se javio kad je sinoc prestao puniti i na ovaj. neznam jel problem u bateriji ili punjacu jer nekako mi je nelogicno da oni zaista tako lako pucaju
  • Riba: Jesi ga probao iskopčati iz utičnice?
  • klick098: nista iskljuci ukljuci drzi power ma neznam sto brobati?
  • klick098: imaca sam stavio na spavanje i nakon nekoliko sati dodjem doma i zelim ga upaliti i....
  • klick098: hi decki imam mali problem
  • cariblanco: kome se radi nek ide u Njemačku, mi ostali ćemo laganini ;)
  • MacSlavko: Cariblanco: Kakvi filmovi i plandovanje uhotelu? Jesi li ti u Finsku otišao šljakati ili se izležavati?! Nemoj nam rušiti ugled gastarbajterske nacije...
  • cariblanco: Air me sluša kao da sam ga jučer kupio :)
  • havdic: Današnji poučak: ne klikaj napamet! PureFTPd manager mi je udesio userov shell! Sad samo guest radi, s kojim ne mogu ništa Bravo ja :(
  • iLeo: Kako te sluša Air?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Drky, MoschuS, rusty, Vlter Ri, Anonimci (452)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Želite li Apple Watch?

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO