iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak

• fantasticus
  • Posjetitelj
28.06.2010.   |   03:20
Molio bih pomoć nekoga tko je radio update da pomogne.
Naime imam iPhone 3G, 05.11.07, 3.1.2 i želio bih ga updateati na 4.0

-gdje updatati-koji update koristiti(onaj iz iTunesa ili skinuti svoj pa ga ono check for upadates+shift), linkovi za download novog software
-koji program koristiti za jailbreak i unlock
-što sve treba pogasiti i upaliti kad se radi

Hvala onome tko to napiše pa da nam svima pomogne...

moj iPhone:
iPhone 3G
8GB
05.11.07
3.1.2

EDIT: Savijeti također dobro došli u vezi wallpapera i multitaskinga!!
28.06.2010.   |   11:43
S ovim uglavnom nisam imao problema:
www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4253
Nisam updetao na ios4 pa nemogu komentirati wallpaper i multitasking.
28.06.2010.   |   13:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim
28.06.2010.   |   13:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim

Iz nekog razloga mi je poduplo postove, pa molim brisanje jednog. Hvala.
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   12:30
hvala na pomoci...
sve sam napravio...i radi super!!!
stavio sam wallpapere i MT...

wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje... ako slucajno nesto ostane pojede bateriju i mislim da cu maknuti poslije MT... prvi put mislim da je apple nesto uzasno napravio... neznam dali im je to uopce trebalo... vidim svhu toga na iPadu ali na iPhone... neee...

Hvala svima na pomoci.. i oni koji ce tek radit update MT nije nista posebno...stvaite pa probajte malo ali ce vas izludit...
29.06.2010.   |   18:03
fantasticus je napisao:
wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje...

Pa onda nemoj stiskati to, pa ono, pa ovo. Samo ostavi, iOS bi morao sam odrediti da ugasi aplikaciju koja ti je najduže otvorena, tj. najduže ju nisi koristio.

Sve te aplikacije u MTu su zapravo već ugašene, tj. zapamti se samo (ako su updejtane) saved state (trenutno stanje), a one se pogase.

Ono što tebe buni je popis svih tih aplikacija kad odeš u MT, i sav si u strahu koliko ih ima, no nemoj to brkati - to je popis ZADNJIH korištenih aplikacija i ništa drugo.

Ono što tebi jede bateriju su baš wallpaperi i oni efekti okolo
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   19:40
aha... dobro.. hvala na pomoci..ali svejedno MT je bezveze napravljen... mogao je apple i bolje.... i može još jedno pitanje.. ja sam ga jailbreako i unlocko jer je lockan na t-mobile pa ga koristim na vipu i posto vise nema ono da sam upises apn za internet i mms postavke kako mogu to ponovno dobiti.. mislim vidio sam neku aplikaciju u cydia ali me zanima dali radi... i kako se zove jer sam zaboravio... hvala
Moderatori: jupi, smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 36 minuta
  • Riba: Ne.
  • josipbilicc: LJUDI zanima me dali se ispati kupiti ipa 2 jeftino ali ponekad se zna resetirat iz cistog mira i ruse mu se aplikacije KOJI je to problem?? i jeli se isplati??
  • mirnnes: Napisao sam...
  • saint: Pisi u forum
  • mirnnes: da li moram prvo uraditi restore posto mi je jailbrejkovan ili odmah updejtovati?
  • mirnnes: Imam jedno pitanje...Imam iphone 4 sa ios 6.1.3 jailbrejkovan i zelim da updatujem na ios 7.1
  • zeljko.zucko: Da radi i da je ispravan
  • zeljko.zucko: Zna netko link za Ipad mini IOS 7.06?
  • Nikola998: Greska*
  • Nikola998: Zna li netko zasto iTunes Radio ne radi, je li se dogodila neka kreska u Apple
  • smayoo: test
  • smayoo: edit / attachments / insert attachments at end of message
  • metalni: Da li se u Mail app može poslati slika kao attach a ne kao embed?!
  • dantalian: bacite oko >>link<<
  • stefanjos: akoje 1100 kn, da, koji su uvjeti? pisi u forumu da znamo vise o tome
  • dantalian: moram napomenut da razmisljam o tome jer je na 50%, izaso bi me 1100 i nesto sitno kn. pomagajteee
  • dantalian: trebam ultr brz savjet da li se isplati uzimati filexovo produljenje jamstva na 2 godine pod njihovim uvjetima?
  • stefanjos: Koliko je jabucanjk tezak( u TB)?
  • radar: lijepo napisano, jednostavno rceno, kao i sam Jabucnjak :) pzz
  • Riba: tnx, dok je tako gušt je i raditi na njemu.
  • ping: sjećam se prvih godina se odbrojavalo i svaki tisućiti korisnik jabučnjak je bila cura. Al' da nas ima 6000 to stvarno nisma mogao vjerovati. Baš volim ovaj jabučnjak. :)
  • saint: @dpasaric Dobar ;)
  • Robert_84: ljep članak
  • Goldy: Sa dva iOS uredjaja sam imao isto iskustvo: wifi brzina na jednoj lokaciji radi super (cca. 10Mbit DL), nesto kasnije na drugoj lokaciji svako 2-3 mjerenje radi jedva 7MBit dok na toj lokaciji hrpa drugih racunala radi na 12Mbit. Nakon sto sam napravio network settings restart na iOS masinama sada i na njima radi oko 11MBit. Zasto je to tako? Ako ima neka forum tema javite link da ne kreiram novu
  • rusty: Sviđa mi se :D Pohvala tebi i Kiletu
  • dpasaric: Članak o Jabučnjaku na portalu GKR: >>link<<
  • Riba: Mozda to rijesim vec danas!
  • cariblanco: ok primljeno na znanje
  • Riba: Nije bug, nego na vrhu treba uvijek odabrati u kojem forumu zelis otvoriti temu. Ocigledno to nije dovoljno jasno, pa cemo napraviti neke izmjene.
  • cariblanco: onda ga nađem pod općenito..??
  • cariblanco: nekakav je bug na forumu...sad sam potvorio novu temu u Internet ii Mreže, i ne vidi post
  • drlovric: Nemojte vrijedjati gospodina Pro usporedjujuci ga sa Mini :)
  • ipetri68: ja glasam za mac pro, mislim da glasati za minija moze samo netko tko nikad nije vidio pro kako zvace sve cime ga se zatrpa ;)
  • Vanjuška: Sve zavisi jel mu bitna grafika i prostor. Moj 3.1 je i dalje brži od novog 27" iMaca, pa... :)
  • Borostef: Glasam za novog Minija...
  • mario.zg: Novi mini
  • galeb: Cijena je otprilike ista...
  • galeb: Trebam savjet - da li uzeti mac pro 3.1 2xquad xeoan ili novi mini mac i7 quad? Do kada će mac pro 3.1 imati podršku za zadnji os x?
  • MacSlavko: Klasičari pomagajte (Forum)...
  • saint: @name (tipfeler)
  • saint: n@ame: Obrati na velika i mala slova
  • name: EVO TEME O MULTITASKINGU NA FORUMU pa raspali ;)>>link<<
  • name: Nisam mislil na forumu otvarat, reko ovak malo samo, ali ajde, evo za koj tren objavljuem; Multitasking ;)
  • drlovric: ipetri68: Htio sam reci sa decidiranom grafickom :) Dobra je za gaming, jer imam istu...
  • stefanjos: meni je najbolji multitasking na vise ekrana, posto imam imac, kupnja nekog 3rd parya mi nagrduje izgled(patim malo i na dizajn) a srecom imam i mbp pa mi on vrti nesto sa strane 'koda je na drugom ekranu' :D
  • kinsif: dobra rasprava, trebala bi imati svoji topic.
  • kinsif: lijepo izgleda ali vecinu toga je (barem meni) nemoguce normalno koristiti. sta radim sa pola ekrana yoububa i pola worda na mobitelu? tesko mi je zamisliti dobar MT na nekom touch sucelju jer ako zelim reicmo u tom wordu pistati, izleti jos i tipkovnica i di da sve to stane? virtualna tipkovnica je veliko ogranicenje za pravi MT na mobitelima.
  • name: Super ovo s androidom na telefonu, nemoraš furat više uredjaja sa sobom naravno, ali osječaj skučenosti je prisutan iako dobro dojde. JA preferiram više ekrana i prostornost,ali opet lajkam naravno.
  • name: ma bravo SAINT, nosam okolo, nikako ih ne koristim na radnom stolu :P
  • saint: za mene je ovo multitaskinga na telefonu

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

KB

Anketa

Jabučnjak 3.0