iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak

• fantasticus
  • Posjetitelj
28.06.2010.   |   02:20
Molio bih pomoć nekoga tko je radio update da pomogne.
Naime imam iPhone 3G, 05.11.07, 3.1.2 i želio bih ga updateati na 4.0

-gdje updatati-koji update koristiti(onaj iz iTunesa ili skinuti svoj pa ga ono check for upadates+shift), linkovi za download novog software
-koji program koristiti za jailbreak i unlock
-što sve treba pogasiti i upaliti kad se radi

Hvala onome tko to napiše pa da nam svima pomogne...

moj iPhone:
iPhone 3G
8GB
05.11.07
3.1.2

EDIT: Savijeti također dobro došli u vezi wallpapera i multitaskinga!!
28.06.2010.   |   10:43
S ovim uglavnom nisam imao problema:
www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4253
Nisam updetao na ios4 pa nemogu komentirati wallpaper i multitasking.
28.06.2010.   |   12:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim
28.06.2010.   |   12:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim

Iz nekog razloga mi je poduplo postove, pa molim brisanje jednog. Hvala.
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   11:30
hvala na pomoci...
sve sam napravio...i radi super!!!
stavio sam wallpapere i MT...

wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje... ako slucajno nesto ostane pojede bateriju i mislim da cu maknuti poslije MT... prvi put mislim da je apple nesto uzasno napravio... neznam dali im je to uopce trebalo... vidim svhu toga na iPadu ali na iPhone... neee...

Hvala svima na pomoci.. i oni koji ce tek radit update MT nije nista posebno...stvaite pa probajte malo ali ce vas izludit...
29.06.2010.   |   17:03
fantasticus je napisao:
wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje...

Pa onda nemoj stiskati to, pa ono, pa ovo. Samo ostavi, iOS bi morao sam odrediti da ugasi aplikaciju koja ti je najduže otvorena, tj. najduže ju nisi koristio.

Sve te aplikacije u MTu su zapravo već ugašene, tj. zapamti se samo (ako su updejtane) saved state (trenutno stanje), a one se pogase.

Ono što tebe buni je popis svih tih aplikacija kad odeš u MT, i sav si u strahu koliko ih ima, no nemoj to brkati - to je popis ZADNJIH korištenih aplikacija i ništa drugo.

Ono što tebi jede bateriju su baš wallpaperi i oni efekti okolo
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   18:40
aha... dobro.. hvala na pomoci..ali svejedno MT je bezveze napravljen... mogao je apple i bolje.... i može još jedno pitanje.. ja sam ga jailbreako i unlocko jer je lockan na t-mobile pa ga koristim na vipu i posto vise nema ono da sam upises apn za internet i mms postavke kako mogu to ponovno dobiti.. mislim vidio sam neku aplikaciju u cydia ali me zanima dali radi... i kako se zove jer sam zaboravio... hvala
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 minuta
  • Gotan: Trebam pomoć zdilat svoj PC da se prebacim na Mac :) Hoće li stavljanje u oglasnik ovdje imati smisla uopće? :P
  • stefanjos: istina, krajnji cilj :D
  • smayoo: A. E. :) Ajde, lijepo... Samo ti marljivo uči. Što prije diplomiraš, prije ćeš emigrirat... :)
  • stefanjos: neznam jos, to je iduci semestar, ali imam projekt ovaj semestar proracuna sustava grijanja za stambeni prostor. a na 'zavrsne' komentar prije sam mislio na zavrsne ispite :D
  • smayoo: što radiš za završni?
  • stefanjos: to steka radi nas studenata sa zavrsnim da ipak odemo ucit a ne torist vrijeme na jabucnjaku :D
  • Riba: Neki je problem kod nas, sredit cemo.
  • rusty: hehe sumljam jer i ja imam 12GB rama i na poslu totalno drugi stroj na 100/100Mbit link, pa opet ide loše
  • cariblanco: Ima malo rama,meni na 16 GB otvara istovremeno :D
  • FI4: takoder sam primjetio to, jos sinoc
  • rusty: se to meni čini ili opet site ima malo lag-a?
  • smayoo: ovisi koliko je brza internetska veza i koliko je stabilan wifi
  • TeDePeter: evo frendica mi javlja da je zaboravila sifru na iphoneu i sad ga je restorala, jel sve u redu ako joj gore piše software update i traje 2h? :/
  • Law: Ja sam prvo s bootcampom napravio pinstalaciju win7 zatim sam napravio inače sa winclone. Nakon clean install-a Yosemite, sa winclone sam napravio restore Windows particije i upgrade na win 8.1. Tako da da, može i bez bootcamp.
  • pjedvaj: emulira PC BIOS, ovo je za instalaciju u EFi u
  • smayoo: Ide sve i bez BootCampa. BootCamp je samo "wizard" - automatizirana procedura. Naravno da je možeš i ručno odraditi
  • pjedvaj: Win 8 ide i bez Boot Camp-a [link]
  • Law: Ja imam Win 8.1 na bootcampu, MacBook pro mid-2012
  • smayoo: ja sam probao davno. Piši u forum pa da vidimo
  • VanjusOS: da, preko bootcampa..
  • stefanjos: ja, ali na paralelsima, ako mislis na boot camp. nikad probao
  • VanjusOS: koristi li netko windowse na Macbook pro, imam par pitanja..
  • stefanjos: HAHAHAHHAAHAHHA
  • rusty: LOL
  • smayoo: Meni se čini da on uopće nije shvatio smisao, značenje i način korištenja smileya.
  • rusty: Ako je itko volio winking onda je to bio Šime
  • Riba: Zatrazio je da obrisemo sve znakove njegovog postojanja, pa smo tako i ucinili.
  • stefanjos: sta je bilo s onim likom neki dan, deposte nesto(sime miocic se zvao) pise da mu je profil izbrisan hahaha
  • Zdravac: Jedna zanimljiva vijest za one koji se bave glazbom [link]
  • drlovric: @lihto: Ali to onda ne bi bilo awesome, kada bi ti mogao mijenajti sto ti zelis :)
  • Lihto: Kupio novi ip6 od 64gb i malo je bio žučkast ekran, jailbreak i color profiles i slika super nakon toga.. nemogu vjerovat da oni nemogu u iOS dodat color managment da su ljudi sami podese ekran po volji ili geniusu u apple shopu odmah na licu mjesta..
  • zoranowsky: @kloba - handbrake
  • vpasic: traži na ebayu orginalni. model koji ti treba je MF031ZM/A
  • vpasic: koštat će te masno
  • vpasic: istyle
  • TeDePeter: a u HR?
  • smayoo: NA E-bayu
  • TeDePeter: gdje se može kupiti dock punjač za iphone 5c? ako tko zna :)
  • Kloba: ekipa, koji je po vama najbolji free video converter
  • rusty: nitko nije rekao da nisi ozbiljan korisnik, ali odgovore ćeš dobiti u forumu na pitanja koja te zanimaju. Vikalica ne služi tome.
  • rusty: Šime ne spammaj vikalicu. Nisi ni puni dan na ovom forumu a već te ima po ovom chatu sve u 16. Forum pitanja koja si postavio su ok (ajmo reći), ali vikalica ne služi za spammanje, pogotovo ne sa ljudima niske inteligencije i powertools
  • Law: Jel zna itko osim njuškala, gdje bi kod nas mogao potražiti rabljeneMac-ove
  • vpasic: ne postoji AV za ajfon jer ni ne treba
  • cariblanco: @depošta007 pročitaj moju privatnu poruku
  • stefanjos: ima, gore u oglasnik pogledaj
  • MiniBug: ima li forum kupi/prodaj sekciju?
  • stefanjos: to je do vibera, nemozes nista s tim. niti na iphoneu niti na nekom androidu.
  • stefanjos: ne, samo iphone iphone
  • cariblanco: vjerojatno imaš uključeno neku predefiniranu opciju za pisanje
  • Kloba: Ne, ne znam kako. A Baš sam se zajebo s jednom koja mi je izbila 25 $ prije nekih tjedan dana

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Najzanimljivija Apple novost je:

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 1.30 Seconds