4G mreza u Hrvatskoj
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

4G mreza u Hrvatskoj


21.03.2010 | 01:46
Pozdrav,

dali mozda netko od Vas zna kakvu informaciju o uvodenju 4g signala u rvackoj ? S obzirom da se sve vise najavljuje da ce nova generacija iphone podrzavati 4g signal. Dali znate bilo kakve namjere nasih mobilnih operatera na tom podrucju?

Hvala
21.03.2010 | 04:20
Neznam tocno na sta se taj 4G odnosi. Nemam iphone, nego nokiu n97. Kod nas u vecini slucajeva mi je signal 3G. Posto dosta cesto putujem u nekim drzavama mi se pojavi 3.5G i internet mi radi onda super brzo. Nikad mi se jos to nije desilo kod nas da mi se pojavi ta oznaka. Sorry, ak krivo mislim.
21.03.2010 | 12:57
filip je napisao:
Pozdrav,

dali mozda netko od Vas zna kakvu informaciju o uvodenju 4g signala u rvackoj ? S obzirom da se sve vise najavljuje da ce nova generacija iphone podrzavati 4g signal. Dali znate bilo kakve namjere nasih mobilnih operatera na tom podrucju?


4G kod nas ne misle još uvoditi ako se ne varam. Sve što sam čitao spominju 2011 i 2012. Moguće da se varam, no googlaj.
22.03.2010 | 11:21
ak misle tek 2012 onda bas i nema smisla posto je smak svijeta te godine!
22.03.2010 | 12:08
WiMax već postoji u .hr i on isto spada u 4G mreže.
Ima 2 godine postoji u Šibeniku i ljudi koje ja znam da ga imaju su zadovoljni brzinom i cijenom.
Šteta što T-Com ne propagira tu tehnologiju kako bi pokrio cijelu zemlju širokopojasnim internetom.
22.03.2010 | 13:42
Tomi je napisao:
ak misle tek 2012 onda bas i nema smisla posto je smak svijeta te godine!


Nije istina... To smo mi "zapadnjaci" krivo shvatili. Bio sam prosli tjedan u Guatemali i El Salvadoru i tamo su nam objasnili da je kraj samo jednog vremenskog ciklusa. Naime Maje su racunale vrijeme drugacije od nas evropljana (a onda i od ostatka svijeta) te je 21.12.2012. samo zadnji dan tog njihovog ciklusa koji je trajao cca 5000 godina. To bi bilo kao sto su nama stoljeca ili tisucljeca.

Moram naglasiti da su Maje od tih "davnih" civilizacija racunali vrijeme s velikom preciznoscu, (21.12 je zimska kratkodnevnica), te se njihov kalendar osnivao iskljucivo na odnosu zemlje i ostatka svemira. Predvidaju jos nekoliko stotina tih ciklusa poslije ovog, pa tko mozemo zakljuciti da po njima svijet traje jo o ho ho...


Znam da ce mnogo razalostiti cinjenica da ce i dalje morat placati kredite, voditi auto na tehnicki, produzivat pasose, osobne iskaznice, itd. ali kako stvari stoje, mozda cemo docekati da T-Com pokrije hrvatsku s 4G mrezom.

We will see...
  • Dijete
  • Posjetitelj
22.03.2010 | 14:23
ciklus je oko 5200 godina.. i po nekim tumacenjima zapisa, ciklus završava / počinje nekim gadnim klimatskim cuspajzima..
maye su brijali na vrijeme i na vrijeme.. protok i meteorologiju..

u svakom slučaju, bumo vidjeli.. ak ne oslijepimo..
26.10.2010 | 21:28
Prije par mjeseci sam postavio upit za 4G mrežu u Rvackoj Slučajno sam naletio na ovaj članak, pa evo da podijeli s vama www.vecernji.hr/biznis/ht-ent-uzivo-demo...-mrezu-clanak-208078
26.10.2010 | 21:51
Hehe, 4G rasprava, a ja iPhone držim na Edgeu od prvog dana!
26.10.2010 | 23:19
Samo nemoj reci da doma koristis dial-up 56k
26.10.2010 | 23:58
Ne, dapače, bio sam u prvoj turi ADSL-a kada je došao kod nas... ali moj prvi modem je bio na 300 bps (da, bps!) i to sam dobio od Ribe nakon što je nabavio ludo brzi na 1200! A onda revolucija - 2400 bps! To je najduže potrajalo... kasnije 4800 i onda su lupili u plafon s 56k... pa je došao ISDN koji je pićio do 128... eeee... a danas optika, sinkrona veza...

No, za iPhone koristim wireless kada mi trebaju podaci, a za razgovore mi 3G nije potreban, ovako barem baterija traje 7-8 dana!
27.10.2010 | 00:11
A skype voice/video call? Nemoj reć da ti Fring (ili sam Skype) pušta voice ili video poziv preko Edgea?
27.10.2010 | 01:06
Ček, ček malo ... 7-8 dana ti traje bakterija na iphoneu ???

Molim te koliko dnevno onda razgovaraš? To mi je jako čudno pošto meni traje oko 20 sati, naime stalno mi je na 3G i pričam cca oko 1.5 sati dnevno, malo surfam i tu i tam pogledam kooju fotku, ali opet 7 dana ??
27.10.2010 | 03:50
Da, uf, to smo već prošli ovdje na Jabučnjaku barem 3 puta! Uvijek se svi uhvate za to, pa vjerujem da ljudi zbilja imaju probleme s baterijama - i moj kolega kaže da mu ne traje više od jednog aktivnog dana. Ne znam koliko to ljudi moraju pričati da uspiju potrošiti bateriju u jednom danu! Meni baterija traje 7 dana uvijek, a ako sam jako štedljiv može i do 10 dana. Prije dok ga nisam koristio kao budilicu sam ga gasio noću, tada je uvijek izdržao po 10 dana. Ne pričam puno, uglavnom kratki pozivi, pošaljem nešto SMS-ova, imam uvijek isključen GPS, 3G i BT. Uvijek ga praznim do kraja i punim do kraja, star je oko godinu i pol. Najkraće mi je trajala 4 dana u Rimu kada nisam imao punjač i kada sam ga koristio za fotkanje s GPS tagiranjem. Sve u svemu, ja sam oduševljen trajanjem baterije na iPhoneu! Izgleda da sam izuzetak...
27.10.2010 | 09:43
Na način na koji ti koristiš mobitel, tebi bi na onoj staroj Nokiji 6310 baterija trajala 3 mjeseca. Što će tebi uopće iPhone? Tvoje potrebe bi zadovoljila i Motorola d520 iz 1998.
27.10.2010 | 11:30
Treba mi iPhone jer mogu podesiti budilicu s dva dodira prstom i bez kopanja po izbornicima, jer mogu na njemu imati gomilu fotki koje lako pregledavam, jer gore imam promo-video od firme i razne spotove koje smo radili, imam par epizoda The Big Bang Theory za gledanje kada negdje čekam red, imam gore i neke iPhone aplikacije iz naše radionice, a i volim pročitati "novine" subotom ujutro na bazenu dok čekam klinca... ponekad pošaljem i mail s njega kada baš nisam pri stolnom kompu, dakle isplatio mi se u svakom slučaju!

Najvažniji razlog je taj što nakon iPhonea više ne mrzim mobitele kao nekada, njegov super GUI isprao je sve moje frustracije raznim Motorolama i sličnim junkom.
27.10.2010 | 19:58
Gle nisam mislio ništa loše, samo me začudio taj podatak o trajanju baterije, a usput rečeno, meni i ne smeta to kaj ga moram puniti svaku večer, naime, to sam radio i sa SonyEricssonom P900 i ponavljam, ja se nežalim već se samo čudim !
A što se tiće iPhonea, osim šta je super mobač, jako sam mu zahvalan jer mi je on otvorio oči i na neki način mi je pozivnica i ulaznica u Mac svijet, koji mi je uljepšao život ispred računala i riješio me svih frustracija godinama sakupljanih sa PC-em

ljepi pozz !
27.10.2010 | 21:21
dpasaric je unikat. Ja kad pazim, dura 3 dana, inace 2. Drzim ga na 3G i prosjek 2 dana.
Nisam se nesto interesirato za 4G, pa i 3G je dovoljno brz, brzi od ADSL-a, i to u oba smjera.
Evo slike, odasiljac je 3G, a ono drugo je Wi-Fi. Vidi se razlika.
photo.gif
27.10.2010 | 23:53
ja predlažem da Davor svima nama kupi iphoneove
27.10.2010 | 23:57
Probao sam koristiti iPhone kao Nokiju 6310. Dakle, razgovarao sam koliko mi je trebalo (odlazni i dolazni), nisam gledao filmove, koristio mail, BT slušalicu (što se može s 6310), ništa, pišljivi telefon (malo velik) i baterija mi je trajala 8 (osam) dana. Kad sam ja spavao i on je bio u fly modu. To sam napravio za probu. Bez onoga što sam poisključivao, to nije to. Dakle, dpasaric, skoro sam te stigao, jer ti ipak koristiš i neke blagodati koje ja nisam.
28.10.2010 | 02:53
Ma to uopće nije neko čudo, već samim tim što je isključen 3G cijelo vrijeme napravi se ogromna ušteda... evo gledao sam danas koliko sam pričao, sve skupa nekih 14 minuta + par SMS-ova, neke dane bude više, a češće i manje. Ako ljudi pričaju po preko sat vremena dnevno, nije čudo da brzo potroše bateriju, pogotovo ako su na 3G, pa ako imaju Location Services ON, pa BT slušalicu npr...
28.10.2010 | 22:13
Sjajna prezentacija nove 4g (LTE) tehnologije, prikaz sto buducnost donosi
24.07.2023 | 20:06
Tražilica ovdje na Jabučnjaku me svaki puta fascinira. Ovoga puta je pronašla temu iz 2010.-te, a utipkao sam pojam "optika".

Pa reko da oživim temu!

Nije off-topic jer konačno, nakon dugogodišnje muke sa ADSL-om, i onda 4G bandovima, zagušenosti, kupovinom vlastitih router i raznih kemijanja i traženja najboljeg spota po kući, konačno GASIM 4G!

A evo i speedtest optike! Usput, da kažem da je izmjereno na Mac-mini iz 2011.


a9858a8e-f691-40c0-b19c-3f94dd0fbaf2.jpg
24.07.2023 | 20:44
Zdravac, ne da si oživio temu, satral si je rezultatom
24.07.2023 | 22:02
Zdravac kaže:
Tražilica ovdje na Jabučnjaku me svaki puta fascinira. Ovoga puta je pronašla temu iz 2010.-te, a utipkao sam pojam "optika".

Pa reko da oživim temu!

Nije off-topic jer konačno, nakon dugogodišnje muke sa ADSL-om, i onda 4G bandovima, zagušenosti, kupovinom vlastitih router i raznih kemijanja i traženja najboljeg spota po kući, konačno GASIM 4G!

A evo i speedtest optike! Usput, da kažem da je izmjereno na Mac-mini iz 2011.


a9858a8e-f691-40c0-b19c-3f94dd0fbaf2.jpg


Nema bolje nego kada sjeneš na optiku! Evo sada kada si na 1/500, da ti dam malo motivacije za dalje


Ovo su paralelni downloadi

Screenshot2023-01-20at20.13.56.png



Screenshot2023-07-23at10.49.29.png
25.07.2023 | 07:34
25.07.2023 | 15:14
Jbm ti sunce brzina.

Idem se baciti s balkona
25.07.2023 | 17:11
Na glavu? Da se ne ozlijediš!
27.07.2023 | 02:49
Jesi li bio spojen na Wi-Fi ili preko kabela?
27.07.2023 | 07:15
Ove slike su sa žice preko 10G konekcije (MacStudio).

Na iPhone 13 mogu dobiti 1G speed cca, dakle nekih realnih 80-90MB/s (preko 802.11ax), no to je u idealnim uvjetima koristeći U6 Pro access point.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 20 minuta
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, jura22, Riba, tino1, Anonimci (320)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO