DNS proxy, VPN, koji odabrati i kako ga upogoniti?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

DNS proxy, VPN, koji odabrati i kako ga upogoniti?


01.12.2015 | 20:48
Znaci naslov. Otprilike kuzim o cemu se radi. VPN je sporiji, DNS je bolji. No, kako običnom laiku (meni u ovom slucaju) dati upute kako to uraditi doma. Znaci htio bih lazirati svoju lokaciju kako bi upogonio netflix da vidim o cemu se radi, nisam ga nikad korisito pa da ga probam na mjesec dva.

Hvala!
01.12.2015 | 21:09
Mislim da ti ovo treba.
www.tunnelbear.com
Tutoriala imas po netu kako to oupogoniti.
01.12.2015 | 21:19
zabac kaže:
Mislim da ti ovo treba.
www.tunnelbear.com
Tutoriala imas po netu kako to oupogoniti.


Ovo je lokalno, za jedno racunalo. To znam namjestiit(samo kliknu jel ) nego me zanima konkretno za apple tv a mislim da je najlaksi nacin da se to uradi preko routera. Da on odmah glumi drugu drzavu. Zato bi isao na DNS foru umjesto VPN(jer vpn je puno sporiji). A tunnelbear koliko vidim ne podrzava ovo sto zelim nego samo lokalno :/
01.12.2015 | 21:24
Osobno koristim Unblock-Us i vrlo sam zadovoljan (koristim ga zadnjih godinu dana). Nije besplatan, ali možeš besplatno isprobati na tjedan dana.
01.12.2015 | 22:38
još jedan glas za unblock-us
01.12.2015 | 22:46
Definitivno Unblock us, radi savršeno... Možeš podesiti DNS postavke ili na svakom uređaju posebno, uključivši i Apple tv, ili direktno na samom routeru pa nema potrebe za podešavanje na uređajima...
Prije sam koristio tunnel bear i nije toliko stabilan i sreže brzinu interneta za pola, barem u mojem slučaju...
02.12.2015 | 06:23
Eh, nisi bio precizan s pitanjem.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
02.12.2015 | 08:27
Ja sam bez problema i u 2 minuta postavio korištenje Unblock-us. Samo sam na svom routeru Siemens Gigaset SX763 uključio te DNS adrese i vala!!! No, sad mene zanima kako upogoniti Netflix kad imam samo naše kreditne kartice i naš PayPal?
02.12.2015 | 08:48
Sank, preko iTunes accounta i Netflix aplikacije ako ti je account u US.

Sto se DNS servisa tice, akipa mi je preporucila i ovo:
strongdns.com/
  • Sank
  • Moderator
  • 219
02.12.2015 | 09:42
Riba kaže:
Sank, preko iTunes accounta i Netflix aplikacije ako ti je account u US.


Na žalost nemam US account, a i da imam ne mogu plaćati kad nemam US kartice ni US PayPala. Šmrc, a to onda znači ni da mi ovo s DNS u biti baš puno ne koristi?

S obzirom da nama pružatelji usluge interneta svakih 24h mijenjaju IP adresu, da li se onda mora svaki put nakon toga ići na stranicu Unblock-Us ili to ide nekim automatizmom?
02.12.2015 | 10:14
Automatizmom bi trebalo. Kao i DynDNS. Koliko znam, na kratko ostanes bez konekcije. 10-ak sekundi? Ne mora biti 24 sata, ali u pravilu je.
02.12.2015 | 11:40
Sank kaže:
Riba kaže:
Sank, preko iTunes accounta i Netflix aplikacije ako ti je account u US.


Na žalost nemam US account, a i da imam ne mogu plaćati kad nemam US kartice ni US PayPala. Šmrc, a to onda znači ni da mi ovo s DNS u biti baš puno ne koristi?

S obzirom da nama pružatelji usluge interneta svakih 24h mijenjaju IP adresu, da li se onda mora svaki put nakon toga ići na stranicu Unblock-Us ili to ide nekim automatizmom?


Ja sam Netflix upogonio bez ikakve potrebe za iTunes accountom, otisao na njihovu stranicu, upisao podatke, upisao broj moje standardne hrvatske Mastercard kartice i to je to... Mislim jedino da sam kao adresu morao staviti neku u engleskoj... Sto se tice unblock us... Da, povremeno je potrebno otici na njihovu stranicu i provjeriti status veze... Ako je doslo do neke promjene samo stisnes "Activate new internet address" i gotovo... Sekunda posla...
Doduše ja sam DNS postavke podesavao na svakom uredjaju, ne znam kako se ponasa ako ih podesiš na samom routeru.

Još jedna zgodna stvar kod Unblock us je ta što ti omogućuje promjenu Netflix regije tako da možeš birati i mijenjati hoćeš li gledati USA, UK, Canada ili koji god hoćeš...
Također, ne otključava samo Netflix nego i hrpu drugih sadržaja koji su besplatni ali su geo restricted... BBC iPlayer, ITV player, online gledanje USA tv programa i još puno toga....
02.12.2015 | 19:40
Sank kaže:
Riba kaže:
Sank, preko iTunes accounta i Netflix aplikacije ako ti je account u US.


Na žalost nemam US account, a i da imam ne mogu plaćati kad nemam US kartice ni US PayPala. Šmrc, a to onda znači ni da mi ovo s DNS u biti baš puno ne koristi?


US account je najmanji problem napraviti a placas sa gift cardovima.
02.12.2015 | 21:06
Koje ceremonije i peripetije da legalno nesto placas, i onda se cude piratskom sadrzaju

Trebali su to napraviti najjednostavnije moguce, da bi pokupili lovu, a ne ovako bez veze...

Mi kao pametni sto zaobilazimo zastite, a oni kao glupi da to ne znaju i ne vide
02.12.2015 | 23:04
Ako trebate placati nesto sa US karticom, moja preporuka ide za Entropay. Kreira se virtualna VISA ili MasterCard kartica na koju se prebaci željeni iznos sa hrvatske kartice. Koristio sam Entropay za Netflix, Spotify itd. Na žalost iTunes store ne radi sa Entropayem
03.12.2015 | 20:15
Potaknut ovom raspravom pretplatio sam se na Hulu i Netflix (srecom imam US PayPal account), aktivira unblock.us, medjutim kada postavim njihove DNSove otvara mi i dalje sve bez problema osim onog sto mi treba: Hulu i Netflix.
03.12.2015 | 20:44
Riba kaže:
Potaknut ovom raspravom pretplatio sam se na Hulu i Netflix (srecom imam US PayPal account), aktivira unblock.us, medjutim kada postavim njihove DNSove otvara mi i dalje sve bez problema osim onog sto mi treba: Hulu i Netflix.


Jesi restartao stroj na kojem si mijenjao DNS?
Sta kaze status kad odes na stranicu Unblock us? Jel sve zeleno?
03.12.2015 | 21:59
Sorry sta ne odg. Nisam stigao, nego mene za Australiju zanima unblock. Je li taj unblock us znaci us=unisted states ili us=hrv. nas?(otkljucaj nas)

(glupo pitanje)
03.12.2015 | 22:37
stefanjos kaže:
Sorry sta ne odg. Nisam stigao, nego mene za Australiju zanima unblock. Je li taj unblock us znaci us=unisted states ili us=hrv. nas?(otkljucaj nas)

(glupo pitanje)


Pa zapravo znači i jedno i drugo... Otključava i sadržaje u USA ali i one iz drugih država. Ali bi rekao da je više ovo "Otključaj nas".
Nisam probao s Australijom ali znam da mi rade zaključani sadržaji iz UK i Kanade... Imaš popis na njihovoj stranici što sve otključava.

Evo popisa:

www.unblock-us.com/supported-services
04.12.2015 | 17:05
Borostef kaže:
Riba kaže:
Potaknut ovom raspravom pretplatio sam se na Hulu i Netflix (srecom imam US PayPal account), aktivira unblock.us, medjutim kada postavim njihove DNSove otvara mi i dalje sve bez problema osim onog sto mi treba: Hulu i Netflix.


Jesi restartao stroj na kojem si mijenjao DNS?
Sta kaze status kad odes na stranicu Unblock us? Jel sve zeleno?


Je. Netflix sada radi, iako se ponekd ne ucita potpuno nakon logina, ali hulu.com uopce ne otvara. Mogu potvrditi da im support brzo reagira, radimo na tome ali jos nema rjesenja. Nego cini li se to meni ili je Apple TV trenutno najbolja opcija za nekoga tko zeli koristiti navedene servise? Cak nije ni posebno skuplji od konkurencije.
04.12.2015 | 17:40
Ne znam da li je Apple TV najbolja opcija, ali je definitivno jako dobra...
Ja sam definitivno jako zadovoljan, ne samo zbog Netflixa, nego i zbog toga
što je sadržaja svakim danom sve više... Ima tu od sporta, dokumentaraca, vijesti, raznoraznih serija... Meni dosta.
06.12.2015 | 02:23
Jesi setupirao njihove (unblock-us) DNSove na routeru? Lokalno na kompu na pravi adapter (kabel, wifi)?

Ukoliko gledaš preko Chromecasta onda je malo drugačija priča, ali provjereno 100% sve radi
06.12.2015 | 07:10
papittovenga kaže:
Jesi setupirao njihove (unblock-us) DNSove na routeru? Lokalno na kompu na pravi adapter (kabel, wifi)?

Ukoliko gledaš preko Chromecasta onda je malo drugačija priča, ali provjereno 100% sve radi


Na routeru ne mogu nego samo lokaolno na masini. Naravno da jesam, check prolazi, rebootali smo, cistili cache, provjerili da provider nema "hidden proxy", ne znam sto sve nismo.

Sad sam testirao sa drugim providerom, isto ne radi, onda sma probao sa Chromeon kada tamo odjednom radi. Glava ce mi puknuti, testirat cu jos veceras.
06.12.2015 | 14:33
hmmm.... svašta.....

sretno!
21.03.2016 | 16:13
Prije tjedan dana mi je netflix još radio sa unblock-us. Sad više ne. Rade li vama neki drugi unblockeri? Ako stvarno više ne mogu koristiti US netflix, nema mi ga smisla više plaćati.
21.03.2016 | 16:59
Netflix US radi preko smartflix.io. Jos je u beti pa je besplatan ali imas gore model placanja.
21.03.2016 | 17:43
Netflix je nedavno najavio da će početi blokirati te unblockere (otkad su se proširili po svijetu), i izgleda da su ozbiljno mislili, čuo sam od više ljudi.
21.03.2016 | 19:11
Da, ovaj put su ozbiljno mislili... Ja sam koristio unblock-us i to viiše ne radi.
Čak mi ni smartflix ne radi jer Netflix kad primjeti da je neki korisnik pokušao pristupiti sadržaju koristeći neki VPN ili unblocker taj račun stavi pod posebni "nadzor" tako da možeš pristupati samo sadržaju koji je ponuđen u toj zemlji.
Puno godina su samo prijetili, ali ovaj put su prijetnje i ostvarili.
07.11.2019 | 11:45
Poštovano pučanstvo
Htio bi se povremeno spojiti preko Remote desktop aplikacije sa MBA sa macOS 10.13 (od kuće, koji put i sa terena) na Windows 7 pc u firmi. Probao sam na lokalnoj mreži u firmi i radi super. Pošto sam čuo da su ti remote desktop pristupi dosta napadani (jedan prijatelj je popio cripto loker na server) želio bi izemđu ubaciti neki VPN (gledao sam TunnelBear ili slično) pa me muči jedno banalno pitanje na koje nisam našao odgovor guglajući. Vjerojatno će biti još pitanja putem ali za sada me zanima moram li instalirati VPN aplikaciju na oba računala ili samo na jedno, ako je na jedno na koje?
  • Daddo
  • Posjetitelj
07.11.2019 | 11:50
@Vicko: Treba ti na mreži u koju se spajaš konfiguriran i podignut VPN server. Na strani tvog računala ti treba VPN klijent aplikacija.

Ovisno o infrastrukturi koju imaš unutar tvrtke, postoji mogućnost da već imate VPN server, vidi sa sistemašima.

Današnji moderni ruteri također imaju mogućnost biti VPN serveri.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 48 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Gjuroo, tino1, Anonimci (616)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO