leopard, ethernet i optidsl
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

leopard, ethernet i optidsl


24.02.2008 | 19:58
...ne uspjevam se spojiti na net preko mreznog kabela i dsl modema (huawei) od optime...os je leopard, komp je macbook pro...zahvaljujem na odgovorima i prijedlozima...pozdrav
24.02.2008 | 21:50
Dragi Lastane, kompjuter mi ne radi. Što da radim?

Daj, čovječe, malo više informacija. Što si pokušao i gdje si zapeo?
24.02.2008 | 23:04
Pretpostavka je da ti je operater prilikom instalacije provjerio vezu (obično djelatnik na terenu sve provjeri na svom notebooku). Ako je to prošlo ok, nikakve filozofije i mogućnosti greške jednostavno nema. U networku uključiš PPPoE, upišeš lozinku i korisničko ime i sve radi.

Ako se pak radi o routeru sa svojim softverom koji sam hendla PPPoE, onda je posla još manje - samo pustiš da DHCP odradi svoje i sve mora raditi samo od sebe, često ne moraš niti DNS upisati.
25.02.2008 | 04:01
Ideš u System preferences/Network. Odaberi \"Automatic location\". Na prvoj kartici TCP/IP odaberi using DHCP. IP od stroja bi trebala biti 192.168.1.2, ostalo ne diraj. Kako dpasaric kaže, to radiš pod uvjetom da router ima svoj software, pa si još jednom u njemu provjeri jesu li sve postavke ok. Pripazi na username i password jer je meni isto optima nešto spetljala, ali sad je u redu (zamijenili mi za mail i adsl passworde), stoga ne bi bilo loše i njih kontaktirati. Sigurno si dobio neku knjižicu uz taj router pa malo pogledaj da li se on može konfigurirati ili ne. Ako da, javi se pa ćemo dalje ako nisi riješio problem...
25.02.2008 | 09:48
Postavke su sljedece – system preferenes/network – ethernet – lcation:automatic, status: connected, configure: using DHCP, IP adress: 192.168.1.10, Subnet mask: 255.255.255.0, router: 192.168.1.1, DNS server: 85.114.32.7, 85.114.32.8, Search domains: prazno…onda idem na create PPPoE service, upisem username i password i javi mi sljedece: Internet Connect – The communication was terminated by the communication device. Please verify your settings and try again. Sto se tice usernamea, passworda i modema, sve funkcionira ok na drugom kompu, kao i pod windowsima u bootcampu na istome macu…
25.02.2008 | 09:51
...konfigurirao sam modem i da radi u routing modu, za razliku od bridge moda koji mu je po defaultu postavljen i pod kojim inace funkcionira pod windowsima, ali ni onda se ne uspjevam spojiti na net iz leoparda...
25.02.2008 | 12:44
Kato je napisao:
Postavke su sljedece – system preferenes/network – ethernet – lcation:automatic, status: connected, configure: using DHCP, IP adress: 192.168.1.10, Subnet mask: 255.255.255.0, router: 192.168.1.1, DNS server: 85.114.32.7, 85.114.32.8,


Ovo ti je sve OK i znači da ti je router već spojen na www jer zna koji su DNSovi.

U biti, ako ti je sve ovako, samo otvoriš safari i počneš surfati. Ništa ti više ne fali.

Search domains: prazno…onda idem na create PPPoE service, upisem username i password i javi mi sljedece: Internet Connect – The communication was terminated by the communication device. Please verify your settings and try again.


Ovo ti uopće ne treba, zaboravi to.
25.02.2008 | 16:03
...DNS-ove sam ja upisao..koliko sam ja skuzio PPPoE mi treba, jer imam username i pass preko kojega se spajam na net....slijedeci tvoje upute otvorio sam safari i procitao ocekivanu poruku: You are not connected to the Internet...jel ima tko ovdje na forumu da je iz leoparda spojen na optidsl???
25.02.2008 | 16:07
...malo sam iznerviran, isprike, jer sam zvao optimu i oni govore da nemaju podrsku za mac-ove, a nakon toga sam okrenuo nekoliko brojeva ovlastenih apple servisa i ducana, ali i oni su mi rekli kako mi ne mogu pomoći...stvarno super podrska za korisnike...
  • Dijete
  • Posjetitelj
25.02.2008 | 16:19
Kato je napisao:



Sad kad si se ispuhao, malo provjeri da li si dobro upisao username, jer je to najcesca greska kod hrvatskih dsl korisnika, ali ne njihovom krivicom već načinom kako je sve to kod nas podešeno..

dakle..

username kod optime je..

username@optinet@optima-dsl

pa probaj tak ak slucajno nisi..
25.02.2008 | 16:32
...username je tocno napisan, kao i password...radi mi sve pod windowsima na pc i macu...a username kod optime nije, bar ne meni, username@optinet@optima-dsl, vec username@optinet...i nista se ne mijenja iako sam i to probao...
  • Dijete
  • Posjetitelj
25.02.2008 | 17:15
s obzirom da ja imam preko optime samo promet, pretplata ide t-comu, moguce je da nam se razlikuju usernameovi..

meni spajanje šljaka sa prdek@optinet@optima-dsl, a ne šljaka mi sa prdek@optinet..

ali se pak sa prdek@optinet spajam na njihove korisničke stranice korisnik.optinet.hr

nekaj mi smrdi, a nije mačji pjesak..



did u try to turn it off and on again?
25.02.2008 | 17:42
...ja imam sve kod optime...siguran da problem nije u username-u i password-u..anybody?

p.s. pa nisu to windowsi da ih palim i gasim kad dodje do problema (resetirao sam dsl modem vise puta,
iskopcavao ga iz struje, mijenjao njegove tvornicke postavke, vracao ih u default mode i nista)
26.02.2008 | 10:02
...evo stavio sam update 10.5.1 pa probao, pa update 10.5.2, ali nije ocito ni do nekog bug-a jer se NE MOGU SPOJITI NA NET!...pomagajte...
26.02.2008 | 21:05
...jos uvijek se ne mogu spojiti na net...cisto da znate...
26.02.2008 | 22:10
probaj promijenit vrstu passworda, probaj se kabelom spojit, probaj instalirat tigera, probaj se sa pcja spojit... i tako
27.02.2008 | 17:24
...ma sve sam to pokusao, osim nstalacije tigera i ne funkcionira...s pc-a, kao i s macbooka iz windowsa mi sve radi kako treba...
27.02.2008 | 19:33
Po onome što si napisao ti radiš duplu stvar - PPPoE ti ne treba, tj. treba biti isključen jer se spajaš preko routera koji je to već sam obavio čim imaš DNS-ove i kaže Connected. Ako ti javlja da si spojen, a ipak ne radi, onda su DNS-ovi krivi. Nešto treće mi ne pada na pamet, takve stvari uvijek rade obično \"iz prve\".
01.03.2008 | 17:35
...kako mi PPPoE ne treba ako se spajam preko usernamea i passworda na net?...spajam se preko dsl modema Huawei SmartAX MT880...DNS-ovi su dobri, provjerio sam ih hiljadu puta...i neceeeeeeeee....
01.03.2008 | 23:35
Kato je napisao:
...kako mi PPPoE ne treba ako se spajam preko usernamea i passworda na net?...spajam se preko dsl modema Huawei SmartAX MT880...DNS-ovi su dobri, provjerio sam ih hiljadu puta...i neceeeeeeeee....


Poslušaj ovo ja koristim Optinet i bio sam u istim problemima kao i ti kad sam dobio modem....
Broj 1. Prouči malo ovo www.optinet.hr/optinet_images/OptiDSL-MT880.pdf ...Pretpostavljam da si ovu knjižicu dobio uz modem...
Broj 2. Resetiraj modem tako da možemo krenuti od nule... To ti je ono udubljeno dugme odostraga...
Broj 3.Za spajanje ti ne treba pppoe!!!!!!
Broj 4.ako si resetirao modem idi na system preferences te na network..klikni na ethernet...Baci pogled na desno to ima svega:Configure,IP mask,Subnet mask...itd. itd... Za configure odaberi MANUALLY... Za IP ADRESS upiši 192.168.1.10 Za SUBNET MASK 255.255.255.0 za DNS SERVER UPIŠI 85.114.32.7, 85.114.32.8 ....Zatim klikni APPLY
Broj 5. Otvori Safari...Tamo gdje upisuješ web adrese napisi 192.168.1.1 Pitat će te za username i password...Inače i username i pasword su admin
Broj 6. klikni na Atm settings i unesi ove vrijednosti:
PVC: 0
VPI: 0
VCI: 35
Active: Yes
Mode: Routing
Encapsulation: PPPoE
Multiplex: LLC
Service Name: OptiDSL
Username:Tu upiši Korisničko ime za ADSL pristup koje si dobio od Optima Telekoma d.o.o.
Password: Tu upiši Lozinku za ADSL pristup koju si dobio od Optima Telekoma d.o.o.
Default Route: Enable
Optain an IP Address Automatically
Connection on Demand: Max idle Timeout: maksimalni broj sekunda neaktivnosti nakon
kojih modem prekida vezu (u slučaju ponovnog Internet upita, modem automatski
uspostavlja vezu)
Nailed-UP Connection: stalna veza, modem ne prekida vezu
Klikni na tipku\"Apply\"na dnu stranice.
Broj 7.Klikni na izbornik OTHER SETTING i odaberi podizbornik DHCP MODE te unesi ove vrijednosti:
DHCP: Server
Client IP Pool Starting Address: 192.168.1.10
Size of Client IP Pool: 240
Primary DNS Server: 85.114.32.7
Secondary DNS Server: 85.114.32.8
DHCP Lease Time: 999 Days 0 Hours 0 Min
Klikni na \"Apply\" na dnu stranice.
Klikni na tipku \"Apply\" na dnu stranice.

Nadam se da sam ti pomogao tako sam se ja spojio na OptiDsl i radi! ...Imaj u vidu da je Os X Unix te da ti je on u svim mrežnim protokolima najbolji prilatelj...Samo trebaš malo \"pročačkati\"
06.03.2008 | 12:03
iogamodus>hvala ti do neba...uspio sam se spojiti nakon sta sam napravio ovo sta si napisao...osim toga trebalo je jos samo upisati pod routerom u network postavkama 192.168.1.1...i u rubrici Size of Client IP Pool:240 mi je javljalo gresku, ali sam ostavio kako si napisao i funkcionira sve kako treba...skinuo sam update svega i mnogo sam zadovoljan.....pozdrav!
06.03.2008 | 14:51
Kato je napisao:
iogamodus>hvala ti do neba...uspio sam se spojiti nakon sta sam napravio ovo sta si napisao...osim toga trebalo je jos samo upisati pod routerom u network postavkama 192.168.1.1...i u rubrici Size of Client IP Pool:240 mi je javljalo gresku, ali sam ostavio kako si napisao i funkcionira sve kako treba...skinuo sam update svega i mnogo sam zadovoljan.....pozdrav!


Drago mi je što sam ti pomogao... Uživaj u svome Mac-u...Pozdrav!
23.06.2008 | 02:38
ehej ljudi ja sam nabavio optidsl takodjer samo je router "tilgin" te radi kad je spojen ethernet kablom po principu safari/open network .../klick...klick/i eto me na www.google.hr. No imam jedan drugi problem ja zapravo zelim spojit taj wireless router sa MacMinijem PPC koji nema u sebi wireless karticu tako da potrebuje onaj usb adapter nebili komunicirao sa navedenim routerom. E sad onaj tip nije mogao ni ovo kaj sam ja na macu sloziti tako da mi nemoze pomoci. Adapter koji je dosao sa cjeim optima paketom je DIGITUS WIRELESS LAN USB 2.0 ADPTER DN-7003GT. I CD koji je s njim stigao nema drivere za Maca nego samo za fckn WIn tako da neznam kako ostvariti wireless?
Ima netko savjet, ima li uopce sanse da ovo radi sa Macom, i ima li Optima u svojoj ponudi a da netko zna usb wireless adaptere koji sljakaju sa Macom? Ili na kraju svega , zna li netko neke druge adaptere koji rade sa macom?
Hvala vam
23.06.2008 | 14:07
Ne znam za USB wireless adapter koji radi s Mac-om (ne kažem da ih nema, ali ja to ne znam), no ako to ne nađeš, potraži u bilo kojoj PC trgovini obični wireless bridge (danas su to uglavnom univerzalni uređaji koje konfiguriraš u bridge ili u access-point mode).

Spojiš Mac na njega ethernet kabelom, pristupiš mu surfalicom i postaviš ga u bridge mode (ako treba) i nakačiš ga na svoj wlan. Nadalje ti je on potpuno transparentan (njegova IP adresa služi isključivo za pristup njemu radi konfiguriranja), a na Mac-u radiš podešenja obične žičane ethernet mreže na način da za adresu gatewaya pišeš adresu WLAN access pointa (odnosno WLAN routera, što je u kućnim uvjetima jedno te isto).

Npr ovaj uređaj košta nešto preko 600 kn.
23.06.2008 | 14:56
Hvala, kao prvo . E sad, meni je vazno da nemoram potezati kabel izmedju rutera i kompa jer je uticnica od telefona na drugoj strani stana od one gdje je komp, pa da se ne potezu kablovi po stanu. A po ovome sta si opisao sam shvatio da se to kablom poveze sa routerom?! Iili sam krivo skuzio? Vjerojatno jer bas nebi bilo neke funkcije od tog uredjaja!?
Izgleda da sam nasao neki usb adapter koji sljaka sa Macom za 300kn .. pa javim sta bude. U medjuvremenu sam nasao hackirane drivere za third party usb adaptere - za maca pa kome bude od koristi: torley.com/how-i-got-my-wireless-g-usb-a...r-working-with-a-mac
koji rade za dosta proizvodjaca i modela ... cak i za ovog mog proizvodjaca ali ne i taj model evo popis : http://ralink.rapla.net/
Uglavnom javim kako se stvar rijesi na kraju!
Hvala jos jednom :
23.06.2008 | 15:04
ecvis17 je napisao:
Hvala, kao prvo . E sad, meni je vazno da nemoram potezati kabel izmedju rutera i kompa jer je uticnica od telefona na drugoj strani stana od one gdje je komp, pa da se ne potezu kablovi po stanu. A po ovome sta si opisao sam shvatio da se to kablom poveze sa routerom?! Iili sam krivo skuzio? Vjerojatno jer bas nebi bilo neke funkcije od tog uredjaja!?


Gledaj kao na taj bridge kao USB wireless adapter ali koji se ne spaja na USB vec na ethernet.
23.06.2008 | 21:05
Riba je napisao:
Gledaj kao na taj bridge kao USB wireless adapter ali koji se ne spaja na USB vec na ethernet.


tnx Riba, a sta ces ... uglavnom a kakvo je stanje sa tim bridgeovima ... tj sa kompatibilinoscu sa Macovima, driverima i to ... bolje od USB opcija ili?
Zna netko od vas Rijecana gdje se u Rijeci moze kupiti bilo bridge bilo usb adapter koji bi sljakao sa Mac minijem PPC?
Hvala:side:
23.06.2008 | 22:38
Ethernet wireless bridge nema problema s kompatibilnosti. To je uređaj koji ethernet računalu glumi žičanu mrežu tako da se na Mac Miniju PPC (ili bilo kojem drugom računalu) uopće ne vidi razlika da li si spojen wireless preko ovakvog uređaja ili si spojen na normalni žičani ethernet.

USB wireless adapter je, s druge strane, bežični mrežni interface, samo takav koji nije PCI, nego USB i za njega ti treba driver, kao što ti treba za grafičku ili bilo koji drugi komad hardware-a. Dobra stvar na OSX-u je ta što za sve standardno podržane komade hardware-a OSX driver ima u sebi i ti kao korisnik ni ne vidiš ovu manipulaciju. Loša je to što za veliku većinu onih komada koji nisu standardno podržani uopće nemaš driver.

I jedno i drugo možeš kupiti bilo kojem bolje opremljenom PC dućanu u Rijeci. Osobno iz razloga praktičnosti gotovo nikad ne zalazim niti u jedan drugi osim Ventexa. Tamo Ethernet wireless bridge nemaš off the shelf, ali možeš naručiti, stiže za par dana. Broj je 659333.
23.06.2008 | 23:55
Hvala smayoo, A LOT, ovo je bilo lijepo i jasno.. taman kako treba nekom neupucenom u stvar kao ja npr.
To mi zapravo zvuči kao stvar koju želim jer kako trenutno surfam prek ethernet kabela je to stvarno najmanje zafrkavanja. Ja sam isto vec pomalo redovni u Ventexu, pa cu nazvati.
Jedini razlog zbog kojeg bih prije uzeo USB adapter je potencijalna veca cijena ... bridgea no ako ne bude tako obzirom da je mini kupljen po maloj cijeni me boli svaka nova kuna.
Ovo da ne treba drivere mi predobro zvuci ...
javim kad rjesim stvar.
25.06.2008 | 13:00
Evo optima wireless is up & running pa da i kazem na koji nacin: Uglavnom sa optifix paketom koji ukljucuje router i usb adapter se dobije tilgin router i Digitus usb (pitao sam imaju li neki drug usb i kazu da ne) koji nema drivere za maca a ni hackirane drivere http://ralink.rapla.net/za taj model nisam nasao. "stakor" tu s jabucnjaka mi je predlozio ovaj usb adapter www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_...1_id=1&pl2_id=44. Taj sam kupio u Analog bit ducanu u ilici (prekputa gdje zivim) ali ga ima za naruciti i u ventexu itd ... cijena (gotovina) 146kn.
Na instalacijskom cd-u ima i drivere za maca .. iako se mogu downloadati i sa sajta od edimaxa.
I uglavnom od tuda nadalje je vise manje plug&play. Odmah pocne svijetliti pa na driver install(next, next, next). I onda treba configurirati driver na ovaj nacin: torley.com/how-i-got-my-wireless-g-usb-a...r-working-with-a-maci restart stroja ... i radi.
E sad mene zbunjivalo sta se driver ne moze na crveni krizic gore zgasit ... jer je zasivljen nego ga se mora quitat... ali nakon toga basically .. to je to.
Ja zadovoljan .. hvala svima na pomoci i savjetima
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 9 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, MoschuS, Riba, Sank, smayoo, tino1, zoranowsky, Anonimci (691)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO