iPhone 12
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 12


24.10.2020 | 21:32
Propis u Francuskoj je takav da bi, da su i isporučili bluetooth slušalice, morali dokazati kako bežične slušalice imaju mikrovalno zračenje ispod dozvoljene granice u svim uvjetima korištenja. Tako da je normalno da isporučuju žičane slušalice.

Što se punjača (tj izostanka punjača) tiče, ja ne bih rekao da su to "šatro" ekološki razlozi. To jesu realno ekološki razlozi. Cijena takvog punjača u proizvodnji je beznačajno mala, nisu oni tu ništa bitno uštedjeli.

Ja odavno projektiram po kućama utičnice s ugrađenim USB ispravljačem, i instalacijski ugrađene multi-usb utičnice. Zapravo je odavno trebalo donijeti standard da se USB napajači ugrađuju instalacijski, normalno, posvuda.

EDIT:
Što sam zapravo htio reći - "starih" punjača svi imaju po doma i po uredima pune ladice, i svako toliko završi puna vrećica toga na otpadu, nakon nekog velikog spremanja. Meni je OK da se to ne isporučuje ne samo s mobitelom, nego ni s tabletom, niti s općenito ikakvim elektroničkim điđama. Treba nam propis koji određuje da se sve elektroničke kućne điđe napajaju s USBa, i norma da se u električne instalacije pod normalno ugrađuje USB utičnice, kao što se danas ugrađuje 230Vac utičnice.
24.10.2020 | 21:49
Ja nemam. Imam jedan jedini. I tako oduvijek, od prvog mobitela do dana današnjeg. Kada kupujem novi mobitel, prvo prodam stari. Tako da mi se zaliha punjača jednostavno nije stvorila. Ista priča nastavila se kada sam počeo kupovati iPhone, i jednostavno nemam niti dva punjača doma, kamoli 15.
Što ne znači da nisi u pravu, daleko od toga. Mada taj Covid i odluka su nekako slučajno donešeni iste godine, i to je ono što me kopka.
Svi imaju gubitke u poslovanju, pa po logici stvari i Apple. Ako su i namjeravali to napraviti iz ekoloških razloga, ova godina im je sjela ko kec na jedanaest iz ekonomskih.
24.10.2020 | 22:56
Apsolutno maksimalna moguća ušteda Appleu na tome je manja od $1 po punjaču. To je beznačajan novac za njih.
24.10.2020 | 23:52
Kloba kaže:
Svi imaju gubitke u poslovanju, pa po logici stvari i Apple.


Ma kakve gubitke, gotovo da im nikada nije išlo bolje. Dionice išle gore i imali su čak i stock split. Isporuke im kasne za mnoge proizvode kolika je potražnja. Očigledno su mnogi zbog rada od doma obnovili računala koja osobno koriste.
25.10.2020 | 00:04
Ekipa, jesam li dobro skuzio no ove godine nisu izbacili apple leather case i folio case za nove modele? Samo silicon i ovaj clear case ?
25.10.2020 | 09:26
Naisao sam na Macrumors forumu da dolaze ali naknadno
25.10.2020 | 19:55
Pozdrav ekipa, meni je iskreno iphone 12 po veličini najbolji, iako mi se ne sviđa ovo sužavanje uređaja. Trenutno koristim 11 pro max i nije mi legao od prve, naprosto me boli ruka kada koristim, znači pretežak. Čak sam se u nekim trenucima htjel prebaciti na iphone 11 ali display Iako mi je 11 ljepši i ima dovoljno dvije kamere ostah pri 11 pro max-u. Btw 11 pro mi je već premal, s obzirom da sam prije ovog koristil 6s plus. Tako da ne znam šta bih, sačekati da stigne i u BiH pa se dobro skontati. 12 ima dovoljne performanse za današnji mobač. No neki čak daju prednost 11 u odnosu na 12. Ima li korisnika iphone-a 11?
26.10.2020 | 03:22
A zasto cekati da stigne u Bosnu ?
iStyle u Splitu je jeftiniji bar 10% nego li Meklajn u Sarajevu, vjerovatno je i vise modela na stanju.

Ja imam jedan jedini brick za svoj iPhone, ostali su korisnici androida ciji brick necu ni da pogledam, bomb has been planted

manji edit: uporedjujuci cijene meklajna i iStyle, nisu velike razlike jedini sto iStyle ima sada promo na iphone 11 pa se moze pronaci veca razlika izmedju cijene. U svakom slucaju razmotri i ovu opciju
26.10.2020 | 15:05
Da javim utiske na nove 12ice.
Isao sam ih vidjeti u iStyle. Znaci obicna 12 je jedan prekrasan idustrijski dizajn. stvarno na mjestu. Isto NE MOGU reci za 12 pro. koje kicasto sranje. znaci polirani stainless steel na X serijama i 11 je mozda pasao jer su bili zaobljeni, ali ovaj polirani finiš na ravnim obrisima iphone je dizajnerska katastrofa. nemogu preboliti koliko lose mi osobno to izgleda. steta. tj, na srecu pa su 12 i 12 mini aluminijski jer puno bolje izgleda. a sada strpljenje da vidim kako mi 12 mini legne u ruci.
26.10.2020 | 15:29
Evo, i ja sam danas bio u Zagrebu te sam posjetio iStore na Cvjetnom trgu, nagledavam si novi MacBook Air, pa sam uspu pogledao i iPhone 12.

Oduševljen sam kvalitetom izrade te brzinom softvera. Na prvu mi se čini onako, dosta lagan u ruci, prava stvar.

Do daljnjega ionako ništa od iPhone-a kod mene, inam tek mjesec dana star SE2020, znači tek "možda" ide nešto novo tek za 2 godine.
27.10.2020 | 09:45
Ja sam koristio 8 Plus dvije godine i sad sam uzeo 11 Pro. Cudno ti je prvi dan, ekran je malo uzi ali visi. Nakon tjedan dana vise ni ne kuzim da je uzi, a uato sto je manji sjeo mi savrseno. Baterija drzi kao i 8 Plus, poprilicno (zato sam i uzeo Plus). Ja upravo zbog tehine nisam ni pogledao 11 pro max, i 8 plus mi je tezak i malo glomazan. Meni je 11 Pro, 12, 12 pro taman dimenzija????
27.10.2020 | 10:05
drpongra kaže:
Evo, i ja sam danas bio u Zagrebu te sam posjetio iStore na Cvjetnom trgu, nagledavam si novi MacBook Air, pa sam uspu pogledao i iPhone 12.

Oduševljen sam kvalitetom izrade te brzinom softvera. Na prvu mi se čini onako, dosta lagan u ruci, prava stvar.

Do daljnjega ionako ništa od iPhone-a kod mene, inam tek mjesec dana star SE2020, znači tek "možda" ide nešto novo tek za 2 godine.

Ne ljuti se majstore, mala ispravka, dućan se zove Store. Znam jer samo tamo visio u doba kada sam kupovao svoj komp, a Cvjetni se tek otvorio nakon Horvatinčića (2013.).
iStore bi bilo, pogotovo s onim njihovim logom, malo preblizu originalu, pa bi možda i zaradili tužbu.
Nego, pričao sam sa nekim operaterom iz Srbije kada sam nazvao onaj telefonski broj Applea za Hrvatsku kada imaš neki problem. Sve mi se sredilo, i ušao sam u privatnu spiku sa dečkom pa ga pitam jeli regionalni centar u Beogradu jer mu čujem da je po naglasku Srbin. Naravno, sve pristojno, nikakva ljutnja s ičije strane - čisti razgovor.
On meni - nećete vjerovati, nalazimo se u Albaniji.
E, nasmijali smo se obojica - al od srca.
Fakat nisam vjerovao da je regionalni centar za  podršku smješten u Albaniji.
27.10.2020 | 12:59
@kloba - A valjda sam si ja sam onako instiktivno nabacio taj "i" ispred naziva trgovine. Baš malo gledam cijene, neke stvari su im jeftinije, a neke skuplje nego kod ostalih, recimo, imaju jeftinije tipkovnice.
27.10.2020 | 13:11
Ja sam tamo pljunuo 23500 kuna za laptop. Tada najjači 15" retina early 2013 model. Istina, imao sam tri godine produženu AppleCare, i tri puta slao display (cijeli clamshell na popravak iStyleu), a jednom su mi zbog grafičke ili matične promijenili i matičnu isto tamo. Znači četiri puta sam popravljao u sklopu garancije taj komp u iStyleu City Centar One West, nakon toga sve pet - radi dan danas bez problema.
Zato imam taj subjektivni osjećaj da je iStyle OK, a i napisao sam - tamo radi frend iz kvarta s kojim sam išao u osnovnu.
Ali priznajem da nisam kročio tamo od prestanka garancije, znači četiri godine.
I u tom Storeu je isto radio klinjo koji pojma nije imao da mi ne treba DVD drive (onaj na USB) jer se mogu prikeljiti preko WiFi konekcije ili na PC ili na Mac koji ima drive. Pa sam pljunuo i za to nekih 600 kuna (znaš koliko puta sam ga upotrijebio? Dva, Stoji u ladici nov novcat), za Time Capsule 2TB 2000 ili 3000 kuna, znam da me sve skupa došlo skoro 30 000...
27.10.2020 | 13:54
@kloba - Da, grdo je kada se Mac pokvari, i još ako nije u garanciji. Meni je nakon točno nakon godinu i 2 mj. otišao ekran na iMac-u iz 2006. Intel Core2Duo, a platio sam ga oko 12.000 kn, tada u Filex-u, u Voćarskoj. Nakon toga je otišao i optički pogon, a na kraju je i Wi-Fi počeo zezati - bio sam jako frustriran.

A vezano uz tvoj model, nedavno su u zalagaonici na Črnomercu nudili Retina MacBook Pro 15" iz 2012. , i7, 256 SSD, 8GB RAM-a, top stanje, kutija, sva oprema i papiri, naravno bez garancije. Stanje mint, išao sam ga pogledati - i netko ga je već kupio, otišao je za 3.200 kn.

Pikiram na novi MBA, ali mi je nekako, što sam stariji, žao dati tolike novce za računalo koje u načelu koristim za neku svoju internu zaje......u. Slaganje MP3 kolekcije uglavnom i prebacivanje glazbe sa starih ploča te pročišćavanje zvuka.

Za sada me za te potrebe izvanredno služi nedavno kupljeni MacBook Pro Mid 2009, stavio sam novi SSD i dodao novih 8GB RAM-a - Na 10.11.6 leti, za moje potrebe. Uz njega imam i još proljetos kupljeni MacBook Air iz 2015., ali ovaj mi je sad nekako draži.

Možda idući mjesec uzmem i dva komada iMac 2007, 24", gotovo nekorišteni, prodaje neka firma kod koje su godinama stajali zapakirani u kutijama u ormaru, doslovce samo isprobani.
27.10.2020 | 13:55
Isprika moderatorima na odlasku u offtopic!
27.10.2020 | 14:36
I od mene. (Ne)Ponovilo se!
28.10.2020 | 18:47


Ovaj decko bas precizno objasnjava stvari i oko ranijih iPhone popravki, medjutim, ovu 12ku su podigli na jedan visi nivo

Znao sam prethodno za display da su ,pocevsi sa osmicama, pri mijenjaju originalnog gubili True Tone opciju ali eto postoje neki programatori sto ucitaju podatke sa tvog originalnog displeja.. Ovo sad postaje interesantno, mozda i pretjerivanje.
30.10.2020 | 15:57
Ljudi jel uzeo tko 12/12 Pro... Zanima me rezultat ako netko može izvrtiti Geekbench i/ili Antutu u dok je iPhoneu uključen Low power modu? Ne ono, kad je prazan nego kad baš ima baterije...
30.10.2020 | 16:09
Ja cekam Pro Max recenzije, pa cu onda donijeti odluku idem li na novi ili ostajem na 11 PRO.
20.11.2020 | 23:11
Danas sam napokon preuzeo novi 12 Mini i moram priznati da mi se sviđa.

Zamjenjuje moj 7 godina stari 5s. Novi telefon je nešto veći ali u odnosu na ostale Dvanajstice je savršena veličina. Prijenos svega je prošao glatko. Prvo backup starog telefona pa restore svega na novi. Samo sam Zabu morao prebaciti preko onog QR koda i sad i to funkcionira.

Za usporedbu sam poslikao telefone i mislim da se vide odnosi veličina samih telefona i ekrana.

Prva slika je slikana sa originalnom Peticom koja baš i nije posebno dobra kad slika u mraku. Zato sam napravio drugu sliku sa Maxom i ta je nešto bolje kvalitete.

1. slika: 5s, Mini, 6s, X, 11 Max

2. slika: 5s, Mini, X
Prilozi:
26.01.2021 | 20:30
Vezano uz punjače kojih doma nemam, pronašao sam jedan Huawei USB C punjač. Je li ovo OK za punjenje iPhonea?
Prilozi:
26.01.2021 | 20:37
Ako imaš usb-c na lightning kabel, da.
Ako nije velike snage, neće ti puniti brzo, ali nema razloga da ga ne puni nekako.
26.01.2021 | 20:53
Baš sam uzeo 12 mini i treba mi neki putanji punjač. Neka puni sporo, samo neka puni.
U jednom trenu sam u kući imao tri android mobitela, svaki sa svojom varijantom USB C brzih punjača i nisu bili kompatibilni. Jedan je bio Nexus 6p, drugi neki OnePlus, a treći vise nemam pojma. Ugl, tada su tvrdili da korištenje krivog punjača može oštetiti bateriju.
26.01.2021 | 20:59
To je bullshit. Korištenje nekvalitetnog ili neispravnog punjača može oštetiti bateriju, to da. Ali ako je to ispravan USB punjač, nema što.
26.01.2021 | 21:16
Da ne spominjemo da sad već imaš i produžne kablove i zidne utičnice s ugrađenim USB pa samo u njih turiš kabel bez ispravljača...
26.01.2021 | 22:31
Ako netko ima pacemaker, a koristi iPhone 12, bolje neka promisli o drugom mobitelu ili načinu da ga drži podalje prsa
27.01.2021 | 10:27
Još dasi link stavio neki da malo više pročitamo o tome
27.01.2021 | 12:00
Vanjuška kaže:
Još dasi link stavio neki da malo više pročitamo o tome


Sorry

www.techradar.com/news/iphone-12-can-int...akers-apple-confirms
www.theverge.com/22248748/iphone-magsafe...er-interference-risk
27.01.2021 | 19:15
Meni zvuci jednako opasno kao i koristenje mobilnog telefona u avionu. Nothing to see here, move on everybody...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 53 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO