Budenje macbook pro i spajanje na internet
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Budenje macbook pro i spajanje na internet


04.03.2017 | 12:03
Isprike ako vec postoji tema, ali imam jedan mali "problem". Mislim da se to prije nije dogadalo, vec u posljednjih 2-3 tjedna.
Macbook pro 15'', 2016, mi ima problem sa konekcijom nakon budenja. Nikada ga ne gasim u potpunosti, vec samo poklopim. Nakon sto ga otklopim zna proci i po 30 sec, nekad cak i po minutu dok mi se ne spoji na internet. Da li je to problem sa macbookom ili sa mojom internet vezom? Bio sam na Optimi, i prebacio se od 9. mjeseca na Iskon, do sada je sve radilo kako treba, ali mi je ovo malo predugo da mu treba nekad i do 1 minuta kako bi se spojio na internet :/
Inace sam i prije na Optimi, a i sada na Iskonu znao imati dosta problema sa pucanjem veze iz njima nepoznatih razloga... Mijenjali su routere, parice, sta sve nisu pokusavali i dalje je pucala veza... Pucanje nije ovisilo ni o kakvim vanjskim faktorima (sunce, mjesec, vjetar, solarne oluje i sl.), nego jednostavno je dolazilo do pucanja veze i po nekoliko puta u par minuta, sto vjerujte zna biti poprilicno iritantno...

Isprike na malo duzem postu, ali nadam se da netko ima odgovor i volju za citanjem
04.03.2017 | 12:27
Da li je veza pucala između internet routera u tvom stanu i javne tk mreže, ili na wifi dijelu, između tvog računala i routera?
Prije nego poklopiš mac, klik na jabučicu, pa system preferences, pa network, pa s lijeve strane odaberi wifi. Ostavi taj prozor otvoren i poklopi mac. Kad ga otklopiš, prati gore desno "Status" - u kojem koraku spajanja zapinje? Moja pretpostavka je da se on spoji na wifi, ali mu dugo traje DHCP (dok dobije IP adresu).
Ako ti nije problem, otvori i QuickTime Player pa pod File pokreni i New Screen Recording pa mišem odredi da snima video od tog dijela ekrana gdje ti je prozor od network settings, da vidimo kakav je proces spajanja.
04.03.2017 | 22:09
Evo probao sam ovo sto si mi savjetovao i sada mi je u roku 5 sekundi odmah dosao novi e-mail kao da je odmah spojen na internet.
Kad sam ukljucio iz standbya pisalo je automatski da je spojen na internet. A nekad mi zna i po minutu ga spajati i tek tada mogu otvarati nesto u browseru.
Da li je onda problem u Iskonu ili laptopu? Po ovome sudeci, ja bih rekao da je problem u Iskonu i njihovoj mrezi, zar ne?
04.03.2017 | 22:56
Ne nužno. Dok to ne istražiš, poklapaj ga uvijek s Network settings prozorom otvorenim, tako da, kad zaglavi sa spajanjem kod buđenja, možeš pratiti na čemu je zaglavio.
Ako je, kao što sumnjam, problem u dodjeli IP adrese, onda prvo treba provjeriti da nema slučajno dva DHCP servera na kućnoj mreži (npr. internetski router od operatera i neki tvoj wifi router kupljen u dućanu). Ako nemaš, onda možda tvornički reset routera pomogne. Ako ne, obilazno rješenje je da staviš statičku IP adresu, ali to će ti praviti probleme ako laptop koristiš svakodnevno na više različitih mjesta, s više različitih wifi mreža.
05.03.2017 | 08:47
smayoo kaže:
Ne nužno. Dok to ne istražiš, poklapaj ga uvijek s Network settings prozorom otvorenim, tako da, kad zaglavi sa spajanjem kod buđenja, možeš pratiti na čemu je zaglavio.
Ako je, kao što sumnjam, problem u dodjeli IP adrese, onda prvo treba provjeriti da nema slučajno dva DHCP servera na kućnoj mreži (npr. internetski router od operatera i neki tvoj wifi router kupljen u dućanu). Ako nemaš, onda možda tvornički reset routera pomogne. Ako ne, obilazno rješenje je da staviš statičku IP adresu, ali to će ti praviti probleme ako laptop koristiš svakodnevno na više različitih mjesta, s više različitih wifi mreža.


Hvala na odgovorima i pomoci.
Evo sada ujutro opet isti problem. Pise da je spojen na internet pod otvorenim network settingsima, ali ne zeli jednostavno ucitavati stranice u safariju. Stane na ovom pocetnom dijelu trake onaj plavi dio za ucitavanje i stoji tu neko odredeno vrijeme. Isto tako, uvijek mi je i skype ukljucen i gore u desnom kutu spajanje za skype potraje otprilike kao i ovo ucitavanje safarija (drugi web browser nisam ni instalirao). Ikonica skypea budu zasjenjena jer "nije spojen" na internet, a u postavkama pise da je normalno spojen

EDIT: sada sam primjetio da mi pocinje pucati veza i na mobitelima, jednostavno se odspoji sa vremena na vrijeme i onda opet spoji na moju mrezu nakon minutu-dvije znaci pocelo je opet vrijeme zvanja svakih par dana... Dok sam bio na Optimi znao sam vec skoro sve ljude koji rade u call centru, a najdrazi mi je bio "Marko", s njim sam najvise puta pricao

Ne, nemam 2 servera na kucnoj mrezi, a reset routera je napravljen vec nekoliko puta i ne pomaze... I da, problem bi mi bila staticka IP adresa jer zbog posla nisam najcesce doma, nego po terenu, pa cak i inozemstvu...

Jedino jos ostaje promijeniti iskon na nesto 3. Opcije su t-scum, vip (ne B-net jer ovdje gdje zivim ga ne podrzava) ili nesto 3? Amis? Terrakom?
Stvarno sam vec na rubu zivaca sa ovim nasim "kvalitetnim" uslugama koje masno placamo...
05.03.2017 | 09:27
Nema veze s operaterom. Ima s tvojom mrezom. Da li znas sto je DHCP server?
To moze biti bilo koja aktivna komponenta mreze.
Ako mislis kako budes s drugim operaterom imao vise srece, mijenjaj, pa za koji mjesec opet ozivi ovu temu.
  • Dijete
  • Posjetitelj
05.03.2017 | 09:39
provjeri koji su ti dns serveri u system preferences~network-wifi-advance...

postavi dnsove od svog operatera (moguce je da su i ti neki od prije ostali), ili pokusaj sa googlovim 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ( ne 8.8.9.9, hvala Smayoo) i vidi kak ti se nakon tog ponasa...
05.03.2017 | 11:39
Zar nije 8.8.4.4?
Točno tako, pod advanced pa dns izbriši ako imaš neke upisane od ranije pa probaj upisati google dns adrese
06.03.2017 | 20:09
Mislim da sam otkrio u cemu je bio problem. CIm sam postavio tako da mi se automatski ne spaja na skype,problem je rijesen.
Cim sam ga otklopio ujutro u roku 2 sec su dosle obavijesti za mailove, odmah se otvara i safari, te sve radi normalno.

Da li je zbilja moguce da je skype taj koji je stvarao toliko problema prilikom spajanja na internet?
06.03.2017 | 20:37
Skype je sad od microsofta, pa ništa ne čudi, da on stvara probleme....prije toga je skype bio ok.
06.03.2017 | 21:09
Skype je u principu propao. Ne kužim baš kome bi još uopće trebao. Em ne radi kako treba (već godinama), em ima boljih opcija. Imam ga još uvijek instaliranog, ali nitko tko želi komunicirati sa mnom, ne koristi ga više.
Imam doma (od prije X godina) skype telefon koji se spaja izravno na kućni ethernet (bez kompa) i također primjećujem da povremeno izaziva "štucanje" internetske veze.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 minuta
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.10 Seconds

Provided by iJoomla SEO