iPhone 5 Ne puni se
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5 Ne puni se


20.06.2014 | 00:00
Pise punjenje punjenje i sve i kad pise baterija puna i kad ga upalim pise 20% i eto... Nece se punit više od 20 posto
sta da radim?
20.06.2014 | 09:13
Jel korisiš orginal kabel i adapter?
Jel ga puniš kada je upaljen i šta se tada događa?
Jesi probao napraviti restore sustava ( iako sumnjam da je tu problem) ?
20.06.2014 | 09:26
Koristim da sve originalno što sam dobio uz njega.

Pa pise da se puni i kad skinem s punjaca opet pise 20% (


Ma nisam opce probao to nit imam vremena sada za to.
20.06.2014 | 13:57
Crkla 1 ili 2 ćelije u bateriji. Servis.
20.06.2014 | 14:00
Svakako se treba otvoriti telefon.
21.06.2014 | 16:34
Robi031 kaže:
Pise punjenje punjenje i sve i kad pise baterija puna i kad ga upalim pise 20% i eto... Nece se punit više od 20 posto
sta da radim?


Jesi li koristio originalne punjače ili neke lijeve kopije?
Pročitaj malo ovo ovdje:
iPhone 5 faulty chips
21.06.2014 | 19:59
Ma daj Vanjuška, stvarno... Očito je da se ne razumiješ u elektroniku - ali ono - baš ni malo. Uvijek plašiš ljude s tim nekim pričama. Molim te, prestani.

Da si pročitao pažljivo taj članak (i da razumiješ tematiku), vidio bi da se radi o potpuno drugačijem (rekao bih - suprotnom) problemu.

Ali na stranu to, cijeli koncept je glupost. iPhone se puni preko USB kabela. Dakle, s bilo koje standardne USB priključnice. A njima se prohtjelo da prodaju više punjača pa onda krenu bacati ovakve patke...
21.06.2014 | 20:45
Evo, ja priznajem da se nimalo ne razumijem u elektroniku... Koliko sam ja shvatio iz tog članka poanta je da ti neki ljudi koji se bave popravkom iPhone-a kažu da ti neki third party punjači mogu oštetiti taj neki čip jer ne reguliraju voltažu onako kako to rade originalni punjači. Kad se taj čip ošteti, a iPhone-u baterija padne na jedan posto ili ispod, zbog tog oštećenog čipa više ne želi puniti preko tih jedan ili nijedan posto. E sad, ako je to stvarno istina, a ne vidim zašto bi ti neki ljudi koji popravljaju iPhone lagali, onda to nije dobro... Ja koristim jedan third party punjač za iPhone na dnevnoj bazi i osim onog upozorenja da "punjač nije službeno podržan" nemam drugih problema. Jedino što sam primjetio da se, koristeći taj punjač, iPhone nikad, ali baš nikad ne napuni do 100%, bez obzira kako dugo ga punio... Dođe do 98 ili 99%, ali do 100% nikad. Sa originalnim punjačem tih anomalija nema...
21.06.2014 | 21:29
Stvar je u tome što su š*pci ugradili nekakav rudimentarni komunikacijski čip u punjač, da bi iPhone mogao prepoznati "originalni" (moš mislit, ručno ga rade u Cupertinu ) od "neoriginalnog". Dalje je stvar softvera u iPhoneu što će, a što neće dozvoliti nekom punjaču, odnosno svojoj bateriji.

Sve je to pogani "marketing" upljuvao u inženjerski posao.

(I, naravno, stvar traje samo par mjeseci, a onda i "neoriginalni" punjači i kabeli postaju "originalni".)

Najvažnije od svega - ponavljam - iPhone se puni s najobičnijeg USB porta bilo čega. BILO ČEGA s laptopa, autoradija, televizora, "originalnog" i "neoriginalnog" punjača. USB ima standardizirani napon napajanja od +5V istosmjerno. Naravno da je moguće da postoji neka fuš-oprema koja nedovoljno stabilno održava taj napon, ali tvrdnja da samo "originalni" Apple punjač održava napon od točno 5V je toliko arogantna da bi bila uvredljiva, kad ne bi bila

BESKRAJNO GLUPA!!!

Eto.
21.06.2014 | 21:41
Eto, sad sam nešto naučio... E sad, kako prepoznati koji neoriginalni punjač je dobar a koji ne... Ono što sam primjetio kod mojeg je to da ga moram, onako laički rečeno, jače gurnuti od originalnog da bi sjeo kako spada. Nije neki problem, ali me malo muči zato što sam si jednom tako zeznuo dock na iPhone četvorci... Malo nepažljivo sam ga stavljao na docking stanicu sa zvučnicima (Bio sam na moru, popio koju pivu a društvo je bilo raspoloženo za malo muzike... ) i ode... Taj docking station je isto bio "službeno nepodržan" od Apple-a... A opet, Apple stvarno previše računa te svoje "službeno podržane" punjače, barem kod nas. OK, jednog dobijem uz uređaj, ali ipak trebam još koji na drugim lokacijama...
21.06.2014 | 22:05
Ti sad govoriš o kabelu, a ne o punjaču. Kabeli i punjači se (i "originalni" i svi ostali) proizvode neovisno, a uglavnom se i prodaju tako.
Moje iskustvo s lightning kabelima je da su mi jeftini "neoriginalni" bolji i pouzdaniji od "originalnog". Što se punjača tiče, imam "originalni", kojeg koristim s "neoriginalnim" dockom, dva "neoriginalna" na 220Vac, jedan za auto, s 2 USB porta koji daje do 2 A (može puniti 2 tableta) i ponekad punim na USB portu od laptopa.
21.06.2014 | 22:23
Da, imaš pravo, govorim o kabelu... Imam dva "neoriginalna" kabela, od kojih jedan, nakon update-a na iOS 7 više uopće ne funkcionira, drugi je spojen na USB Mac Minija i tako punim iPhone... Originalni punjač je spojen na struju i preko originalnog kabela puni i iPhone i iPad... Te neoriginalne kablove nisam kupio "na placu" nego u vrlo popularnom iĐiđa servisu pa se barem nadam da nisu od onih koji će mi kuću zapaliti...
21.06.2014 | 22:28
Po valjda 50. put da ponovim: osim članaka po nekim inozemnim portalima nisam nikad čuo da je nekom zamjenski punjač izazvao požar. Ovdje na Jabučnjaku nije se javio nitko s osobnim iskustvom takve vrste. Ali javili su se, u ovih 7 godina, dvojica kojima je "ORIGINALNI" punjač zamalo izazvao požar. Pa ti vidi.
21.06.2014 | 22:38
Ma, možda mi svi previše brinemo zato što dosta čitamo o svim tim Apple stvarima... Kad bi ja nabrojao sve probleme koje sam pročitao na raznim forumima vezano uz Apple proizvode bio bi prisiljen kupiti Toshibu, ili otići spaliti novi Apple campus, a to ne želim... A opet, Toshibine forume ne pratim, možda je i tamo situacija ista...
21.06.2014 | 22:38
Pa postoji razlika izmedu OEM(od applea), zamjenskog i kopija. OEM i zamjenski uvijek dolaze u obzir, kopija nikako. Kopija se onda moze i sama napraviti, kupe se komponente pa puni, ali nisam bas uvjeren da daju najbolje rezultate. (uvijek je neka sitna greska koja ometa rad)

primjer. prijatelj mi je izradio paralelno napajanje za gitarske pedale, bio sam zadovoljan jer sam proso jeftino. sve je super radilo(barem sam tako mislio). Jednom me pukao hir i kupio sam od dunlopa napajanje koje napja do 9 pedala. Slozio sam sve upalio pojacalo zasvirao i razlika nebo zemlja, efekti kao da su prije bili suzdrzani i nisu dolazili do izrazaja, a sada je odlicno.

pa tako gledam u ove punjace isto.
22.06.2014 | 00:41
Ajde, molim te, probaj objasniti što točno podrazumijevaš pod "OEM", što pod "zamjenski", a što pod "kopija", jer iz ovog što si napisao baš i ne razumijem što želiš reći.
7 godina sam radio u firmi koja je vrlo ozbiljan uvoznik i distributer profesionalne elektroničke opreme. Fuša na tom tržištu itekako ima, ali moje je iskustvo da isto tako velika, poznata imena valjaju taj isti jeftini fuš za skupe pare pod svojim imenom. Doslovce isti, identični proizvod, iz iste tvornice, samo s drugom naljepnicom.
Ti tzv. "originalni" Apple accessory proizvodi (punjači, kabeli, slušalice, i sl.) su jedno osrednje govance (nisu posve nekvalitetni, ali su vrlo daleko od top kvalitete kakvom se predstavljaju) koje naplaćuju kao da je raketa na Mars. Nemam baš ništa protiv da ih kupuje tko god ima viška novca i vjeruje da zaista dobiva neku kvalitetu za taj "original". Ali mi jako smeta kad stalno valjaju te podmetnute priče o "štetnim neoriginalnim" uređajima i neutemeljeno plaše sve one koji (utemeljeno) ne vjeruju u to.
22.06.2014 | 09:17
OEM podrazumijevam one koje dolaze u kutiji s mobitelom, te one koje mozes kupiti u apple storeu s brandom applea. zamjenski podrazumijevam npr belkin,kensington adaptere, a kopije. su ovakve. Sada ti vjerujes jedno, a ja vjerujem da nije isto ova kopija linkana i npr belkinov adapter. (ne uzimajuci u obzir sada koji je nastavak za uticnicu)

Naravno, sluze svrsi, ali koristeci ovu 'kopiju' nisam bas uvjeren u 100% sigurnost
22.06.2014 | 09:26
Jesmo se uvjerili kako kineski kabeli sluze samo ta punjenje, a ne i za spajanje na komp.
Meni origilal znaci samo vecu kontrolu i nista vise. To bi znacilo, ako kupim 100 zamjenskih punjaca da jedan dio njih nece raditi odmah kad ih izvadim iz kutije, dok originali bi trebali svi raditi.
22.06.2014 | 10:12
Imam zamjenskih kabela 5 kom iz 3 različita izvora i svi rade i za punjenje, i za podatke. Imam i 2 uUSB-lightning adaptera koji su radili samo za punjenje (kao takvi su i prodani) do iOS7.

stefanjos kaže:
Sada ti vjerujes jedno, a ja vjerujem da nije isto ova kopija linkana i npr belkinov adapter.


Ti vjeruješ, ja znam (jer sam se svojim očima uvjerio). Ne konkretno na primjeru Apple-Belkin-noname punjača, nego, recimo, monitora: Sony / LG / neki za kojeg nisi nikad čuo. Isti, identičan proizvod. Samo se vanjsko plastično kućište razlikuje. Pa ti vidi.
22.06.2014 | 15:06
smayoo kaže:
ali moje je iskustvo da isto tako velika, poznata imena valjaju taj isti jeftini fuš za skupe pare pod svojim imenom. Doslovce isti, identični proizvod, iz iste tvornice, samo s drugom naljepnicom.


Sorry ali ga sereš naveliko. I u ovom sad postu i u onom ranije, lijepo su ti priložene SLIKE na kojima se vidi razlika između punjača. Kako je netko rekao, sve je to ionako iz iste tvornice, no kod testiranja oni kvalitetni dobiju Apple naljepnicu a oni koji otpadnu "OEM" oznaku i prodaju se kao pod isto - ali zbog nekog razloga su otpali, a ja bih volio znati kojeg to. Kopije koje veze nemaju sa originalima su druga priča, sklepane za male pare, bez zaštite i koječega, samo zato što uvijek ima cheapskatesa kao što si ti, kojima je teško dati 50kn više

Ista stvar s kablovima, ideš kenjat po Lightningu jer bio bi ti i običan microUSB dobar, a zaboravljaš napomenuti prednosti istoga u odnosu na dotičnog.

Uglavnom, fora mi je i zanimljiva ova tvoja izjava kako kabel uvijek puni istim intenzitetom - kako to da onda punjenje iPada traje duže s neoriginalnim punjačem, malo brže sa iPhone punjačem, a najbrže s originalnim onim za iPad? Punjač isporučuje VIŠE struje u dogovoru s uređajem koji ga zahtijeva.

Dozvoljavam da sam ja nekaj sve krivo shvatio, nije mi elektronika struka, pa molim objašnjenje ako ti nije teško; doduše ne sjećam se da si se pohvalio da si elektroničar ili električar, osim ako jesi i to uz to što si profesor, inženjer, cijepljen na lijep dizajn, svjetski putnik i još koješta
22.06.2014 | 17:17
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
ali moje je iskustvo da isto tako velika, poznata imena valjaju taj isti jeftini fuš za skupe pare pod svojim imenom. Doslovce isti, identični proizvod, iz iste tvornice, samo s drugom naljepnicom.


Kopije koje veze nemaju sa originalima su druga priča, sklepane za male pare, bez zaštite i koječega, samo zato što uvijek ima cheapskatesa kao što si ti, kojima je teško dati 50kn više


Svatko ima pravo za svoj novac kupiti što i kako želi. Ali *NEMAŠ* pravo neutemeljno plašiti ljude pričama o tome kako se iphone pokvari od neoriginalnog punjača. Tim više što se *POTPUNO* ne razumiješ u tematiku. Drži se onog što znaš. O ovom ne znaš ništa. NI-ŠTA.

Ista stvar s kablovima, ideš kenjat po Lightningu jer bio bi ti i običan microUSB dobar, a zaboravljaš napomenuti prednosti istoga u odnosu na dotičnog.


Nešto si pobrkao. Nikad to nisam rekao. Molim te nađi gdje sam to napisao pa citiraj.

Uglavnom, fora mi je i zanimljiva ova tvoja izjava kako kabel uvijek puni istim intenzitetom - kako to da onda punjenje iPada traje duže s neoriginalnim punjačem, malo brže sa iPhone punjačem, a najbrže s originalnim onim za iPad? Punjač isporučuje VIŠE struje u dogovoru s uređajem koji ga zahtijeva.


Uistinu lupetaš, ali baš ono - jako lupetaš.

Kabel nema ništa s intenzitetom punjenja. Gdje sam napisao da kabel puni istim intenzitetom?
Brzina punjenja ima veze sa SNAGOM punjača. Što veća snaga punjača, to veću struju punjenja može dati. Uređaj uzme onoliko struje koliko temperaturni regulator baterije traži ili dozvoli, ili onoliko koliko punjač najviše može dati (što god je od to dvoje manje). Ako koristiš punjač manje snage, naravno da punjenje traje dulje.

Dozvoljavam da sam ja nekaj sve krivo shvatio, nije mi elektronika struka, pa molim objašnjenje ako ti nije teško; doduše ne sjećam se da si se pohvalio da si elektroničar ili električar, osim ako jesi i to uz to što si profesor, inženjer, cijepljen na lijep dizajn, svjetski putnik i još koješta


Nisi se ni ti pohvalio da si stručnjak za prepoznavanje originalnih i neoriginalnih Apple proizvoda i detekciju stabilnosti USB napona.
23.06.2014 | 22:58
Jel ok puniti iPhone (30 pin) preko onog malog 12V adaptera u autu?
23.06.2014 | 23:32
zašto ne ? dokle god je na USB izlazu relativno stabilnih 5V unjenje bi trebalo ići sasvim normalno
23.06.2014 | 23:44
Bolje ti provjeri s Vanjuškom. Ipak je on top stručnjak za pitanje USB portova koji nisu originalni Apple. Ipak je Apple prvi uveo USB. Jest da je to bilo prije 20 godina, al jbg sad...
24.06.2014 | 09:00
energyman kaže:
zašto ne ? dokle god je na USB izlazu relativno stabilnih 5V unjenje bi trebalo ići sasvim normalno


smayoo kaže:
Bolje ti provjeri s Vanjuškom. Ipak je on top stručnjak za pitanje USB portova koji nisu originalni Apple. Ipak je Apple prvi uveo USB. Jest da je to bilo prije 20 godina, al jbg sad...


To jel je 5V stabilno, nemam pojma. Nadam se da mu nece biti nista Hvala na pomoci
25.06.2014 | 13:28
smayoo kaže:
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
ali moje je iskustvo da isto tako velika, poznata imena valjaju taj isti jeftini fuš za skupe pare pod svojim imenom. Doslovce isti, identični proizvod, iz iste tvornice, samo s drugom naljepnicom.


Kopije koje veze nemaju sa originalima su druga priča, sklepane za male pare, bez zaštite i koječega, samo zato što uvijek ima cheapskatesa kao što si ti, kojima je teško dati 50kn više


Svatko ima pravo za svoj novac kupiti što i kako želi. Ali *NEMAŠ* pravo neutemeljno plašiti ljude pričama o tome kako se iphone pokvari od neoriginalnog punjača. Tim više što se *POTPUNO* ne razumiješ u tematiku. Drži se onog što znaš. O ovom ne znaš ništa. NI-ŠTA.


Znam ono što sam pročitao na stručnim stranicama, čitajući članke koje su napisali stručnjaci, s dokazima u vidu fotografija. Da netko zbog 100kn ide cicijarati za nešto tako važno kao punjač koji može zapaliti kuću dok spavam, to nikad neću razumijeti. Dakle, gledajući fotke otvorenih kopija i originala, te čitajući zaključio sam da moraš biti idiot da kupiš kopiju. Ista je stvar i sa običnim štekerima, ne kupujem one bez prednaponske zaštite i robusne izrade, unatoč tome što znam hrpu ljudi koji kupuju one jeftilen plastičnjake s placa i ne jebe ih pet posto. Doduše, nijednom se još ništa nije zapalilo


Ista stvar s kablovima, ideš kenjat po Lightningu jer bio bi ti i običan microUSB dobar, a zaboravljaš napomenuti prednosti istoga u odnosu na dotičnog.


Nešto si pobrkao. Nikad to nisam rekao. Molim te nađi gdje sam to napisao pa citiraj.[/quote]

Nisam pobrkao, zapamtio sam tvoj komentar u mojoj prepisci mislim sa Scarfaceom, no svejedno nije vezano za punjač pa ignorirajmo, skrenuo sam s teme bespotrebno.


Uglavnom, fora mi je i zanimljiva ova tvoja izjava kako kabel uvijek puni istim intenzitetom - kako to da onda punjenje iPada traje duže s neoriginalnim punjačem, malo brže sa iPhone punjačem, a najbrže s originalnim onim za iPad? Punjač isporučuje VIŠE struje u dogovoru s uređajem koji ga zahtijeva.


Uistinu lupetaš, ali baš ono - jako lupetaš.

Kabel nema ništa s intenzitetom punjenja. Gdje sam napisao da kabel puni istim intenzitetom?
Brzina punjenja ima veze sa SNAGOM punjača. Što veća snaga punjača, to veću struju punjenja može dati. Uređaj uzme onoliko struje koliko temperaturni regulator baterije traži ili dozvoli, ili onoliko koliko punjač najviše može dati (što god je od to dvoje manje). Ako koristiš punjač manje snage, naravno da punjenje traje dulje.[/quote]

Pa ranije tu iznad. Lijepo od riječi do riječi. Nisam doduše slikao stranicu, pa ako si to ispravio u međuvremenu, jebatga

Dozvoljavam da sam ja nekaj sve krivo shvatio, nije mi elektronika struka, pa molim objašnjenje ako ti nije teško; doduše ne sjećam se da si se pohvalio da si elektroničar ili električar, osim ako jesi i to uz to što si profesor, inženjer, cijepljen na lijep dizajn, svjetski putnik i još koješta


Nisi se ni ti pohvalio da si stručnjak za prepoznavanje originalnih i neoriginalnih Apple proizvoda i detekciju stabilnosti USB napona. [/quote]

Kopije su izvana tako dobro napravljene da doista ne možeš tako lako prepoznati razliku bez da ih otvoriš. Jedino po težini. Ha!
25.06.2014 | 13:29
smayoo kaže:
Bolje ti provjeri s Vanjuškom. Ipak je on top stručnjak za pitanje USB portova koji nisu originalni Apple. Ipak je Apple prvi uveo USB. Jest da je to bilo prije 20 godina, al jbg sad...


Što ako neoriginalni punjač šalje previše struje? Ili premalo? ne oštećuje li to uređaj?
Pitam tebe jer ti sve znaš.
25.06.2014 | 13:49
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
Bolje ti provjeri s Vanjuškom. Ipak je on top stručnjak za pitanje USB portova koji nisu originalni Apple. Ipak je Apple prvi uveo USB. Jest da je to bilo prije 20 godina, al jbg sad...


Što ako neoriginalni punjač šalje previše struje? Ili premalo? ne oštećuje li to uređaj?
Pitam tebe jer ti sve znaš.


A jebiga sad, bar malo elementerne fizike ne bi škodilo.
USB izlaz može imati veći ili manji napon i snagu koju može isporučiti.
USB 2.0 ili stariji imaju 5,0V±0,25V a USB 3.0 ima 5,0V+0,25V -0,55V. U prvom slučaju je ±5%, a u drugom +5% -11%.
Znači promjena napona je solidna, s time da i punjač u samome telefonu može primiti veći napon od 5,25V. Ako je napon ipak veliki može spaliti uređaj.
Po meni problem ne leži u originalnom ili zamjenskom uređaju, već u tome tko je koji pažljivije isprojektirao i složio.
Bilo koji USB punjač ako zadovoljava specifikacije može raditi, naravno za iPad i takve uređaje, treba biti punjač i veće snage (do 5A ili 25W).
Uzeti neki Belkin punjač ili Apple je potpuno svejedno, ali kinez (i to najjeftinijega) ja ne bi uzimao jer se može desiti da su spojili fazu i nulu direktno na USB port. Inaće ja koristim one "debele" punjače jer mi se ovaj od iPhone-a 5 grije, i mislim da je za drek (više se bojim da me struja iz utičnice nestrese nego da telefom krepa).
25.06.2014 | 14:05
Vanjuška, koliko sam te do sad upoznao kroz postove koje ovdje pišeš, ne mogu nikako vjerovati da si zaista toliko glup. Polazeći, dakle, od pretpostavke da glup nisi, preostaje druga mogućnost da provociraš namjerno.

Samo radi ostalih koji ovo čitaju i možda su u nedoumici da to što pišeš jest utemeljeno ti odgovaram po još jedan, zadnji put:

iPhone punjač je standardni izvor standardnog USB napona od 5V.
Kakav "neoriginalni" punjač? Što, dakle, bilo koji drugi USB port na ovom svijetu, osim onog koji se nalazi na tzv. "originalnom" iPhone punjaču - je neorigianalan i opasan?

Npr. onaj tvornički ugrađen u moj auto?
Ili onaj na mom TV-u?
Ili onaj na mom laptopu?
Ili onaj na laptopu od moje žene (koji nije Apple)?
Ili onaj na punjaču kupljenom uz Nokia mobitel?
Ili onaj na punjaču kupljenom uz Samsung mobitel?

Zato te po zadnji put molim da prestaneš podvaljivati dezinformacije. Ako ne želiš odustati, ja ću ih, kao zlonamjerne i štetne - brisati. Točka.

Vanjuška kaže:
Znam ono što sam pročitao na stručnim stranicama, čitajući članke koje su napisali stručnjaci, s dokazima u vidu fotografija. Da netko zbog 100kn ide cicijarati za nešto tako važno kao punjač koji može zapaliti kuću dok spavam, to nikad neću razumijeti. Dakle, gledajući fotke otvorenih kopija i originala, te čitajući zaključio sam da moraš biti idiot da kupiš kopiju.


Sad se referiraš na članak koji si svojedobno linkao, na temu magsafe punjača za Mac, što nema nikakve veze s USB punjačem za bilo koji mobitel.

A i a conto tog članka koji se bavi punjačima za Mac, donio si zaključak na temelju fotografije jednog nekog zamjenskog punjača, od tko zna koliko različitih koji se nude na tržištu. I držiš se toga kao pijan plota, a zanemaruješ to što sam ti tamo napisao da sam ja kupio zamjenski punjač, i osobno se uvjerio da je kvalitetno i sigurno napravljen.

Ja sam isto stručnjak i napisao sam to na stručnim stranicama. Ali mi nitko nije platio da pišem išta njemu u korist.

Ista je stvar i sa običnim štekerima, ne kupujem one bez prednaponske zaštite i robusne izrade, unatoč tome što znam hrpu ljudi koji kupuju one jeftilen plastičnjake s placa i ne jebe ih pet posto. Doduše, nijednom se još ništa nije zapalilo


Niti će se ikad ikom nešto zapaliti dokle god na njega ne spaja fenove, grijalice i slične uređaje velike snage. Takvi su jeftileni s placa sasvim primjereni za elektroničke uređaje.

A ti si, takav neuk kakav jesi (ali istodobno čvrsto uvjeren u svoje zablude) i k tome još s viškom novca, odličan materijal da ti prodaju rog za svijeću. Prenaponska (btw, nije preDnaponska, nego je prenaponska, jer je PRE(veliki) napon, a ne PRED (kao ispred nečega) napon) zaštita na produžnom kabelu nema baš nikakvu svrhu ako nemaš instalacijsko uzemljenje s otporom manjim od 2 Ohm *I* onaj drugi, puno važniji prenaponski element u razvodnoj ploči.

Ista stvar s kablovima, ideš kenjat po Lightningu jer bio bi ti i običan microUSB dobar, a zaboravljaš napomenuti prednosti istoga u odnosu na dotičnog.


Nešto si pobrkao. Nikad to nisam rekao. Molim te nađi gdje sam to napisao pa citiraj.


Nisam pobrkao, zapamtio sam tvoj komentar u mojoj prepisci mislim sa Scarfaceom, no svejedno nije vezano za punjač pa ignorirajmo, skrenuo sam s teme bespotrebno.


Ako si to tako čvrsto zapamtio, onda molim link i/ili citat. Jer, naravno, nisam nikad takvo što napisao. Upravo suprotno, više puta sam ustvrdio da je uUSB konektor neprimjeren za napajanje smartphonea zbog pretankih kontakata, pregrijavanja i oksidacije.

Dakle, ili mi pokaži gdje sam to napisao, ili se ispričaj.

Uglavnom, fora mi je i zanimljiva ova tvoja izjava kako kabel uvijek puni istim intenzitetom - kako to da onda punjenje iPada traje duže s neoriginalnim punjačem, malo brže sa iPhone punjačem, a najbrže s originalnim onim za iPad? Punjač isporučuje VIŠE struje u dogovoru s uređajem koji ga zahtijeva.


Uistinu lupetaš, ali baš ono - jako lupetaš.

Kabel nema ništa s intenzitetom punjenja. Gdje sam napisao da kabel puni istim intenzitetom?
Brzina punjenja ima veze sa SNAGOM punjača. Što veća snaga punjača, to veću struju punjenja može dati. Uređaj uzme onoliko struje koliko temperaturni regulator baterije traži ili dozvoli, ili onoliko koliko punjač najviše može dati (što god je od to dvoje manje). Ako koristiš punjač manje snage, naravno da punjenje traje dulje.


Pa ranije tu iznad. Lijepo od riječi do riječi. Nisam doduše slikao stranicu, pa ako si to ispravio u međuvremenu, jebatga


Nisam ispravljao ništa i zamjeram ti to podjebavanje. Ili nađi gdje sam to napisao, ili se ispričaj. Pun mi je q tvog pljuckanja na sitno. Idi se tako sa svojom djecom razgovaraj.
25.06.2014 | 15:38
zabac kaže:
ali kinez (i to najjeftinijega) ja ne bi uzimao jer se može desiti da su spojili fazu i nulu direktno na USB port.


Žabac, sve su to kinezi. Niti jedan jedini ispravljač za bilo što, kojeg sam imao u rukama u zadnjih 10 godina, nije proizveden IGDJE drugdje nego - u Kini.

Načelno se slažem da je iznimno visoka šansa da si - ako kupiš NAJjeftinije - kupio loše.

Ali isto tako sam POTPUNO SIGURAN da si, ako kupiš tzv. "original", kupio istu, identičnu stvar kao i kad kupiš nešto noname osrednje cijene. A onu razliku u cijeni si dao samo zato što te netko (lažima, podvalama, kvazistručnim plaćeničkim člancima i drugim vidovima "marketinške" muljaže) uvjerio da postoji bitna razlika. Ponavljam - potpuno sam siguran u to i govorim to na temelju vlastitog profesionalnog iskustva.

Međutim, najvažnije od svega - NEMA DANAS VIŠE takvih napajača gdje je faza završila u galvanskom kontaktu s malonaponskom stranom. To se nekad događalo zato što su jeftilene radili koristeći autotransformator umjesto transformatora, pa onda iza Graetz i kondenzator za tjemeno ispravljanje. Ispravljač s transformatorom nisam vidio da se novi prodaje već barem 7-8 godina. Danas svu svi ispravljači, napajači i punjači - switchani. Znaš i sam da je izvedba tranzistorskog choppera takva da je izlaz sam po sebi de facto galvanski izoliran od ulaza (otpor > 100 MΩ). Ako neki poluvodički element probije, može se uvijek dogoditi da faza dospije na malonaponski konektor. Ali to se može dogoditi i na najskupljem, i na najjeftinijem ispravljaču jednako.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 13 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Anonimci (444)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO