Istražite Hrvatsku s iPhoneom i osvojite iPad 32Gb
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Istražite Hrvatsku s iPhoneom i osvojite iPad 32Gb


20.05.2011 | 14:45
Vjerujem da bi ljudima ovdje moglo biti zanimljivo pa prenosim. Pozdrav!

***
Bogat sadrzaj i korisni servisi dobar su razlog zasto je preko 600.000 korisnika na svoje mobitele preuzelo mobiEXPLORE vodice hrvatskih destinacija. Osim sto su besplatni uz mobiEXPLORE vodice mozete osvojiti i nagrade: contest.mobiexplore.com/

http://ipad2.free-gadgets-4u.com/wp-content/plugins/wpshapeshiftr/images/iPad-32gb.jpeg

Uz mobiEXPLORE:
    - prosetajte interaktivnim kartama hrvatskih gradova - nadjite najbolje restorane - istrazite podvodne spilje, grebene i potopljene brodove sa Diving Croatia - otkrijte rodno mjesto Nikole Tesle - upoznajte se sa prirodnim ljepotama nacionalnih parkova - pronadjite kafice skrivene unutar dubrovackih zidina - otkrijte gdje je Goran Ivanisevic poceo s tenisom

.... i jos puno toga.

Sa mobiEXPLORE vodicima mozete i direktno rezervirati smjestaj po najpovoljnijim cijenama, pronaci besplatne wi-fi lokacije, provjeriti vremensku prognozu, dogadjanja, kao i lokalne popuste i promocije.

mobiEXPLORE vodice je lako naci, dovoljno je da na App store-u vaseg iPhone-a upisete "mobiexplore" (Croatia, Zagreb, Split, Dubrovnik ...) ili pak posjetite www.mobiexplore.com.
Prilozi:
  • Sank
  • Moderator
  • 219
20.05.2011 | 17:34
Naš dragi mexplorer je od uzbuđenja na tipkovnici stisnuo jedno dugme više pa da ponovimo:

"mobiEXPLORE vodice je lako naci, dovoljno je da na App store-u vaseg iPhone-a upisete "mobiexplore" (Croatia, Zagreb, Split, Dubrovnik ...) ili pak posjetite www.mobiexplore.com "
  • Sank
  • Moderator
  • 219
20.05.2011 | 17:52
Zar nije dovoljno da se skine jedna od aplikacija, pogleda, pohvali i pusti svoja e-mail adresa i ime i prezime, nego baš se mora inzistirati na nekakvom mom linku na Facebook ili Twitter profil?

Momentalno ste se srozali na najniže mjesto na mojoj ljestivici prihvatljivosti. Ne treba mi niti nagrada niti vaše aplikacije kad proklamirate Facebook i Tweeter i sudjelovanjem na tim kršiteljima privatnosti uvjetujete sudjelovanje u nagradnoj igri!

Bljah!!!
20.05.2011 | 22:06
Sank, +1, i karma up.
23.05.2011 | 10:09
Sank kaže:
Zar nije dovoljno da se skine jedna od aplikacija, pogleda, pohvali i pusti svoja e-mail adresa i ime i prezime, nego baš se mora inzistirati na nekakvom mom linku na Facebook ili Twitter profil?

Momentalno ste se srozali na najniže mjesto na mojoj ljestivici prihvatljivosti. Ne treba mi niti nagrada niti vaše aplikacije kad proklamirate Facebook i Tweeter i sudjelovanjem na tim kršiteljima privatnosti uvjetujete sudjelovanje u nagradnoj igri!

Bljah!!!


? Ne vidim razloga za ovakvu reakciju. Ovo je jednostavan način širenja informacije o aplikaciji većem broju ljudi (osim ako nema solidan budžet za promociju .

(* Što se tiče privatnosti. svatko na svom FB profilu ostavlja samo informacije koje želi, a i za njih može ograničiti pogled, ispravite me ako griješim?)

Da sumiram - ako imate zanimljivu aplikaciju za iPhone (vrlo korisnu, s dosta sadržaja i još besplatnu) i želite prenijeti informaciju o njoj što većem broju ljudi a nemate puno novca za plaćenu promociju, ovo je najbolji viralni način. To što nam facebook jest ili nije drag zbog nekih principa je ipak druga tema, zar ne?

Naravno, ako vi imate bolji prijedlog za promociju koji doseže približno jednak broj ljudi, bit će mi drago da ga čujem. Pozdrav još jednom, NHF
  • Sank
  • Moderator
  • 219
23.05.2011 | 13:57
mexplorer kaže:
Sank kaže:
Zar nije dovoljno da se skine jedna od aplikacija, pogleda, pohvali i pusti svoja e-mail adresa i ime i prezime, nego baš se mora inzistirati na nekakvom mom linku na Facebook ili Twitter profil?...

Bljah!!!


? Ne vidim razloga za ovakvu reakciju. Ovo je jednostavan način širenja informacije o aplikaciji većem broju ljudi (osim ako nema solidan budžet za promociju .
...
Naravno, ako vi imate bolji prijedlog za promociju koji doseže približno jednak broj ljudi, bit će mi drago da ga čujem. Pozdrav još jednom, NHF

Nisi shvatio poantu mojeg prigovora pa da pojasnim slikom:

Mexplorer_i_facebook.jpg


Što ako ja nisam Facebook ili Twitter član? Da li to znači da onda nemam pravo na sudjelovanje u nagradnoj igri, jer klikanje na dugme "Submit" ne dozvoljava prijavu dok se nešto ne upiše u jedno od gore zaokruženih polja.

Dakle, nemam ja ništa protiv da se reklamirate preko Facebook-a, dapače, ali koji će vam ku..c link na moj Facebook ili Tweeter profil, pogotovu ako ga nemam?! Uostlom zar nije dovoljno da sam LAJKAO (ufff, kako mrzim ovu riječ, to mi zvuči ko da sam pas Lajka ili sam LAJAO ko pas Lajka)
23.05.2011 | 14:05
Sank, pa smisao nagradnih igara je da se postigne i neki efekt osim da se samo pokloni nešto, u ovom slučaju je to povećanje broja Facebook prijatelja ili Twitter followera. Oboje može biti korisno u poslovnom smislu. U slučaju da ne koristiš niti jedno od toga jednostavno nisi ciljana skupina.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
23.05.2011 | 15:54
Riba, kao i uvijek ti si donosioc prosvetljenja i znanja!

Eto, ispričavam se na mom neznanju i neshvaćanju modernog načina reklamiranja. Mexplorer svaka čast, thumbs up, ideja za reklamu je vrhunska, nadam se da ćete se uspješno izreklamirati na ovaj način i dobiti mnoge sljedbenike i oprosti na očito neprimjerenoj reakciji.

Da mogu sad bih si sam skinuo karmu za kaznu
23.05.2011 | 16:08
Imam oboje. Wish me luck
23.05.2011 | 16:09
Evo jos samo jedna kritika. Ikona od aplikacije sugerira na cokoladicu ili djeciju igricu. Nema nikakve poveznice sa turizmom ili Hrvatskom.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
23.05.2011 | 17:34
Pa sad, kad smo kod detalja... ja imam malo problema skužiti kome je zapravo namjenjena aplikacija mX Croatia - smart travel guide?

Naime sama aplikacija je na Engleskom jeziku, no kada se npr. ode u "Rooms" i tapne na "Search" za traženje smještaja, onda se otvori stranica booking.com koja je na hrvatskom?

Kad se uđe u opciju "Transport", jedino putovanje avionom ide na Expedia stranice gdje se može naći odgovarajući let. Međutim, biranje Autom, brodom ili vlakom daje samo mogućnost biranja broja valjda HAK-a, Jadrolinije ili HŽ-a, a navedeni linkovi na web stranice na žalost iz nekog razloga nisu aktivni da pokrenu Safari??

Najbolji mi je dio aplikacije "Gastro". Mislim da je sramotno nedovoljno da našu kuhinju i gurmanske specijalitete predstavlja tek kratki opisni tekst i to čak i bez ijedne slike? Iskreno, očekivao sam puno više, a i kakav POI, da me dovede do najbližeg restorana u odnosu na moju lokaciju ili barem listu restorana sa adresom i telefonskim brojem za početak.

Šteta je što nema i komercijalne verzije bez reklama. Ne volim kad se na ekranu stalno vrte dosadne reklame, naročito za neku drugu platformu, kao npr. Nokiu, a nemam izbora to isključiti. Da sam htio Nokiu ne bih kupio iPhone, a iPhone definitivno nisam kupio da gledam reklame za Nokiu

Da ne bih sada pretjerao sa nabrajanjem svega što na žalost nije dobro, ja bih jednostavno zaključio kako je ova aplikacija izdana preuranjeno i napola dovršeno.

I zaista, zar mali Mobitelko nije trebao sličiti na iPhone 4 sa umiljatim očima, nego na čokoladnu Nokiu kad su aplikacije namjenjene iPhoneu? Iako bi zapravo, kako Defou navodi, ikonica trebala asocirati na Hrvatsku i turizam?
24.05.2011 | 10:49
@Sank - hvala na primjedbama. Složit ćeš se da je aplikaciji s ovolikom količinom sadržaja teško izbjeći da se ponešto izostavi, ali se trudimo s vremenom ubaciti sve što nedostaje u skladu sa sugestijama. Idemo redom:

1.)
sama aplikacija je na Engleskom jeziku, no kada se npr. ode u "Rooms" i tapne na "Search" za traženje smještaja, onda se otvori stranica booking.com koja je na hrvatskom?

Ovo je vjerojatno do nekih postavki na tvom iPhoneu (neki automatic translator?). Meni se na iPhoneu booking.com normalno otvori na engleskom.

2.)
Kad se uđe u opciju "Transport", jedino putovanje avionom ide na Expedia stranice gdje se može naći odgovarajući let. Međutim, biranje Autom, brodom ili vlakom daje samo mogućnost biranja broja valjda HAK-a, Jadrolinije ili HŽ-a, a navedeni linkovi na web stranice na žalost iz nekog razloga nisu aktivni da pokrenu Safari??

To je greška koje smo svjesni i klikabilnost ovih linkova planiramo popraviti u idućim verzijama. Što se tiče reda plovidbe, planiramo ga uskoro ubaciti kao i red vožnje vlakova.

3.)
Najbolji mi je dio aplikacije "Gastro". Mislim da je sramotno nedovoljno da našu kuhinju i gurmanske specijalitete predstavlja tek kratki opisni tekst i to čak i bez ijedne slike? Iskreno, očekivao sam puno više, a i kakav POI, da me dovede do najbližeg restorana u odnosu na moju lokaciju ili barem listu restorana sa adresom i telefonskim brojem za početak.

Gastro u glavnom meniju je samo opisni tekst jer je za razinu države. (Par reprezentativnih slika ćemo ubaciti). Detaljniji gastro nalazi se u "Go to" kategoriji, naravno kad se odabere pojedinačni grad (podkategorija "Eat"). Tu se nalazi i lista restorana, predstavljenih označenom lokacijom na mapi, mogućnošću direktnog tel.poziva jednim klikom i fotografijom.

4.)
Šteta je što nema i komercijalne verzije bez reklama. Ne volim kad se na ekranu stalno vrte dosadne reklame, naročito za neku drugu platformu, kao npr. Nokiu, a nemam izbora to isključiti. Da sam htio Nokiu ne bih kupio iPhone, a iPhone definitivno nisam kupio da gledam reklame za Nokiu

Ideja je bila omogućiti opširan i _besplatan_ vodič korisnicima sa svim funkcionalnostima (dakle bez light/full verzija), i zato su oglasi bili neizbježni da se pokriju troškovi; mislim da ipak nisu toliko agresivni da bi značajnije smetali pri korištenju aplikacije a i lako se preskoče.
Izbor oglasa koji se vrte u banneru je stvar oglasne mreže i na to ne možemo utjecati.


5.)
I zaista, zar mali Mobitelko nije trebao sličiti na iPhone 4 sa umiljatim očima, nego na čokoladnu Nokiu kad su aplikacije namjenjene iPhoneu? Iako bi zapravo, kako Defou navodi, ikonica trebala asocirati na Hrvatsku i turizam?

Zapravo ne , jer je vodič namijenjen kako iPhoneu tako i Nokiinom Symbianu i drugim platformama, jer nismo htjeli mogućnost korištenja vodiča uskratiti ljudima koji nemaju iPhone
Inače je prva verzija bila samo za Symbian platformu, iPhone je izašla tek nedavno.

Još jednom hvala na primjedbama i sugestijama jer nam pomažu da aplikaciju učinimo boljom. Pozdrav!
  • Sank
  • Moderator
  • 219
29.05.2011 | 14:32
Daklem,

1) nemam nikakve posebne postavke na iPadu osim što je namješten iOS na Hrvatski, ali probao sam prebaciti na engleski pa još uvijek prikazuje stranice booking.com na hrvatski? Ne znam o kakvom je automatskom translatoru riječ jer ja ne znam za ništa slično?

3) Još u vezi Gastro opcije. Pa mislim da bi bilo bolje da je taj gastro napravljen tako da se može birati neka najbliža mjesta, tj restorani u odnosu na trenutnu poziciju ili barem povezano nekako na onaj Go to. Pod Go to pak, negdje se opcija javlja kao "Eat", a negdje kao "Gastro"?

4) Pretpostavljam da ne bi bio problem imati dvije verzije aplikacije, besplatna sa reklamama i komercijalna bez reklama. Ja bih još uvijek radije platio vaš trud i imao verziju bez reklama. Doduše, morat ćete još poprilično truda uložiti da bi se aplikacija dovela na razinu koja zaslužuje biti plaćena.

5) Ok, onda ikona u obliku iPhonea ne bi odgovarala jer aplikacija nije samo za iOS, onda bi možda odgovaralo nešto vezano uz Hrvatske znakove, grbove ili bilo što što asocira na Hrvatsku, definitivno bolje od Mobitelka koji sliči na čokoladicu

Još samo da napomenem da sam mX Croatia isprobavao na iPadu 2, ali sad ću i na iPhoneu 4 čisto da usporedim ponašanje na oba uređaja, a na oba imam iOS 4.3.3
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 7 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO