Koji monitor?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koji monitor?


15.03.2021 | 01:39
Apple Cinema Display 30''
everymac.com/monitors/apple/studio_cinem...nema_display_30.html
ili
Thunderbolt Display 27''
everymac.com/monitors/apple/thunderbolt/...y-27-inch-specs.html
Na par mjesta po rubu mu je malo oštećeno staklo, zato se premišljam.

Trenutno je u igri Mac Mini 2012, ali razmišljam o Mac Pro 5.1 u skoroj budućnosti.

Druga opcija je npr. Dell U2715H ili LG 27UL550-W.

Za grafički dizajn.
Šta mislite?
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.03.2021 | 02:35
Od ova 4 jedino LG nisam imao..

Ja bih preporucio Dell jer ce radit na oba kompa... i ima usb3 hub...( nije da ga mini i mac pro imaju ) dodatno, prikaz boja na njemu je jako dobar i matt je... i da ga se okrenut u portrait mode jednostavno..

Nisam ziher da ces bez komplikacija/adaptera moc spojit ACD 30 na Minija dok ce ti za Mac Pro trebati gpu sa dual-link DVI... to mi je godinama bio najdrazi monitor, al kad je poceo zutiti, rijesio sam ga se...

ATD ce radit na miniju, doduse ne znam koliko dobro... a spojiti njega na mac pro ce ti trebati Thunderbolt kartica, izvedivo, ali uz neke kompromise... on je pak glossy sto ti mozda nece odgovarati...
15.03.2021 | 10:53
Cinema 30" ako je očuvana je i danas odličan izbor, ali ne za Mac mini jer ti treba preskupi adapter, to jedino za 5.1 koji ima karticu s Dual-link DVI izlazom (sve originalne + generacije do RX 580).

Cinema 27" je pak dobra za Mini ako ima Thunderbolt, ali onda taj monitor nema načina spojiti na 5.1 ako ideš na njega kasnije.

Za tvoju situaciju još je najbolje uzeti neki third-party koji ima Display Port, pa ide i na Mini i na 5.1.
15.03.2021 | 12:17
Ok, hvala vam. Vidjet ću onda za Dell (vjerojatnije) ili LG.

ATD mi se najviše sviđa zbog toga što ima zvučnike i (manje bitno) kameru. Godinama sam bio na iMacu i sad kad to sve dodatno moram spajati na Minija mi je muka...
15.03.2021 | 12:39
Ja koristim ATD 27". To je monitor namijenjen korisnicima prijenosnika (kao što sam ja) prvenstveno, jer osim Thunderbolta ima i Magsafe konektor za napajanje laptopa, a na sebi ima kompletan hub (ethernet, firewire, thunderbolt daisy chain, 4x USB) što ti sve uz Mini u biti ne treba.
I, kako ti kaže Davor, nemaš načina to koristiti s MP5,1.
Ako ti se sviđa to što monitor ima kameru i zvučnike (i mikrofon) ugrađene, traži onda malo stariji model, Cinemu 27" (ne Apple Thunderbolt Display 27"). Ona nema thunderbolt ulaz, nego Mini DisplayPort pa je spojiš bez frke na Mini, čak i stariji, ili na MP koji ima bilo kakav izlaz (uz odgovarajući adapter)
15.03.2021 | 13:36
Hvala na savjetu. Gdje bih mogao potražiti te starije 27-ice?
15.03.2021 | 13:54
Teško se ti monitori danas nalaze, pogotovo da su u savršenom stanju.

Od sva 4 što si nabrojao, ja bi išao na ATD 27", samo teško ga je naći.
15.03.2021 | 19:29
Nešto polovno? Ovo mi je preskupo...
15.03.2021 | 21:19
Ja imam LG Ultra wide 34". Bio mi je ogromanna pocetku, a sad nekako kontam da mi i veci model bio bas taman
15.03.2021 | 21:42
Finn kaže:
Nešto polovno? Ovo mi je preskupo...


To je polovno, uređeno, s jamstvom. Skupo? Jbg, ja sam svašta nešto tamo kupio pod takvim uvjetima, i uvijek je bilo tu negdje cijenom kao što se kod nas prodaje polovno-polovno (viđeno-kupljeno). E, sad, ti si naletio na polovni monitor izudaran i napuknutog stakla, vjerojatno po nekoj boljoj cijeni jer je - takav.

Ali nema veze. LG su mrak monitori, meni osobno. Doduše, mi radimo u CAD alatima, Libre Office i Thunderbirdu. Nemam pojma koliko su dobri za tvoj posao.
16.03.2021 | 14:13
Koliko vidim, to je refurbished.
Ima ih po dobrim cijenama na eBayu, ali je poštarina ogromna...
10.03.2022 | 19:50
dpasaric kaže:

Cinema 27" je pak dobra za Mini ako ima Thunderbolt, ali onda taj monitor nema načina spojiti na 5.1 ako ideš na njega kasnije.

Znači ne postoji nikakav adapter za to?
One iz V.A.T. još uvijek ih čekam da poprave napajanje.
10.03.2022 | 20:11
BigMac kaže:
dpasaric kaže:

Cinema 27" je pak dobra za Mini ako ima Thunderbolt, ali onda taj monitor nema načina spojiti na 5.1 ako ideš na njega kasnije.

Znači ne postoji nikakav adapter za to?
One iz V.A.T. još uvijek ih čekam da poprave napajanje.


Nema načina koliko znam. Meni je V.A.T. to odradio za 14 dana. Cimni ih malo.
10.03.2022 | 22:14
Jučer sam išao pogledati jedan Thunderbolt display 27", cijena je bila super, ali je monitor radio u pušačkom okruženju, hrpa prašine po rubovima u donjem dijelu monitora, jednostavno se ne isplati uzeti nešto u tom stanju. Da je bio čist, vjerojatno bi ga uzeo kao sekundarni display za stariji MBPro.
Ako ideš gledati neki polovni display, obavezno složi prikaz bijelog/crnog ekrana da vidiš kakva je situacija.
10.03.2022 | 23:27
Imate neku preporuku za monitor koji bi se koristio sa mini ili airom. ( jel bolje preko usb-c kopcat, dp ili hdmi?)

I preporuka za velicinu ekrana?
11.03.2022 | 08:24
Veličina ekrana ti ovisi o

a) koliko imaš mjesta na stolu
b) koliko si udaljen od monitora dok sjediš za stolom
c) čime se točno baviš, odnosno što točno radiš

Kad sam si stavio 27" na stol, bio mi je prevelik jedno 2 dana. Sjedim na 1m od njega, radim u CADu, stol mi je velik i ne bi mi smetalo ni da je veći. Evo, Davore, priznajem, bio si u pravu.

Po mom iskustvu, za ono što mi radimo, i HDMI je OK, ali slika je na istom monitoru s istog kompa preko miniDP-DP kabela ugodnija i oštrija, nego preko HDMI-HDMI kabela. Nemam pojma ovisi li to o grafulji, monitoru i nečem još četvrtom, ali evo ti prenosim svoje iskustvo.
11.03.2022 | 11:11
dpasaric kaže:
Cinema 27" je pak dobra za Mini ako ima Thunderbolt, ali onda taj monitor nema načina spojiti na 5.1 ako ideš na njega kasnije.


Moze se preko flashane GC-TITAN RIDGE PCIe kartice i OpenCorea, samo je pitanje isplativosti
11.03.2022 | 12:07
smayoo kaže:
Kad sam si stavio 27" na stol, bio mi je prevelik jedno 2 dana. Sjedim na 1m od njega, radim u CADu, stol mi je velik i ne bi mi smetalo ni da je veći. Evo, Davore, priznajem, bio si u pravu.


Haha, to je zlatno pravilo kod monitora, iskustveno sam došao do toga!

Sada mi ljudi jednako tako ne vjeruju za veličinu TV-a...
11.03.2022 | 12:07
^SuperUnknown^ kaže:
dpasaric kaže:
Cinema 27" je pak dobra za Mini ako ima Thunderbolt, ali onda taj monitor nema načina spojiti na 5.1 ako ideš na njega kasnije.


Moze se preko flashane GC-TITAN RIDGE PCIe kartice i OpenCorea, samo je pitanje isplativosti


To je već zona za opake ninje!
11.03.2022 | 12:28
2K 30” bi bilo previse na nekih 80cm udaljenosti?

Pa bavim se nesto programiranjem i mislim pokusat obradu fotografije.

Kaj vi koristire od monitora, imate koji model za preporucit?
11.03.2022 | 12:53
2k (qhd?) je nekako mala rezolucija za tu dijagonalu. QHD je taman za 27", za ove 30+ išao bi na 4k.

Uzmi jedan od ovih gore napisanih neappleovih
11.03.2022 | 19:41
dpasaric kaže:

Cimni ih malo.

Jesam.
Priča ide da je promijenio čipove koji nisu bili ok, da bi mi rekao sad vidim da je neki tranzistor otišao kojeg ne može zamijniti ( naručiti)
E sad, na eBay alliekspres ima napajanja po 100 eur, nekako nisam baš oduševljen.
Ili da tražim drugi ne apple ekran...
11.03.2022 | 20:28
Meni je Alvin (korisnik ITElektronika, nije ga dugo bilo na Jabučnjaku, ali lako nagooglaš i njegov web) popravio jedan ATB 27 upravo tom zamjenom tranzistora na napajanju. Javi mu se, možda je onda bio naručio više tih tranzistora (kad već naručuje, obično trošak dobave bude relativno visok pa je glupo naručivati 1 kom), samo najprije provjeri sa svojim servisom koji točno tranzistor trebaju.
12.03.2022 | 08:12
Poslao sam upit, vidjet ćemo šta će reći (nada umire posljednja)
13.03.2022 | 11:16
Jel mi moze molim vas netko objasnit jel bolji 4k ili 2k monitor za mac mini ili air npr. Citam o tom scalingu i jel ima smisla zapravo uzimat 4k ekran?
13.03.2022 | 12:24
Meni - nema. Ali postoje ljudi koji rezolutno tvrde da VIDE razliku u rezoluciji, kao i oni koji vide razliku u fps. Dakle, ja bih rekao da ima ili nema smisla, ovisno o tome u što si samog sebe uvjerio.
  • Daddo
  • Posjetitelj
13.03.2022 | 13:15
Mislav2222 kaže:
2K 30” bi bilo previse na nekih 80cm udaljenosti?

Pa bavim se nesto programiranjem i mislim pokusat obradu fotografije.

Kaj vi koristire od monitora, imate koji model za preporucit?


Obzirom na namjenu koju navodiš, ja ne vidim smisao za 4K rezoluciju. Ista stvar i sa 30", treba li ti zaista ta dijagonala ili ti je (kao recimo meni) manji dvomonitorski setup bolja opcija?

Dosta tog ovisi i o miniju kojeg imaš (moj iz 2014-e daje van max 2K pa mi 4K nema ni smisla), noviji modeli idu i preko 4K.

Za konzumaciju sadržaja ne vidim smisao od 4K na dijagonali 25/27/32" kad imam TV 50+" s airplayom.

Koristim mini 2014 (i5 2.8GHz, 16GB, 2TB fusion) spojen na Dell U2518D miniDP na DP kabelom. Mogu ga daisy-chainat na još jedan monitor no to (trenutno) ne koristim.
13.03.2022 | 14:09
smayoo kaže:
Meni - nema. Ali postoje ljudi koji rezolutno tvrde da VIDE razliku u rezoluciji, kao i oni koji vide razliku u fps. Dakle, ja bih rekao da ima ili nema smisla, ovisno o tome u što si samog sebe uvjerio.


Razlika u HD i 4k rezoluciji je jasno vidljiva na ostrini teksta cak i meni ovako coravom, ali o tome smo vec drvili. Druga je stvar je li ti to bitno ili nije, ali vidljivo svakako jest tako da nije rijec o nikakvom uvjeravanju.
13.03.2022 | 14:21
Onaj tko igra Minecraft, sigurno nije važno.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 16 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO