Mac Pro Wi-Fi problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Pro Wi-Fi problem


07.10.2014 | 20:53
MP vlasnici, ste imali situacije da vam wifi šteka? Ono, umjesto da cucla cijeli bandwidith od providera (20Mbps), on ne može niti do pola.

Što mi je činiti? Napravio PR reset, SMC reset, mijenjanje lokacije i sve one klasične spike brisanje mreže i sl., prošao sve žive google rezultate i ništa.

Da naglasim, MP mi uopće ne nalazi n mrežu, a g mrežu nalazi i na nju se spaja no bez pravih preformansi, a iMac odmah do njega bez problema se spoji na n mrežu i standardno cucla svih 20Mbps i kada na njega spojim MP putem lan-a, i on radi bez greške.

Ako već bila tema na forumu pls link jer ne nađoh.


Hvala.
07.10.2014 | 21:44
1. da li ti n mreža radi na 2,5 ili na 5 GHz?

2. koji je MP? Ima li uopće n wifi ili samo g?

3. koji je n, a koji g kanal? Možda ti g kanal loše radi jer ima smetnje od okolnih mreža. Jesi probao promijeniti kanal?

www.jabucnjak.hr/forum/internet-i-mreze/...e-station.html#87663

www.jabucnjak.hr/forum/hardver/89713-problem-sa-wifi.html

www.jabucnjak.hr/forum/internet-i-mreze/...nje-sa-tabletom.html
07.10.2014 | 21:59
1. na 5 GHz
2. MP 2,1, ima n wifi.
3. već probao na više kanala koji nisu korišteni od drugih mreža. Napominjem, iMac (2007) radi bezprijekorno pa me to najviše i buni.
07.10.2014 | 22:16
Ako kreiraš novog korisnika pa probaš onda (prijavljen kao novi korisnik)?
07.10.2014 | 22:17
Pardon, to što MP ima n wifi ne znači automatski da ima i 5GHz oscilator? Ima li?
07.10.2014 | 22:18
Btw tnx na linkovima no nisu mi pomogli jer sam baš sve probao
07.10.2014 | 22:22
smayoo kaže:
Pardon, to što MP ima n wifi ne znači automatski da ima i 5GHz oscilator? Ima li?


E, tu ti ne znam što reći.
U sys info stoji ovo: Supported PHY Modes: 802.11 a/b/g/n
Pretpostavljam da je to?

Ni s drugim userom ne ide, probao.
07.10.2014 | 22:29
Ispod toga imaš
Supported Channels: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 100, 104, 108, 112, 116, 120, 124, 128, 132, 136, 140
Što piše kod tebe?
Koliko imaš drugih wifi mreža u susjedstvu?
07.10.2014 | 22:35
Isto mi piše:

Supported Channels: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 100, 104, 108, 112, 116, 120, 124, 128, 132, 136, 140

Imam 4 drugih wifi mreža u blizini s time da mi ovu n mrežu uopće ne nalazi, a g mrežu nalazi i fali mu jedna "crtica" u airport logu. Je li moguće da mi MP toliko loše hvata signal?
07.10.2014 | 23:11
Ima li to kakvu vanjsku antenu? Kako to uopće izgleda na MP?
Meni to zvuči kao neispravan kabel od antene ili potpuno nedostajuća antena.
08.10.2014 | 08:18
Kabel prije. Bez kabela (antene) bila bi tisina.
08.10.2014 | 09:31
Ne nužno. Ako je router na par metara daleko, može ti se dogoditi da bez antene hvataš nešto, ali loše.
08.10.2014 | 18:06
Ima ovdje nekih slika i tako kod mene izgleda - dakle airport card je konektirana na kablove od antene i to je to. Ne znam što bi više ekstra bilo.
08.10.2014 | 19:08
Na tih par fotki što sam tamo vidio ne kužim ništa. Gdje je tu antena?
09.10.2014 | 09:40
lokacija mac pro antene
Prilozi:
09.10.2014 | 10:28
To je odozdo kućišta?
09.10.2014 | 18:05
Da ispod sa prednje strane, evo još par slika.
09.10.2014 | 19:35
Vidiš kako ide neka žica(e). Možda ima prekid ili tako nekako.
09.10.2014 | 20:15
Ako se kabel ne čini oštećenim (prignječenim, nategnutim, nagorenim...), ja bi probao odšarafiti je, ali ne odpojiti, i izvući da ne stoji ispod metalnog kućišta.
17.10.2014 | 07:19
Been busy pa mi ovo malo palo u drugi plan.

Nego, gledam taj donji dio MP-a i nisam siguran da bi ga tako lako skinuo sa šerafcigerom, metodom "poluge". Onsight, da li si siguran da nema nikakvih šerafa na tom elementu, ali s unutrašnje strane?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 7 minuta
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.09 Seconds

Provided by iJoomla SEO