Preporuka cloud storagea
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Preporuka cloud storagea


27.08.2014 | 10:23
Pozdrav ekipa,

imam jedno pitanje jer sam u nedoumici. Koristim razne servise OneDrive, Dropbox, Mega, Copy, Google Disk...ali sve to mi je previše i stvari su mi razbacane po tim diskovima. Primarno takve servise koristim za backup fotografija sa iphonea jer mi se ne da kablom prebacivati na komp a preko tih servisa im mogu pristupiti sa bilo kojeg uređaja i pregledati. Najviše koristim OneDrive jer sam preko nekih akcija podobivao oko 58 Gb, korisitio sam i dropbox koji mi je bio najdraži ali imam smao 11 Gb na njemu koje sam napunio vrlo brzo, Mega mi je isto super jer odmah pri registraciji dobijem 50 Gb ali malo su spori prilikom prijenosa. Svi servisi osim Mege imaju i klijente za Mac/Win no to mi nije toliko potrebno jer servisima najčešće pristupam iz browsera. Koliko sam skužio Dropbox ima najbrži prijenos, ovi ostali su svi tu negdje. Volio bi nastaviti koristiti OneDrive ali me to njihovo ružno sučelje ubija u pojam, jednostavno ga ne mogu gledati. E sad zanima me što vi koristite ili preporučate ?
27.08.2014 | 12:01
Dropbox je jedini koji ima EULA-u koja je meni prihvatljiva u smislu zaštite mojih podataka i toga da su moji podaci i dalje - moji, a ne njihovi ili ničiji (public domain).
27.08.2014 | 12:15
Google Disk koristim, ponajviše, kao i ti - zbog backup-a slika.

Ostale nisam ni isprobavao jer mi se neda tim zezati, ali dosta ljudi koje znam isto hvale dropbox.
S tim da ja za sada nemam potrebu kupovati dodatni prostor...

Mega mi se čini dosta riskantno koristiti zbog vlasnika, da ne bi jednog dana samo slike "isparile", odnosno da nebi zabranili servis...
27.08.2014 | 12:53
Ja nekako po automatizmu koristim DropBox iako bi bilo zgodno imati neki servis gdje su tvoji podaci enkriptirani, recimo www.spideroak.com
27.08.2014 | 13:20
Ja koristim Dropbox od samog pocetka. Imam 12Gb i ne mislim mijenjati uslugu.

Ozbiljna su tvrtka i mislim da od svih pobrojanih imaju najveci kredibilitet.

Na Google Disk ne bi drzao ni fotografije popusta iz Konzuma, a kamoli neke privatne stvari
27.08.2014 | 13:50
Za slike Flickr (1tb free prostora), za ostalo dropbox.
27.08.2014 | 13:56
kvaju kaže:
Za slike Flickr (1tb free prostora), za ostalo dropbox.


Ne znam da li Flickr mjenja rezoluciju slika? Jel se može organizirati u albume? Da li postoji mogućnost djeljenja albuma linkom na njih? Ili podjeliti samo s određenim osobama?
27.08.2014 | 14:13
Ja koristim dosta tih navedenih providera plus NAS kao private cloud.

MEGA i DB su mi favoriti.

ps Dropbox je od danas 1TB za 10$ (www.dropbox.com/pro?oqa=pro_announce_hp)
27.08.2014 | 15:32
Koliko vidim nije 10$, nego 10€. Mjesečno. Ili 100 godišnje.

Riba kaže:
Ja nekako po automatizmu koristim DropBox iako bi bilo zgodno imati neki servis gdje su tvoji podaci enkriptirani, recimo www.spideroak.com


Upravo gledam, piše na Dropbox siteu, kao dio besplatne usluge:

Enterprise-grade security
Dropbox protects files with 256-bit AES and SSL encryption.
27.08.2014 | 18:24
smayoo kaže:
Upravo gledam, piše na Dropbox siteu, kao dio besplatne usluge:

Enterprise-grade security
Dropbox protects files with 256-bit AES and SSL encryption.


Da, ali enkripcija nije na strani klijenta i imaju enkripcijski kljuc tako da oni i dalje mogu doci do tvojih podataka. A i to sto im je Condoleezza Rice u managementu im ne ide na ruku u tom pogledu.
27.08.2014 | 18:35
*SVAKA* kompanija koja ima sjedište u USA ili EU može doći do tvojih podataka jer je to zakonska odredba. A vjerojatno i one ostale zato što su si to ostavile kao mogućnost, za svaki slučaj. Mene to ne brine, ako se firma pravno obavezuje na zaštitu tvoje privatnosti u granicama zakona.
27.08.2014 | 18:39
Čudno da za backup nitko nije spomenuo Crashplan.
Kad sam isto to tražio 80% preporuka je bilo Crashplan.

Imam 160GB kod njih nekih godinu dana, radi ok. Al sva sreća nije trebalo vraćati backup do sada pa i nisam mjerodavan da komentiram previše kakvi su.

5, 6$ mjesečno, neograničen prostor (ima caka da im ne potrošiš sav prostor naravno, upload brzina je limitirana mislim)
27.08.2014 | 19:42
Bas sam gledao netko je spomenuo Flickr, instalirao sam ga na iPhone ali cini mi se da je to vise wannabe Instagram. Isto tako zeza me automatski backup slika, upalim ga i podesim one lokacijske usluge na upaljeno ali nista. Nasao sam na nekom forumu 6 mjeseci stare postove gdje se ekipa isto zali na to ali eto idalje nema pomaka... Ispravite me ako grijesim
01.09.2014 | 11:36
Evo da javim na kraju. Odlučio sam se za aplikaciju Shutter za prebacivanje slika i videa sa iUređaja. Ima neograničeni storage ako se uploada iz iPhone appa, za upload sa kompa i ostalih mjesta (stvarno možete prebacit podatke sa gro servisa na Shutter) imate na raspolaganju 20Gb, koji se mogu ili nadokupiti ili ih zaradite kroz refferale. Upload mi se doima puno bržim nego na drugim servisima ali to je samo moje mišljenje. Dropbox idalje koristim za čuvanje tablica, word dokumenata, pdf-a itd... Mega, OneDrive i Google Disk su idalje tu u slučaju da jedan od ovo dvoje zakaže
01.09.2014 | 12:05
znaci nisi nista promijenio. odnosno i dalje sve korisitis, samo su ti slike na shutteru
01.09.2014 | 12:07
01.09.2014 | 12:18
Pa temu sam i otvorio zato jer su me mucile slike i njihov storiđ, al evo sad sam pronašao rješenje.
01.09.2014 | 12:25
Ma nema veze. Važno je da si zadovoljan.
01.09.2014 | 12:34
Ja volim streamlined workflow i nema mi nikakvog prakticnog smisla imati podatke razbacane na 6-7 cloud lokacija. To samo stvara zbrku i konfuziju.

Odlucio bi se za jednu uslugu, i doplatio prostor ako mi to predstavlja problem.

Jedino gdje vidim svrhu vise accounta je da podesim neki automatski backup, pa da mi kupi podatke recimo sa DropBox i salje na Mega Drive. To bi bilo za neki ludi scenarij ako se jedno jutro probudis a DropBox kaze "Ne radimo vise. Do vidjenja."

Al sto kaze Smayoo, bitno da si ti zadovoljan setupom. Nista drugo nije vazno
01.09.2014 | 12:44
Nije to uopće tako lud scenarij. Svaka firma na svijetu može propasti ili jednostavno donijeti poslovnu odluku da se više ne bavi određenim poslom.
Ludo je samo vjerovati da su ti podaci u cloudu toliko sigurni da ih ne moraš nigdje lokalno imati u backupu.
01.09.2014 | 12:45
energyman kaže:
Bas sam gledao netko je spomenuo Flickr, instalirao sam ga na iPhone ali cini mi se da je to vise wannabe Instagram. Isto tako zeza me automatski backup slika, upalim ga i podesim one lokacijske usluge na upaljeno ali nista. Nasao sam na nekom forumu 6 mjeseci stare postove gdje se ekipa isto zali na to ali eto idalje nema pomaka... Ispravite me ako grijesim


Flickr ne kropa slike koliko sam shvatio, po defaultu su ti uplodane slike na private, možeš šerati i razvrstavati po albumima kako želiš, samo jest im aplikacija nekakva teška, isto tako i website, al kontam yahoo je to, valjda će dotjerati sve to, zasad još nisam našao više prostora da netko nudi, i ok mi je što ne kropaju slike, a free je.
Također mana Flickr-a je što nema službene desktop app za Win.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 53 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO