Sinkronizacija kontakata
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Sinkronizacija kontakata


09.05.2011 | 16:16
Imam iPad i iPhone koje sinkroniziram na istom računalu. iPhone mi je podešen da se kontakti sinkroniziraju s Win kontaktima, a iPad s Google kontaktima. Ali čim spojim iPad na računalo prebaci mi Win kontakte na njega iako je u iTunesu pod info označeno da se kontakti sinkroniziraju s Googleom.

Je li to neki bug u iTunesu ili nešto krivo radim?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.05.2011 | 16:59
Idi na izborniku Edit -> Preferences onda odaberi karticu Devices i na njoj provjeri da ti je čekirana opcija

Prevent iPods, iPhones, and iPads from syncing automatically

Ako to ne pomogne onda nakon što to ostaviš čekirano idi još na karticu Advanced i tamo klikni na Reset warnings dugme tako da opet omogućiš sva upozorenja pa će te iTunes ponovo pitati da li se s nečim slažeš prije nego što nešto naprave na svoju ruku.
09.05.2011 | 17:18
Ma ovo mora bit neki bug. Sad sam isključio sinkronizaciju kontakata skroz. I sad mi kaže da će sinkronizacija s Googleom izbrisat sve kontakte s kompjutera.

Nešto tu ne radi kako bi trebalo.

A sad mi i iPhone pokušava prebacit na google.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.05.2011 | 17:36
Ako si resetirao warningse onda bi te nakon isključivanja Synca kontakata iTunes trebao pitati da li želiš da izbriše kontakte sa iUređaja ili ne. A ne bi smjelo brisati kontakte sa kompjutera, jer koliko ja znam obično pita da briše sa iUređaja?!

Kada promjeniš pak postavke sinhronizacije kontakata, onda je poželjno na dnu Info kartice pod Advanced i Replace information on this iPad (iPhone) staviti kvačicu ispred Contacts ukoliko su kontakti na računalu važniji od onih na iUređaju. To treba napraviti samo jednom prilikom izmjene postavki.
09.05.2011 | 18:05
Pita me što želim tako da mi ih nije izbrisalo. Ali kaže da bi sinkronizacija izbrisala podatke na računalu.

Sad mi je sinkronizacija isključena i valjda neće bit problema.

Vjerojatno je neki bug iTunesa. Promjenim postavke za iPad, a promjene se i za iPhone. iTunes je na Windowsu inače jako loš tako da me ovakve stvari ne čude.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.05.2011 | 18:27
Definitivno bi bilo najlakše da oba iUređaja sinkroniziraš jednako, a ako baš mora biti drukčije onda biš morao dodati još jednog korisnika na Windowsima, pa kad se ulogiraš u windowse s jednim korisnikom sinkroniziraš npr. iPhone sa windows kontaktima, a kad se ulogiraš s drugim korisnikom, onda iPad sa Google kontaktima. I to nije bug, nego feature

Ja imam i iPhone i iPad i na oba uređaja sinkroniziram jednako kontakte, osim što ja to radim na Macu, pa mogu kontakte vrlo jednostavno podijeliti u grupe, pa onda birati grupe koje ću sinkronizirati. Za ženin iPhone pak moram se ulogirati u OS X s njezinim korisničkim računom. Da pokušam sve sa mojim onda bi nam se pomiješali kontakti, a to baš i ne bi bilo dobro
09.05.2011 | 19:11
Ako je to feature, ne sviđa mi se. Izgleda da Apple ne želi da više ljudi koristi isto računalo nego da svatko ima svoje. Da ne znam bolje pomislio bi da oni prodaju računala

Palo mi je na pamet i logirat se kao drugi user. Vidit ću. Baš sam mislio to elegantno riješit. Meni su svi kontakti na laptopu, a njoj ih čuva Google. A ništa zasad od toga.
10.05.2011 | 13:41
Mene muči slijedeće: Zašto pobogu kompliciraš i nemaš sve kontakte na jednom mjestu?

Mislim, možeš imati kontakte iz windowsa i kontakte s Googleda zajedno i na njima i na cloudu, bilo bi ti lakše. Odvojiš ih grupama tipa Posao, Privat - ako ti je zbog toga problem i opet si miran.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
10.05.2011 | 14:15
iAnte kaže:
Ako je to feature, ne sviđa mi se. Izgleda da Apple ne želi da više ljudi koristi isto računalo nego da svatko ima svoje. Da ne znam bolje pomislio bi da oni prodaju računala

Nemoj se naljutit ako ću reći da je ova tvoja tvrdnja očito bazirana na pomanjkanju informacija i znanja. To uopće ne znači da Apple tjera ljude da imaju svki svoje računalo. Zar ne znaš da se više ljudi može koristiti istim računalom tako da na njemu svaki ima svoj korisnički račun? Da moja supruga i ja kojim slučajem imamo iste kontakte onda bi na istom računalu koristili isti korisnički račun, npr. moj. S obzirom da ona ima svoje kontakte i svoj mail, a ja pak imam svoj, onda imamo i svaki svoj korisnički račun na ISTOM računalu, pa isto tako i svako ima svoje što sinkronizira sa svojim iPhoneom i iPadom jer i to imamo svaki oba svoja i naravno da je to meni poželjni feature, a ne bug ili nedostatak

Palo mi je na pamet i logirat se kao drugi user. Vidit ću. Baš sam mislio to elegantno riješit. Meni su svi kontakti na laptopu, a njoj ih čuva Google. A ništa zasad od toga.

Misliš palo ti je napamet nakon što sam ti ja to i predložio u prethodnom postu
  • Sank
  • Moderator
  • 219
10.05.2011 | 14:20
Vanjuška kaže:
Mene muči slijedeće: Zašto pobogu kompliciraš i nemaš sve kontakte na jednom mjestu?

Vanjuška ne trudi se, upravo je prizao da mu je žena otela iPad i ona drži svoje kontakte na Gooleu

iAnte kaže:
...iPhone mi je podešen da se kontakti sinkroniziraju s Win kontaktima, a iPad s Google kontaktima...

...Meni su svi kontakti na laptopu, a njoj ih čuva Google...

10.05.2011 | 17:05
Sank kaže:
Nemoj se naljutit ako ću reći da je ova tvoja tvrdnja očito bazirana na pomanjkanju informacija i znanja. To uopće ne znači da Apple tjera ljude da imaju svki svoje računalo. Zar ne znaš da se više ljudi može koristiti istim računalom tako da na njemu svaki ima svoj korisnički račun?


Ma to je bila šala. Čak sam i smaljić stavio.
10.05.2011 | 17:14
Vanjuška kaže:
Mene muči slijedeće: Zašto pobogu kompliciraš i nemaš sve kontakte na jednom mjestu?

Mislim, možeš imati kontakte iz windowsa i kontakte s Googleda zajedno i na njima i na cloudu, bilo bi ti lakše. Odvojiš ih grupama tipa Posao, Privat - ako ti je zbog toga problem i opet si miran.


Gle ja ne koristim iPad uopće. iPhone je u potpunosti prilagođen meni. Nekome drugome to možda uopće ne bi odgovaralo. Zato svatko svoj uređaj prilagodi sebi. I ne samo uređaj. iTunes sinkronizira kontakte, kalendare, mail, bookmarks, bilješke. Ne možemo to sve spojit. To bi zapravo bilo u suprotnosti s onim što želim postići.

Zapravo sam pokušao ne komplicirati. Mislio sam to jako jednostavno riješit pa nije išlo. Zato sam i došao ovamo pitati za savjet. Mislio sam da je to neki bug u iTunesu, pričekao bi update iTunesa i sve super. Sad znam da moram nać neko drugo rješenje.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 4 minuta
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.09 Seconds

Provided by iJoomla SEO