iPad 2- face time
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad 2- face time


03.08.2011 | 15:16
Pozdrav svima iz Dubrovnika ! Imam 14godina i veliki sam fan apple-a . Imam iPod touch (4generacija-8gb) i iPad 2-bijeli,16gb (sasvim dovljno za moje potrebe).
E,sad imam problem...Mozda bude glupo pitanje, ali ja stvarno nemogu nigdje naci odgovor. Naime, imam problem s Face Time. Posto iPod i iPad imaju tu opciju ja bih dao naprimjer sestri ipod kad negdje ide na put pa da mozemo pricati i gledati se (jer ona nema skype).
E,sad kako da ja nazovem vlastiti iPod ? Prvo sam mislio da je to nemoguce, ali sam onda pogledao ovaj video:


Ocito je moguce ! Ali da se vratim na problem, kako cu ja nazvati vlastiti ipod ? Nemam nikakav broj? Sto da unesem u podatke? Bilo kakva pomoc je dobrodosla !
  • Sank
  • Moderator
  • 219
03.08.2011 | 15:45
iPad možeš prijaviti na neku njezinu e-mail adresu, a iPod na svoju e-mail adresu i to je to. Možeš koristiti besplatne adrese od Yahooa ili Gmaila, a tel. broj se obično koristi na iPhoneu. Možeš i oboje prijaviti na svoje e-mail adrese samo moraju biti različite.
03.08.2011 | 15:57
Ako iPad ima opciju 3G, nazivaš ga na njegov mobilni broj.
Ako ne postoji mogućnost spajanja na mobilne mreže, onda se FaceTime ostvaruje adresom e-pošte preko lokalne bežične mreže.
Mjesto gdje na iPadu određuješ adresu: postavke > facetime. Adresa e-pošte može, ali i ne mora biti ona koja se koristi za Appleov korisnički račun.

Više na: support.apple.com/kb/ht4319

Nadajmo se FaceTimeu i na 3G-u u iOS-u 5.
03.08.2011 | 16:13
Aha, ok shvatio sam. Ali ja bih radije promjenio mail na iPodu.I promjenio sam, i stavio sam isto moj mail, samo druga adresa. I došlo mi je na mail poruka od apple-a i sve sam potvrdio i sad zovem s ipada na iPod, i ovo zvoni po ure, a na iPodu ništa . Jeste me shvatili? haha
  • Sank
  • Moderator
  • 219
03.08.2011 | 16:15
@BarbaVeli, ja imam iPad 2 3G za kojeg pišeš da se može koristiti njegov mobilni broj, a kako se to može? Zar se može umjesto e-mail adrese upisati taj broj za FaceTime? Možeš li to molim te malo pobliže objasniti?
03.08.2011 | 22:36
Aha, ok shvatio sam. Ali ja bih radije promjenio mail na iPodu.I promjenio sam, i stavio sam isto moj mail, samo druga adresa. I došlo mi je na mail poruka od apple-a i sve sam potvrdio i sad zovem s ipada na iPod, i ovo zvoni po ure, a na iPodu ništa . Jeste me shvatili? haha


Ako bi mogla pomoć
  • Sank
  • Moderator
  • 219
04.08.2011 | 00:33
A jesi probao zvati obrnuto sa iPoda na iPad?
04.08.2011 | 19:28
Naravno !
  • Sank
  • Moderator
  • 219
04.08.2011 | 20:58
U postavkama za FaceTime, pod račun ili account moraš koristiti e-mail adresu koju inače koristiš za prijavu na iTunes, onaj AppleID, a tek onda ispod staviš e-mail adresu na koju ćeš zvati s nekog drugog uređaja. Na iPadu onda u kontakte upišeš sebe i dodaš tu adresu sa iPoda i to bi trebalo raditi. Isto vrijedi i za iPad, samo upotrijebiš drugu e-mail adresu, ali za account moraš koristiti adresu kojom se prijavljuješ na iTunes.

Ako si tako i napravio, a to svejedno ne radi, onda probaj prvo odjaviti FaceTime brisanjem account adrese, pa ponovo prijaviti i trebalo bi funkcionirati.
04.08.2011 | 22:08
Eto, sve sam napravio kao što ste mi rekli i ponovo ne radi. Jesam ja lud, ili iPad i/ili iPod ne radi !
  • Sank
  • Moderator
  • 219
04.08.2011 | 22:30
Pa pretpostavljam da su ti oba uređaja spojena na internet preko WiFija i da na oba npr. možeš surfati internetom? Ako da, onda je definitivno neki problem sa FaceTimeom, ali nemam ideje što bi još moglo biti, a trenutno nisam blizu nekog WiFija da mogu isprobati.

No napisao si da si na iPodu mijenjao e-mail adresu, a onda pretpostavljam da ti je na iPadu adresa koja je prije bila na iPodu. Probaj vratiti adresu koja je prije bila na iPodu, a na iPadu upotrijebi neku treću e-mail adresu, čisto radi probe.
04.08.2011 | 22:46
Evo promjenio sam tako što sam onu adresu s iPoda stavio na iPad, a onu s iPada na iPod,er nemam treću adresu. I ponovo ne radi! Neznam jeli možda trebam staviti još neke podatke u imenik jer ja sam stavio samo ime i adresu po podatke u imeniku. Tako isto i na iPadu. Trebam li još nešto staviti ?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
05.08.2011 | 08:53
Imaš nekog koga možeš nazvati preko FaceTime, pa da probaš i s iPodom i iPadom pa da vidiš koji radi, a koji neće?
05.08.2011 | 16:44
Pa i ne bas...., ajde pokusat cu nac nekoga.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
05.08.2011 | 16:58
Ma ja bi ti javio moju adresu, ali sam sada samo na 3G, a FaceTime za sada radi samo preko WiFi. Bit ćemo bliže rješenju ako uspiješ naći trećeg jer tada ćeš znati koji te od ova dva zeza, pa ćemo koncentrirat snage samo na njega
15.08.2011 | 20:18
Evo da se javim nakon nekog vremena.....
Proradio mi facetime!!
Valjda zato jer sam sad u Zagrebu i na drugom sam wifiu. I stvarno je ovaj FaceTime odlicna stvar!!
20.08.2011 | 21:34
Ja ne mogu vjerovat !
Danas došao u Dubrovnik i idem na facetime i isto kao i prije ! A u zagrebu sve noramlno radilo !
20.08.2011 | 22:07
Sad i mene zeza... Iphone 4 i ipad. S iphona mogu nazvat ipad na mail bez beda. A s ipada na iphone na broj telefona nece. Svasta


Restart iphonea rijesio stvar
17.09.2011 | 20:41
Jos uvijek je dobrodosla pomoc, jer problem nije rijesen jos uvijek. Ako moze neko da se javi na PP samo da me proba zazvat na iPad i iPod do vidim u kojem je aparatu problem??
18.09.2011 | 03:19
Meni pada na pamet da je problem u wifi ruteru.
18.09.2011 | 08:44
Ja bih prvo jedan od uređaja spojio na drugi ruter, recimo kod susjeda ili bilo gdje samo da nisu spojeni oba na isti ruter.
18.09.2011 | 09:55
To je najprije! Jer vidis da sam vec gore napisao kad sam bio u zagrebu na drugom wifi u je sve normalno radilo,a na ovom u dubrovnu ne radi.... totalna glupost, jeli se to moze popravit?
18.09.2011 | 10:41
Može biti da neradi jer veza nije dovoljno brza. Kad su oba uređaja spojena na isti ruter i dijele brzinu internet veze. Dolazna brzina sigurno nije problem ali odlazna može biti. A face time zahtijeva poprilično propusnosti, jer šalje / prima i zvuk i video.

Kad ti sestra bude u drugom gradu, to bi trebalo raditi, po mome. Uostalom, kad ste oboje doma, nije vam takva vrsta komunikacije ni potrebna
18.09.2011 | 13:34
Ok . Ma samo me zanimalo u cemu je problem Hvala !
Znaci problem je u ruteru?
20.09.2011 | 20:58
Pozdrav...ponovo!
Danas sam iz škole zvao sa iPoda na iPad koristeći face time. Zvao sam nekih 3-4 puta(a rekao sam staroj da se javi kad bude zvonio). I već nakon nekih pet puta nitko se nije javljao,već sam pomislio da je stara negdje pošla van pa se nije moga nitko javiti. I dođem doma i pogledam u FaceTime i nema nikakvih propustenih poziva niti išta slično. Pa u čemu je problem onda?!?! Očito da nije do rutera...
25.09.2011 | 18:21
Evo samo da javim. Jucer sam kupio iPhone, i sad ipod touch radi s iphone-om zajedno s face time na istom ruteru na kojem ipad i ipod/iphone ne radi.... Ocito je problem u iPadu....ima tko neko rjesenje?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
25.09.2011 | 20:25
Upravo isprobao spajanje preko FaceTimea između iPada 2, dva iPhonea 4 i iMaca i radi mi u svim pravcima preko istog routera. Naravno na iMacu koristim e-mail adresu od googlea, a na iPadu od Yahooa, dok iPhonei koriste telefonske brojeve i zato nemam ideje zašto to tebi ne radi osim da ti nešto ne paše sa postavkama ili FaceTimea ili samog WiFija.

Ako ti se da, pošalji mi e-mail adresu koju koristiš za FaceTime na iPadu preko privatne poruke pa te mogu probati zvrcnuti?
26.09.2011 | 16:23
U postavkama je sve dbor namješteno, ali isto neće.
Ajde na PP ti pošaljem adresu pa zvrcni.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO