iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak

• fantasticus
  • Posjetitelj
28.06.2010 | 02:20
Molio bih pomoć nekoga tko je radio update da pomogne.
Naime imam iPhone 3G, 05.11.07, 3.1.2 i želio bih ga updateati na 4.0

-gdje updatati-koji update koristiti(onaj iz iTunesa ili skinuti svoj pa ga ono check for upadates+shift), linkovi za download novog software
-koji program koristiti za jailbreak i unlock
-što sve treba pogasiti i upaliti kad se radi

Hvala onome tko to napiše pa da nam svima pomogne...

moj iPhone:
iPhone 3G
8GB
05.11.07
3.1.2

EDIT: Savijeti također dobro došli u vezi wallpapera i multitaskinga!!
28.06.2010 | 10:43
S ovim uglavnom nisam imao problema:
www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4253
Nisam updetao na ios4 pa nemogu komentirati wallpaper i multitasking.
28.06.2010 | 12:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim
28.06.2010 | 12:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim

Iz nekog razloga mi je poduplo postove, pa molim brisanje jednog. Hvala.
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010 | 11:30
hvala na pomoci...
sve sam napravio...i radi super!!!
stavio sam wallpapere i MT...

wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje... ako slucajno nesto ostane pojede bateriju i mislim da cu maknuti poslije MT... prvi put mislim da je apple nesto uzasno napravio... neznam dali im je to uopce trebalo... vidim svhu toga na iPadu ali na iPhone... neee...

Hvala svima na pomoci.. i oni koji ce tek radit update MT nije nista posebno...stvaite pa probajte malo ali ce vas izludit...
29.06.2010 | 17:03
fantasticus je napisao:
wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje...

Pa onda nemoj stiskati to, pa ono, pa ovo. Samo ostavi, iOS bi morao sam odrediti da ugasi aplikaciju koja ti je najduže otvorena, tj. najduže ju nisi koristio.

Sve te aplikacije u MTu su zapravo već ugašene, tj. zapamti se samo (ako su updejtane) saved state (trenutno stanje), a one se pogase.

Ono što tebe buni je popis svih tih aplikacija kad odeš u MT, i sav si u strahu koliko ih ima, no nemoj to brkati - to je popis ZADNJIH korištenih aplikacija i ništa drugo.

Ono što tebi jede bateriju su baš wallpaperi i oni efekti okolo
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010 | 18:40
aha... dobro.. hvala na pomoci..ali svejedno MT je bezveze napravljen... mogao je apple i bolje.... i može još jedno pitanje.. ja sam ga jailbreako i unlocko jer je lockan na t-mobile pa ga koristim na vipu i posto vise nema ono da sam upises apn za internet i mms postavke kako mogu to ponovno dobiti.. mislim vidio sam neku aplikaciju u cydia ali me zanima dali radi... i kako se zove jer sam zaboravio... hvala
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 58 minuta
  • smayoo: Ma koja Amiga... I Amiga, i Atari ST, to su bili dobri strojevi, ali nisu imali nigdje ni blizu utjecaj na društvo kao C64. Nego... vidim da nema ni ZX Spectruma... ;)
  • dxdandy: naj naj naj jaci stroj za mene
  • dxdandy: Commodore 64
  • havdic: 10. Magic Wand :D
  • drlovric: Malo mi cudno da Amiga 500 nije na listi :)
  • smayoo: br. 10 mi je najjači :)
  • Borostef: Time objavio listu 50 najutjecajnijih gadgeta svih vremena, zanimljivo se prisjetiti nekih...[link]
  • saint: ako mislimo na istu nemoj prizivati :D
  • cariblanco: Imali smo "zvijezdu" kapetanicu i otjerali je ;)
  • zabac: Malo je cura, one bi imale stalno o nećemu pričati.
  • cariblanco: Misliš, a U i P lol, izgleda da OS-X ipak puno bolje radi, pa nema puno problema
  • kinsif: sve smo si rekli :D
  • stefanjos: ma svi smo mi tu, samo nemamo sta pricat :P
  • gladhr2: eh ja taman dosao na iPhone ahha
  • kinsif: pale dionice applea pa se prebacujemo svi na winse i android :P
  • gladhr2: @smayoo jel to onda ukljucuje i mene :-/ ... btw bio sam clan jos prije 6-7 godina tu dok sam imao iPhone 3G ahhah
  • smayoo: pritajili smo se, čekamo da se novopridošli članovi raziđu... ;)
  • gladhr2: kako to da ovaj forum vise nije aktivan? mislim jeste ali slabo
  • Daddo: pozdrav ekipi...
  • gladhr2: ahaa a tek sad vidim :)
  • zabac: Yosemite je završio za nekih 2 sata od nule. Za Kapetana ne znam.
  • energyman: Ma nije update, stavljao sam frendu SSD umjesto pržilice pa radim clean install. Ako s ene varam ima 6,9 GB cijela instalacija.
  • gladhr2: koliko ima gb?
  • gladhr2: haha sta je to stvarno tako kod updatea za Mac?! ahha ajde bar ces dobiti update :D
  • energyman: Mislim da za 4-5 dana mogu normalno koristit MacBook :) [link]
  • cariblanco: Ovo sve pišem zbog 6 , jer je to glavni razlog što neki uzmu manji model
  • cariblanco: Jedino za telefoniranje koristim jednu ruku :) kad netko surfa ili nešto slično radi, baš me zanima šta radi s drugom rukom...nije vrag da je odmara :D
  • cariblanco: Meni nisu jasni oni koji koriste mob s jednom rukom, ja 4S koristim s dvije ruke...u jednoj ga držim a s drugom tipkam.
  • gladhr2: nisam probao bas 10 puta al skoro svaki put padne 1 posto nakon paljenja a znaci ne bude ni sekundu ugasen
  • zabac: 10 puta ugasiš i upališ i ode 10%? Možda slučajnost.
  • gladhr2: Da li je normalno da mi whatsapp radi u pozadini skoro 40 minuta? I da nakon gašenja pa odmah nakon tog paljenja izgubi 1% baterije
  • smayoo: To je sve showbusiness. A u showbusinessu je samo bitno da se o tebi priča, pa makar i dobro... :D
  • Soffoklo: @Emilvic stara vijest, TSMC nije mogao proizvesti dovoljnu količinu CPU-ova, pa je Apple uzeo dio od Samsunga, ali Samsung je već prešao na 14nm proces pa postoji mala razlika u samim čipovima. Na kraju se pokazalo da je razlika toliko mizerna da ovaj put ništa od afere :-)
  • Emilvic: [link] sta ovaj trabunja
  • gladhr2: Ja se s5 riješio i uzeo 6s space Grey i odlična je boja
  • dodoonn: Rijesio se s7 i uzeo Pinki 6S sivu ultra thin maskicu i kombinacija je preodlicna :D
  • gladhr2: Sad ce padati dionice ahah
  • energyman: [link]
  • cariblanco: Kad si zadnji put dao lemuzinu na apple misi :D
  • cariblanco: Tebe i JOHN_a će uhapsiti iSoa, imamo mi svoje tajne službe u oblacima ;)
  • smayoo: To je zato što nas puca neka negativa... :D
  • cariblanco: [link]
  • cariblanco: Napisao sam od kad je plus minus, ali sam zaboravio da vikalica ne priznaje simbol plus :D
  • cariblanco: Od kad je minus ?
  • Emilvic: @john hvala :)
  • JOHN: Kada se sve zbroji i oduzme, bolje 6S. Tu i tamo neka sitna prednost u pregledavanju sadržaja neta, bolje baterije i kvazi kamere zbog stabilizacije, nije vrijedno da se svakodnevno borim s njegovim gabaritima
  • JOHN: razlog zašto sam prešao na 6S je taj što je plus varijanta neupotrebljiva s jednom rukom. Mene to izluđivalo jer sam prije 6S plus imao 6-icu koja mi je bila prihvatljiva po veličini
  • JOHN: Baterija je bitno bolja. Meni trajala 48h bez problema. Na 6S mi traje do 36h. Prednosti optičke stabilizacije nisam primjetio, al nikako. Možda su u pitanju neki detalji koje ja ne kužim. Prednost mu je znači bolja baterija
  • gladhr2: jedva cekam sutra da mi stigne jabuka nagrižena :D hahahhaha
  • gladhr2: a dobro to je moguce, znam i ja da ima za naći kad je nekom hitno

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

lax, MacSlavko, rusty, tpedic, zdenko.m., Anonimci (188)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Želite li Apple Watch?

Naravno, sportski aluminium model - 14.4%
Klasičan nerđajući čelik je prava mjera - 7.2%
Žlato! Žlato za mene! - 1.4%
Sat mora biti mehanički - 10.1%
Samo G-Shock, ovo je preosjetljivo - 2.9%