7.0.4 i iPhone5 baterija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

7.0.4 i iPhone5 baterija


27.02.2014 | 13:04
evo ovako poboljsao sam trajanje baterije nekih 40% na slijedeci nacin.
Iphone 5 IOS 7.04 / jailbrejk / znaci ne utjece znacajno ali nemojte staviti odmah 20 tweekova gore.

1. Napunite bateriju do 50% u uticnici, ne u Pc ili laptop.
2. istekajte i napravite Restore all settings
3. pricekajte da se iphone ukljuci
4. Sada ponovo stavite puniti i kada bude do 100% ostavite ga u punjacu jos cca sat vremena, i onda istekajte.
Dolazimo do koristenja nekih 8h wifi i trajanjem od 1 dana, ( bez upotrebe 3G mreze )
27.02.2014 | 14:56
Hm zanimljivo..
27.02.2014 | 19:08
Ne znam cemu jos 1h nakon 100%? Zar nije to kao npr natankaš auto do max sto moze primiti i onda ostavis "pistolj" u tanku i stisces ga da jos natoci i tako ga stancas par sati. Mozda primi koju kap uslijed isparavanja
Jesi probao sve te korake bez tih 1h?
27.02.2014 | 19:18
Po ne-znam-koji-puta! Litijeve baterije se pune na vrijeme i prati se temperatura punjenja (koja može biti dosta visoka 80-90C), a ne na napunjenost. Možeš držati na punjaču danima i ništa se ne bude desilo.
27.02.2014 | 20:12
Ma, mislim... I kod Li-Po baterija ima donekle utjecaja taj "trickle charge", ali neusporedivo manje nego nekad kod nikalskih. Radi se o 1-2%, nikako o nekoj značajnoj razlici. Napunjena baterija koja ostane spojena na punjač ima od toga korist samo to što se ne troši za napajanje uređaja pa joj se produljuje životni vijek (koji je definiran u broju ciklusa puni-prazni).
27.02.2014 | 20:59
Pa razlika se osjeti, naravno ako cete vise po mobu vise prckati i stavljati krekane aplikacije nece biti takav ucinak, 30-40% nije malo, probajte i vidite, ljudi istovremeno skidaju aplikacije sa App cake koje trose do 10-15% vise baterije pri radu pa bi svskako i tu cinjenicu trebalo uzeti u obzir.
Sve te krekane aplikacije nisu optimizirane, ako ih vec stavljate, stavite ih par, odnosno samo one koje inace i koristite u free verzijama a ne sad svaku dodati da ju isprobate, ista je stvar sa cydia Tweekovima, nemojte ih dodavati vise od dva po danu i pratite stanje baterije i rad sa uredajem kako bi znali ako nesto nevalja koji twwek brze crpi bateriju.
27.02.2014 | 21:50
zeljko.zucko kaže:
Pa razlika se osjeti, naravno ako cete vise po mobu vise prckati i stavljati krekane aplikacije nece biti takav ucinak, 30-40% nije malo, probajte i vidite, ljudi istovremeno skidaju aplikacije sa App cake koje trose do 10-15% vise baterije pri radu pa bi svskako i tu cinjenicu trebalo uzeti u obzir.
Sve te krekane aplikacije nisu optimizirane, ako ih vec stavljate, stavite ih par, odnosno samo one koje inace i koristite u free verzijama a ne sad svaku dodati da ju isprobate, ista je stvar sa cydia Tweekovima, nemojte ih dodavati vise od dva po danu i pratite stanje baterije i rad sa uredajem kako bi znali ako nesto nevalja koji twwek brze crpi bateriju.


Koji to app sa appcakea trosi bateriju vise nego onaj sa appstorea?
27.02.2014 | 22:20
Skoro svaka, Te aplikacije nisu testirane za sve uređaje ako uopće i jesu, u što sumnjam, onaj tko ih kreka zasigurno ne prati njihov rad na nekom od uređaja nego je prvenstveno cilj aplikaciju razbiti pa tko voli nek izvoli.
Ljudi dodaju na dan po pet-šet cydia tweekova, i onda se čude kako im baterija nešto lošije drži nego prije, možda ali možda je Installous bio kvalitetnije napravljen od ovih zamjenskih što su sada dostupni, a i da ne pričamo da ljudi imaju po tko zna koliko razno raznih sourceva u Cydiji sa kojih ponovo instaliraju twwekove koji su plačeni i koji kao takvi preuzeti sa originalnih pod navodnicima developera rade stabilnije nego inače, možda se varam ali takav mi dojam to ostavlja.
28.02.2014 | 04:33
@Zeljko:

Care moj ti si izgleda tu nesto opasno pobrkao. Hackeri (ako ih mozemo tako nazvati) koji crackiraju aplikacije zive veze nemaju o njenom radu niti o nacinu na koji taj app trosi resurse.

Developer se potrudi da napravi app, koji prodje Apple testiranje i ako je unutar zacrtanih normi, pojavi se na AppStore.

Ljudi koji to crackiraju uzmu oficijalnu kopiju sa AppStore (kako bi inace drugacije dosli do nje?), i promijene samo dio koji se odnosi na verifikaciju prilikom instaliranja, da bi je mogao instalriati na JB uredaj.

SVE OSTALO vezano za sam rad aplikacije je netaknuto, i prakticno gledano nemoguce je prepoznati koja je aplikacija kupljena a koja ukradena.

Sto se tice tweakova, tu se slazemo, jer dosta njih kopa duboko po sustavu i moze opasno narusiti stabilnost/sigurnost/performanse.
28.02.2014 | 08:31
Neznam, mislio sam da crackirane aplikacije trose bateriju vise nego one koje se nalaze u appleovom App storeu pa ih zato i nisam instaliravao.
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
28.02.2014 | 09:07
zeljko.zucko kaže:
evo ovako poboljsao sam trajanje baterije nekih 40% na slijedeci nacin.
......
Dolazimo do koristenja nekih 8h wifi i trajanjem od 1 dana, ( bez upotrebe 3G mreze )


ne vidim ništa pozitivno u ovom, meni regularno IP5 iOS7 radi 40-50% duže od 1 dana sa Wifi + 3G + razgovori cijelo vrijeme
28.02.2014 | 09:12
Nemoguce da ti radi cijeli dan uz 3G ukljuceno
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
28.02.2014 | 09:19
3G i Wifi je uključen od kad je telefon kupljen prije 1 god i nikad mi nije palo napamet isključivati, bez toga i nema smisla imati IP, zar ne ?
28.02.2014 | 10:19
slaže se, ali meni bi onda uz 3G baterija trajala 3-4 sata, tako je bilo i sa prošlom peticom koju sam dao na servis i zamijenili mi ju,
nekužim na koji način to postižeš.
Meni je sada baterija na 64% sa korištenjem Wifi mreže 3:00 h i stand By-em od 13h, znači ako ću se igarti fonom trajat će do nekih 18h i puniti do 21h kao i jučer.
IMG_0264.PNG
28.02.2014 | 12:30
zeljko.zucko kaže:
Nemoguce da ti radi cijeli dan uz 3G ukljuceno


Meni petica sa 7.0.6 a i prije toga drzi jedan dan, a mozda i dan i pol, ovisno o koristenju sa ukljucenim LTE i wifi-em....
28.02.2014 | 12:57
zabac kaže:
Bulšit. Imam sve uključeno (iPhone 5 i iOS 6.1.2) osim Osobnog hotspot-a. Dura baterija cijeki dan. Navećer je stavim puniti jer mi po noći ne treba.
Ako se igrate po cijele dane, tada baterija ne može izdržati ni par sati. Krivite telefon, a u stvari iOS 7 je kriv. Koga ste vraga dizali sistem? Neki posebni razlog ili "tek tako da vidim kako izgleda"? Čemu čačkat po nećemu sto radi?
Ne znam što to 7-ica spektakularno može a 6-ica ne?



Slažem se, samo što je kod mene iP5 i iOS 7 i sve je uključeno osim BT i hotspota. I LTE mi je isključen, ali ne jer kakti troši bateriju, već zato jer troši promet
28.02.2014 | 13:39
Pa ok, iskljucim sve i nekoristim 3G/ wifi/ pa ce durati 3 dana
28.02.2014 | 14:03
zeljko.zucko kaže:
Nemoguce da ti radi cijeli dan uz 3G ukljuceno


Meni 4S iOS 7.04 JB izdrzi sigurno cijeli dan (i duze) sa ukljucenim 3G, WiFi, 3 e-email accounta svakih 5min check i cca 1sat razgovora i 10tak SMS/iMessage. Nemam instalirane nikakve tweakove.
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
28.02.2014 | 17:49
zeljko.zucko kaže:
slaže se, ali meni bi onda uz 3G baterija trajala 3-4 sata, tako je bilo i sa prošlom peticom koju sam dao na servis i zamijenili mi ....


Daj da rascistimo....
Ukljucen 3G - sta pod tim tocno smatras i zasto bi toliko gutao bateriju?

Kao sto rekoh, kod mene je uvjek ON, i ako nema wifija, koriste se sve funkcije telefona preko 3G (poruke, razgovori, email na push odmah isti cas,, itd..sta vec trebam) ali ako mislis da sjednem i surfam satima konstantno bez prestanka samo preko 3G potrosit ce brze naravno
05.03.2014 | 20:12
Ako je i5 pod garancijom kao sim free urđeaj kupljen kod Filex-a (www.filex.hr), mogu li očekivati zamjenu baterije ili uređaja?

Imam isti problem kao i autor, samo se meni i5 gasi čim se uključi blic bez obzira na % baterije, rapidno padaju postoci i općenito se čudno ponaša. Po savjetu Apple suporta rađen reset, testiran i kao "new iphone" - nikakve promjene.
05.03.2014 | 22:06
Misliš, ako postaviš pitanja u nekoliko tema po forumu da ćeš dobiti drugačiji odgovor.
Mijenja se samo baterija.
06.03.2014 | 11:53
zabac kaže:
Misliš, ako postaviš pitanja u nekoliko tema po forumu da ćeš dobiti drugačiji odgovor.
Mijenja se samo baterija.


Ja sam zbog baterije dobio potpuno novi iPhone..

Od kad se mijenja samo baterija?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 55 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO