iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 3G iOS 4.0 jailbreak

• fantasticus
  • Posjetitelj
28.06.2010.   |   03:20
Molio bih pomoć nekoga tko je radio update da pomogne.
Naime imam iPhone 3G, 05.11.07, 3.1.2 i želio bih ga updateati na 4.0

-gdje updatati-koji update koristiti(onaj iz iTunesa ili skinuti svoj pa ga ono check for upadates+shift), linkovi za download novog software
-koji program koristiti za jailbreak i unlock
-što sve treba pogasiti i upaliti kad se radi

Hvala onome tko to napiše pa da nam svima pomogne...

moj iPhone:
iPhone 3G
8GB
05.11.07
3.1.2

EDIT: Savijeti također dobro došli u vezi wallpapera i multitaskinga!!
28.06.2010.   |   11:43
S ovim uglavnom nisam imao problema:
www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4253
Nisam updetao na ios4 pa nemogu komentirati wallpaper i multitasking.
28.06.2010.   |   13:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim
28.06.2010.   |   13:14
Bok.

@t_burgund ti je poslao ok link za unlock, ali prvo moras napraviti Jailbrake.

Ovo su procedure kako i što u vezi Jailbrakea:
Ako si na Windowsima: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10188
Ako si na Macu: www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10186

Nakon što si Jailbrakeo iPhone, radiš unlock po uputama što je poslao @t_burgund.

Update na iOS4 sam najnormalnije skinuo preko iTunesa, ali sve ti je lijepo objašnjeno na onim linkovima i nema problema ukoliko pratiš navedenu proceduru.

Osobno sam stavio iOS4 na isti iPhone kao tvoj ( 3G - 8GB ) i sve radi ok.
Prilikom JB-a Redsn0w te pita želiš li multitasking i wallpapere.
Wallpaper preskoči, jer užasno uspori 3G model, dok multitasking radi ok, ali nakon nekog vremena shvatiš da je ipak najbolje bez njega na 3G-u, jer jednostavno ima premalo memorije. Pokreneš mail, pa Safari, pa sam Phone app, pa sms i shvatiš da imaš još oko 5-6 MB free RAM-a

Trenutno mi je iPhone i jailbreakan i unlockan sa iOS4 bez MT-a i wallpapera i radi sasvim dobro.
JB radim u biti najviše zbog SBsettingsa inače nemam neke potrebe za tim

Iz nekog razloga mi je poduplo postove, pa molim brisanje jednog. Hvala.
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   12:30
hvala na pomoci...
sve sam napravio...i radi super!!!
stavio sam wallpapere i MT...

wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje... ako slucajno nesto ostane pojede bateriju i mislim da cu maknuti poslije MT... prvi put mislim da je apple nesto uzasno napravio... neznam dali im je to uopce trebalo... vidim svhu toga na iPadu ali na iPhone... neee...

Hvala svima na pomoci.. i oni koji ce tek radit update MT nije nista posebno...stvaite pa probajte malo ali ce vas izludit...
29.06.2010.   |   18:03
fantasticus je napisao:
wallpaperi su mi ok, ali ne vidim svrhu mt... nemozes zatvorit applikaciju do kraja klikom nego moras dva puta stisnut pa drzat pa ovo pa ono i to me izluduje...

Pa onda nemoj stiskati to, pa ono, pa ovo. Samo ostavi, iOS bi morao sam odrediti da ugasi aplikaciju koja ti je najduže otvorena, tj. najduže ju nisi koristio.

Sve te aplikacije u MTu su zapravo već ugašene, tj. zapamti se samo (ako su updejtane) saved state (trenutno stanje), a one se pogase.

Ono što tebe buni je popis svih tih aplikacija kad odeš u MT, i sav si u strahu koliko ih ima, no nemoj to brkati - to je popis ZADNJIH korištenih aplikacija i ništa drugo.

Ono što tebi jede bateriju su baš wallpaperi i oni efekti okolo
  • fantasticus
  • Posjetitelj
29.06.2010.   |   19:40
aha... dobro.. hvala na pomoci..ali svejedno MT je bezveze napravljen... mogao je apple i bolje.... i može još jedno pitanje.. ja sam ga jailbreako i unlocko jer je lockan na t-mobile pa ga koristim na vipu i posto vise nema ono da sam upises apn za internet i mms postavke kako mogu to ponovno dobiti.. mislim vidio sam neku aplikaciju u cydia ali me zanima dali radi... i kako se zove jer sam zaboravio... hvala
Moderatori: jupi, smayoo, Sank, saint
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 5 minuta
  • Borostef: Ali tu je i sedam iMac-ova na mostu... :) >>link<<
  • smayoo: Ovo mi više izgleda kao oversized "lađa", kao one "lađe" u Beogradu, na Dunavu, gdje se razvaljuju na narodnjake... :)
  • smayoo: Ne slažem se. Jadrolinijini trajekti, barem ovi noviji, nisu ni izbliza tako ružni. :)
  • Riba: A i izgleda kao Jadrolinijn trajekt.
  • smayoo: Jebate, da 76 metara... :blink: Mislim da Jadrolinija nema nijedan trajekt koji je toliko velik... :S
  • Borostef: @jzelko evo, da ju lakše pronađeš... :) >>link<<
  • florijan: @jzelko e, da ti si sa hvara :). od jobsa zena. vjerojatno je već u cugi od plavca malog. vrijedi pokušati :)
  • jzelko: @ florijan, s kojom udovicom? Ako je OK, mogu pokušati !:-)
  • florijan: tko je ono sa hvara da se zaleti do paklenih, popije kavicu sa udovicom i riješi sve probleme sa ZAMP-om i nek pokaže kolko tu dođu mekovi
  • dprgom: jeli neko naručivao nešto sa elementcase.com, ako je koliko treba da stigne u hrv?
  • john_st: naravno da ne!! neće beta u moju butigu :)
  • MacSlavko: Djeco, idemo li sutra na OS X Yosemite Public Betu? Ja da :)
  • JCM: Thx Riba
  • Riba: To je standardni sistemski update.
  • JCM: Sori sto ponavljam pitanje ali nisam uspio pogledati odgovor i sad vidim da je pobjeglo na vikalici. Dakle javlja mi update za Security Update 2014-003 verzija 1. Nemam nikakv securuty instaliran ili je ovo neki defaultni. Da li trebam uppdate?
  • VanjusOS: btw, dok sam smislio kako vam opisati problem - našapo sam jednostavno rješenje, pa sam riješio problem.. svejedno ako uhvatim vremena, probat ću otvoriti temu da pa vidimo o čemu se to radi...
  • rusty: VanjusOS napiši topic u forumu pa ćemo vidjeti što bi mogao biti problem. Opiši sa malo više detalja ako je moguće
  • VanjusOS: @Yonkis, znam o čemu govoriš.. moj savjet je probaj naći polovan takav, uštedjet ćeš 30-40%...
  • Yonkis: @VanjusOS iStyle, sa student popustom i za gotovinu. A isti takav je 999$ u US. Eh, moja Hrvatsko...
  • VanjusOS: updejtan na DSM 5
  • VanjusOS: synology
  • rusty: koji NAS je u pitanju?
  • VanjusOS: nitko nema ideju nikakvu?
  • VanjusOS: može li mi netko probati pomoći - na macu pokušavam doći do foldera na NAS-u. odnedavno mi "nedostaje" jedan folder. on je zapravo na NASu, ali ga ne vidim u Finderu... što mi se moglo dogoditi i kako to popraviti
  • stefanjos: Ma ozbiljan sam kad treba biti :)
  • smayoo: Pazi, upravo kod Rovinja je jedan od nekoliko likova koji ugošćuje isključivo swingere. Pun je 11 mjeseci u godini. :D
  • smayoo: @stefanjos, MacSlavko: :D
  • VanjusOS: @Yonkis - ovisi gdje kupuješ, u trgovini nekoj ili privatno? oko 8000 je u Linsku, HGSpotu..
  • MacSlavko: ...dobro primjetio da moj kolektiv (škola) ozbiljno pati od manjka neozbiljnosti :)...
  • MacSlavko: Štef (stefanjos) je nepopravljivu ha-ha lik! To je dobro jedanput je netko dobt
  • stefanjos: @smayoo, istina da, ali eto imamo i satelitsku :D haha
  • smayoo: stefanjos, pogledaj sad što si napisao pa razmisli - koliko to sve što nudite ima smisla u dane kad pada kiša? Kad pada kiša, gdje je ima nekakav agroturizam, neki muzej, neka uređena špilja za razgledanje, neka autobusna ili brodska sightseeing tura...? Kužiš?
  • Yonkis: Da ne otvaram novu temu, zanime me da li je 7940 kn puno/malo za md760cr/b, gotovina?
  • stefanjos: @VanjuOS, sorry , dogodine :/
  • stefanjos: ohoho, nudimo mi i vise nego sunce i mora, privatne lezaljke, besplatno pice na plazi za vecinu( oni koji ostanu duze) pa spremimo ribu i svasta nesto. haha, samo sto su podustajali jer nemaju novaca, pa puste samo kaparu :/
  • VanjusOS: sad je gotovo, već sam uplatio hotel..
  • smayoo: U cijeloj se Dalmaciji žale da je poluprazno. To je problem Dalmacije - što uglavnom ne nudi ništa osim sunca i mora pa onda, kad pada kiša tjedan dana, nitko ne dolazi... :/
  • stefanjos: >>link<< evo tu si pogledaj ako ti pasu neki datumi :)
  • stefanjos: a bio sam pao jedan ispit, pa sam polagao na drugom roku pa nisam bio fokusiran na nis drugo i tako su dani prolazili pa je proslo :/
  • VanjusOS: @stefanjos - šta ovdje nisi oglasio da imaš slobodne aparmante..
  • stefanjos: da, svi na vijestima znatan rast turzima, meni u apartmanima 2 tjedna 4 apartmana zjapilo prazno :/
  • stefanjos: @DrAle hehe, ma nene, bio sam tamo dns pa zato. al da, sve super osim hrane. brutalno je skupa :/
  • smayoo: A ja nedavno upoznao čovjeka kojem je u Komiži prevelika gužva. :D
  • florijan: @ping mislim da na visu još uvijek, unatoč turizmu, pan svira svoju frulicu
  • ping: I ja Rab. Ali za razliku od onoga što gledam na vijestima, ovdje nema žive duše. Nikad pustiji otok. Ovdje ljetujem 17 godina.
  • florijan: opet sam skužio zašto toliko volim vis
  • MiaLovric: Jedno brzinsko pitanje, uzeti iPad Air odmah ili čekati iPad Air 2 na jesen? Mislim da nekih većih, bitnih promjena ne bi trebalo biti u Air 2.
  • ping: @ Riba - ne bi ni gledao da nije nedjelja i još na godišnjem. Usral sam se od pomisli da se tak rano dižem pa sam zato provjeravao. :)
  • DrAle: Ups, nisam pažljivo čitao! Mislio sam da ti treba preporuka ili sl. nekoga tko je bio u IL :)
  • DrAle: Bilo nekoliko prijatelja sa klincima i nekoliko bez klinaca :) Svi oduševljeni. Nešto skuplja klopa u samom parku, ostalo sve super!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Novosti

MacUpdate

Anketa

Jabučnjak 3.0

Registriraj se za sudjelovanje.
Page Speed 2.09 Seconds