Na testiranju 7-ca
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Na testiranju 7-ca


23.09.2016 | 15:35
Opasan stroj
23.09.2016 | 17:25
Nema mi to smisla baš. U zadnjijh mjesec dana smo kupili novu vešmašinu sa sušilicom, Candy, i 43" smart TV, LG. To dvoje skupa je jeftinije od tog mobitela. Ma ajde...
23.09.2016 | 18:01
Od kad su poceli 43" televizore raditi?
23.09.2016 | 18:21
@zabac
zar su prestajali : www.lg.com/hr/televizori/lg-43LF540V-led-tv

@smayoo
istina
23.09.2016 | 19:22
al svejedno opasan je stroj
23.09.2016 | 19:51
saint kaže:
@zabac
zar su prestajali : www.lg.com/hr/televizori/lg-43LF540V-led-tv

@smayoo
istina


Pa bili su 40", 42", 48".
Kad sam kupovao TV, tih dijagonala nije bilo. Mada vidim da je 42,5" a ne 43".
23.09.2016 | 20:38
Zar su dijagonale TV-a propisane nekim IEC standardom?
Stvar je jednostavna. Na svijetu ima beskonačno brandova konzumne elektronike, 100-njak tvornica televizora i samo nekoliko tvornica koji proizvode LCD matrice. Možda 3, možda 4. I jedna jedina koja proizvodi strojeve koji proizvode LCD matrice. Prije se nisu mogli kupiti strojevi koji proizvode matricu bilo kojeg formata, nego samo točno određenih nekoliko formata (40, 42, 48, npr.). Sad se mogu kupiti strojevi koji proizvode matricu bilo kojeg formata, ili možda većeg broja određenih formata. Pa je onda jedna od one 3-4 tvornice kupila takav stroj, pa sad neki brandovi TV-a dolaze u formatu 43", 49" ili 57"...
24.09.2016 | 05:02
U konkretnom slucaju, da li je tin 1/2" presudni ili samo marketinski trikovi, tj. opsesija s velicinom/duzinom.
24.09.2016 | 12:19
Meni apsolutno nije presudno. Ovaj je bio jeftiniji od 42".
24.09.2016 | 12:53
I kakva je ta 7-ica, Saint?
24.09.2016 | 13:06
Hmmm iskreno vidljiv napredak u odnosu na 6.Nekako mi je sada sve zaokruzeno. Fluidan je za ne povjerovati,o brzini je suvisno pricati.Definitvno moja preporuka za sve koji prelaze sa 5s dok sa 6 i nije neka zurba. Cijena paprena bar u BiH. Za te pare moze se kupiti bolji android i jos da ostane para za dobar TV. Ali telefon je realno stroj
24.09.2016 | 14:09
Mozda ja nisam relevantan jer nisam bio prisutan, ali ne sjecam se da je ikada ulazni iPhone model kostao 850-900 eura u oglasima.

A i sama cinjenica da su poboljsanja dozirana na kapaljku, mi ne daje niti malo zelje da ga kupim. Podatak da je on u HW testovima 2-3X brzi od mog iPhone 6 mi ne znaci nista, jer i ovaj postojeci uopce nije spor. Ja se doduse na mob ne igram, zato imam PS4, pa vjerujem da je nekim drugim ljudima to jako bitno.

Vjerojatno ce u skorijoj buducnosti u kojekakvim shemama on zavrsiti u mojim rukama, ali stvarno nemam neku zelju. Ono da bas nesto zelis. Izgubio se taj wow efekt koji je donosila nova generacija uredjaja. Ili sam ja ostario ili su ovi nesto usput uprskali

Ima li Android ovu integraciju sa VOIP servisima? Kad me neko zove na Viber ili Whats recimo, da mi zvoni kao normalan GSM poziv. Da ne moram otkljucati mob pa uci u app da se javim...
24.09.2016 | 14:40
Rekao sam da je prelazak sa 5s na 7 ok ali sa 6 na 7 i nije neka zurba.Sto se tice androida to funkcionise vec godinama
24.09.2016 | 17:32
Ja sam se predbiljezila za 7 plus al nemaju ga jos pa cekam cijena mu je kao i 6 ici kad je stigla .
Jedva cekam da stigne. Jel idu na kraju nekakve slusalice uz njega il neidu ? Kakvu zicu ima ? Istu ko 6 ica il drugaciju ? Baterija?
24.09.2016 | 18:15
lunahor kaže:
Ja sam se predbiljezila za 7 plus al nemaju ga jos pa cekam cijena mu je kao i 6 ici kad je stigla .
Jedva cekam da stigne. Jel idu na kraju nekakve slusalice uz njega il neidu ? Kakvu zicu ima ? Istu ko 6 ica il drugaciju ? Baterija?


Zašto si lijena? Internet imaš, kako vidim. Novaca isto, jedino volje fali.
Odeš na službene stranice:
www.apple.com/iphone-7/specs/

Mali listaš i nađeš:

In the Box

iPhone with iOS 10
EarPods with Lightning Connector
Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
Lightning to USB Cable
USB Power Adapter
Documentation
24.09.2016 | 19:47
Nista mi to puno ne govori na engleskom ..
24.09.2016 | 19:59
Evo da se ne mucis puno. lmgtfy.com/?q=google+translate

@zabac
nemoj biti bezobrazan
24.09.2016 | 22:15
Ako se ne varam ima Apple stranicu prevedenu na hrv. Samo u zapcev link ubacis hr/ izmedju domene i podstranice za iphone, znaci www.apple.com/hr/iphone-7/specs/ ili mozda jos jednostavnije scroll na dno, kliknes na zemlju i izaberes Hr.
25.09.2016 | 07:23
saint kaže:
Evo da se ne mucis puno. lmgtfy.com/?q=google+translate

@zabac
nemoj biti bezobrazan


Bezobrazan? Ako netko ne ulozi minimum rada za nesto sto ga zanima, a ocekuje od drugih da to naprave, to je lijenost.
To sto je cura, ne pomaze pono.

www.apple.com/hr/iphone-7/specs/
25.09.2016 | 08:27
Zabac jel ovo tema o novom i7 ? U cemu je problem pitati na ovom topicu ako je to tema o sedmici ? Pitala sam sainta koji ga ima pa sam ocekivala da nije problem ni odgovoriti na pitanje .
Reci nekom da je lijen je i vise nego bezobrazno, ne poznas me i nista ne znas o meni, bezobrazan i podrugljiv je i tvoj komentar o tome da imam novca, a opet ne znas nista o meni. Ako te zivciram preskoci moj post i super.
25.09.2016 | 09:09
Kupuješ iPhone 7, a nisi se uopće potrudila saznati o telefonu niti osnovne podatke.
Saint je fin čovjek, ali ti nije odgovorio na pitanje, a ja jesam i to na engleskome (kojeg očito ne znaš) i na hrvatskome.
Da li ti ne kupuješ možda telefon samo zato kako bi ga mogla pokazivati po kafićima? LOL
25.09.2016 | 09:54
Dobro, daj, šta si se sad na ženu okomio? Imamo svaki tjedan po deset ljudi kojima se ne da istraživati po internetu pa dođu ovdje pitati. Kakve veze ima zašto tko kupuje iPhone ili Mac? Za svoj novac svatko ima pravo kupiti što hoće, iz bilo kojeg razloga, dokle god nije ilegalno.
25.09.2016 | 10:21
Dobro, dobro...
Malo sam prenaglio.
Što sam stariji, više me smeta ovakav pristup. Imam takve oko sebe na poslu. Lijene do besvjesti. Drugi moraju njihov posao odrađivati.
Uostalom, dobila je odbovor. osobno mislim da je bolje reći u glavu, nego s figom u džepu smješkati se.
I za kraj svakome po jedan
25.09.2016 | 10:34
To što imaš takve oko sebe na poslu je zato što si odlučio raditi takav posao. Ja nemam takve oko sebe na poslu. Osim na ovom honorarnom, na faksu, gdje je dobar dio studenata (a i nastavnika) takav.
25.09.2016 | 10:51
Znam, borim se protiv toga. Meni je prag tolerancije sve nizi i nizi.
26.09.2016 | 08:43
Dobrodošao u klub
26.09.2016 | 16:36
Mene više zanima sama kvaliteta izrade, koliko je različit od recimo iPhone 6/6s?
Da li su ekran poboljšali?
Osjećaj rada je sličan, tako da tu ne bi trebalo biti bitne razlike. Jedino su mogli još koji senzor ugurati.
01.10.2016 | 10:30
Malo bih se na ovo sve nadovezao, mozda na drugačiji način.
Koristim iPhone već 6 godina, prošao iOSe, bavio se unlockanjem, tweekanjem svim i svačim vezano
za njih, sad puno manje sve to osim sto koristim iPhone kao primarni mobitel.

Nedavno sam radio update na iOS 10, htio sam postaviti uređaj "SetUpAsNew" ne ići preko OTA ili preko iTunes.
Onda naiđem na probleme sa slikama, kako ih prebaciti, kopirati, nikako. Jedino copy paste na računalo.
Onda naiđem na problem sa SMS, kako ih kopirati na novi iOS, nikako. Ima opcija za export na PC, ima softwera koji "navodno" rade backup-restore ali koštaju preko 50$.

Uređaj je ok, hardverski, ali nemože mi nitko reći da je normalno da slike koje sam ja slikao, na uređaju koji sam ja kupio i platio ko "ćaći misu" nemogu ubacit u camera roll, mogu ih samo syncat.
nemogu sms poruke prebacit... na andoridu ih backup - restore za 2 min, isto kao i slike, mozes raditi sa njima ono što želiš.

uzimajući u obzir hardverske konfiguracije, fluidnost, puno proširenije mogućnosti,cijenu andorid se itekako približava i vuče iKorisnike sebi.

iUređaj je sigurnosno jači, to mi se sviđa, ali ljudi moji iOS 10 je tu 2016 godina, daj mi da ubacim slike u mob i vratim sms poruke....
01.10.2016 | 11:03
@ante:

Jako sam ti slican. Koristim iskljucivo iPhone od verzije 3. Prosao sve moguce JB faze, i na kraju prije god odustao. Jednostavno nije vrijedno vremena, truda, zivaca i sl... Stari se, valjda

Iritantno je stvarno u koliko banalnih stvari je iOS ogranicavajuci za korisnika. Nervira do bola. Ali to je valjda cijena sigurnosti i privatnosti A malo su i debili ovi u Apple

Nekada prije par god, na nekom iPhone 4 ili 5 sam zadnji put radio JB. Imao sam neki tweak za bateriju, i nakon toga sam isao OTA, sve do danas.

I sada kada odem na postavke baterije "Battery Percentage" ne mogu to iskljuciti. Prekidac radi, ali postotak baterije UVIJEK stoji gore uz ikonu.

To mi je indikator da ti OTA updates ne pociste bas najbolje uredjaj, i zato namjeravam sada uraditi Set as New. Cisto da znam da imam fresh start

Imam fotke u iCloud, SMS niti cuvam niti koristim, tako da mi to nije problem. Imas li jos neke probleme na koje si naletio prilikom istrazivanja?
01.10.2016 | 17:11
Jedina stvar valjda što se ne da prebaciti bez posredovanja su SMS i iMessage. Što to mora biti toliko važno u porukama da se trebaju čuvati godinama.
Ako mi je nešto "za pobunuti" tada napravim screenshot i ima sliku koju pospremin. Jednom mi je to trebalou 20 godina.
Ne razumijem kako si se opraštao od poruka na onim starim telefonim, tri dana žalosti s dvije babe narikače? -
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 33 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

BigMac, Ender, Maxxy, Riba, tino1, Tito, ZeljkoB, Anonimci (698)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO