iOS 8
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 8


17.09.2014 | 20:40
Dali netko zna kada će jezik predviđanja doći na hrvatskom jeziku?
17.09.2014 | 21:13
QuickType kratica nema na HR, ali sam primjetio u ovih par mjeseci koliko imam iOS 8 beta da pamti rijeci koje ja tipkam i kasnije mi dosta "pametno" predlaze. Ako se bas neka rijec zeli sacuvati kada se utipka skroz, lijevo se pojavi u navodnicima i ako se tapne na nju iOS je spremi za kasnije i ponudi je kao QuickType kraticu
17.09.2014 | 22:07
Alo ekipa, ovo moram podijeliti sa vama, instalirao sam iOS 8 na iPhone 5 i iPad Air, i taman da ću pogledati novosti, kad mi zazvoni iPhone, ali paralelno zvoni i iPad koji nije 3G, nego samo Wireless, mogao sam birati na koji uređaj ću preuzeti poziv, i javio sam se na iPad koji prima pozive sa iPhone-a ako su na istoj Wireless mreži. Ovo će biti ludilo kada bude izašao Yosemite i kada se svi telefonski pozivi presele na komp
17.09.2014 | 22:12
Ista stvar se i meni dogodila sa iPhone 5 i iPad 4... Jako, jako zgodno...
17.09.2014 | 22:15
A isto citam da iOS 8 ima u sebi mogucnost da svi telefonski pozivi idu preko WIFI-a... Ali to, sto se tice iPhone-a ovisi o volji operatera... T- mobile u americi to vec pruza, a drugi ce se prikljuciti... Kod nas... Vjerojatno nikad...

gizmodo.com/what-is-wi-fi-calling-1635271129
18.09.2014 | 00:00
I onda, kakav je io8 na iPhoneu 5 što se tiče brzine?
18.09.2014 | 00:38
Je tko stavio ipad mini (prve generacije, non retina) na novi iOS i kako se ponaša?
Isplati li se riskirati?
18.09.2014 | 07:03
Daki kaže:
Je tko stavio ipad mini (prve generacije, non retina) na novi iOS i kako se ponaša?
Isplati li se riskirati?


Ovo i mene zanima, dali ici sa mini non-retina na iOS 8. Sada je na iOS 7.1.2 i JB uradjen.
Sve radi fluidno i bez trzanja pa da se ne zeznem kao sto se bratic zeznuo kada je na iP4 stavio iOS 7. Nije mu nikad prpradio tako fluidno kao sto je radio na iOS 6.
Kako je moj iPad mini odmah generacija ispred tj. to bi bio iP4s=iPad mini sto znaci da je on na redu kao zadnji modle koji ce imati podrsku za najnoviji softver.

Ako netko reskira i isproba, molim ga da podjeli sa nama svoje iskustvo ili recima na iP4s što bi barem se nadam trebalo biti isto.

Thx !
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
18.09.2014 | 07:39
Light kaže:
I onda, kakav je io8 na iPhoneu 5 što se tiče brzine?


Nisam primijetio razliku u brzini u odnosu na ios7.

mjesta zauzima slično +/- 100 MB, u itunes vidim da mi je free space ostao otprilike isto kao i do sada...
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
18.09.2014 | 11:48
iPad mini iOS 8

Nakon updejta je bio dosta spor, zaštekao mi je Safari jednom, kod scrollanja se osjetilo zastajkivanje, rušile se aplikacije, gubio se wifi signal.

Ujutro kad se dosta aplikacija updejtalo počinje raditi dobro, fluidno. Problem wifija nije rijesen resetom postavki, signal na istom mjestu jako varira.
18.09.2014 | 12:21
Pitanje... Jučer sam, dok sam još bio na iOS 7.1.2 skinuo 1password na iPhone 5... Od updatea na iOS 8 ne radi, odnosno samo stoji zasivljena ikona koju ne mogu pobrisati... Probao sam i hard reset ali ništa, ikona i dalje tamo stoji... Ideje?
18.09.2014 | 12:24
FI4 kaže:
iPad mini iOS 8

Nakon updejta je bio dosta spor, zaštekao mi je Safari jednom, kod scrollanja se osjetilo zastajkivanje, rušile se aplikacije, gubio se wifi signal.

Ujutro kad se dosta aplikacija updejtalo počinje raditi dobro, fluidno. Problem wifija nije rijesen resetom postavki, signal na istom mjestu jako varira.


Mislim da ću još malo pričekati onda... Handoff valja jesi probao??
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
18.09.2014 | 12:59
@Borostef Tako se meni zblerisala jedna aplikacija na iPadu vec dugo, vjerovatno sam je prekinuo u updajteu ili neš, a riješila se sama kad je skužila za update opet.

Daki Bolje još malo pričekati. Handoff nisam probao, nemam Yosemite.
18.09.2014 | 13:07
Ja sam danas instalirao na moj 5S i sve radi dobro.

Nekada mi kada koristim diktation nestane tipkovnica. Izdiktiram jednu recenicu recimo u Viber i posaljem. Nakon toga zelim jos, ali ne moze. Kliknem Done, i vise se ne pojavljuje a trebala bi mi ponovno, pa moram sacekati par sekundi da dodje. To bi bio manji glitch, jer nesto se zblesira ocigledno.

I vuce mi se bug jedan vec 2-3 verzije unatrag (ne idem nikada Set as New, vec upgrade preko postojeceg), ne mogu ugasiti postotak baterije. U Settings je ugasen, ali mi i dalje prikazuje postotak pored ikone.

Sve u svemu ja zadovoljan sto ce tice brzine i stabilnosti, ali iskreno nisam ni stigao sve to isprobati do sada

Bice gresaka ocigledno jer je sada svima vec poznato da Apple izbacuje proizvode sa greskicama i onda to krpi "u letu".
18.09.2014 | 13:37
Viber i tipkovnica ti je bug do Vibera. Sada kad izbace iOS 8 update bit ce ti ok. Skype je imao slican bug, njemu bi prozor prekrio prvi red slova na tipkovnici i nebi mogao tipkati nista. Update je rijesio problem
18.09.2014 | 13:40
Meni ne radi dictation u Pages... Ni na hrvatskom, ni na engleskom... A radio je nekih prvih sat vremena nakon updatea... Čudno... U drugim aplikacijama dictation radi normalno...
18.09.2014 | 13:40
Haha znam da bi bilo dobro pricekat, al fora zvuci primat pozive preko ipada, na 5s radi poprilicno dobro... Ako ga je usporilo ful ga je malo usporilo ako je uopce, za sad nemam problema, bugova ce uvjek bit...
18.09.2014 | 13:42
E F14 al uvijek imaš neta jel tako? Koliko god da skace wifi?
I da imas Ipad mini non retina ko i ja? Jer retina sigurno šiba bez beda...
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
18.09.2014 | 14:48
Daki kaže:
E F14 al uvijek imaš neta jel tako? Koliko god da skace wifi?
I da imas Ipad mini non retina ko i ja? Jer retina sigurno šiba bez beda...


Da, net radi, samo što signal skače i bude sporiji/brži. Koij ti imaš iOS gore? Ja sam imao problema i s iOS7, kad bi se nakon nekog vremena disconnectao, teško bi se spajao opet, morao bi ponekad doći skroz do rutera i onda bi se tek spojio, ali to sam čitao da zeza nešto iPad.

Da, iPad mini non retina 16 GB.
18.09.2014 | 15:20
iPad Mini non-retina (prva generacija) dobro vrti iOS8?

Meni je trzao nakon upgrade na iOS7, zato sam ga i prodao.

Cudno...
18.09.2014 | 15:31
I iPad 2 ga dobro vrti... Puno bolje nego iOS 7 kad je izašao... Doduše sa ugašenim animacijama, sa upaljenim još nisam probao...
18.09.2014 | 15:42
FI4 kaže:


Da, net radi, samo što signal skače i bude sporiji/brži. Koij ti imaš iOS gore? Ja sam imao problema i s iOS7, kad bi se nakon nekog vremena disconnectao, teško bi se spajao opet, morao bi ponekad doći skroz do rutera i onda bi se tek spojio, ali to sam čitao da zeza nešto iPad.

Da, iPad mini non retina 16 GB.


Gore imam sedmicu (stavio je odmah drugi dan nakon što sam ga kupio) i nisam imao probleme sa wifi-om (mada se nisam nikad niti discoonnectao s njega)... osim tog problema sa wifi-om, ostalo radi?? Dali je podnošljivo sporiji ili je užašno spor??
18.09.2014 | 16:48
Odlicno radi IOS8 na 5s i Ipad 2. Volim vidjeti kaj mi trosi bateriju toliko… i pobjednik je phone low signal ( vip!).
Pozivi preko ipada wow! 2 x home i gore recents i favorites mi je bas falilo.
Sorry pisem u hodu…

Kaj jos? Aha! Poruke cemo tipkati duplo krace! Lako se dodaje rijec, a i prijedlozi mi se cine vec smisleni ( hrv !).

Odusevljena sam!
18.09.2014 | 17:27
Postovani, molimo Vas da ne azurirate verziju iOS 8 ukoliko zelite neometano koristiti aplikaciju RBA na dlanu do daljnje obavijesti. Vasa RBA
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
18.09.2014 | 17:59
Daki kaže:

Gore imam sedmicu (stavio je odmah drugi dan nakon što sam ga kupio) i nisam imao probleme sa wifi-om (mada se nisam nikad niti discoonnectao s njega)... osim tog problema sa wifi-om, ostalo radi?? Dali je podnošljivo sporiji ili je užašno spor??


Osim toga s wifi-jem nema nekih usporavanja ili nečeg, meni je iOS 7 isto radio fluidno i brzo, tako je sad i s iOS8. Ma pukni gore, nemoj previše razmišljati, nije zdravo

arya kaže:
Odlicno radi IOS8 na 5s i Ipad 2. Volim vidjeti kaj mi trosi bateriju toliko… i pobjednik je phone low signal ( vip!).
Pozivi preko ipada wow! 2 x home i gore recents i favorites mi je bas falilo.
Sorry pisem u hodu…

Kaj jos? Aha! Poruke cemo tipkati duplo krace! Lako se dodaje rijec, a i prijedlozi mi se cine vec smisleni ( hrv !).

Odusevljena sam!


na iPad 2 isto radi QuickType ? Jer to nisam primjetio na iPad miniju
18.09.2014 | 18:24
@FI4, ne radi Quick type na ipad2 nazalost

i prebrzo sam se poveselila kak sam citala nabrzinu...naravno da pozivi idu samo od ipad4 na vise
Neovisno o tome, isplati se i na ipad2 isto napraviti update.
18.09.2014 | 18:41
Ne znam kako, ne znam zasto, ali meni pozivi rade i na iPad 2... Necu se buniti...
18.09.2014 | 18:59
Osim toga s wifi-jem nema nekih usporavanja ili nečeg, meni je iOS 7 isto radio fluidno i brzo, tako je sad i s iOS8. Ma pukni gore, nemoj previše razmišljati, nije zdravo

Hahahaa e samo sam to čekao da mi kažeš... evo radim backup i bacam ga na ios8
18.09.2014 | 19:13
Borostef kaže:
Ne znam kako, ne znam zasto, ali meni pozivi rade i na iPad 2... Necu se buniti...


Kako???
Daj otkrij pliz
18.09.2014 | 19:24
Bit ce da je nesto vezano za Bluetooth po meni
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 48 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (604)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO