7.0.4 i iPhone5 baterija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

7.0.4 i iPhone5 baterija


07.02.2014 | 12:17
Bok ljudi.
Nakon updateanja na 7.0.4, iphone 5 mi je postao skoro neupotrebljiv. Nakon gomilu restorea, DFU restorea, resetiranja settingsa, hardresetova - stvar se ne popravlja.
Baterija mi na iphoneu traje 4-6 sati ovisno o koristenju (uz koristenje cca 1-2h, traje cca 4h).
Na Wi-Fi-u se neseto sporije trosi, a na 3G-u ultra brzo. Isto tako, mislim da mi "usage time" nije realan..nije isti kao i standby ali nije ni realno koliko ga koristim..npr, sinoc sam ga koristio 1h i otisao na spavanje, nakon 8h baterija se ispraznila za 25% (standby na 3G-u) i usage je bio skoro 4h.
Isto zna zezat indikator, stoji na nekon postotku dosta dugo pa padne za 4-6 posto odjednom plus da ne pricam da mi se ispod 30% baterije mobitel zna ugasit i pokazivat da je baterija prazna, nakon par min g amogu ukljucit al ne smijem radit nista zahtjevnije jer se opet gasi.
Da napomenem da nemam skoro nista od appova instalirano i da sve gasim te da imam bg app refresh iskljucen kao i lokacijske. Zivciraju me ovi "iOS 7 tips and tricks " za bateriju jer mi je onda mobitel jos manje upotrebljiv, iako, uglavnom sve imam i iskljuceno.
Vidio sam da puno ljudi ima isti ili slican problem sa peticom. Pitam se kako se Appleu potkrao ovakav globalni problem i kako to da ga jos nisu rijesili. Btw. instalirao sam 7.1 beta 5 i problem mi se cini jos veci, zato nisam optimistican da ce to rijesit u 7.1 posto je stvar skoro vec gotova....svaka normalna osoba bi pomislisla da je to prva stvar koju apple treba sredit sa novom verzijom OS-a, ali ocito nista, fakat frustrirajuce.
Dali neko ima slican problem i dali ste ga nekako uspjeli rijesiti?
Htio sam vratiti na 7.0.2 ali ocito Apple vise niti to ne dopusta (probao restore, DFU restore, dobivam error da device nije eligible; host adrese prema appleu su mi blokirane)
10.02.2014 | 16:17
Bas nitko ?
10.02.2014 | 17:20
Je si nako restore-a rekao da je kao novi iPhone, a ne da povlaći backup?
Meni je to pomoglo svojevremeno na 4G. Morao sam nekoliko puta napraviti Restore i Set up as a new iPhone. Samo mi je to pomoglo, bilo kakvi resetovi nisu ništa popravili.
Naravno, telefon nije bio niti unlockan niti JB-an, a ponašao se kao ovaj tvoj.
10.02.2014 | 23:05
da nije harverski problem? lte ugasen?
nakon restora pokusaj svakako "set as new phone", ali 5, 6 sati baterije mi zvuci kao neki defekt sa baterijom. jel se telefon nesto jace grije?
10.02.2014 | 23:24
Meni gutao oko 4% na sat u mirovanju (preko nići). Neki proces se kao vrtio konstantno i ona vremena su bila ista (upotrebe i mirovanja). Radio je stalno nešto. Smirilo se nakon nekoliko restore-a i set up as a new iPhone-a. Bilo s iOS 4 na iOS 5 prijelaz kod iP4.
11.02.2014 | 13:26
@zabac - Yep, set as new sam par puta napravio..i par puta digo i backup, nista od tog mi nije pomoglo -.- . Mislis da bi par puta za redom trebao restoreat i set up as new ? Ni moj nije JB-an, ulockan je al sa strane VIP-a. Daj mi samo reci dal imas iCloud enablean?

@kinsif - LTE mi je ugasen..nisam siguran da je hardverski posto je sve prije bilo ok (sa prvom verzijom sedmice), jedino ako je bas dan poslje isteka garancije poludio a ja jos updateao na 7.0.4 . Mob punim 2-3 puta dnevno -.- a do 100 posto se napuni valjda u svega sat-sat i pol no svejedno ga ostavljam dulje, pogotovo kad po noci punim.

Po noci (dakle cca 7-8 sati) mi baterija ode za 25 i vise posto. Problem je sto i tokom dana mi je usage i visi nego sto je realno, nije bas kao tebi Zabac da mi je isti kao i standby al je puno visi nego sto ga realno koristim..ocito nesto radi u pozadini a nije app jer sve gasim (bit ce mail ili iCloud a problem mi je ne imat iCloud jer imam gore kontakte, mail i ostalo.). Kad sam na 3G-u, to je kastastrofa, vidim kako mi iz minute u minutu padaju postoci.
11.02.2014 | 13:35
Nemoj vracati backup,neka aplikacija ti radi u pozadini pa ti zato ide baterija.Uradi restore ali pazi da ti baterija bude iznad 90% i idi na set as new.Onda probaj kako se ponasa pa ubacuj app po app.Push pogasi od app koje ne koristis,one jedu bateriju jer se kace na server svakih par minuta.Mali podesi da ti skida manual ili na 60 minuta.
11.02.2014 | 13:37
Yep , to sam probao 2-3 puta, bas tako.. Cak sam jedan dan bio bez appova i situacija je bila ista...Dakle ili iCloud ili mail ili jednostavno 7.0.4 ima neki fuckin bug oko 3G-a, neta ili sl jer kad sam na wifiju situacija je puno bolja. Appove sve gasim.
Mail imam na 30min, jbga takav je posao..Mislim , imam iphone i moram pazit na kolko stavljam push za mail...to ima smisla ? ne bas
11.02.2014 | 18:45
Nemam iCloud enable (to je iCloud sig. kopija)?
Inaće imam iCloud aktivan za ostale stvari (mail, kontkti, kalendar ...), ali ne i za backup. Pod iCloug nemam Foto stream, Dokumente i podatke i Passbook uključeno, ostalo je.
Wi-Fi, BT, LTE sve uključeno, čak je GPS uključen (ima još nešto što bi morao uključiti?). E da i Push je upaljen!
Nemalu ti veze kontakti s iCloud back-up-om.
11.02.2014 | 19:18
Mozda ce zvucati glupo, a jesi li probao npr. preko noci ukljucit Airplane mode? Probaj pa vidi kako ide potrosnja. Ako sumljas na Mail, probaj obrisati sve accounte. Tada mail nebi trebao raditi.
Nazalost, mislim da imas neki HW problem. Baterija ili......?
11.02.2014 | 19:39
@zabac - Imam iCloud backup ukljucen za kontakte, mailove i to , ostalo isto iskljuceno kao i ti . BT, LTE, GPS iskljucen.

@jmirakul - Nisam probao Airplane, mogao bi danas. Mailove cu isto obrisat...al mislim...dal ima smisla imat polufunkcionalni mob ? Treba mi mail za posao -.-
Jako sumnjam da je hardverski posto mi je prije 7.0.4 radio najnormalnije.

Danas sam iskljucio 3G i vidim da mi baterija nesto dulje traje..no međutim, usage time je opet iznad realnog vremena korištenja...nešt radi u pozadini a ne znam sto, ista stvar je bila kad nisam imao ni jednu aplikaciji (isto tako imam bg app refresh iskljucen), dakle jedino sto ostaje je iCloud ili mail ili neki bug ocito koji cijelo vrijeme cucla bateriju.
11.02.2014 | 20:10
Ali ja nemam iCloud uključen za back-up! Meni se amosinhronizira s iCloud. Na iCludu imam od 5GB 4,7BG slobodno (300MB su emailovi). Znaći ne postoji nikakva aktivnost (osim kad mi dojde e-mailili kad dodam kontakt).
11.02.2014 | 20:13
Meni je 4,4gb free. Nemam pojma, imam backup ukljucen , pise ispod da automacki backupira accounte, settingse kad je iphone na punjacu, zakljucan i na wifiju..tak da mislim da je to ok, jedino tad i backupira.
11.02.2014 | 21:27
Popodne napravio restore, as new i stvar se ne mijena. Usage mi je visok iako je sve iskljuceno, nema mail racuna,appova ni nista. Kad upalim 3G, postoci padaju u sekundi, o surfanju da me pricam.Ocito bug, cim je usage visok.
12.02.2014 | 03:39
nikako da si priznas da je baterija otisla vrit
12.02.2014 | 04:07
Kako ak mi je prije updatea radila najnormalnije? I objasni mi usage
12.02.2014 | 15:28
mislim da ti iCloud backup ne radi samo kad je na punjaču, zalockan ili na WiFiu. Primjetio sam da je napravio jedan backup na iCloud (time of last backup) kad uopće nije bilo sve troje.
12.02.2014 | 17:02
Iskljucit cu i njega..al po "latest backup" vidim da je ok, da ga je napravio kad sam bio na wifiju i na punjacu.
12.02.2014 | 17:54
A da provjeriš stanje baterije (capacity, cycles)?
12.02.2014 | 18:17
CycleCount: 294
DesignCapacity: 1430
FullChargeCapacity: 1249
Status: Success

Ne cini mi se po ovom da bi se trabala ovak ponasat kak se ponasa.
12.02.2014 | 18:29
da..... cca 90% kapaciteta....
Po svemu navedenom, koliko vidim, još jedino možeš probati restore na tvorničke, pa setup kao novi uređaj i to bez iClouda..... ako je i tad ista stvar onda je po mom skromnom mišljenju neki hardware kvar (ne baterija)....
12.02.2014 | 18:36
Probao sve od navedenog . osim ovog bez clouda, to cu isto.. Moze bit hardverski, ali je totalno ludo da se pojavio bas od prvog dana kad sam updateao na 7.0.4. . Cekam 7.1 da vidim dali ce sta rijesit, a do tad patim -.-
12.02.2014 | 18:56
Stavi na Zrakoplovni mod (onaj avion), tada mreža ne igra i nakon čistog restorea mora baterija držati. Ako ne drži, tada je velika vjerojatnost HW kvar.
12.02.2014 | 19:07
Ako je neki bug koji koristi iPhone cijelo vrijeme, trebao bi i u ariplane modu usage bit iznad realnog, pretpostavljam...jedino ako je neki mrežni bug. Probat cu preko noci stavit airplane pa vidjet usage.
12.02.2014 | 22:11
Neki bug je. Meni je od 7.0.3 iPhone 5 poludio nakon niti pola dana od trenutka update, baterija curi ko blesava, a senzori ne rade, ko da su svi krepali istovremeno. I nisam jedini, to je neki bug koji se pojavljuje nasumično, ima još takvih slučajeva. Nadam se samo da je peglanje svih tih bugova i jedan od razloga zašto se verzija 7.1 čeka tako dugo...
13.02.2014 | 10:43
ha, po netu spominju i white screen, rušenje iOSa. to će isto riješiti sa 7.1 a vidim da tu nitko nema taj problem. tko će ga znati što nosi 7.1 osim uljepšavanja i kerefeka
13.02.2014 | 12:38
Navodno 7.1 tek u travnju dolazi. Načekat ćemo se dok dobijemo zakrpe. Ja na 5c nemam probleme s baterijom. Ujutro u pol 7 mi bude oko 97% (sinoć u 1 sat je bila na 100%), i uglavnom punom kad dođem s posla, znači oko 17h, tada bude na 40% negdje. Na poslu isključen 4G (osim kad izlazim iz ureda), uključen wifi, a na putu kući uključen 4G. Meni je ok, iako daleko manje od željenog, ali to je boljka svih smartphone-a.
13.02.2014 | 12:55
Ne izlazi sljedeci mjesec ? Sumnjam da cu se mucit jos 2 mjeseca s ovim..tek ce mi to zeznut bateriju posto ga punim 2 puta dnevno. Apple fail.
13.02.2014 | 13:18
Mislim, tako sam negdje pročitao. A znamo da je Apple s datumima tajnovit. Navodno ima dosta bugova koji se moraju riješiti. 4.2. je izašao 7.1 Beta 5 koja bi navodno trebala biti zadnja u ciklusu, tako da ćemo ipak možda sredinom ožujak dobiti update. Puno je riječi "navodno" u ovom postu hehe
13.02.2014 | 13:26
Probao sam i betu 5, jos mi je gore sto se tice baterije
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 sati, 9 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Beli, Gjuroo, Maxxy, Riba, Anonimci (646)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO