Nemog. kreiranja WiFi network-a i internet sharing
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nemog. kreiranja WiFi network-a i internet sharing


14.09.2009 | 09:17
Prvo isprika za post na engleskom, ali više nemam ni volje ni snage. Tražim odgovor već 7 dana ko lud i ne nalazim ga, pa ako ima tko kakvu ideju - sam dajte.
Post je napisan za discussions forum, a ovo je c/p istog.

Have the same problem on my mac mini. Cant create a network and cant turn internet sharing on. It is ON but it wont switch to the arrow symbol.
Did try:
repair permissions
trashing all in /Library/Preferences/SystemConfiguration + restart
trashing all prefs related in ~/Library/Preferences + restart
tried with the sharing off and on to setup new network
tried all channels
tried with removed wmvare fusion (someone here did mention a problem with it)
did create new location
tried deleting AirPort form interfaces in locations + restart then adding
transferred preference files from my working MBP
but no positive result.

Ako bilo tko zna šta da napravim ....... Samo kao napomena sistem je 10.6.1 i AirPort se pali i može spajati na druge mreže, tako da se ne radi o hardware problemu.

Update:
New info.
I tried connecting the mini to a shared internet connection from my MBP. Mini found the network and connected with no problem. When the connection was still there, I tried to create the computer to computer network and it worked no errors, I also tried turning on internet sharing and it worked to. The computer to computer logo appeared and internet sharing arrow also and I normally connected my iphone and reverse the MBP to the mini.
BUT - the second I turned the airport off and wanted to start internet sharing, or computer to computer network the cant create network error appeared again and the sharing arrow isn't launching.

Also tried safe mode - but in safe mode my air port card isn't installed ??????

Console displays this when the internet sharing is turned on:
13.09.2009. 21:05:51 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing223)
Exited with exit code: 1
13.09.2009. 21:05:51 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing) Throttling respawn: Will start in 10 seconds
13.09.2009. 21:06:01 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing224) Exited with exit code: 1
13.09.2009. 21:06:01 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing) Throttling respawn: Will start in 10 seconds
13.09.2009. 21:06:11 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing227) Exited with exit code: 1
13.09.2009. 21:06:11 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing) Throttling respawn: Will start in 10 seconds
13.09.2009. 21:06:21 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing229) Exited with exit code: 1
13.09.2009. 21:06:21 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing) Throttling respawn: Will start in 10 seconds
13.09.2009. 21:06:31 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing230) Exited with exit code: 1
13.09.2009. 21:06:31 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing) Throttling respawn: Will start in 10 seconds
13.09.2009. 21:06:41 com.apple.launchd[1] (com.apple.InternetSharing232) Exited with exit code: 1
15.09.2009 | 02:23
Sto u tom trenutku kaze /var/log/system.log?

Sto se dogodi ako probas:

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.InternetSharing.plist
sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.InternetSharing.plist


U stvari jesi li pokusao obrisati ovaj plist?
15.09.2009 | 08:34
Nisam htio brisati ništa u LaunchDeamons-ima, ali ako i tamo ponovno rekreira, probat ću.
A što se loga tiće - i to javim kad dođem doma s posla i probam.

Hvala na brzom odgovoru.
16.09.2009 | 09:00
Riba, probao sam izbrisati com.apple.InternetSharing.plist i probao sam naredbe i ništa

system.log javlja ovo za vrijeme postavljanja computer to computer networka i uključivanja internet sharinga.

utorak, 15. rujna 2009. 20:03:18 Europe/Zagreb
Sep 15 20:03:27 *-Mac-Mini System Preferences[149]: setInetDServiceEnabled failed with 1 for com.apple.InternetSharing
Sep 15 20:03:56: --- last message repeated 1 time ---
Sep 15 20:03:56 *-Mac-Mini Apple80211 framework[149]: ACNetworkIBSSEnable() failed in Apple80211Set(APPLE80211_IOC_IBSS_MODE) = -3900 (Parameter error)
Sep 15 20:04:29: --- last message repeated 3 times ---
Sep 15 20:04:29 *-Mac-Mini System Preferences[149]: setInetDServiceEnabled failed with 1 for com.apple.InternetSharing
Sep 15 20:04:29 *-Mac-Mini Apple80211 framework[149]: ACInterfaceGetPower called with NULL interface
Sep 15 20:04:29 *-Mac-Mini Apple80211 framework[149]: ACInterfaceCopyCurrentSSID called with NULL interface
Sep 15 20:04:29 *-Mac-Mini Apple80211 framework[149]: ACInterfaceGetPower called with NULL interface
Sep 15 20:04:53: --- last message repeated 2 times ---
Sep 15 20:04:53 *-Mac-Mini System Preferences[149]: setInetDServiceEnabled failed with 1 for com.apple.InternetSharing
Sep 15 20:05:00: --- last message repeated 1 time ---
Sep 15 20:05:00 *-Mac-Mini Apple80211 framework[149]: ACInterfaceGetPower called with NULL interface
Sep 15 20:05:00 *-Mac-Mini Apple80211 framework[149]: ACInterfaceCopyCurrentSSID called with NULL interface
Sep 15 20:05:00 *-Mac-Mini Apple80211 framework[149]: ACInterfaceGetPower called with NULL interface
Sep 15 20:05:06: --- last message repeated 2 times ---
Sep 15 20:05:06 *-Mac-Mini System Preferences[149]: setInetDServiceEnabled failed with 1 for com.apple.InternetSharing
Sep 15 20:05:20 *-Mac-Mini Apple80211 framework[149]: ACNetworkIBSSEnable() failed in Apple80211Set(APPLE80211_IOC_IBSS_MODE) = -3900 (Parameter error)
16.09.2009 | 19:39
Hm, ocigledno je problems to mu kao argument ne salje valjani argument, ocigledno je neka konfiguracijska datoteka skrsena...zbunjuje me jedino sto si obrisao sve u SystemConfiguration i to nije pomoglo. O slicnoj se gresko raspravljalo ovdje:
discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=1245198

U stvari u ovom trenutku ti je najbrze napraviti Archve & Install sistema. To ce ti trajati sat vremena a trazenje problema dane, ako i nadjemo sto je.
16.09.2009 | 20:00
Hvala još jednom - probat ću još jednom obrisati sve u systemConfig folderu, pa vidjeti.

Samo jedno pitanje još - pošto se radi o snow leopardu, na leopardu je sve radilo, kako se točno radi archive & install sa snow-om, jer znam da ima clean instal kao obrišeš HD, a inaće samo radi update - da mi ponovno ne pokupi iste informacije.

Ili je samo dovoljno pokrenuti instalaciju sa diska.

I samo kao napomena - na mini je napravljen clean install prije nego li je ovo počeo raditi
THX.
19.10.2009 | 10:41
@Riba - napravio i ponovni install Snow-a, rezultat isti. Imaš još kakvih ideja ili sam sj**** i čekam neki update koji će srediti stvar.
THX
22.10.2009 | 21:21
Hm, pojma nemam...pitam se da nije ipak kakav hardverski problem. Mozda ipak zavrtiti hardver test cd?
23.10.2009 | 08:42
Hvala, probat ću još jednom, ali prvi AHT nije ništa našao.
Još infa ima ovdje: discussions.apple.com/thread.jspa?thread...start=0&tstart=0 i dosta ljudi sa istim miniem ima problema
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 3 minuta
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO