Apple ID reset šifre
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple ID reset šifre


23.11.2019 | 23:41
Imam problem slijedeći;

Supruga mi je koristila iPhone 5S do prije nekih 8 dana kada je mob. pao u kadu i napil se vode.
Osušili ga i ne radi baš touch što nas je natjeralo da ode na Iphone 6 kojeg drži u ladici 3 god.
I sad tu pročinju problemi.

Ukucavam njen Apple ID na taj novi iPhone 6 i ne prihvaća lozinku?
Zadnji put kad je ulazila na iCloud bilo je davnooo. Stari mob je povezan preko Apple ID i iClouda i sve je backupirao uredno do prije 8 dana...čak sam joj uplatio dodatan prostor da ima 50Gb na računu i daj joj se sve backupira.

I sada mi odemo na iforgot.apple.com/ i predamo zahtjev za poništenje lozinke.
Odmah dobijemo odgovor da će se moći poništiti lozinka za 8 dana i da će upute za poništenje doći preko sms-a.

Jedva dočekamo današnji dan i 22h sati kada su trebali poslati hebeni link za reset šifre i sada mi piše:
"Moći ćete poništiti svoju lozinku za 13 dana".

Ne mogu pristupiti backupu, adresaru, slikama...ničem dok oni ne potvrde da mogu resetirati lozinku?
8 + 13 dana za reset lozinke?? Ovo još nigdje nisam iskusio a nagledao sam se svega...

Help.
24.11.2019 | 00:33
Jesi li 100% siguran da je problem da ne prihvaća LOZINKU? Kakvu si točno poruku dobio?
Ja sam nedavno imao problem da mi odbija moj AppleID (nije bio problem u lozinci) jer mi E-mail adresa nije bila verificirana.
www.jabucnjak.hr/forum/mac-os-x/180129-m...e-ne-radi-login.html
24.11.2019 | 00:58
Po opisu recovery procedure cini mi se da ima Two-Factor Authentication ukljucen.

1. Pa koga vraga je ukljucivala TFA ako ima samo jedan aktivni uredjaj?
Znam da Apple stvarno forsira taj TFA i popup iskace svako malo dok ga ne ukljucis, ali mislim stvarno, pa jel itko vise cita sto klika, ili to vise nije potrebno, danas je sve "next-next-finish".

2. A jesi probao kroz Apple Support ili Find My iPhone app?
Znam da Apple Support app nije dostupna u HR storeu, ali mozes otvoriti neki bezveze mail i kreirati US account samo za downloadati app, posli ga mozes izbrisati. Ili ako je taj iP6 3 godine leza u ladici, pretpostavljam da jos nije na iOS-u 13, pa mozes probati i Find My iPhone app.

support.apple.com/en-ie/HT201487
24.11.2019 | 11:56
Ima Apple suport u Hrvatskoj. Broj je 0800 222 427. Ja ih zvao prije par mjeseci.
24.11.2019 | 13:08
Treba mu Apple Support aplikacija za "self-help".
Korisnicka podrska ne moze nista napraviti u ovom slucaju jer ima ukljucen TFA.
Jedino sto oni mogu je navoditi ga di da sto klikne i upise, a to je sve vec opisano na gore navedenom linku.
24.11.2019 | 16:03
Hvala dečki na brzim tipovima!

@smayoo
Nije to, baš javlja da šifra nije ispravna.

@songoku
1. Upravo tako je kako si rekao, TFA je uključen. Ima povezani stari iPad s tim mobitelom.
Naime ne mogu ni preko tog iPada (9.3.5) resetirati lozinku, javlja mi ovo na screenshotu.

2. Skinuo sam sinoć Apple Support preko svog mobitela i kreirao US account, probao resetirati lozinku i na kraju opet redirekta na stranicu forgot.apple.com gdje mi napiše da je oporavak računa u tijeku i da će informacije biti kroz xy sati.
Probao sam i preko Find My iPhone app resetirati lozinku ID-a te i on redirekta isto na istu stranicu gdje piše da je oporavak računa u tijeku...i da se šifra drugog uređaja više se ne može upotrijebiti za poništavanje lozinke...

Da li je zato što je verzija iOSa na drugom uređaju prestar - iPad (9.3.5) nemam pojma.
Čitam po Apple forumima i vidim da dosta korisnika starijih uređaja sa starijim IOS-om ima ovakav problem, nadam se samo da ne potraje i da nakon ovih 13 dana ne produže još...a sve im automatika to radi.

Ostaje mi da ih zovem telefonom, ali nekako sam skeptik oko toga ako ovako ne prolazi
Prilozi:
24.11.2019 | 16:14
Ako odem na provjeru statusa na iforgot.apple.com/ javlja mi ovo niže sa slike...

Sigurno će nakon 7 sati povećati dane do slanja sms-a na provjereni broj.
I tako unedogled
Prilozi:
24.11.2019 | 16:56
Nema veze sa starim iOS-om, bar ne bi smijelo biti. Ja imam iPad 3rd gen sa 9.3.5 i bas sam isa provjeriti.
Sto ti tocno izbaci na tom iPadu? Screenshoti gore su sa iPhone.

Na iPadu ides u Settings->iCloud->Account->Password & Security->Change Password, pitat ce te Passcode i nakon toga ti dati opciju da upises i ponovis novu sifru. Ako to ne ide tim tokom, taj iPad mozda nikad nije dodan kao trusted device na taj account (npr. taj account je bio ulogiran u iCloud na iPadu prije nego je TFA ukljucen i kad ti je zena ukljucila TFA, to je napravila samo na telefonu ali nikad nije potvrdila na iPadu da i iPad doda u trusted devices, da se i iPad doda u trusted devices trazio bi te sifru i onda potvrdu da bude trusted, nekad taj popup zna sam iskociti, ali najcesce treba icu u Settings i rucno potvrditi).

Druga metoda kroz Find My iPhone isto radi, samo nemoj odma ici na Forgot Apple ID or Password, pa te onda pita koji account.
Prvo upisi account u Apple ID polje pa tek onda tap na Forgot Apple ID or Password, nakon toga bi treba doci prompt da uneses Passcode od nekog trusted device i nakon passcodea ti uredno da da upised i potvrdis novu sifru.


Btw. probaj, ali nema ti smisla zvati ih, jer ce ti doslovno reci "Nazalost ne mozemo ti pomoci ako imas TFA ukljucen".
24.11.2019 | 17:04
Oprostite na upadu u temu, koristim iPhone još od 3GS-a, pa sve do danas, imam Apple račun još od 3GS-a. Zanima me šta znači TFA i kako da provjerim da li je i meni uključen? Nisam do sada imao nikakvih problema sa računom, ali me to zanima da ne bi došlo do problema, ako uključim taj TFA. Ili je bolje da ništa ne radim, da ostavim kako je i do sada sve šljakalo?

Vjerovatno @smayoo ili @songoku imaju odgovor na moja pitanja, nadam se..
24.11.2019 | 19:31
@invictus TFA znaci Two-Factor Authentication i to je Appleova varijanta 2-Step Verificationa. Dok normalni 2-Step Verification salje SMS sa kodom za dodatnu verifikaciju, TFA koristi push notifikaciju na trusted device (mada ima i opciju SMS-a ako nemas nikoji trusted device uz sebe). Druga velika razlika je sto TFA trazi verifikaciju samo na non-trusted uredjajima.

Da ne idem previse u detalje, lik je to ovdi lipo sve objasnio:
blog.elcomsoft.com/2016/04/apple-two-fac...o-step-verification/
24.11.2019 | 21:20
songoku kaže:


Na iPadu ides u Settings->iCloud->Account->Password & Security->Change Password, pitat ce te Passcode i nakon toga ti dati opciju da upises i ponovis novu sifru. Ako to ne ide tim tokom, taj iPad mozda nikad nije dodan kao trusted device na taj account (npr. taj account je bio ulogiran u iCloud na iPadu prije nego je TFA ukljucen i kad ti je zena ukljucila TFA, to je napravila samo na telefonu ali nikad nije potvrdila na iPadu da i iPad doda u trusted devices, da se i iPad doda u trusted devices trazio bi te sifru i onda potvrdu da bude trusted, nekad taj popup zna sam iskociti, ali najcesce treba icu u Settings i rucno potvrditi).

Druga metoda kroz Find My iPhone isto radi, samo nemoj odma ici na Forgot Apple ID or Password, pa te onda pita koji account.
Prvo upisi account u Apple ID polje pa tek onda tap na Forgot Apple ID or Password, nakon toga bi treba doci prompt da uneses Passcode od nekog trusted device i nakon passcodea ti uredno da da upised i potvrdis novu sifru.
.



Otpočetka od kada pokušavan promijenit šifru stalno mi na ovom koraku:
Settings->iCloud->Account->Password & Security .... traži me da upišem šifru.
Izgleda mi kao da je odlogiran sa Apple ID jer me stalno pita šifru...
Ovo radi i na iPhoneu i iPadu.

I sad sam mu na iPadu postavio isti passcode kao i na iPhoneu, i od sad na ovom koraku:
Settings->iCloud->Account->Password & Security ...ulazi unutra i pokazuje mi ovo na slici.

Traži me za promjenu šifre da upišem staru?
Ako kliknem na ovo ispod "forgot pasword" izbaci ovu grešku sa serverom.
Do sada nisam uspio ovako daleko doći, a sada sam uspio i ubacit još svoj mobitel kao trusted device za login...ali ništa mi to ne prolazi jer na svakom koraku pita za šifru od Apple ID.

Ovo sam isto sad isprobao na svojem mobitelu i meni to funkcionira bez da upišem staru šifru, samo trebam upisati novu kako si me i naveo gore
Prilozi:
24.11.2019 | 22:34
Jesi li pročito što piše s desna na screenshotu kojeg si postao danas u 16:!4?
Prestani čačkati po tome i odčekaj vrijeme koje su ti napisali. Kako god čačkaš i pokušavaš ovo i ono, Appleovom softveru (i ljudima, ako netko to zapravo gleda) to sve više sliči kao pokušaj da ti netko hijacka account (i/ili uređaj).
24.11.2019 | 23:12
@Canonian cekaj malo, cilo vrime postas screenshotove sa iPhone, a reka si da je iPhone crka i pokusavas sve prebaciti na novi (tj. iz ladice). Di su SS sa iPada? Mene zanima sto se tu dogadja, jer to je jedini potencijalno trusted device na tom accountu?

Jesi ti to kojim slucajem restoreao iTunes backup na taj iP6 iz ladice od crknutog 5s?
Jer to bi objasnilo ova zadnja 3 screenshota:
SS3 kaze da je ukljucen TFA ali SS1 izgleda kao kad mijenjas sifru na accountu bez TFA (po tome dvoje meni izgleda da taj telefon nije trusted device na tom accountu, upravo sto bi se desilo kad bi restoreao backup na drugi telefon, uvijek moras sifrom potvrditi na novom uredjaju da ga dodas u trusted)

@smayoo ako ga nije nigdje pitalo broj kartice koju je koristio sa tim accountom (a pretpostavljam da je, jer je rekao da je kupova dodatni prostor na iCloudu), preko 90% je vjerojatnost da nema dovoljno informacija za potvrdu identiteta i taj timer ce se samo resetirati i rasti dok na kraju ne dobije poruku tipa Nazalost nemamo dovoljno informacija za potvrditi vas identitet.
Ali da, slazem se s tobom, pa pise 7 sati (ne dana), to bi se trebao strpiti pa onda pokusavati dalje
27.11.2019 | 00:18
@songoku

Evo strpio sam se i prestao čačkati kako je sugerirao Smayoo, i točno je onako kako si predvidio: Nema dovoljno informacija za potvrdu identiteta nakraju.

Link za oporavak nije došao na sms kako su naveli u mailu, već se u to vrijeme na tom mobitelu upalila obavijest da iMessage može dovesti do troškova operatera...i nikakve poruke.

Na iforgot.apple.com/ sada su ove informacije po koracima na slikama.

Na iPad više ne dolazi prompt za passcode, i izgleda kao da više nije trusted device (na PCu mi je ostao linkan iCloud za njen ID i vidim sve u ICloudu čak i trusted devices na kojem su iskazana tri "trusted devices" (iphone, ipad i PC).

Sutra ih zovem na telefon, ako se što da napravit.
Prilozi:
27.11.2019 | 21:18
Riješio danas sa tel.podrškom, hvala svima!
27.11.2019 | 22:52
Kako si riješio? Ako nije nešto tajno i povjerljivo, podijeli to ovdje s nama, možda pomogne i nekom drugom.
28.11.2019 | 00:06
Stvarno? Ajde neka, drago mi je cuti da su promijenili nesto, jer do sad support nije imao apsolutno nikakav pristup accountima sa TFA ili 2-step.
Ko sto je smayoo rekao, ako nije problem, mozes li molim te objasniti sto je bio problem i kako su ga rijesili? Nesto s njihove strane ili su te navodili sto da radis?
02.12.2019 | 21:32
Malo kasnim bio sam off ovih dana.

Pola sata je sveukupno trajalo. Osoba koja se javila je lagano natucala hrvatski ali razumjeli smo se.
Objasnio sam sve, nakon čega me je pitao da li se slažem da mi preko remotea navodi što da radim.
Provjeravali su mi mail koji sam slao podršci za taj ID, nakon provjere mi je resetirao lozinku i rekao da definiram novu. To je bilo to što sam vidio preko moba dok je bio spojen preko remotea, možda je još nešto provjeravao nemam pojma...uglavnom čudan osjećaj nadzora kad se podrška spoji...bilo je stvarno brzo...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 6 minuta
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...
  • Kloba: Prešao na Telemach EON TV. Uzeo Premium paket. Jako zadovoljan. I sada, hoću malo na PS%, kada ono, pao im server...
  • rusty: GRAVIS.DE je kapitulirao (od danas). Zatvaraju... :(
  • drlovric: Ja imam USA account za Apple jer bosanski niti ne postoji. Prodaju te iPhione a tjeraju te da odaberes drugu drzavu za nalog, i nikom nista.
  • drlovric: Zasto Turcin koji zivi ili radi u EU ili USA ne bi mogao placati Adobe pretplatu u svojoj zemlji? :)
  • drlovric: Ma sve je to siva zona i ljudi to koriste masovno. Ja sam godinama koristio indijski YT, nikada problema. Poceo sam placati bosanski samo raid glazbe. Jer ubijao me YT sa indijskim prijedlozima i artistima :) Sa $2.5 mi je pretplata skocila na 5 eura, al prezivio sam taj finacijski udarac :)
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO