iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak

• fantasticus
  • Posjetitelj
28.06.2010.   |   03:20
Molio bih pomoć nekoga tko je radio update da pomogne.
Naime imam iPhone 3G, 05.11.07, 3.1.2 i želio bih ga updateati na 4.0

-gdje updatati-koji update koristiti(onaj iz iTunesa ili skinuti svoj pa ga ono check for upadates+shift), linkovi za download novog software
-koji program koristiti za jailbreak i unlock
-što sve treba pogasiti i upaliti kad se radi

Hvala onome tko to napiše pa da nam svima pomogne...

moj iPhone:
iPhone 3G
8GB
05.11.07
3.1.2

EDIT: Savijeti također dobro došli u vezi wallpapera i multitaskinga!!
28.06.2010.   |   11:43
S ovim uglavnom nisam imao problema:
www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4253
Nisam updetao na ios4 pa nemogu komentirati wallpaper i multitasking.
28.06.2010.   |   13:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim
28.06.2010.   |   13:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim

Iz nekog razloga mi je poduplo postove, pa molim brisanje jednog. Hvala.
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   12:30
hvala na pomoci...
sve sam napravio...i radi super!!!
stavio sam wallpapere i MT...

wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje... ako slucajno nesto ostane pojede bateriju i mislim da cu maknuti poslije MT... prvi put mislim da je apple nesto uzasno napravio... neznam dali im je to uopce trebalo... vidim svhu toga na iPadu ali na iPhone... neee...

Hvala svima na pomoci.. i oni koji ce tek radit update MT nije nista posebno...stvaite pa probajte malo ali ce vas izludit...
29.06.2010.   |   18:03
fantasticus je napisao:
wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje...

Pa onda nemoj stiskati to, pa ono, pa ovo. Samo ostavi, iOS bi morao sam odrediti da ugasi aplikaciju koja ti je najduže otvorena, tj. najduže ju nisi koristio.

Sve te aplikacije u MTu su zapravo već ugašene, tj. zapamti se samo (ako su updejtane) saved state (trenutno stanje), a one se pogase.

Ono što tebe buni je popis svih tih aplikacija kad odeš u MT, i sav si u strahu koliko ih ima, no nemoj to brkati - to je popis ZADNJIH korištenih aplikacija i ništa drugo.

Ono što tebi jede bateriju su baš wallpaperi i oni efekti okolo
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   19:40
aha... dobro.. hvala na pomoci..ali svejedno MT je bezveze napravljen... mogao je apple i bolje.... i može još jedno pitanje.. ja sam ga jailbreako i unlocko jer je lockan na t-mobile pa ga koristim na vipu i posto vise nema ono da sam upises apn za internet i mms postavke kako mogu to ponovno dobiti.. mislim vidio sam neku aplikaciju u cydia ali me zanima dali radi... i kako se zove jer sam zaboravio... hvala
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 57 minuta
  • Defou: Mislim da me niti jedan operater nece vise vidjeti na pretplati i pod ugovorom
  • Defou: Klasicna pljacka
  • Roncha89: Iphone 6 - vip, cijene brutalno visoke na pretplatama, nije bilo ni za jedan iphone ni blizu do sad tak.
  • Roncha89: Ima netko tu a da radi u vipu ?
  • robee: 4s je dobar fon...tako se biti i sa 5s, bit ce to jos duugoo trazeni fon
  • Yonkis: 4s valjda ima još na hrpe. U mojoj firmi su ih dijelili zaposlenicima nakon sto je isteklo onih 2 godine ugovora. I dali im iP4s a morali su vratiti Samsunge (Androide), koja pomutnja nastala. Hoću reći imaju ih na bacanje, pa ih se rješavaju one way or the other :)
  • robee: Zar jos ima novih i4s?
  • stefanjos: @VanjusOS krepao je earpiece, sugovornika se jedva raspoznalo sto je htio reci pa sam ga odnio na servis.
  • Goldy: Nije mi jasno kako je u System Preferences > Dock i Mission Control dizajn mogao biti tako povrsan i neusaglasen sa ostalim ikonama. Jel ima netko neko strucno misljenje. :)
  • VanjusOS: zašto si dobio novi 4s, šta je bilo sa starim..?
  • stefanjos: dobio novi 4s preko tcoma, znaci treca godine garancije. milina :)
  • razjaren: ova "jasmina" radi ko zvijer ;), ili se meni samo čini,ma, to valjda ko nova ženska,cim je nova odma je mmmm :)
  • dmandi: nešto sam poejebo sa trim enable i prebacio ga u fusion drive, neće mi se update-ati na yosemiut već sam na lion-u…ima li netko pojma što da radim?
  • dmandi: fusion drive ili ssd HD?
  • dCakmak: oko
  • dCakmak: @VanjusOS SMS messages in Messages app: To do this you need to enable the feature on your iPhone. Make sure you are running iOS 8.1 and then go to Settings > Messages > Text Message Forwarding. Find your Mac and pair the two devices with a security code. You’ll now be able to see and send Text messages via the desktop.
  • robee: ''Zelene'' polako gube smisao, vecina poruka ide preko vibera i whatsappa
  • Borostef: @VanjusOS "Zelene" poruke idu od sutra, kad izađe iOS 8.1.
  • Lihto: sve je bilo dobro dok odjednom nisam dobio glitcheve po ekranu.. sve bilo razmuljano xD nisam tak nešto doživio na os x-u.. Treba slušat smayu i nadograđivat poslije 10.x.2-3 verzije..
  • Goldy: MacMini nakon nekog 1 dana i nekoliko resetiranja radi odlicno. Animacije vise nisu zilave i Safari se pokrece jako brzo. Izgleda da je OSX Yosemite nesto radio prvih hrpu sati nakon instalacije.
  • Goldy: Čini se da ćemo za taj luksuz trebati pričekati na iOS 8.1 :)
  • VanjusOS: da li je netko uspio slati "zelene" poruke sa Maca?
  • robee: Hehe...bolje Mavericks, pa da radi sve sto treba :)
  • PSYCHO01: ja se uspomoć frenda uspia vrnut nazaj na moje drage Maverickse ,) fučkaš ovi update na yosemite netreba meni to zasad
  • Lihto: psy to ti je najbolje ;)
  • PSYCHO01: sad ču morat nabavljat legalnim putem sav softver ;)
  • PSYCHO01: Ovi update Yosemite mi je izija živce da pojasnim preciznije sad mi pola ovi iliegalnih aplikacija i softvera neradi :)
  • Yonkis: @JosipR: čini ti se? Ili je ili nije, molim dokaz znanstvenom metodom
  • saint: Samo polako nismo na normi :)
  • Lihto: @dCakmak netreba samo treba prepravit ono i info listi.. jedino ako je sad izašla nova verzija?
  • dCakmak: @Lihto sto se tice Vibera, moras ga ponovno instalirati
  • kinsif: moderatori ajde brzo pisite jer mi josipa ljutite! :D
  • robee: Osx mi ne sjeda ni pod razno. Neke stvari jednostavno ne mogu prozvakati i ne zelim se vise fosrirati. Na win sam vec 15 godina i generalno win radi stabilno i bez problema, ako znate sto radite.
  • Josip R.: Čini se da su moderatori malo zaspali, nema osvrta na event i na Retina iMac, a nema ni nove ankete.
  • Josip R.: Čini mi se da safari radi brže.
  • Josip R.: :)
  • Josip R.: Evo nakon malo rada čovjek se privikn na novi GUI i sad mi se čini ok i osvježavajuč.
  • Defou: Ili odete na VIber web i daunlodate novu verziju koja radi
  • Lihto: a totalno su zeznuli mini.. baš zbog toga što nema quad core više.. šteta
  • Lihto: goldy e konačno da se netko napiše nešto povodom animacija.. renzo@ thx radi sad :)
  • Moonlike: Moonlike
  • stefanjos: Robee sa maca natrag na win. Svaka to cast. Valjda si prvi na zemlji hahaha. Valjda imas neke celicne zivce
  • Goldy: Cini mi se da je MacMini CoreDuo sa 8GB i Lion-om radio dosta zivahnije od MacMinii5 sa 16GB i Yosemite. Cak neke Yosemite animacije izgledaju malo zilavo.
  • Renzo: Treba samo editirati dva .plst file [link]
  • Lihto: Viber neradi
  • robee: Da, Apple sve vise radi na tome da oteza korisnicima bilo kakvu nadogradnju. Ucini korisnika budalom i natjeraj ga da svake godine mora (jer je bolje) kupiti novo. Sram te bilo Apple.
  • DrAle: Apple's new Mac mini lacks user-replaceable memory [link]
  • tomislav.c: Ne znam dal je već bilo ovdje, fix macosx [link]
  • Smet: promjena ikona, doka... [link]
  • Moonlike: Moonlike

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

CooL, Defou, dperec, imaticx, robee, rusty, saint, Smet, Stain, Anonimci (638)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Najzanimljivija Apple novost je:

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 2.72 Seconds

Provided by iJoomla SEO