siemens gigaset SE555 pomoć pri instalaciji
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

siemens gigaset SE555 pomoć pri instalaciji


28.07.2009 | 14:04
pozdrav svima!
momentalno sam na moru gdje mi je riknuo d-link modem spojen na iBook G4, OS 10.4.11
tata mi je poslao svoj siemens gigaset SE555 WLAN dsl, koji je bio konfiguriran za stari indigo iMac koji pogoni OS 10.3.nesto i spojen preko etherneta
ja bih ga sad bezicno spojila na svoj iBook, ali kako u uputstvima (naravno) nema uputa za Mac OS molila bih neku dobru dusu da mi kaže kako to tocno ide, strah me da ne zaribam nesto
pretpostavljam da nije baš jako komplicirano i da mogu sama, jel' tako? pokusala sam ja potražiti na netu neke informacije, ali dial-up veza je poprilicno frustrirajuca...
unaprijed hvala!
28.07.2009 | 17:53
ok...
uspjela sam ga spojiti preko ethernet kabela.
ali preko airporta jednostavno ne ide.
u t-comovoj sluzbi za korisnike su me otkantali.
anyone?
28.07.2009 | 19:43
Poz!
Ja sam taj router zamijenio jer mi je cijelo vrijeme pucala veza kad sam bio preko airporta, zamijenio ga nekim speed touch-em sada radi bez problema, se555 mi je proradio kad sam nazicao od t-com-ovog djelatnika novi firmware, al je i dalje pucalo!
29.07.2009 | 01:05
hvala dr.faust!
fora je u tome da moj airport uopće ne vidi gigaset, nemam se na što spojiti...
stalno isto, kako god konfiguriram postavke. a stvarno mi treba wireless.
ako nije problem - koje su ti bile postavke airporta, možda se sjećaš?
29.07.2009 | 09:20
Negdje u postavkama na siemensu moras imati opciju da sakrijes SSID. Dok ti je to kliknuto ne mozes "vidjeti" gigaset. Privremeno to omoguci pa podesi airport ili rucno upisi SSID koji ti je podesen na gigasetu i ostale podatke pod postavke airporta. Simensa nemam nigdje pored sebe da ti tocno napisem di se te postavke nalaze ali probaj malo prosvrljati, naci ces ih vjerovatno.
29.07.2009 | 17:11
hmd... da...
SSID sam uključila.
uspjela spojit airport na modem, ali samo lokalnu vezu - ne daje mi ISP tj. ne propusta me na net. istovremeno sa kablom funkcionira.
network diagnostic kaže da su moji settings dobri i da ne može riješiti problem.
očito neka caka u modemu postoji a ja je nisam skontala.
npr. channel podesim na koji broj? ili sam na krivom tragu?
29.07.2009 | 18:26
Vec si korak blize . Ako vidis modem prek airporta ostavi channel kak je. U postavke airporta na macu probaj upisati rucno DNS server od providera kojim se spajas.
29.07.2009 | 22:03
spoofy je napisao:
U postavke airporta na macu probaj upisati rucno DNS server od providera kojim se spajas.


Upravo tako - 195.29.150.3 i 195.29.150.4

Uživaj!
30.07.2009 | 02:31
probala sam, nije uspjelo.
logično bi bilo, kad se spajam na isti modem, da su i postavke u macu za ethernet i airport iste. bez DNS servera ethernet spoji bez frke.
dakle - gledajući što se dešava prilikom spajanja na ethernet, skužila sam sljedeće:
gigaset prvo dodijeli privatni ISP, čini mi se da se ispišu i brojevi za subnet mask.
sljedeći korak dodijeli mu drugi ISP (spoji ga na net) i adresu routera.
kod airporta uopće se ne pojavi ta adresa routera, a ISP ostaje lokalni!
sorite što sam to ovako nemušto opisala, ali valjda ćete skužiti. mislim da ne bi trebala dirati ništa na macu, nego na modemu. čak mi je palo napamet - da ga pustim jedno petnaest minuta, da bi se možda i spojio, možda mu samo duže treba?
što je MAC address filter?
što je WDS?
kako da to podesim? ima li to veze?
30.07.2009 | 03:47
...
samo da dodam, isto mi se sad dešava i sa ethernetom. više ne mogu ući u postavke gigaseta.
izglda da sam nešto s....
pojma nemam što.
30.07.2009 | 08:10
E sad ne znam. MAC filter ugasi ako je ukljucen ili upisi MAC adresu od svog airporta, pojma nemam sto je WDS. Kad se airport spoji morao bi ti dobiti IP adresu koju mu odredi gigaset, subnet masku, default gateway (a to je adresa gigaseta te DNS sto je obicno adresa gigaseta ali boje je da rucno upises od providera na koji se spajas jer to ponekad ne funkcionira. Probaj resetirati modem na default vrijednosti pa sve ponovo podesiti. Sumnjam da je do postavki airporta, on se gotovo uvijek spoji sam ako mu das ispravan password, tesko da na njemu mozes nesto fulati. Prije da ti je gigaset bio podesen s sigurnosnim postavkama koje onemogucuju da se spoji neko drugi osim tog kompa za koji je bio podesen. Ja bi ga srusio na default pa isao ispocetka. Samo pazi na postavke veze prema provideru, zapisi si VPI te username i password za spajanje na providera i malo pogledaj kak je to sad postavljeno tak da znas vratiti. Sretno!
30.07.2009 | 12:55
eh...
ne mogu de više spojiti na airport jer sam ga isključila dok sam konfigurirala, a u međuvremenu mi je riknuo i ethernet, pa se ne mogu više spojiti na modem.
mislim da je do kompjutera, a ja sam čačkala i eto...
jedino što sam izbrisala je jedna lokacija koju nikad nisam koristila, i izgleda da sam sa njom izbrisala nešto vrlo bitno - moja internet connect aplikacija uopće više nema mogućnost spajanja putem etherneta dok je podešen DHCP - ethernet nije vidljiv! kad ga podesim da spaja putem ppoe onda se vidi, ali to mi ne treba!!
ma sad je ovo već of topic, a ja postajem stvarno očajna. bit će da bi mi komp trebao dobro servisiranje...
30.07.2009 | 13:00
da... sad vidim da bi to trebalo biti ok...
očito mi nešto ne valja sa kompom, jer je sve bilo ok dok nisam izbrisala tu lokaciju...ali opet ne kužim jer je nisam koristila...
30.07.2009 | 13:04
@divljakuscha
što je WDS?

@spoofy
... pojma nemam sto je WDS.


WDS je skraćenica od Wireless Distribution Sistem, a tim načinom je moguće povećati opseg Airport bežične mreže. Uređajima unutar te mreže može se dodijeliti uloga: bazne, remote ili relay stanice.
30.07.2009 | 14:36
Divljakuso..

gle...previse zuci, a stvar mora biti jednostavna!

Resetiraj totalno Siemens (ona mala rupica, pa onda igla....). Ostavi cak i do 5 min.. Nakon toga, ukopcaj ga s kablom i spoji se na mislim da je IP 192.168.2.1, a mozda je i druga. Ne obaziri se na HelpDesk T-COm-a tamo rade borgovi koji nas zele asimilirati!

Prvo si konfiguriraj internet preko kabla. Mislim da imas onaj Wizard tamo. Naravno, stavi ga u Bridge mode. Imas tu opciju negdje. Mislim da je cijeli tvoj problem bio sto ti nije bio u Bridge mode-u. Nakon sto konfas internet preko zice, imas tamo negdje opciju i Wireless. Ako je interfce ugasen, upali ga, daj ime mreže (SSID) i stavi neku zastitu. Ali probaj bez zastite prvo (nemoj ispod pojasa) VIdi, pod uvjetom da je komp ispravan, trebao bi ti wireless raditi. Odi korak, po korak, znaci prvo si enejblaj preko kabla. Ako ce te zezati Lokacije, stavi se na Automatic, AKo nemas lokaciju Automatic, onda napravi istu, s isti imenom. I sve ti MORA bit na DHCP-u, jer nakon svakog restarta, router dize DHCP servis, tako da ce komp dobiti sam adrese od routera. Ako ti se zblesira to sve, onda napravi onaj hard reset kako sam ti napisao u pocetku, nakon stose router digne, cca 3 min...provjeri u location, po d Built-in Ethernet dal si dobila normalnu IP adresu i koja je adresa routera.
30.07.2009 | 15:39
MAŠALA!!!
nakon što sam resetirala modem i ponovila postavke evo me spojene preko airporta, sve radi!!!
dođe mi da se plačem od sreće!!!!
PUNO, PUNO HVALA !!!!
30.07.2009 | 16:22
Sad jos samo stavi zastitu na wifi
30.07.2009 | 16:27
jesam!!!! tu ima previše ljudi koji besciljno lutaju mjestom sa laptopom u ruci tražeći neki hotspot koji je obećala općina
btw, općinu vidim kroz prozor, ali mrežu nema šanse nać, valjda zbog kamenih zidova?
uglavnom, još jednom hvala, ovo je bio pravi life-saver!!
30.07.2009 | 16:34
Daaaaa....to ovi galebi kaj stublaju po kalama i plazama (poput mene) s laptopima da se "ustipnu" na kakav hot-spot vidim ja toga tu po Senju
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 17 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Goc25, jura22, konx, Riba, tino1, Anonimci (336)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO