Na testiranju 7-ca
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Na testiranju 7-ca


23.09.2016 | 15:35
Opasan stroj
23.09.2016 | 17:25
Nema mi to smisla baš. U zadnjijh mjesec dana smo kupili novu vešmašinu sa sušilicom, Candy, i 43" smart TV, LG. To dvoje skupa je jeftinije od tog mobitela. Ma ajde...
23.09.2016 | 18:01
Od kad su poceli 43" televizore raditi?
23.09.2016 | 18:21
@zabac
zar su prestajali : www.lg.com/hr/televizori/lg-43LF540V-led-tv

@smayoo
istina
23.09.2016 | 19:22
al svejedno opasan je stroj
23.09.2016 | 19:51
saint kaže:
@zabac
zar su prestajali : www.lg.com/hr/televizori/lg-43LF540V-led-tv

@smayoo
istina


Pa bili su 40", 42", 48".
Kad sam kupovao TV, tih dijagonala nije bilo. Mada vidim da je 42,5" a ne 43".
23.09.2016 | 20:38
Zar su dijagonale TV-a propisane nekim IEC standardom?
Stvar je jednostavna. Na svijetu ima beskonačno brandova konzumne elektronike, 100-njak tvornica televizora i samo nekoliko tvornica koji proizvode LCD matrice. Možda 3, možda 4. I jedna jedina koja proizvodi strojeve koji proizvode LCD matrice. Prije se nisu mogli kupiti strojevi koji proizvode matricu bilo kojeg formata, nego samo točno određenih nekoliko formata (40, 42, 48, npr.). Sad se mogu kupiti strojevi koji proizvode matricu bilo kojeg formata, ili možda većeg broja određenih formata. Pa je onda jedna od one 3-4 tvornice kupila takav stroj, pa sad neki brandovi TV-a dolaze u formatu 43", 49" ili 57"...
24.09.2016 | 05:02
U konkretnom slucaju, da li je tin 1/2" presudni ili samo marketinski trikovi, tj. opsesija s velicinom/duzinom.
24.09.2016 | 12:19
Meni apsolutno nije presudno. Ovaj je bio jeftiniji od 42".
24.09.2016 | 12:53
I kakva je ta 7-ica, Saint?
24.09.2016 | 13:06
Hmmm iskreno vidljiv napredak u odnosu na 6.Nekako mi je sada sve zaokruzeno. Fluidan je za ne povjerovati,o brzini je suvisno pricati.Definitvno moja preporuka za sve koji prelaze sa 5s dok sa 6 i nije neka zurba. Cijena paprena bar u BiH. Za te pare moze se kupiti bolji android i jos da ostane para za dobar TV. Ali telefon je realno stroj
24.09.2016 | 14:09
Mozda ja nisam relevantan jer nisam bio prisutan, ali ne sjecam se da je ikada ulazni iPhone model kostao 850-900 eura u oglasima.

A i sama cinjenica da su poboljsanja dozirana na kapaljku, mi ne daje niti malo zelje da ga kupim. Podatak da je on u HW testovima 2-3X brzi od mog iPhone 6 mi ne znaci nista, jer i ovaj postojeci uopce nije spor. Ja se doduse na mob ne igram, zato imam PS4, pa vjerujem da je nekim drugim ljudima to jako bitno.

Vjerojatno ce u skorijoj buducnosti u kojekakvim shemama on zavrsiti u mojim rukama, ali stvarno nemam neku zelju. Ono da bas nesto zelis. Izgubio se taj wow efekt koji je donosila nova generacija uredjaja. Ili sam ja ostario ili su ovi nesto usput uprskali

Ima li Android ovu integraciju sa VOIP servisima? Kad me neko zove na Viber ili Whats recimo, da mi zvoni kao normalan GSM poziv. Da ne moram otkljucati mob pa uci u app da se javim...
24.09.2016 | 14:40
Rekao sam da je prelazak sa 5s na 7 ok ali sa 6 na 7 i nije neka zurba.Sto se tice androida to funkcionise vec godinama
24.09.2016 | 17:32
Ja sam se predbiljezila za 7 plus al nemaju ga jos pa cekam cijena mu je kao i 6 ici kad je stigla .
Jedva cekam da stigne. Jel idu na kraju nekakve slusalice uz njega il neidu ? Kakvu zicu ima ? Istu ko 6 ica il drugaciju ? Baterija?
24.09.2016 | 18:15
lunahor kaže:
Ja sam se predbiljezila za 7 plus al nemaju ga jos pa cekam cijena mu je kao i 6 ici kad je stigla .
Jedva cekam da stigne. Jel idu na kraju nekakve slusalice uz njega il neidu ? Kakvu zicu ima ? Istu ko 6 ica il drugaciju ? Baterija?


Zašto si lijena? Internet imaš, kako vidim. Novaca isto, jedino volje fali.
Odeš na službene stranice:
www.apple.com/iphone-7/specs/

Mali listaš i nađeš:

In the Box

iPhone with iOS 10
EarPods with Lightning Connector
Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
Lightning to USB Cable
USB Power Adapter
Documentation
24.09.2016 | 19:47
Nista mi to puno ne govori na engleskom ..
24.09.2016 | 19:59
Evo da se ne mucis puno. lmgtfy.com/?q=google+translate

@zabac
nemoj biti bezobrazan
24.09.2016 | 22:15
Ako se ne varam ima Apple stranicu prevedenu na hrv. Samo u zapcev link ubacis hr/ izmedju domene i podstranice za iphone, znaci www.apple.com/hr/iphone-7/specs/ ili mozda jos jednostavnije scroll na dno, kliknes na zemlju i izaberes Hr.
25.09.2016 | 07:23
saint kaže:
Evo da se ne mucis puno. lmgtfy.com/?q=google+translate

@zabac
nemoj biti bezobrazan


Bezobrazan? Ako netko ne ulozi minimum rada za nesto sto ga zanima, a ocekuje od drugih da to naprave, to je lijenost.
To sto je cura, ne pomaze pono.

www.apple.com/hr/iphone-7/specs/
25.09.2016 | 08:27
Zabac jel ovo tema o novom i7 ? U cemu je problem pitati na ovom topicu ako je to tema o sedmici ? Pitala sam sainta koji ga ima pa sam ocekivala da nije problem ni odgovoriti na pitanje .
Reci nekom da je lijen je i vise nego bezobrazno, ne poznas me i nista ne znas o meni, bezobrazan i podrugljiv je i tvoj komentar o tome da imam novca, a opet ne znas nista o meni. Ako te zivciram preskoci moj post i super.
25.09.2016 | 09:09
Kupuješ iPhone 7, a nisi se uopće potrudila saznati o telefonu niti osnovne podatke.
Saint je fin čovjek, ali ti nije odgovorio na pitanje, a ja jesam i to na engleskome (kojeg očito ne znaš) i na hrvatskome.
Da li ti ne kupuješ možda telefon samo zato kako bi ga mogla pokazivati po kafićima? LOL
25.09.2016 | 09:54
Dobro, daj, šta si se sad na ženu okomio? Imamo svaki tjedan po deset ljudi kojima se ne da istraživati po internetu pa dođu ovdje pitati. Kakve veze ima zašto tko kupuje iPhone ili Mac? Za svoj novac svatko ima pravo kupiti što hoće, iz bilo kojeg razloga, dokle god nije ilegalno.
25.09.2016 | 10:21
Dobro, dobro...
Malo sam prenaglio.
Što sam stariji, više me smeta ovakav pristup. Imam takve oko sebe na poslu. Lijene do besvjesti. Drugi moraju njihov posao odrađivati.
Uostalom, dobila je odbovor. osobno mislim da je bolje reći u glavu, nego s figom u džepu smješkati se.
I za kraj svakome po jedan
25.09.2016 | 10:34
To što imaš takve oko sebe na poslu je zato što si odlučio raditi takav posao. Ja nemam takve oko sebe na poslu. Osim na ovom honorarnom, na faksu, gdje je dobar dio studenata (a i nastavnika) takav.
25.09.2016 | 10:51
Znam, borim se protiv toga. Meni je prag tolerancije sve nizi i nizi.
26.09.2016 | 08:43
Dobrodošao u klub
26.09.2016 | 16:36
Mene više zanima sama kvaliteta izrade, koliko je različit od recimo iPhone 6/6s?
Da li su ekran poboljšali?
Osjećaj rada je sličan, tako da tu ne bi trebalo biti bitne razlike. Jedino su mogli još koji senzor ugurati.
01.10.2016 | 10:30
Malo bih se na ovo sve nadovezao, mozda na drugačiji način.
Koristim iPhone već 6 godina, prošao iOSe, bavio se unlockanjem, tweekanjem svim i svačim vezano
za njih, sad puno manje sve to osim sto koristim iPhone kao primarni mobitel.

Nedavno sam radio update na iOS 10, htio sam postaviti uređaj "SetUpAsNew" ne ići preko OTA ili preko iTunes.
Onda naiđem na probleme sa slikama, kako ih prebaciti, kopirati, nikako. Jedino copy paste na računalo.
Onda naiđem na problem sa SMS, kako ih kopirati na novi iOS, nikako. Ima opcija za export na PC, ima softwera koji "navodno" rade backup-restore ali koštaju preko 50$.

Uređaj je ok, hardverski, ali nemože mi nitko reći da je normalno da slike koje sam ja slikao, na uređaju koji sam ja kupio i platio ko "ćaći misu" nemogu ubacit u camera roll, mogu ih samo syncat.
nemogu sms poruke prebacit... na andoridu ih backup - restore za 2 min, isto kao i slike, mozes raditi sa njima ono što želiš.

uzimajući u obzir hardverske konfiguracije, fluidnost, puno proširenije mogućnosti,cijenu andorid se itekako približava i vuče iKorisnike sebi.

iUređaj je sigurnosno jači, to mi se sviđa, ali ljudi moji iOS 10 je tu 2016 godina, daj mi da ubacim slike u mob i vratim sms poruke....
01.10.2016 | 11:03
@ante:

Jako sam ti slican. Koristim iskljucivo iPhone od verzije 3. Prosao sve moguce JB faze, i na kraju prije god odustao. Jednostavno nije vrijedno vremena, truda, zivaca i sl... Stari se, valjda

Iritantno je stvarno u koliko banalnih stvari je iOS ogranicavajuci za korisnika. Nervira do bola. Ali to je valjda cijena sigurnosti i privatnosti A malo su i debili ovi u Apple

Nekada prije par god, na nekom iPhone 4 ili 5 sam zadnji put radio JB. Imao sam neki tweak za bateriju, i nakon toga sam isao OTA, sve do danas.

I sada kada odem na postavke baterije "Battery Percentage" ne mogu to iskljuciti. Prekidac radi, ali postotak baterije UVIJEK stoji gore uz ikonu.

To mi je indikator da ti OTA updates ne pociste bas najbolje uredjaj, i zato namjeravam sada uraditi Set as New. Cisto da znam da imam fresh start

Imam fotke u iCloud, SMS niti cuvam niti koristim, tako da mi to nije problem. Imas li jos neke probleme na koje si naletio prilikom istrazivanja?
01.10.2016 | 17:11
Jedina stvar valjda što se ne da prebaciti bez posredovanja su SMS i iMessage. Što to mora biti toliko važno u porukama da se trebaju čuvati godinama.
Ako mi je nešto "za pobunuti" tada napravim screenshot i ima sliku koju pospremin. Jednom mi je to trebalou 20 godina.
Ne razumijem kako si se opraštao od poruka na onim starim telefonim, tri dana žalosti s dvije babe narikače? -
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 10 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO