iOS 15
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 15


27.09.2021 | 18:48
smayoo kaže:
To ti je kukavičje jaje. Radiš nešto drugo, ovaj ti popne alert i ti pikneš OK bez čitanja, samo da ti se makne, i zaboraviš na to. Ili ne ti, nego neko dijete kojem si dao da se igra mobitelom, ili tvoja supruga, mama,...

To se meni desilo nedavno. Tražio prevoditelja s kineskog i vjerovatno tako kliknuo i naplatilo mi Air Apps Pro za tri dana dok sam se snašao i otkazao. Lukavo iskaču navlakuše i treba dobro paziti.
27.09.2021 | 19:23
iPhone XS, 13.6.1. gotovo bez problema.
Jesam što propustio do 15?
27.09.2021 | 19:24
Božesačuvaj ženi dat.. Ima ona svoj iPhone, nek pimpla po njemu

Fakat se ne sjećam da sam išta takvog ni piknuo ni niš.. klincima isto nedam mob.. It's a mistery for now.. ak mi krene još "oslobađat" onda ću ga ugasit samo
27.09.2021 | 20:13
Ti si fenomen
27.09.2021 | 21:30
JOHN kaže:
Ti si fenomen

Hvala. Ljubazna ste osoba.
28.09.2021 | 07:07
Gledaj... ako ti je 9 GB nestalo s telefona eto tako, nema te kompresije ni čistionice koja je to mogla postići. Moja je procjena da ti seli podatke s mobitela u cloud. Imaš neko drugo logično objašnjenje? Nemaš (jer si ovdje, pitaš i čudiš se). Pa provjeri onda, jbt! Nije da ti treba doktorat iz nuklearne fizike da ustanoviš da li su ti medijski sadržaji lokalno na telefonu ili su završili negdje u cloudu. Stavi telefon u airplane mode i pokušaj pristupiti nečem za što misliš da bi ti trebalo biti lokalno pohranjeno na telefonu.
28.09.2021 | 08:31
smayoo kaže:
Gledaj... ako ti je 9 GB nestalo s telefona eto tako, nema te kompresije ni čistionice koja je to mogla postići. Moja je procjena da ti seli podatke s mobitela u cloud. Imaš neko drugo logično objašnjenje? Nemaš (jer si ovdje, pitaš i čudiš se). Pa provjeri onda, jbt! Nije da ti treba doktorat iz nuklearne fizike da ustanoviš da li su ti medijski sadržaji lokalno na telefonu ili su završili negdje u cloudu. Stavi telefon u airplane mode i pokušaj pristupiti nečem za što misliš da bi ti trebalo biti lokalno pohranjeno na telefonu.


Ne znam čemu takav 'ton' poruke.. pa nisam tu došao podjebavat, niti sam informatički nepismen, nego pristojno postavio pitanje ako netko još ima sličan problem. Nisam si mobitel kupio jučer pa da ne znam provjeriti ili upload u cloud ili sve te slične pizdarije.. Znači SVE od navedenog sam pregledao. Nije upload u cloud, nije offload nekorištenih appova, NE, nisam klikao nikakve poruke "samo da se maknu s ekrana"..

Zadnja rečenica je normalan i konkretan prijedlog. Hvala.
28.09.2021 | 09:38
"Ton" poruke je otud što dođeš s pitanjem, dobiješ neki odgovor i lakonski ga odbacuješ "ne, nije to" bez provjere. Dakle, nisi došao "pod"jebavat, nego "za"jebavat. U 13 godina ovdje na jabučnjaku, više od pola problema s kojima se ljudi javljaju je bilo prozročeno takvim "glupim" razlozima i uvijek svi tvrde "nije to, znam ja".
Nisam si mobitel kupio jučer pa da ne znam provjeriti ili upload u cloud ili sve te slične pizdarije.

Evo, o tome govorim. Ja koristim mobitel 21 godinu, a smartphone 20 godina, od čega iPhone - 10 godina. Pa ne znam u podešenjima od iPhone NIŠTA provjeriti, a da sam SIGURAN da je to što sam provjerio TOČNO. To jest, da je fkt baš to podešenje za ono što sam trebao, da nema na nekom drugom mjestu neki glupi "override", neki "accessibility", neki "privacy" q..ac, itd.
Dakle, kako ti je @JOHN već napisao, ti si fenomen i neusporedivo si pametniji od nas ovdje. Kako to da nas onda dolaziš pitati za savjet?

Provjeri, dakle, pa javi što se događa.
Ako nije to u pitanju, ne pada mi baš na pamet ništa od čega samo "nestane" 9GB podataka. Neki ljudi su se žalili da im se "napuhuje" other dio u zauzetoj memoriji i da ne znaju što je to ni otkud. Ako si imao taj "other" velik 9GB (nisam još čuo za takav slučaj) pa je to iOS u nekom housekeepingu očistio, to je možda razlog, ali čudno je da ti se slobodni prostor povećavao tako, malo po malo. Zato sam i napisao da mislim da ti uploada sadržaj s mobitela na cloud, jer upload 9 GB traje dosta dugo i ovisi o brzini veze, a možda je to radio samo kad je na wifiju (ovisno o podešenju).
Treća stvar koja mi pada na pamet je da si npr. Viberu (FB Messengeru, WA-u...) "odrezao" koliko unatrag pamti. Nisam još čuo da bi netko imao 9 (DEVET?!) GB smeća u nekoj IM aplikaciji, ali evo...
Četvrto, slično kao treće, ako si Mail.appu "odrezao" koliko unatrag pamti (npr. sa "sve" na zadnjih 1000 mailova), a imaš 3-4 ogromna inboxa...
Ali to su sve stvari kojih bi se valjda i sam sjetio da si napravio, zar ne?
Pak mi se onda i dalje čini najvjerojatnije ovo prvo, jer znam da je meni tako kćer us*ala iPad. Rješavala je Duolingo, to govno joj je popnulo, ona je samo piknula OK, i Apple mi je maknuo SAV sadržaj s iPada u Cloud, jer ja iPad koristim kad odem na teren (dakle jednom tjedno cca), a ona - svaki dan.
28.09.2021 | 10:43
Šta ste vi to točno tak nadrkani, ja vam fakat ne znam.. Kakve to velebne zaključke izvodite to je dečki samo do vas..

Nisam nikad bio ništa pretjerano aktivan, ali sam na mackorisniku bio od davnih dana.. iPhone koristim od njegovog prvog izdanja.. Nisam tu došao za savjet "probaj ga resetirat" nego sam došao baš iz razloga šta tu postoji veća šansa da će netko ipak znati nešto više od - probaj da ti ne miče aplikacije ili da ti uploada slike na icloud..
Al očito sam se zeznuo jer na benigno pitanje dobijem da sam "fenomen" ili da sam "pametniji od drugih".. Niti jedno od toga mi nije bilo ni u peti, al rekoh.. kakve će drugi zaključke izvoditi, to fakat nije do mene...

Znači - da se vratimo nazad na temu - nije uključen backup na cloud niti uploadanje fotki, nije offload unused apps, nije brisanje starih mailova, ništa nisam mijenjao na iPhoneu, nitko ga ne koristi osim mene.. Jedino ovo šta si rekao na kraju da nije kćer nešto preko iPada piknula (ako je išta mogla zeznut da mi se tiče iPhonea)..
28.09.2021 | 11:29
Jesi li više napokon PROBAO ovo što sam ti napisao? Ako jesi, umjesto ovog sveg s.anja, napiši jednostavno - PROBAO SAM uključiti airplane mode i sav sadržaj mi je i dalje dostupan na mobitelu, dakle ništa nije preseljeno u iCloud - ili pak - PROBAO SAM uključiiti airplane mode i fkt ne mogu do svojih slika, itd.
Ajde sad... evo, ne moraš čak ni tipkati, samo c&p jedno od ove dvije rečenice odozgo...
28.09.2021 | 11:50
Sve do sad napisano sam isprobao, da je bilo nešto - napisao bi - evo to nisam ili evo ovo sad šljaka..

edit: evo da nadopunim - uključen airplane - slike koliko sam kontrolirao sve na mjestu, sve šta sam isprobavao mi i dalje na iphoneu..

edit no 2: u jednom trenu slobodno je bilo preko 16Gb, sad je pak na 14.7Gb (nije ništa novog slikano ili snimano ili sačuvano niti ogromnih mailova dolazilo.. sigurno ne nešto što bi zauzelo 1Gb u tako kratkom vremenu)
28.09.2021 | 13:09
A koliko je uopće velika instalacija iOS15? Je li moguće da je ona sama 9GB velika? Opet - i da jest, nakon instalacije bi je obrisalo odjednom, a ne malo po malo...
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.09.2021 | 13:29
Za iOS 14 sam našao da zauzima na telefonu oko 10 Gb a za iOS 15 oko 5 GB.
Iako mi se informacije ne čine pouzdanima, možda je to dio nastalog slobodnog prostora?
28.09.2021 | 13:52
Sad sam provjeravao, i vidim da je i meni “nestalo” nekih 6 Gb (bio sam na 65, a palo je na 59). Ali, koliko vidim, ništa od “podataka” nije obrisano.
I baterija mi se od update-a troši kao da “nema sutra”, ali ti je normalna pojava nakon svakog update-a i trebalo bi se normalizirati nakon par dana.
28.09.2021 | 14:24
Ne znam je li uopće za neku usporedbu, ali evo podaci s mojeg iPhone SE (2020) iOS 15.

Pročitano na: Postavke > Općenito > iPhone memorija
  • iOS: 7,65 GB
  • Podaci sustava: 6,55 GB

Nudi preporuke za uštedu:
  • Makni nekorištene aplikacije: 2 GB
  • Obriši stare razgovore: 1,3 GB
  • Pregled velikih privitaka: 1,9 GB
28.09.2021 | 14:42
Nisam siguran za veličinu instalacije, to još provjerim poslije.. Kod instalacije me još pitao/obavijestio da će privremeno maknuti neke app da se može instalirati.. Ne čini mi se da neki app fali, tj. da nije vraćen nakon instalacije.

Nakon same instalacije sam i dalje bio na više-manje isto slobodnog prostora kao i prije. Onda je poslije (u narednim danima) krenuo mic-po-mic 'oslobađati'. Išao gledati, kao što rekoh prije, da nije nešto od uploada u cloud uključeno, ali sve stoji isto kao prije.

Za sada stoji da je slobodno 14GB, razlika je 8-9GB u odnosu na ranije.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.09.2021 | 15:25
Kristijan7 kaže:
Kod instalacije me još pitao/obavijestio da će privremeno maknuti neke app da se može instalirati.. Ne čini mi se da neki app fali, tj. da nije vraćen nakon instalacije. .


Provjeri tako što ćeš pokrenuti svaki app. One koje ti je obrisao, zadržao je ikonu a app moraš ponovo skinuti sa Clouda.
28.09.2021 | 19:59
Air kaže:
Kristijan7 kaže:
Kod instalacije me još pitao/obavijestio da će privremeno maknuti neke app da se može instalirati.. Ne čini mi se da neki app fali, tj. da nije vraćen nakon instalacije. .


Provjeri tako što ćeš pokrenuti svaki app. One koje ti je obrisao, zadržao je ikonu a app moraš ponovo skinuti sa Clouda.


Appove isto pregledao.. ništa, alles gut..

I ne kužim inače te skokove u promjeni slobodnog prostora.. Znači malo prije pogledao, bilo je 14 i nešto GB.. sad opet preko 16 GB slobodno..

Jel moguće da postoji nekog nakupljenog "smeća" ili čegaveć pa da se sad to maknulo?

Svugdje po netu čitam uglavnom se ljudi žale da im javlja da više - nema prostora - na iPhoneu
29.09.2021 | 02:15
U pohrani podataka podatci pod “other” zna narasti. Mozda su rijesili ciscenje tog smeca. To nakon reinstala sustava nestane.
29.09.2021 | 09:20
jura22 kaže:
U pohrani podataka podatci pod “other” zna narasti. Mozda su rijesili ciscenje tog smeca. To nakon reinstala sustava nestane.
Toplo se nadam da je tako nešto. Danas je pak na 17GB slobodnog. Na iCloudu se ništa ne mijenja po pitanju preostalog slobodnog prostora. Dakle, ne uploada ništa novog gore.
29.09.2021 | 09:26
Da li su fotke i dalje u hevc formatu s opcijom na jpeg bez visoke kvalitete?
Da li je još uvijek kaotičan prikaz fotografija u windowsima?
29.09.2021 | 09:37
Kristijan7 kaže:
jura22 kaže:
U pohrani podataka podatci pod “other” zna narasti. Mozda su rijesili ciscenje tog smeca. To nakon reinstala sustava nestane.
Toplo se nadam da je tako nešto. Danas je pak na 17GB slobodnog. Na iCloudu se ništa ne mijenja po pitanju preostalog slobodnog prostora. Dakle, ne uploada ništa novog gore.

Čitam ovo par dana i nitko ne spominje Twitter. Ja povremeno reintaliram Twiter i tu mi se vrati 5-6 GB. Iako u opisu memorija telefona piše da on koristi određen broj podataka reinstalacijom se ispostavi da je to puno više.
29.09.2021 | 12:56
Zasto se uopce opterecavate tim budalastinama?

Imam 12 prazno, sutra 17, prekosutra 15. Koga briga, ako sve radi kako spada.

Ukoliko je korisnik na knap da mora voditi racuna sto ce sve instalirati na telefon, onda spada u skupinu kojoj entry level storage nije dovoljan. Zato i postoje druge opcije u ponudi sa vise kapaciteta.

Das 100-150$ vise i ne zamaras se glupostima nagadjajuci zasto nesto radi tako kako radi
29.09.2021 | 16:41
jura22 kaže:
U pohrani podataka podatci pod “other” zna narasti. Mozda su rijesili ciscenje tog smeca. To nakon reinstala sustava nestane.


Ma jesu vraga to “other” sredili. Samo su preimenovali. Sad se to zove System Data. Jutros mi je to bilo na 135 GB, sad je na 28 MB. Skace to gore dolje ko blesavo. Vjerojatno je do toga…
29.09.2021 | 18:27
Čekajte, hoćete mi reći da postoji iOS15?! Kad se to dogodilo?
29.09.2021 | 18:42
U neko vrijeme kada se Elon Musk razišao sa Grimes
29.09.2021 | 18:49
JOHN kaže:
U neko vrijeme kada se Elon Musk razišao sa Grimes


Ah, ništa kao precizna priloška oznaka vremena! (nema pojma tko je Grimes, a o Musku nema neko osobito mišljenje )
  • Dijete
  • Posjetitelj
30.09.2021 | 01:39
Macrumors ima clanak o bugu koji brise fotke iz iclouda, ukoliko su spremljene u Photos, a poruke izbrisane. (U stilu iz Messages he napravljen shortcut u Photos, a ne kopirano)….

Sumnjam da je kod tebe slucaj, ali zaista, ovaj iOS 15 je fakat super na papiru, ali toliko bugova vec dugo dugo nisam vidio…
30.09.2021 | 14:11
@John - fotke i dalje u HEVC formatu, ništa ni tu mije mijenjano

@drlovric - ma neka je slobodnog prostora, samo da mi baš ne krkne neke drage mi fotke ili nešto slično.. Sve šljaka.. za sada se "stabiliziralo" oko 16Gb slobodnog

@dijete - u cloudu mi isto prostora, tamo se ništa ne mijenja, sve za sada na svome mjestu

p.s. siroto X Æ A-Xii, roditelji mu-joj se razišli
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 minuta
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.45 Seconds

Provided by iJoomla SEO