Na testiranju 7-ca
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Na testiranju 7-ca


02.10.2016 | 06:29
Lako tebi zabac, nisi ti ostao bez poruke gdje ti je simpatija napisala da si njezina mucica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
02.10.2016 | 08:15
02.10.2016 | 15:55
@zabac sms poruke su mi bitne iz poslovnih razloga.
I objasnjenje ti nije na normalnom nivou.
02.10.2016 | 16:40
Moram priznati da je i meni slična stvar pala na pamet. Po meni, SMSovi ne mogu služiti za ozbiljnu poslovnu komunikaciju, isto kao ni viber i sl. chat servisi. Da, može poslužiti za neke kratke dogovore, ali ne za nešto što treba čuvati i/ili pamtiti dulje od par dana. Upravo zato što ne postoji sistemsko rješenje za njihovo arhiviranje.
02.10.2016 | 19:27
ante_p kaže:
@zabac sms poruke su mi bitne iz poslovnih razloga.
I objasnjenje ti nije na normalnom nivou.


Iz "poslovnih razloga", a jednostavno ih je lažirati sa strane primatelja. Ne razumijem?
Minimum kulture poslovne komunikacije je e-mail, ne želim sad govoriti o dopisima na memorandumima.

Meni su SMS-i kao Post-it papiri, traju dok ne riješiš to što si napisao na njima i onda u smeće.
03.10.2016 | 15:51
Ne postoji korespodencija koja je 100% sigurna, decki promasili se bit teme. Manje je bitno zasto mi sms poruke trebaju, bitan je backup-restore.
A Apple to nema... i uzasno mi smeta ma koliko ih vi god branili
03.10.2016 | 16:18
Nema dosta toga. BT je polufunkcionalan pa ne zuljamo. Muzika se ne da elegantno postavitit i skinuti, pa isto ne zuljamo.
03.10.2016 | 17:40
za glazbu koristim iTools, a bluetooth radi u autu, kao i wireless zvucnik, to mogu "progutat" nekako.
Koristit cu ja iPhone jos sigurno, ima on svojih prednosti, ali uvijek se prave pametni, ne prate trendove pa na kraju popuste...
03.10.2016 | 20:41
Koji trend krepavajucih SMS poruka. Pa i 3,5mm jack za slusalice su izbacili. Da se SMS placa kao nekad, nebi ga koristio.
03.10.2016 | 20:57
Pa moram priznati da ako radim "Setup as new" onda vjerovatno i zelim da je "as new". Onako, common sense. Ako zelim prebacivati onda je zamisljen restore. A naravno da nisu razradili varijante kad netko radi sranja po iOSu i jailbreaka i krsi uvjete koristenja koja je prihvatio... kako cudno! Ok, sad kad sam objasnio zasto uopce ne prihvacama vase argumente i to silno cudjenje mozemo daje

Inace, sve osim sms poruka se moze i vratiti na as new mobitel al to onda zahtjeva malo vise "manualnog" rada jer takvo vracanje nisu zamislili na uredjaj koje se setapira "as new".

A za cuvanje sms poruka opcenito, potrebno je samo imat onaj itunes backup i Phoneview aplikaciju na racunalu s kojom se uvijek mogu otvoriti i procitati.

A s druge strane, nakon mojih iskustava s raznim Andriodima iOS je znanstvena fantastika. Obicno prebacivanje imenika s dva android mobitela moze pojesti vise zivaca i vremena nego kompletan prijenos svega na iOSu. I ne, to nisam sam ja neznao kako rijesiti nego jos 10-ak iskusnih informaticara...
03.10.2016 | 21:35
U kom smoslu prebacivanje imenika na Androidu? Ide preko Google Accounta. Isto kao na iCloudu. Cak i na iPhoneu ide preko Google accounta. Nema vise nista rucno i na zgance, sve u oblak i molis Boga da ne krepa sve zajedno. Da se to kasnije i lokalno sprmiti.
Androidasi bi sve na silu rjesavali, ako ne ide, rootanjem, pa makar i telefon izgorio.
Sve se da napraviti, samo treba strpljenja.

Edit
Sad sam pogledao, postoje programi za eksport SMS-ova jedino nisu fensi Appleovski, nego vise Androidski. Eksport ide u Excell.
03.10.2016 | 22:13
Ide na google account, osim kad ne ide. Kad netko ima raznih vrsta kontakata na htc-u pa onda kad se htc i google ne zele dogovorit... pa jos ukljucis predivne windowse... pravi gulas :-D
04.10.2016 | 01:38
Što se Androida tiče da, dok se nisam zadnjih godinu dana počeo s njima više "igrati" i ja sam mislio da sve ide kao i na iOS-u, fino na Google, pa s Googlea na novi mob, ali jok, to je muka. Pa Sony neće na LG, pa fali pola slika, pa nema kontakata nikako, pa neće LG na Samsunga, itd, itd, sve u svemu muka.
Što se sms-ova tiče kako je @mruzic napisao, također preporučujem PhoneView ako već treba zbog neke arhive te sms-ove spremiti.
04.10.2016 | 09:13
Ako to backup ne radi, zasto onda ovdje pise da iCloud backup cuva i SMS poruke?


IMG_7820.jpg
04.10.2016 | 09:48
@drlovric točno, ali ako iPhone/iPad postavljaš as new onda je besmisleno vući iCloud backup u kojem se nalaze i SMS-ovi, ali i sve ostalo što je možda vuklo probleme sa starom instalacijom.
SMS poruke nisu odvojene od ostatka iCloud backupa kao recimo Photos, Mail, Contacts, Calendars, itd.
15.10.2016 | 18:01
Prvo pozdrav svima, naletih na ovaj forum guglajući nešto, pa kad sam već tu da predstavim svog novog ljubimca
Prilozi:
15.10.2016 | 19:08
Dobro nam došao! Neka te dobro i dugo služi!
15.10.2016 | 19:15
Ja sam uzeo 7+ 128gb u jet black boji. Valjda ce u ponedjeljak stici.
15.10.2016 | 19:56
Ja sam bježao od Jet Black, jer ne volim imati nikakav case a šteta ga je držat u njemu

a ako ga ne držiš užasno se packa i grebe, doslovno ga trebaš samo pogledat i nešto se prikelji na njega
15.10.2016 | 20:40
Ja uzeo jučer Iphone 7 32GB black boja. Zasad sam zadovoljan. Osim jedna stvar. Ako mi bilo ko može pomoći bio bih mu zahvalan do kraja života. Kako prebaciti whatsapp razgovore sa Androida na Iphone. Imam stvarno jako bitne poruke tamo ( priznajem osobito sa curom ) i htio bih imati na Iphone-u te razgovore. Eto hvala svima unaprijed na bilo kojoj vrsti pomoći!
15.10.2016 | 20:42
hmm, odeš na android mob i imaš settings - chat - backup, tako je na ajfonu bar

napraviš backup i na ajfonu onda restore, u teoriji kažem..u praksi dal će bit tako neznam, javi
16.10.2016 | 11:41
Pozdrav svima. Jel ko primetio mali bug na sedmici kada se prebacuje između 3g i E ili 4g signala. Kod mene je da kad stavim telefon na E onda je na 3g a kad stavim na 3g onda je na E, 4g je normalno ili je to samo kod mene
16.10.2016 | 12:26
2G mi bude EDGE, 3G mi bude 3G, tako da je sve ok kod mene
16.10.2016 | 20:19
I na drugom mi je isto na 2g je 3g, a na 3g je 2g iliti EDGE
17.10.2016 | 05:04
Koja mreza, koji dio zemlje?
17.10.2016 | 14:09
Bon bon. Sisak
17.10.2016 | 18:06
grgaa kaže:
I na drugom mi je isto na 2g je 3g, a na 3g je 2g iliti EDGE


upravo je izašao 10.0.3 pa probaj možda riješi stvar www.macrumors.com/2016/10/17/apple-relea...10-0-3-for-iphone-7/
17.10.2016 | 18:52
cindra18 kaže:
Kako prebaciti whatsapp razgovore sa Androida na Iphone. Imam stvarno jako bitne poruke tamo


Ukratko, ne možeš. Android WhatsApp radi back-up na i s Google diska, a iPhone koristi iCloud.
Možda postoje neki programi koji iščupaju back-up s androida i ubace ga u iPhone restore, ali nisam pokušao.

Alternativa ti je da si pošalješ te razgovore na mail.
18.10.2016 | 17:49
mamut kaže:
grgaa kaže:
I na drugom mi je isto na 2g je 3g, a na 3g je 2g iliti EDGE


upravo je izašao 10.0.3 pa probaj možda riješi stvar www.macrumors.com/2016/10/17/apple-relea...10-0-3-for-iphone-7/

Sve se poslozilo na mjesto 2g je opet 2g i tak dalje. Nisam ni sumnjao. A moji utisci na sedmicu neznam sta bi reko osim to je to. Zaboravite sve drugo.
31.10.2016 | 18:29
Jel neko zna cemu sluzi kad se na ios 10 i na iphone 7 dvaput dirne home dugmić pa se zaslon spusti na pola. Neznam kak bi to drugacije opisao
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 4 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Zoki, Anonimci (536)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO