Jailbreak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Jailbreak


21.01.2021 | 13:23
Ima li koga tko se, nedaj bože, odlučio na jailbreak iz zatvora iosa?

Samo generalno neka pitanja:

1. Rade li sve aplikacije? Moze li neka prepoznati da se radi o "rootanom" uredaju i odbiti raditi? (pr: bankovne aplikacije na androidu, ne rade na rootanim uredajima)
2. Utjecaj na bateriju
3. Stabilnost sustava
4. Neki problemi koji se ne javljaju na iosu? Znam da kod jailbreaka nema vise updatea, ali to mi je okej buduci da bi jailbreakao iphone se (2016), koji ionako ove godine ide u zastaru

Ako je protivno pravilima foruma isprike.
21.01.2021 | 14:59
Nisam te tom scenom bavio vec godinama. Jednostavno je izgubilo svaki smisao. Apple je pratio sve najbolje Cydia tweaks i vecinu toga vremenom implementirao u sam iOS.

Jedino je na kraju ostala ekipa koja voli da krade aplikacije ili eventualno instalira neke apolikacije za pracenje (uposlenika, supruznika, partnera) i sl.

Ne vidim daans koju bi konkretnu svrhu imao da se upustas u sve to. Posljednje verzije Jaila su bile semi tethered.... izgubis JB svaskim restartom ili gasenjem uredjaja.
21.01.2021 | 15:53
Ad. 1 Većina aplikacija radi i na jailbreak-anom iPhonu, ali postoje i aplikacije koje mogu detektirati jailbrake, i one ne rade. Isto tako postoje i aplikacije koje mogu zavarati ove aplikacije (uglavnom bankarske) i natjerati ih da ipak rade. Ja sam svojevremno imao jailbreak na iOS 13 i tadašnja bankarska aplikacije OTP banke je uredno radila.

Ad. 2 Utjecaj na bateriju je uglavnom neznatan, mada potrošnja baterije može porasti ako instaliraš puno utility-a koji se vrte u pozadini. Ja nisam primjetio neki veliki porast u potršnji baterije dok sam imao jailbreak na iPhonu.

Ad. 3 Određene aplikacije, ili kombinacija aplikacija može utjecati na stabilnost sustava, sve je to stvar sreće, odnosno tvojih osobnih preferencija (koje utility-e želiš instalirati, i da li su međusobno kompatiblini). Uglavnom se ta nestabilsnot manifestira neposredno nakon instalacije aplikacije, pa problm lako "riješiš" deinstalacijom iste.

Ad. 4 Trenutno još ne postoji stabilan jailbreak za iPhone noviji od 7 na iOS 14, a i ovo što postoji je, kao što je rekao drlovric, semi-tethered, što znači da nakon svakog restarta (ili gašenja-palajenja) uređaja, moraš ponovo napraviti jailbreak proceduru, pri tome ne gubiš utilitye koje si instalirao, nego se nakon ponovnog jailbreaka uređaj vraća u isto stanje kao prije gašenja (restarta).
23.01.2021 | 18:59
Zahvaljujem na odgovorima. Cekam da izadje 14.4 jailbreak, pa cu onda probati. Ako ne valja, lako se vratim.
23.01.2021 | 20:23
Pa što jednostavno ne uzmeš telefon na Androidu?
Riješiti ćeš se "zatvora iOS-a".
23.01.2021 | 21:12
Da, povratak je lagan, samo ugasiš-upališ mobitel.

Mada neke stvari mogu i ostati. Kod mene npr. ne radi OTA upadate (update direktno sa iPhone-a), tj. javlja grešku kod provjere update, iako sam uredno upgrade-ao mobitel preko PC-a (sa 3uTools aplikacijom) već dva puta.
Možda bi clean install to riješio, ali nije mi se dalo čekati 2-3 dana dok vrati sve podatke i updatea (instalira) sve aplikacije.
23.01.2021 | 23:33
Nisam to nikada niti pokušavao - jer jednostavno nisam imao potrebe. Meni se čini samo kao nepotrebna komplikacija koja ne vrijedi te novostečene "slobode" u ovom slučaju. Kolega mi se time zezao, ali na starijim generacijama iOS-a i to je radilo, ali koliko sam pratio kako idu nove verzije sve je teže i s više komplikacija.

Moj savjet - nije vrijedno, tko želi otvoren sustav neka uzme Android.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
29.05.2021 | 12:26
Baš sam nedavno naišao na jedan post kako je svijet funkcionirao prije otprilike 10 godina. Ljudi bi kupovali iPhone u ono vrijeme od pet tisuća kuna da bi došli doma jailbreakali ga i skinili igricu od 1$ besplatno. Jer to im je bilo teško platit, ali mobitel od nekoliko tisuća kuna nije. Naravno šala je, jer bi ljudi radili to zbog drugih razloga isto, ali mlada populacije je bila više đir igrice od koji dolar.
29.05.2021 | 21:09
overtherainbow kaže:
Baš sam nedavno naišao na jedan post kako je svijet funkcionirao prije otprilike 10 godina. Ljudi bi kupovali iPhone u ono vrijeme od pet tisuća kuna da bi došli doma jailbreakali ga i skinili igricu od 1$ besplatno. Jer to im je bilo teško platit, ali mobitel od nekoliko tisuća kuna nije. Naravno šala je, jer bi ljudi radili to zbog drugih razloga isto, ali mlada populacije je bila više đir igrice od koji dolar.


Slažem se sa tobom, ali imam jedan primjer gdje Koliko znam nema drugog rješenja.

Naime imam Eye-Fi SD karticu za svoj fotoaparat koja WiFi putem prebacuje u album slike.

Platio karticu i instalirao aplikaciju sa App store-a prije par godina. Neke perepetije dosle jedna firma kupila Eye Fi pa druga i uglavnom podrška prestala.
App store povukao aplikaciju i više se ne može instalirati. Jedini nacin jailbrake pa sa "loših" stranica povući aplikaciju i koristiti.

Ima li jos koja druga opcija?

P.S

Na iPadu imam Shuttersnitch koji placam godisnje i podržava transfer, ali kupiti za svaki iOS uređaj je malo previše. Original aplikacija se mogla skinuti neograničeno puta.
30.05.2021 | 07:47
Zasto kupiti za svaki uredjaj kad mozes ukljuciti djeljenje unutar obitelji. 4 ili 6 uredjaja podrzava.
Ovo s EyeFi ne razumijem, prijenos je dosta spor. Trebao si kupiti SD card citac i ustekati ga u telefon/ipad.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 2 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO