Macbook i mobilni internet
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook i mobilni internet


22.08.2009 | 14:30
Dakle ovako, kroz listopad, studeni a možda i prosinac neću moć na internet klasično preko ADSLa jer se selim od svojih a gazda u novom stanu možda ne riješi ADSL tamo kod njega odmah. Mail moram moć vidjet uvijek, a torrenata ću se nekako suzdržat.

Meni dakle treba najjeftiniji mobilni internet koji provjereno radi s Macom i ne zahtijeva potpisivanje ugovora od godine ili dvije.

Možete li mi štagod preporučiti?
22.08.2009 | 15:02
A najbolje su iPhone iTarife a ako ti to nije opcija mislim da ti je najpovoljniji Tele2CARNet
www.tele2.hr/mobilni_internet/tele2_carn...obilni_internet.html

No najbolje ti je prvo provjeriti signal u stanu od sva tri operatera, posudiš od nekoga 3G mobitele ili kartice i vidiš signal u tom stanu. A šta se tiče stickova svi novi stickovi od sva tri operatera podržavaju Mac OSX i skoro svi su imali oglase sa MacBookovima
23.08.2009 | 14:56
to je opcija koja odlicno sluzi ljudima koji ne trose puno mb na internetu
jedino provjeri da li je modem koji uzimas kompatabilan
prvo na internetu pogledaj za drivere,a zatim i pitaj telefonski podrsku operatera

ja koristim huawei modem i u crnoj gori i u srbiji,i nemam zamjerke
ali cuo sam da sonyericsson modem iz tcoma zna da pravi probleme sa instalacijom
jer je drivere tesko naci,a tcomova podrska nije obucena za rad sa OSXom

  • aco
  • Korisnik
  • 7
23.08.2009 | 19:16
A šta se tiče stickova svi novi stickovi od sva tri operatera podržavaju Mac OSX i skoro svi su imali oglase sa MacBookovima [/quote]

Ne vjerovati uvijek reklamama, bez obzira što uz njih stoji neko Apple računalo:unsure: .
Osobno imam jako loša iskustva sa ovim kombinacijama. Jednom radi, jednom ne radi? Isti uredjaji, iste mreže, USB, PCMCI, jako bagovito, pogotovo kombinacije sa CARNETOM i slično.
Bilo kako bilo šanse su 50:50 da sve bude u redu ili ništa ne bude u redu, te budi spreman na probleme i malu brzinu koju ćeš ostvariti na ovaj način.
Puno je pametnije to raditi preko BT i telefona bez obzira što su deklarinano brzine manje, ali je spajanje i cijela procedura puno jednostavnije i nema prčkanja po terminalu i slično, kao kod nekih operatera.
Radije kod novog gazde probaj naći neku otključanu WF mrežu ili nešto slično.
23.08.2009 | 22:31
Ja u svakom slučaju mogu posvjedočiti da Vodafone PCMCIA kartica (proizvođač je Huawei) za surfanje od VIPneta radi na Macu super i bez problema (a radila je i ona prije, od Novotela).

No, ne znam za jeftinost - mi imamo posebne tarife u firmi, u svakom slučaju se radi o pretplati, ali siguran sam da cijene nisu relevantne za opće tržište.
23.08.2009 | 23:47
xexe,zaboravio sam iskomentarisati ovo,jeste,svi stave mac u reklame
Ali ne znači da ga proizvod stvarno i podržava,
to pripisujem ljubavi režisera prema macu

No,zar nema u cro neki prepaid mobile internet,kao kupiš dopunu za Gb
Zaboravio sam se raspitati zadnji put kad sam dolazio
Kreten,pitao samo koji se uređaji mogu uzeti
  • aco
  • Korisnik
  • 7
24.08.2009 | 14:21
smayoo je napisao:
[quote]Ja u svakom slučaju mogu posvjedočiti da Vodafone PCMCIA kartica (proizvođač je Huawei) za surfanje od VIPneta radi na Macu super i bez problema (a radila je i ona prije, od Novotela).

Da samo ta kombinacija je radila bez problema, znači na PCMCI, sve ovo na USB loše, a i problem je jer su novi strojevi sa novim PCMCI, a njega nema za nabaviti.
Istu karticu je imao i T-Com jedno vrijeme, prije 2 godine cca.
24.08.2009 | 15:09
ljudi ja vam imam macbook, nemam gdje ugurat PCMCI
24.08.2009 | 16:12
Imam USB Vipov modem Huawei220, kupljen još dok sam bio na Windowsima (HP).Radi bez problema na iMacu alu te ga povremeno koristim kod prekida ADSL veze. Bok !
24.08.2009 | 19:27
Sorry, john_st, nisam skužio

U svakom slučaju, oni svi mini-stickovi za USB zapravo ne rade kako treba ni na čemu (ni na Windowsima). Ta điđa se oslanja na sam procesor host računala za svu potrebnu obradu prilikom komuniciranja s mobilnom mrežom. I to radi dozlaboga kilavo na čemu god da sam to vidio.

Ako nemaš PCMCIA, probaj onda ovo što je napisao jzelko. U svakom slučaju, VIP ima Mac OS X podršku za sve varijante: http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8748803&idnews=653697. I kad nazoveš službu za korisnike (uz činjenicu da se čeka nesuvislo dugo da ti se netko javi) nemaju službeni stav "mi ne pružamo podršku za Mac". Ali, po mom iskustvu, stvar hoda bez problema i zapravo ti podrška ne treba.
  • Dijete
  • Posjetitelj
24.08.2009 | 21:09
smayoo je napisao:
I kad nazoveš službu za korisnike (uz činjenicu da se čeka nesuvislo dugo da ti se netko javi) nemaju službeni stav "mi ne pružamo podršku za Mac".


dok sam ja tam delal, onda su imali "neslužbenu podršku.." laganini je bilo prespajanje na mene, ili komujnikacija, nazvat će vas kolega kad uzmogne.. a to je bilo prije 3 godine... i da, kaj god je bilo u ponudi je radilo, na ovaj ili onaj "neslužbeni način"
24.08.2009 | 21:16
Ma ne, sad imaju baš službenu podršku. Jest da ono prvo čeljade koje se javi na telefon nema pojma, ali oni uglavnom nemaju pojma ni za Windoze (njihova razina znanja dostatna je za 60% najčešćih upita, a to je ono "kliknite START, pa Settings, pa control panel..." ). Međutim, dobiješ nekog tko zna.

Ali, velim, zapravo uopće ni ne treba, sve radi, vrlo jednostavno.
25.08.2009 | 17:09
na preporuku Rayno1 sa mackorisnika a i na vašu ovdje epilog je slijedeći:

1. uzeti vodafone usb stick za 179kn
2. uzeti podatkovnu sim karticu za 20kn
3. uzeti mobile carnet od 1GB za 95kn (ili 3GB za 145kn nisam načisto još) i to je obavezno trajanje 3 mjeseca. nakon toga procijenim hoću ili neću dalje.

hvala svima. kad uzmem i aktiviram javim se s iskustvima.
26.08.2009 | 16:22
Jos bolje ti je uzeti T-Mobile Internet Promo za 98 kuna. Ugovor je na 2 godine, ali nema pretplate.
Tako da kao i da nisi na ugovoru, platis samo koliko potrosis.
MB prijenosa podataka u RH je 0,20 kn, a van RH je 60,00 kn.
Radi bez ikakvih problema na Mac OS X.

Pozdrav
26.08.2009 | 17:07
A mobile carnet ide preko toga?
26.08.2009 | 17:48
hm... ne kužim kako je jeftinije.

3 mjeseca na VIPu uz 3GB prometa i ovaj stick i data sim karticu i 10kn radijske frekvencije = 664kn

3 mjeseca na T-Mobileu uz 3GB prometa i ovaj promo od 98kn = 1940kn
26.08.2009 | 21:22
ponekad mi dođe da otkažem t-com adsl, i uzmem vip broadband carnet flat za 195kn = 10240mb kaj nažalost tele2 nema..
trenuto imam vipme carnet i čist je okay za hitni kontakt s netom..
a HDSPA+++ 7,2mbps super fast nesto 3G lovi cak i i i i izvan gradova..

poz!
Ma.
27.08.2009 | 06:47
Ide i mcarnet preko toga.
27.08.2009 | 06:57
Ovo sto kazes 3GB prometa promo i da to kosta 1.940 kn nije istina.
Promet od 3Gb te kosta 600 kuna + stick za 98 kuna.
I kako god okrenes cijena prijenosa podataka u VIP-u, 1 MB, nakon sto potrosis paket (a bilo koji paket od Vipa, recimo Opcija 500, najjeftiniji MB kosta 0,40 kuna), a u T-Mobileu na Promo je cijena prijenosa podataka uvijek 0,20 kn.
27.08.2009 | 07:00
Sorry, osim ako nisi mislio da trosis 3Gb x 3 mjeseca.
27.08.2009 | 10:55
naravno da sam mislio na 3 mjeseca budući da ugovor s Vipom traje minimalno 3 mjeseca
08.09.2009 | 23:48
evo je VIP povećao pakete.

sada u VIP Carnetu je 1GB 49.50kn a 5GB 99.50kn

nije loše
09.09.2009 | 11:16
Ja sam preko ljeta imao priliku koristiti Tele2 USB stick od prijatelja, te je radio bez imalo problema sa MB. Samo gurnes unutra, ovaj instalira sam mali programcic i radi.

Cijenu, nazalost, ne znam jer je to frendu firma dala da moze raditi s mora. Sto je najbolje, on je sa svojim Dellom imao problema sa spajanjem stalno, a MB je radio bez greske, pravi plug&play
15.09.2009 | 12:39
vodafone mobile carnet, ne radi na snow leopardu, radio prvih 3-4 puta, nakon toga prestao primati i slati podatke, veza je uspostavljena i postoji aktivni link, no ništa se ne događa (nakon upgradea je ponovno potrebno upisivati "woodoo" u terminal da bi se aktivirao custom mod za carnet) ima li netko neku informaciju ili sličan problem?
15.09.2009 | 16:16
Probaj ovo:

software.a1.net/vmc/Dashboard/VMC_MAC_3.04.01.00.dmg

I procitaj ovo:

www.jabucnjak.hr/forum/internet/40606-vi...w-leopard.html#40660

Ako zapnes trazi pomoc

Pozdrav

Ndoc
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 34 minuta
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, jura22, Riba, tino1, Anonimci (560)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO