Problem sa WiFi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problem sa WiFi


17.04.2012 | 23:15
Imam problem sa D-Link routerom model dir-652. Imam konekciju sa internetom, stolno računalo je spojeno žično i uredno radi veza, no sa ni jednim se drugim uređajem nemogu spojit bežično. Uređaji uredno vide mrežu ali se nemogu zakačit na nju. Na iphonu javlja unable to join network. Laptop isto tako javlja. Jedini lijek je da iskopčam router iz struje i ponovno ga uštekam. Nakon toga sve radi max 1h i opet pocne zezat. Probao sam mijenjat kanale i enkripciju, nIšta nije pomoglo. Neki dan su mi iz Bneta mijenjali router i na moje oči ga raspakirali i opet se događa ista stvar. Router je inače radio 8 mjeseci i odjednom problemi a riješenja ni blizu.

Šta raditi, neki savjet, bilo šta!

Ovi iz Bneta vele da nikada nitko nije imao takvih problema. Nisam im još javio da imam iste probleme i sa ovim novim.
17.04.2012 | 23:25
Da probamo ponovno!

Možda živiš pokraj:

1. viskonaponskog kabela/dalekovoda
2. Teslinog transformatora
3. stroja za varenje
4. ciklotrona
5. vojnog radara (stara generacija)
6. ludog znanstvenika i njegovih eksperimenata
7. jakih podzemnih voda
8. vanzemaljskog zračenja
9. Roetgena (ne njega osobno, nego zračenja x-zraka)

Ili se router smao pregrijava i rikava.
Prije koju godinu sam kupio od VIP-a Home Box Call na bonove i tek je treći uređaj proradio. Neka mijenjaju dok ne proradi.
Kaj ti to znači da su pred tobom otvorili? Pa da su i staroga donesli ako radi je OK. Ne puštaj, skupo plačaš pretplatu i to te nema što maltretirati.
17.04.2012 | 23:34
Kako si točno pokušao mijenjati kanale? Jesi li pogledao statistiku zauzetosti kanala koju sam nedavno ovamo postao? I po njoj pokušao odabrati jedan od najmanje zauzetih kanala?
17.04.2012 | 23:43
Pa isao od kanala do kanala. Po defaultu je na 6, probao sam 1 i 2. Malo je to tesko mijenjat jer moram cekat kad ce opet zastekat. Sutra cu prebacit na 4. Evo sad mi je opet crko, za popizdit, stavljam ga na trojku.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
17.04.2012 | 23:43
Ja imam D-Link router DIR-635 i mene je počeo zezati wireless na njemu. Naime u susjedstvu se povećao broj routera pa sam ja svoje postavke napravio ovako:

D_LinkSetup.jpg


I od kada je tako postavljeno opet nemam problema. Tvoj je jači model, ali pretpostavljam da ima slične postavke. Pored toga skriveni SSID ponekad zna zezati pa sam ga ostavio da je vidljiv.
17.04.2012 | 23:48
Sa tim mi je postavkama dosada radio 8 mjeseci i sad zeza. Proci cu sve kanale pa cu vidjet. Evo malo sam protegnuo papke pred zgradom. U stanu primam 2 tuđa signala, a vani pred zgradom 5. E pa ako se kolje sa nekime onda imam u izboru minimalno 6 slobodnih kanala koje nitko ne koristi! Ocito nebi bilo zgorega da ih probam naci
17.04.2012 | 23:50
smayoo kaže:
Kako si točno pokušao mijenjati kanale? Jesi li pogledao statistiku zauzetosti kanala koju sam nedavno ovamo postao? I po njoj pokušao odabrati jedan od najmanje zauzetih kanala?


Hm..... Moze link..... vec me pere dodatna nervoza uz sav stres
17.04.2012 | 23:58
zabac kaže:
Da probamo ponovno!

Možda živiš pokraj:

1. viskonaponskog kabela/dalekovoda
2. Teslinog transformatora
3. stroja za varenje
4. ciklotrona
5. vojnog radara (stara generacija)
6. ludog znanstvenika i njegovih eksperimenata
7. jakih podzemnih voda
8. vanzemaljskog zračenja
9. Roetgena (ne njega osobno, nego zračenja x-zraka)

Ili se router smao pregrijava i rikava.
Prije koju godinu sam kupio od VIP-a Home Box Call na bonove i tek je treći uređaj proradio. Neka mijenjaju dok ne proradi.
Kaj ti to znači da su pred tobom otvorili? Pa da su i staroga donesli ako radi je OK. Ne puštaj, skupo plačaš pretplatu i to te nema što maltretirati.


Neznam šta da ti kažem, neda mi se povlačit sa njima jer nemam vremena za to. Nisam informatičke struke pa nemogu sipat valjane argumente za raspravu sa njima. Stvar ne funkcionira od neki dan a do tada je sve besprijekorno radilo kako spada. U svakom slučaju ako ne riješim sam ili uz vašu pomoć, onda prelazim na metodu galame, ludila i tome sl.
18.04.2012 | 00:27
JOHN kaže:
smayoo kaže:
Kako si točno pokušao mijenjati kanale? Jesi li pogledao statistiku zauzetosti kanala koju sam nedavno ovamo postao? I po njoj pokušao odabrati jedan od najmanje zauzetih kanala?


Hm..... Moze link..... vec me pere dodatna nervoza uz sav stres




I ja sam morao koristiti tražilicu foruma, baš kao što si mogao i ti...

www.jabucnjak.hr/media/kunena/attachment...2012_03_15_at_20.png
18.04.2012 | 00:35
Hvala...ma u mreži sam sa jednim likom koji pokušava saznati u čem je problem, pa nesmijem prčkat po netu!
  • Sank
  • Moderator
  • 219
18.04.2012 | 00:37
Po tom grafikonu ispada da su najviše upotrebljavani kanali 11, 6 i 1, a eto meni najbolje radi na kanalu 6.

Ili ja tu nešto krivo čitam?
18.04.2012 | 01:06
Kanal 3 je isto u banani. Sad sam stavio 12
19.04.2012 | 10:57
Sank kaže:
Po tom grafikonu ispada da su najviše upotrebljavani kanali 11, 6 i 1, a eto meni najbolje radi na kanalu 6.

Ili ja tu nešto krivo čitam?


Sank, dobro čitaš. To je stvarna statistika, napravljena upravo u Rijeci. No, iako je tako, to je i dalje samo statistika, dakle ona odražava vjerojatnost. Najveća je *vjerojatnost* da ćeš imati problema s kanalima 11, 6 i 1, ali nije *sigurno* da će to biti tako. To ovisi o tvom specifičnom lokalnom okruženju.
19.04.2012 | 15:05
@JOHN
Ja sam također na B-netu i identičan problem imam unazad mjesec dana ili malo više s tom razlikom da ja router nisam uzimao kod njih nego sam si ga kupio sam,... problem se počeo pojavljivati kad su jedne noći nadogradili kabelski modem i nakon toga router nakon promjene IP adrese izgubi konekciju i jedino što pomaže je ručno gašenje routera nakon čega on povuče novu IP adresu i sve proradi i tako to ide do nove promjene IP adrese,... poslao dva maila njihovoj SZK i dobio odgovore od da je kod njih sve ok,... da oko sebe imam puno bežičnih mreža koje rade na sličnim ili istim frekvencijama pa moji uređaji ne mogu pogoditi pravu mrežu pa do toga da je to zato što imam svoj, a ne njihov router,... prevedeno ili nemaju pojma kaj su seb*** s zadnjom nadogradnjom modema ili znaju pa to rade namjerno iako mi nije jasan motiv, ako je ovo drugo
Doduše, ima razlike između stanja kod mene i tebe, a to je što se ja zbog toga ne nerviram i nisam pod stresom
19.04.2012 | 18:18
Evo nakon dva dana testiranja, kanal 12 je prihvatljiv i nema smetnji. Hvala svima na pomoći
19.04.2012 | 20:45
Očito sam zacoprao....i dalje imam problema
19.04.2012 | 21:10
Ne uzrujavaj se ,... stavi si router negdje da ti je pod rukom i kad izgubi vezu isključi/uključi i gotovo, nije greška do tebe nego do Bnet-a,… i popraviti će oni to samo im treba vremena,…

Po meni je bitnije da mi isporučuju skoro pa obećane brzine kada je zagušenje veze najjače:


PS: Ono s mjenjanjem kanala ti i neće pretjerano pomoći jer meni laptop kad je prijem signala na minimumu nađe po 40-ak bežičnih mreža u okolici, a kad je na najjače ni ne brojim koliko ih ima,...
19.04.2012 | 21:55
Možeš li mi detaljnije objasniti što bi značila ta nadogradnja modema koju su napravili? Mojeg? Njihovog? Napominjem da meni internet veza ne puca, samo wifi!

evo i meni je brzina fenomenalna ali nervira taj wifi za poludit

19.04.2012 | 22:16
Bertone kaže:
PS: Ono s mjenjanjem kanala ti i neće pretjerano pomoći jer meni laptop kad je prijem signala na minimumu nađe po 40-ak bežičnih mreža u okolici, a kad je na najjače ni ne brojim koliko ih ima,...


Naravno da će pomoći. Nije poanta u tome što imaš u okolici mreža više nego kanala, nego u tome da u *BLISKOJ NEPOSREDNOJ* okolici imaš previše routera koji su na istom kanalu.

Koliko sam shvatio (a možda sam krivo shvatio), Johnov problem nije isti kao tvoj. Tebi nestane veza između routera i modema, a Johnu nestane wireless veza kao takva.
19.04.2012 | 22:54
@JOHN
Ok, idem ispočetka,... ako nisi znao Bnet povremeno vrši nadogradnje svog hardwarea putem mreže, tj koaksijalnog kabela na koji smo spojeni, znači kabelskih modema i TV Box-ova (prije nekih tri godine su tako sje*** prijem TV signala pa su onda vračali na prethodnu verziju softwarea, ako imaš i TV te promijene su mogao primjetiti kad si ušao u EPG da je jedno vrijeme EPG bio bez malog prozora s pregledom odabranog progarama prije ulaska u EPG).

Meni su prije nekih mjesec i po nadogradili software modema i nakon toga se počela gubiti konekcija između kabelskog modema i wifi routera,... dakle do modema je sve OK i ako uštekaš mrežni kabel direktno u modem i drugi kraj u računalo sve radi, no ako drugi kraj kabela imaš uštekan u Wan port routera nema veze, odnosno uređaji se ili spoje na router ali preko njega ne mogu na net ili se naziv routera izgubi s liste dostupnih i jedino što pomaže je gašenje i ponovno paljenje routera,...

Problem svega je da nakon nadogradnje softwarea, nakon promjene IP adrese wi fi router iz negog razloga ne promijeni, odnosno ne spoji se na novo dobivenu IP adresu nego ostane zaključan na staru koje više nema već je dodjeljena nekom drugom modemu,... naravno Bnet neće priznati grešku jer je i ne vide pošto je veza od njih do kabelskog modema OK,...

Zašto nadograđuju software, e to znaju samo oni, vjerojatno zbog veće i bolje kontrole i nadzora korisnika,... jer nekad prije si mogao ući u postavke kabelskog modema (i routera ako je bio njihov), a sad je to zaklučano i nemreš si pomoći,... a koliko sam čuo idu toliko daleko da si nemreš ni pass za zaštitu mreže sam podesiti nego ti to oni stave, a ti im kažeš putem telefona koji pass želiš

@smayoo
Kad su mi počeli ti problemi prvo što sam napravio je pregled i mijenjanje kanala,... nije pomoglo, potom sam posudio deugi wi fi router kako bi otklonio mogučnost da je moj neispravan,... ništa, svako jutro nakon promijene IP adrese ista stvar da bi na kraju spojio obični žičani router i opet naredno jutro ništa,... nazvao SZK, poslao im i dva maila,... i dobio svaki put drugi odgovor da bi me na kraju nakon nekih tjedan dana nazvao neki lik iz SZK i reko mi da su mi prije tjedan dana promijeni software u modemu i da bi se za par dana sve trebalo stabilizirati kad svima nadograde,... jedino što još čekam da dođe za par dana
19.04.2012 | 23:15
Bertone, John je (u prvom postu) napisao:

Imam problem sa D-Link routerom model dir-652. Imam konekciju sa internetom, stolno računalo je spojeno žično i uredno radi veza, no sa ni jednim se drugim uređajem nemogu spojit bežično. Uređaji uredno vide mrežu ali se nemogu zakačit na nju.


Dakle, ima stroj spojen žicom u router i on ima internet, normalno. WiFi uređaji vide SSID, ali se ne mogu spojiti na WiFi (dakle nije ni došao do toga da nema interneta).

Shvaćaš li da to nije isti problem kao tvoj?
19.04.2012 | 23:24
Uff,...
19.04.2012 | 23:45
Bertone, bojim se da nisi shvatio ili ja ne kužim što tebe muči . Smayoo je ukapirao! Uglavnom zvao sam opet Bnet i doći će sutra tehničar koji vjerojatno kao i do sada neće ništa napravit, ja sam ostao bez ideja. Jedan me frend uvjerava da nije do kanala, samo kaj nema vremena da doleti do mene i to riješi, pa eto strpljiv pa nadam se i spašen.

Postoji čak i varijanta da se mijenja marka router-a, možda neki od Linksys-a koji imaju u ponudi! Naravno ako ovaj treći od D-Linka ne profunkcionira. Svemu sudeći koliko sam skužio frekvencija je frekvencija i ona se nemre razlikovat od routera do routera, pgotvo ako su defaultne. Živo me onda zanima koje je moguće riješenje.
Nadam se samo da neće biti tipa.....hmm gledajte nemožemo vam puno pomoći jer ima puno ekipe sa bežičnim routerima(meni to nije prihvatljivo niti će ikada biti) i tome sl.

Kada sam ih zvao, čak se i nasmijem toj ekipi iz korisničke, obzirom koje prijedloge bacaju za riješavanje problema ne samo ovog nego i drugih. Danas je lik bacio vrhunski.

Citiram ga

"Dali imate Win 7 64 bit? Ako da, u zadnje vrijeme Carnet ima problema sa 64 bitnim windowsima"

WTF, kakve veze imaju windowsi 7(makar ih imam i to licencirane) sa routing modom. Lik je bio iznenađen kad sam mu rekao da nemoram imati stolno računalo upaljeno kad želim na net. Dvaput sam mu morao objašnjavat kako to funkcionira i mislim da me nije shvatio i da nikada nije čuo za to. Uglavnom, Bože spasi me takve korisničke!

Uglavnom nisam znao dali da plačem ili da se smijem. Za triježnjenje sam se opalio dlanom po čelu i rekao neka mi sutra pošalju nekog pametnog.
19.04.2012 | 23:49
Bertone kaže:
@JOHN
Ok, idem ispočetka,... ako nisi znao Bnet povremeno vrši nadogradnje svog hardwarea putem mreže, tj koaksijalnog kabela na koji smo spojeni, znači kabelskih modema i TV Box-ova (prije nekih tri godine su tako sje*** prijem TV signala pa su onda vračali na prethodnu verziju softwarea, ako imaš i TV te promijene su mogao primjetiti kad si ušao u EPG da je jedno vrijeme EPG bio bez malog prozora s pregledom odabranog progarama prije ulaska u EPG).

Meni su prije nekih mjesec i po nadogradili software modema i nakon toga se počela gubiti konekcija između kabelskog modema i wifi routera,... dakle do modema je sve OK i ako uštekaš mrežni kabel direktno u modem i drugi kraj u računalo sve radi, no ako drugi kraj kabela imaš uštekan u Wan port routera nema veze, odnosno uređaji se ili spoje na router ali preko njega ne mogu na net ili se naziv routera izgubi s liste dostupnih i jedino što pomaže je gašenje i ponovno paljenje routera,...



Bilo je nekoć davno problema kada je Carnet prešao sa PPoE na PPTP pa su mnogi routeri radili nikako ili otežano. Do modema sve savršeno radilo, ali od modema do routera problemi! Imao sam i tih problema makar je router podržavao PPTP protokol, pa sam bio prisiljen prodati taj router i uzeti od Bneta koji provjereno radi. Ali očito samo osam mjeseci


Maloprije sam na ženin HTC EVO 3D instalirao WiFi Analyzer, prema savjetu koje sam čitao googlajući po netu. Zgodan programčić kojeg nema u App Store!!!! Uglavnom analizirao sam sve mreže u mom krugu, masa njih su na kanalu 11, 6 i 1. Nikoga nema na ostalim kanalima. A na tim ostalim kanalima sam isprobao i stvar ne funkcionira kako treba. Neznam šta više isprobati.
20.04.2012 | 09:12
@JOHN
Evo ovako, kako nisam htio govoriti napamet dok sam ponovno sve ne isprobam i rezultat je sad ovakav,...
Kako nisam imao stalno upaljen i spojen komp s kabelom na mrežu zadnjih dva dana sam spojio jedan PC s Win XP-om na router s mrežnim kablom,... i mrežu kao i ti putem žice imam, ali putem wifi-a ne ukoliko prethodno ne ugasim pa upalim router,…
Također ponavljam da su se meni problemi pojavili prije nekih mjesec i po, i da tad vezu nisam imao ni žičano, ni bežično,...
Nakon par kontakata s njihovom SZK, nakon nekih dva tjedna se stanje stabiliziralo s povremenim problemom nemogućnosti spajanja recimo jednom tjedno,…
Međutim u zadnjih tjedan dana je nemogućnost spajanja na net bez gašenja/paljenja routera ponovo svakodnevna što upućuje da su opet nešto nadograđivali u samom kabelskom modemu,…
Dakle, da rezimiram, u zadnjih dva dana (jutros ponovo provjereno oko šest prije nego sam krenuo na posao) vezu putem žice imam, vezu putem wifi-a ne,
I opet ponavljam, greška vjerojatno nije kod tebe, nego kod njih i sve mi više smrdi na to da namjerno žele izluditi korisnike kako bi uzeli njihove routere za koje bi onda ili plaćali mjesečni najam ili ih jednokratno preplatili
Za kraj, dao bog da griješim i da ti frend osposobi mrežu i da ti onda rješenje podijeliš s nama

PS: Samo da se sad još dopunim, po ovom što sad vidim izgleda da ipak nije problem u IP adresama kako sam ranije mislio (iako je tad možda i bio) nego isključivo u softwareu kabelskog modema koji mi je sad zaključan i ne mogu mu pristupiti i sam promijeniti postavke ili vratiti stari frimeware koji je radio kak spada,...
20.04.2012 | 09:40
Pa daj zovi korisničku na 062100101 i reci da nisi jedini. Što nas više vrši pritisak to će bolje odreagirat! Ja ima njihov WiFi router, platio ga 460 kn!
20.04.2012 | 09:52
Nema koristi od zvanja SZK osim ako nemaš potrebu malo se nasmijati i razveseliti glupostima
Sad ozbiljno, nažalost nema koristi od zvanja SZK jer se masa ljudi koji nešto znaju o računalima i mrežama žalila godinama da im Bnet u večernjim satima ne isporučuje obečane brzine, a oni su se pravdali time da korisnici vise po torrentima i da je stvar u kapacitetu mreže (na kraju su uveli i limite potrošnje iako si potpisao ugovor za flet) i to je trajalo sve dok HAKOM nije donio uredbu kojom je propisao davateljima usluga pravila igre, sad se više niko ne žali (zadnjih dva-tri mjeseca) da su im brzine neta kod Bneta smješno male u večernjim satima no očito su sad našli nešto drugo da jeb**** korisnike,... ili da to pripišem tome da ih je kupio VIP
20.04.2012 | 09:56
Samo da se još nadovežem na to što imaš njihov router (zapravo svoj pa platio si ga),... da li možeš sam mijenjati postavke u routeru ili ti je zaključan i to ti rade oni?
20.04.2012 | 11:13
Mogu mijenjat postavke!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 48 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO