Svjetsko Prvenstvo u HD rezoluciji
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Svjetsko Prvenstvo u HD rezoluciji


05.06.2014 | 16:38
Htv2 HD već emitira od 01.06 potpuno isti program kao na obični Htv2 u sd tehnici. Zanima me da li ima kakvih tehničkih prepreka da nam taj Htv2 HD kanal, puste naši IPTV provajderi, preko kojih gledamo Internet televiziju. Više-manje svaki provajder daje uslugu gledanja HD kanala, koji se dodatno plaćaju. Što se tiče propusnosti, znači da nema prepreka...sad postoje li kakav drugi tehnički problem da nam puste Htv2 HD kanal?
05.06.2014 | 18:20
Kako me ljubomora hvata, pa ja nemogu ni obican sd kanal hvatat, zato smo opremljeni s cak dva max tv prijamnika

Toliko o toj digitalnoj televiziji...
05.06.2014 | 18:38
imate ovde spisak kanala koji bi trebalo da daju free na Satelitu ....Svetsko Prvenstvo...nadje se tu i tamo i po koji HD kanal....
prvi link je vezan za FTA free..drugi link je za sve sto ide na Sat...pa ko moze neka uziva..
www.sportonsatlive.com/FIFA%20CONFEDERAT...20BRAZIL%202014.html
liveonsat.com/LJS_FT_int_M_wc2014.php
05.06.2014 | 20:11
Moja ideja je bila da stisnemo provajdere i da zahtjevamo da nam puste taj HD kanal, ako je tehnički izvedivo. Ja sam zvao amis i predložio im tu opciju, a zvat ću još nekolika puta. Ne želim bušiti prozor i montirati ponovo običnu antenu s kojom mogu loviti taj kanal. Mogu gledati na satelitu na masu kanala te utakmice u HD rezoluciji, ali ipak to nije potpuni doživljaj ako nemamo svoj komentar utakmica. Na satelitu lovim i one 4 arene HD, sad neznam da li će oni prenositi utakmice?
05.06.2014 | 20:37
Zašto bi morao bušiti prozor. Kupi u Chipoteci aktivnu sobnu antenu. Ima čak i onih koje se napajaju iz antenskog priključka (ako ti TV to podržava) za, koliko se sjećam, manje od 100 kn.
05.06.2014 | 20:38
@Smayoo, to ne radi. probao sam 4 razlicite aktivnih antena, niti jedna ne hvata, antena na krovu takoder...tako da
05.06.2014 | 20:48
To, naravno, ovisi o poziciji kuće (antene) u odnosu na odašiljač. Ne znam gdje si to točno smješten da si u takvoj rupi da nijedan odašiljač do tebe ne dopire? U Sušačkoj dragi? Ili negdje u kanjonu Rječine (Pašac, Valići, Lopača...)?
Ali ako čovjek kaže da ne želi montirati *PONOVO* običnu antenu, to znači da ju je već imao, to znači da kod njega ima prijema. S digitalnom TV prednost je ta da ti i antena puno manjeg dobitka daje dovoljno dobar prijem da možeš gledati TV. Naravno, ako nisi u potpunoj sjeni.
05.06.2014 | 21:17
@cariblanco
HTV će emitirati u HD formatu kad budu slali signal iz Brazuila, a sada gledaš normalno kao i obični SD.
Što se tiče emitiranja ianče HD na HTV, oni su htjeli već odavno to priuštiti svima, ali pošto im još nije istekao ugovor s Odašiljačima i Vezama, ne žele im prije isteka dati mogučćnost emitiranja u HD.
Nije problem u HTV već u Odašiljačima.
Zbog toga komercijalne TV koriste priliku i zarađuju lovu na ponudi svojeg HD programa.
Inače do kraja ove godine ili dijelom iduće HTV MORA po zakonu koji je nametnula EU emitirati HD program.
Hoće li se to i ostvariti vidit će mo.

@stefanjos
Meni obična antena (kućna) hvata HTV HD koji je pušten.
Pokušaj na tv postaviti traženje novog kanala (automatsko) pa ako nađe garant će ti odmah ispisati na ekranu da je pronađen novi kanal (tako je meni bilo).
06.06.2014 | 05:18
Ok @vlastelica, za emitiranje znam da ide u HD, ali bila je obavjest na teletekstu da će drugo što u tom vremenu emitiraju na htv2 ići u sd tehnici, ali će se raditi nekakav upscaling na HD.
06.06.2014 | 09:44
Taman kupio prošle jeseni novi LED Full HD TV, stara plazma se nezgodom razbila. Bilo bi stvarno vrijeme da sve pređe dogodine na HD. Prošlo ljeto kad sam bio u SAD-u (skoro)sve na TV-u je bilo pre realno u HD-u, kad sam se vratio ufff taj SD katastrofa.

Doduše nogomet gledati u HD isto sranje ko i SD samo lopta nije kockasta nego okrugla. lol
06.06.2014 | 12:12
nogomet sranje u HD...????
06.06.2014 | 12:49
smayoo kaže:
To, naravno, ovisi o poziciji kuće (antene) u odnosu na odašiljač. Ne znam gdje si to točno smješten da si u takvoj rupi da nijedan odašiljač do tebe ne dopire? U Sušačkoj dragi? Ili negdje u kanjonu Rječine (Pašac, Valići, Lopača...)?
Ali ako čovjek kaže da ne želi montirati *PONOVO* običnu antenu, to znači da ju je već imao, to znači da kod njega ima prijema. S digitalnom TV prednost je ta da ti i antena puno manjeg dobitka daje dovoljno dobar prijem da možeš gledati TV. Naravno, ako nisi u potpunoj sjeni.


necu sada tu di sam tocno, ali da, u rupi nekoj jesam, odnosno trima kucama temelji pocinju di nama krov. a mi smo u trokatnici. pa zato valjda.

ali da, za ovo ponovno imas pravo
06.06.2014 | 13:02
amsterdamxxx kaže:
nogomet sranje u HD...????


Pa mislim imaš pogled s vrha stadiona, igrači su mali pa nevidiš detalje pa ti nebitno je li SD ili HD. Jedino je razlika kad gledaš reprizu akcije...
06.06.2014 | 13:48
Da, jbg... na takvoj poziciji ništa od zemaljskog prijema.
06.06.2014 | 14:29
ma nisi buraz pravu....ima razlike i te kako posebno na Tv vece rezolucije...pa nemoj da me ubedjujes da je slika ista na Tv od 46 incha pa na gore...bez obzira da li je HD ili SD....posebno mislim na sport...
skoro je na Areni sport islo nesto,a nije bilo na HD...slika je bila bruka smesna,skoro pa mozaicna....
kako god...ja se spremam za HD prenose...a ti uzivaj u SD....
Svako Dobro
08.06.2014 | 06:53
Gledam već dvije godine HD sportske prgrame preko satelita i mogu potvrditi da su HD signal i SD signal jako različiti. Slika je čišća, bistrija, bez sjena a vide se i razlike na travi. Osim naravno ako ne gledaš na HTV2 gdje je HD neznatno kvalitetnijii od SD. Kao potvrdu ove tvrdnje gledali smo finale rukometne lige prvaka na HTV2, HTV2 HD i jednom od HD programa na satelitu. Razlike su bile očite. Na satelitu je izgledalo kao da je netko upalio svjetlo i očistio ekran. U HD pratim Njemačku, Englesku Španjolsku ligu te NFL. Iako su moje tvrdnje subjektivne jer nisu mjerljive, čvrsto sam uvjeren da je nogomet u HD puno lakši za gledati osim ako se ne prenosi na HTV2 jer nema razlike.
- TV Philips 8604
- satelit Opticum X405
08.06.2014 | 11:35
tacno tako...preporucujem otvaranje svetskog prvenstva da bacite pogled na tekmu Brazil-Hrvatska...na slobodnom HD kanalu ZDF...ako vam nije bitan komentator...
08.06.2014 | 12:18
Samo prijenosi uživo će biti ok, dok snimke i program iz studija ne. Na tim emisijama se radi upscallng, pa je zato slika lošija.
08.06.2014 | 16:39
Evo još par zanimljivih informacija oko HD experimentalnog emitiranja i budućnosti, c/p s drugih foruma.

"Nema ga na satelitu?
Ne! S obzirom da je eksperimentalno emitiranje nema! Samo DVB-T MPEG4 i možda pokoji iptv operater ali o iptv operaterima još nikakvih informacija!

Zanimljiva informacija prenesena na jednom satelitskom forumu od korisnika koji je još početkom ožujka napisao da se radi na tome da HRT HD ide u MPEG4 za vrijeme svjetskog prvenstva je ta da se radi na tome da HRT1 i HRT2 započnu emitiranje u HD-u kroz neko kraće vrijeme! Jedino je sad pitanje u kojem MUXU ali ukoliko je to stvarno istina vjerujem da će to ipak biti DVB-T/2 zbog ograničenja protoka u MPEG4 no vrijeme će pokazati! Meni je konačno drago da je HRT (jest puževim korakom) krenuo naprijed jer u kratkom vremenu su krenuli na 16:9, pa aplikaciju za Smartphone i tablet te sada i HD! Jest da su to vani sasvim normalne stvari ali ajde bar je i kod njih krenulo što je sam dokaz da su malo sposobniji ljudi došli na određena mjesta!"


"neznam koji hrt2 hd vi gledate ali meni je slika skoro ista kao i sd, mrvicu al mrvicu bolja, al to je K.

svjetsko cu gledat preko slovenije HD, i ko god ima priliku usporedite sliku slovenija2 HD i hrt2 HD.

ps. da li netko moze provjerit detalje oko video signala, koja ja tocno rezolucija, bitrate itd itd. jer ja stvarno ne vidim hd sliku. tv je philips 9706 46''
Odgovor
Stvar ti je u tome da jedini HD materijal na HRT HD-u ti je onaj iz Brazila i to samo oni koji idu u direktnom prijenosu! Zašto je to tako? Stvar je u tome da na HRT-u još nisu nabavili (ili krenuli koristiti) digitalni titler (prevoditelj) da bi postojeće serije i program mogli puštati u HD-u!Sve ove postojeće serije imaju analogno zaljepljen titl! Tako da kada će ti biti prijenos utakmica bit će ti HD a sve ostalo samo upscale! Čak iste utakmice iz brazila koje su u prijenosu išle u HD-u snimke će ti biti SD! Vjerojatno na HRT-u nisu još naučili kako to pustit! "

Što se tiće bitrate-a on ti je kod HD prijenosa oko 6/7 mbps! Nije puno naspram sky HD gdje je oko 19mbps ali uistinu se vidi razlika u HD i SD prijenosu!
18.06.2014 | 18:27
Evo jena za smayoota. Funcionira ali nije lijepo. Hint: kucna antena na av opremi
Prilozi:
18.06.2014 | 18:46
stefanjos kaže:
Evo jena za smayoota. Funcionira ali nije lijepo. Hint: kucna antena na av opremi


Kaj si ti u Australiji?
18.06.2014 | 18:47
Izgleda neki bug.

Ali igrom slucaja, roden sam australac pa se nekako poklopilo
18.06.2014 | 19:01
Nije bug, nego si naopako okrenuo mobitel dok si slikao. Automatska orijentacija u EXIF tagu.
I kako sad to - logaritamka u sobi bačena bezveze i imaš sliku, a da je staviš na krov kuće - nemaš?
18.06.2014 | 19:07
Sada je drugacije okrenuta. Na krovu su okrenute prema ucki, a ova je sada prema krku. A prije sam koristio i onu malu za 100 kn koja nije nista hvatala. A ovu televiziju nemogu spojit na krovnu koja je montirana jer smo stari i ja ogradili gore sobicu s izolacijom(za neki a la studio) i nemozemo provuc kablove dolje. Pa sam probao spojiti ovako krovnu direkt(kako si bio savjetovao), dok sam u meduvremenu cuo susjede da im bolje hvata ovako okrenuto. I cudom hvatam 21 kanal. A sada, kako to izvest da bude po mom. Znaci, funcionalno i lijepo
18.06.2014 | 20:46
U "lijepo" ne ulazim (doživio sam da je raznim ljudima lijepo nešto što je meni nezamislivo ružno i da je nekom nezamislivo ružno nešto što je meni sasvim neutralno). Tehnički, ako ne možeš izaći na krov, izađi na fasadu pa montiraj antenu na fasadu. Ili uzmi PNT cijev odgovarajuće boje (koja se uklapa u boju fasade) pa je položi uz neki vertikalni rub ili šlic fasadom do krova. Onda kabel kroz PNT cijev, antenu na krov, i to je to.
18.06.2014 | 21:01
Imaš kabela koji su UV stabilni i onda ga uz neki rub povućeš do krova. PNT cijevi su mi ružne.
18.06.2014 | 22:05
Ma antene jesu vec na krovu, ali kablovi od tih antena nemogu do te odredene sobe. do drugih lokacija mogu. ali televizja je u toj sobi, najveca, jer je tamo av oprema. druga televizija je obicna, u dnevnom boravku... ma antena ce zasada biti ovako, ako ne smislim ista smisleno, cu je vadit van samo za ovakve evente
18.06.2014 | 22:14
Evo razloga što ne gledamo HD preko iptv_a...ipak je lova u pitanju.

www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/traz...-za-hd-signal-945220
18.06.2014 | 22:42
stefanjos kaže:
Ma antene jesu vec na krovu, ali kablovi od tih antena nemogu do te odredene sobe. do drugih lokacija mogu. ali televizja je u toj sobi,


Ma, super... Koji vam je diletant to projektirao?

zabac kaže:
Imaš kabela koji su UV stabilni i onda ga uz neki rub povućeš do krova. PNT cijevi su mi ružne.


Coax od 75 Ohm koji je UV stabilan košta prilično i nije ga lako ni kupiti u nekoj maloj količini (10-15 m). Puno trgovaca prodaje kabel crne boje kao UV stabilan samo zato što je crn. A to je, naravno, prijevara. Nastrada takav isto kao i bijeli, samo što se ne vidi dok ga ne pipneš prstima ili dok ga vjetar ne zatrese.
19.06.2014 | 01:03
Ma prije se moglo do bilo koje sobe, ali kako sam gore vec napisao, tata i ja smo na tavanu ogradili sobicu di sviram. I to sve za brodskim podom i izolacijom....znali smo mi da nece moc kabel proc jer smo se kasno sjetili ali nam nije bilo u interesu provlacit kabel jer je to u trenutku gradnje bila spavaca starije sestre. Sada,4 godine kasnije, ona je u svom stanu s muzem. A ja preuzeo tu sobu i pretvorio u neki cinema room ha

Zato nemozemo do vodova u zidu kojim se spusta antenski kabel
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 27 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

gogsy1975, Maxxy, Riba, tino1, Tito, VanjusOS, ZeljkoB, Anonimci (602)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO