HEIC, Windows, import, export..
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

HEIC, Windows, import, export..


17.10.2022 | 11:34
Pozdrav, imam jedan neobičan problem sa iPhone 8+ na kojem pucaju razgovori, bilo FT, bilo klasično uspostavljeni, bilo WApp audio razgovori i sl.. ponekad radi ponekad pucaju i razgovori traju od 01 sek do 10 sek. Ako prođe 10 sek onda i potraje ali nije garancija da neće puknut nakon 3 min razgovora.
Anyway, pokušao sam sa čistim installom (Set up as new phone) i izgleda da razgovori ne pucaju, da je nešto do iOSa. Htio bih napomenuti da je iPhone bio na zamjeni baterije i zvučnika (stara baterija 77% bila i zvučnici su krčali, kao da pucketaju). Nakon zamjene se to dešava. Bili smo mijenjali SIM karticu, dali su nam novu, pokušao sam i resetirati network postavke, stavio tu SIM karticu u iPhone 11 i ne pucaju razgovori. iPhone 8+ je prvo bio na 15.7 a onda je sada na 16.0.3.
I onda sam probao sa time da postavim iPhone kao nov, bez vraćanja kopije iz iTunesa.

Ono što me sada muči jest ako backupiram slike na Win mašinu, mediji budu u HEIC AAE i MOV formatu. Odabrao sam da budu u original u kod prijenosa. Mene intresira mogu li se ti backupirani (kopirani) mediji importati u iPhone natrag (kako, kroz iTunes, jel možda na ovaj način www.easeus.com/images/en/screenshot/mobimover/itunes-photos.png )
Te hoće li slike biti vidljive u iPhoneu jednom kada se na taj način importiraju? Zajedno sa AAE fileom (znam da u njemu dodatni opis fotografije pa tako i portretni efekt i ostalo)?
Također, znam da slike neće biti u Camera Roll već u Imported ali to mi je manje bitno.

Puno hvala na odgovorima.

p.s. nadam se da će se stvarno riješiti problem pucanja poziv sa friškim installom. Samo ću morati posjetiti banke radi mTokena :/
17.10.2022 | 12:12
Slike i video koji su na na PC-u prebaci putem web aplikacije iCloud u "oblak", i zatim ih preuzmi sa iCloud-a na iPhone. S time da slike idu u "Photos", a video ćeš možda morati skinuti u neku posebnu mapu, ovisno o formatu, mislim da "Photos" ne podržava sve vrste video formata.
17.10.2022 | 13:35
Da, to mi je palo napamet ali imam ograničenje od 5GB na iCloudu Driveu dok je na samom uređaju cca 15GB fotki i nekih 4GB videa. Ili misliš da to onda u 3-4 tranše uploadam preko weba (na iCloud/Photos) pa skinem na iPhone? Ahaaaa, sad vidim poteškoću.. Skopirao sam sa iPhonea na HDD u originalnom formatu (HEIC...) jer mi puca transfer ako odaberem Automatic tj da pretvara u JPG. I sada vidim da mi ne daje upload na iCloud Fotografije/Photos HEIC slike, samo JPG (JPEG), tako da ni to nije opcija.
17.10.2022 | 16:03
Možda da platiš 1 mjesc 50GB da to odradiš i onda se odjaviš?
Košta 8kn.
17.10.2022 | 16:14
Ali ne mogu prenijeti HEIC fajlove nego samo JPG a kada kopiram slike iz iPhone-a na laptop onda mi puca prijenos ako je JPG odabran u postavkama iOSa.
17.10.2022 | 16:30
Koristeći PC, u mapi "Datoteke" na iCloud-u izradi novu mapu, npr. naziva "HEIC video", i tada u nju napravi upload tih videa sa PC-a.
17.10.2022 | 19:05
A cemu uopce komplikacije s PCom, zasto ne bi jednostavno: Platis za 50GB > ukljucis iCloud Photo Library na telefonu > pricekas da se sve slike uploadaju > ides na Erase all content and settings i postavis telefon As new > logiras se u iCloud ukljucis iCloud Photo Library > izaberes Download and Keep Originals > pricekas da se sve downlada > iskljucis iCloud Photo Library > i na kraju mozes i odma downgrade iCloud storage na besplatnih 5GB i jos dobijes i prorated refund onog €1 sto si platio.
17.10.2022 | 20:57
Hm, da. Mogao bih. Samo sam sada postavio As New (i bančine aplikacije i restorao sve app i njihove fileove..). Al dobro, slike su isto važne.. Mogu opet vratiti image kroz iTunes (nego kako drugačije) i kad se vrati sve onda ovako kako si napisao. Za koliko je vremena aktivno tih 50GB? Jel to instant ili moram čekati da im sjedne lova? Cca dan dva? Jer sa tim imageom je nešto korumpirano u iOSu i vjerujem da radi toga pucaju pozivi.
17.10.2022 | 21:14
Ako sam dobro pročitao iCloud+ opciju, mogu aktivirati/platiti i onda taj drugi mobitel (mamin) dodati kroz Family Sharing. I kad obavim ovo kemijanje sa slikama (trebati će mi cca 2-3 sata sa mojim uploadom za tih cca 20GB i nešto manje za download) otkažem iCloud+. Jel to netko već to radio? Nije mi baš drago tako “iskorištavati” uslugu (platiš pa tražiš refund) a opet 50GB mi je malo za mamu i mene tj naše potrebe. Ja imam cca 80GB a ona cca 20GB. Ali za ovaj slučaj će morati poslužiti. Hvala svima. Ostaje mi još jedno poslijepodne u resetiranju i restoranju iPhonea.
17.10.2022 | 21:19
Mislim da je 50GB premalo za danasnje potrebe, pogotovo za obiteljsko dijeljenje.

Ja svoj iCloud 200GB placam 2-3$ mjesecno. Nije valjda da je to cifra koja bi bilo kome predstavljala financijski teret Nije uopce vrijedno kemijanja i zezanja oko svega toga.

Tih 200GB mi sluzi za sve backupe mojih iOS uredjaja, plus supruga i kcerka.

Osim toga to nam je poslovni iCloud (greska velika, trebao sam uzeto Dropbox ili Google Drive ali druga prica) za sve poslovne dokumente. Tri ureda na tri kontinenta.

I to sve radi servis koji kosta $3
19.10.2022 | 06:13
Songoku, it is done. Sve je obavljeno na način kako si ti opisao i izgleda da će sve biti u redu. Trebalo mi je pola dana da sve što imam. Hvala!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 57 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO