ipad pro za istocno i zapadno trziste razlika
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

ipad pro za istocno i zapadno trziste razlika

11.01.2018 | 15:10
Air,

Nisam upućen u način testiranja procesora (i ostalih komponenti), ali prema onome što znam, da bi se testirala ispravnost rada procesora na određenoj frekvenciji, nije dovoljno samo 'istestirati procesor na principu 0/1', nego se na svakom od njih 'zavrti' određeno vrijeme neki program kojim se ispita stabilnost rada na određenoj frekvenciji, pa ako to ne prođe, frekvencija se spušta na iduću razinu, i na taj način se izvede selekcija kojom se određuje koji komad silicija će biti određeni tip procesora.

Ali, kao što sam već napisao, to nije relevantno za ovu priču, jer mi je teško povjerovati da bi Apple pristao primiti od Samsunga ili TSMC-a neispravne ili poluispravne procesore po nižoj cijeni, eto tako, da se ne bace, i onda ih išao ugrađivati u uređaje za određena tržišta. A kada bi to i napravio, takva informacija bi brzo izašla u javnost.
11.01.2018 | 15:20
JOHN kaže:
Dakle, slažemo se da je Apple prevarant. Ili ne?
Jel u pitanju "glupost" ili prevara?
Čini mi se da nam se pojmovi i gledišta razilaze.
Ja uopće ne raspravljam o bespoštednoj borbi među konkurencijom, nego odnosu proizvođača prema potrošaču.

Nisam stručnjak, ali držim da je "prevara" malo preteška riječ. Trebalo bi nekog pravnika pitati kako se kvalificira "dovođenje korisnika u zabludu", a da je glupost, i nepotrebna, to jest u svakom slučaju.

Sad samo treba vidjeti kako će takvo ponašanje ocijeniti američki sudovi i koliko će (ili neće) pravorijek težiti u USD.

U krajnoj liniji, ako neki potrošač drži da ga neki proizvođač vara, uvijek mu može uskratiti svoje novce okretanjem prema konkurenciji.
11.01.2018 | 15:24
Sad stječem dojam da ih podržavaš.
11.01.2018 | 15:28
JOHN,

Svašta se tebi pričinja...

Da kojim slučajem propadnu svi proizvođači mobitela koji su nekad prevarili svoje kupce, bojim se da bi se sad mogli jedino dovikivati s brda na brdo, ili u malo boljem slučaju, slati jedni drugima dimne signale.
11.01.2018 | 15:30
Aaaaa, sad ih još opravdavaš. Brda su kriva. Što nisi odmah rekao.
Sad ti je sve oprošteno.

Nego, sad za istač. Nikom ja ne želim da propadne, nego da promijeni pristup. Ako neće milom, onda silom. Malo iza rešetaka i debelo po novčaniku.
12.01.2018 | 15:44
JOHN kaže:
Aaaaa, sad ih još opravdavaš. Brda su kriva. Što nisi odmah rekao.
Sad ti je sve oprošteno.

Nego, sad za istač. Nikom ja ne želim da propadne, nego da promijeni pristup. Ako neće milom, onda silom. Malo iza rešetaka i debelo po novčaniku.

Za dokazanu prijevaru ide kazna. No, ti kao jedinka možeš i sam "kazniti" takve proizvođače tako da ćeš prestati kupovati njihove proizvode i usluge (BTW to im je najveća kazna i to bismo trebali raditi češće). Šteta je što mali broj kupaca to čini.
12.01.2018 | 15:51
A velike im štete što ja ne bi više kupovao iPhone.
12.01.2018 | 16:38
JOHN kaže:
A velike im štete što ja ne bi više kupovao iPhone.

Nažalost, ljudi često kritiziraju neke proizvođače, a i dalje kupuju od njih želeći da netko drugi rješava probleme (država!). Mislim da je to loše jer tržište (kada je slobodno i kada postoji izbor) omogućuje promjenu onoga s kojim nismo zadovoljni.
Ponavljam, za prijevaru trebaju odgovarati (to ne sporim), a poštujem i tvoj izbor da kupuješ od onoga kojeg kritiziraš.
12.01.2018 | 17:51
Za muljatore postoji sud i primjerena kazna (u njihovom slučaju, obzirom na prihode i zaradu, par milijardi USD). Više sam sklon dati drugu šansu. Od Apple proizvoda imam samo iPhone, a za smartphone mi alternative baš i nema. Davno samo probao android i nije mi sjeo. Možda je danas bolji. Tko zna.
12.01.2018 | 18:05
DrAle kaže:
Mislim da je to loše jer tržište (kada je slobodno i kada postoji izbor) omogućuje promjenu onoga s kojim nismo zadovoljni.

Ključno u tome je ovaj dio "kad je slobodno i kad postoji izbor". Oligopol zapravo nije slobodno tržište, zar ne?
12.01.2018 | 18:24
Slobodno trziste je utopija kao i svasta drugo sto mislimo da je slobodno.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
12.01.2018 | 18:46
smayoo kaže:
DrAle kaže:
Mislim da je to loše jer tržište (kada je slobodno i kada postoji izbor) omogućuje promjenu onoga s kojim nismo zadovoljni.

Ključno u tome je ovaj dio "kad je slobodno i kad postoji izbor". Oligopol zapravo nije slobodno tržište, zar ne?

Točno. No, u slučaju mobilnih uređaja Apple nije jedini proizvođač. Pod oligopolom vjerojatno smatraš to što postoje samo dva operacijska sustava za mobilne uređaje, no ima dosta proizvođača pa izbor postoji (srećom nije duopol).
12.01.2018 | 18:47
zabac kaže:
Slobodno trziste je utopija kao i svasta drugo sto mislimo da je slobodno.

Slažem se, no bolje je da postoji izbor nego da ga neme.
12.01.2018 | 19:10
Problem je sto me postoji izbor. To je iluzija.
Dobro, mozes pivo birati.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
12.01.2018 | 19:15
zabac kaže:
Problem je sto me postoji izbor. To je iluzija.
Dobro, mozes pivo birati.

Ne razumijem ovo o iluziji izbora. Nikako ne bih tako generalizirao pa rekao da izbor ne postoji. U nekim slučajevima si možda u pravu, no to nikako ne vrijedi za sve slučajeve.
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 15 sati
  • gladhr2: evo jedan misterij pa znalci prihvatite se izazova haha [link] :D
  • Ljut k0 Ri5: neznam zašto ali ne objavljuje mi odgovor na- brzom odgovoru- nego sam morao na -odgovor-
  • cariblanco: Zato kaj si ljut kao ris, da si normalno ljut, valjda bi objavilo :)
  • Riba: Što se dogodi? Ništa?
  • Ljut k0 Ri5: zašto ne želi objavit brzi odgovor u forumu?
  • Soffoklo: [link]
  • Soffoklo: OS X-ovi zadnjih 13 godina su imali prilicnu rupu koja je tek nedavno pokrpana i to samo u novijim OS-ovima
  • Miro Spiro: Znaci moram prebaciti cijeli kontroler sa razbijenog na novi da bi radio
  • big_mac: [link]
  • smayoo: Ne, konektori za osvjetljenje su isti, ali za panel nisu...
  • stefanjos: steta da nema vise, vidit cemo onda cemo morati rucno
  • robee: Tesko...poznavajuci Apple, moguce da se radi o potpuno istim panelima ali sa drugacijim konektorima cisto zato da sew ne moze kombinirati :)
  • Miro Spiro: Koliko vidim konektori su razliciti za osvjetljenje ili grijesim?
  • Miro Spiro: [link]
  • smayoo: Da... Vjerojatno je jedini način za doznati - da se proba...
  • Miro Spiro: Smayoo: Gledao jesam ali se i oni raspravljaju oko oznake SDB1 i SDB3 na kraju serijskog broja!
  • robee: login
  • robee: Ili prije kupnje napraviti loigin na svoj iCloud pa ako ti dozvoli onda je FMiP iskljucen.
  • songoku: Jedini nacin za saznati je li FMiP ukljucen je zvati AppleCare
  • songoku: @stefanjos Nema ti tog odavno, Kinezi zlorabili za laziranje sn na FMiP zakljucane telefone, pa je Apple ukinuo skroz
  • stefanjos: Ne mogu naci activation lock check, gdje je to nestalo? Frend kupuje iphone a trebo bi provjerit serijski
  • smayoo: Vjerojatno. Jesi gledao na ifixit? Ako ima decidiranog odgovora negdje na netu, to je tamo
  • Miro Spiro: Da li bi se onda mogao jedan zamijeniti sa drugim?
  • zabac: Fali plus u zagradi
  • zabac: @Riba misliš kao 2*2*2*2*(2 2/2)-2 :)
  • Riba: Ma nabadam bezveze, znat će se već, iako nije ni bitno.
  • smayoo: Sve je moguće, ali nije imala neki kaotičan i neuredan život kao Whitney Houston ili Michael Jackson...
  • Riba: Samo zbrajam dva i dva :)
  • Riba: Pa ono, 46 godina, nagla smrt u hotelskoj sobi, poznata osoba.
  • smayoo: Bob Rock kaže - bolje živjeti 100 godina kao bogataš, nego 1 dan kao siromah! :D
  • smayoo: Ne zna se o čemu se radi. Zašto bi bilo samoubojstvo?
  • Riba: Grunf bi rekao, bolje imati sve i imati problema, nego nemati ništa i imati problema! :)
  • cariblanco: R.I.P. i onda netko kaže da oni koji imaju sve nemaju problema, sve je to relativno
  • DrAle: ;(
  • Riba: Malo smrdi na suicid.
  • zabac: Vršnjakinja. Shit. :-( RIP
  • Riba: :(
  • smayoo: R.I.P. Dolores O'Riordan :(
  • smayoo: ja ih ne znam
  • VanjusOS: stavljaju li dobre ekrane na iphone, "original" ili..?
  • VanjusOS: znali netko iService servis iz Rijeke, kakvi su?
  • robee: Koliko ja znam je. Cinema trosi i znatno manje struje.
  • Miro Spiro: Da li je panel thunderbolt display-a i cineme 27" isti?
  • stefanjos: Lol
  • smayoo: Savršeno nemaš pojma o čemu pričaš. MacKeeper je najgori malware koji za Maca postoji.
  • Mate22: Ja imam MacKeeper na svim mac računalima u kući i meni radi savršeno to ti je savršena stvar za održavat MAC u životnoj formi.
  • stefanjos: Big mac. Nemam stream on
  • rusty: kako su jaki ovi spam postovi panike... vrh
  • smayoo: NE instaliraj MacKeeper i piši u forum
  • igorio: ili ovo piše lažnjak virus virus a ustvari ne dira procesor nikako ni os

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li neku od Apple novosti?

Page Speed 5.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO