Kontrola zvuka na vanjskom monitoru
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kontrola zvuka na vanjskom monitoru


11.05.2020 | 15:37
Na MBP imam spojen LG 34" Ultrawide monitor ali me zeza zvuk. Naime monitor ima ugradjene prilicno kvalitetne zvucnike (osjetno bolje od MBP u svakom slucaju) ali kada u postavkama prebacim audio da ide tamo izgubim sve kontrole. Ne mogu ni smanjiti/pojacati, mutirati nista...

Iz nekog debilnog razloga insistira da koristim fizicke kontrole na monitoru.

Imao sam prije par mjeseci neki trial app koji je to kao popravio, ali osjetno je narusio kvalitetu samog zvuka, pa sam ga pobrisao.

Postoji li rjesenje? Stvarno bi htio koristiti te ugradjene zvucnike, ali mi je kontrola zvuka deal breaker.
11.05.2020 | 17:07
It's not a bug, it's a feature, što bi nekad davno rekli u korisničkog podršci Digitala.
Kad zvuk preko HDMI pošalješ na monitor, on putuje digitalno, dakle, nema u njemu informacije o željenoj glasnoći. Ta je kontrola na analognoj strani, dakle prije samih zvučnika, na pojačalu.

Prema tome, osim ako monitor nije dovoljno "pametan" da zna primiti prateću digitalnu signalizaciju od Maca, Mac nema načina monitoru reći koliko glasno želiš nešto slušati. Mac monitoru pošalje digitalni signal zvuka, a kontrolu glasnoće mora korisnik odraditi na samom monitoru. Nema ti druge.

Nešto sam čitao, ali nisam probavao, da ove zadnje verzije HDMI protokola imaju standardiziranu prateću signalizaciju (tipa glasnoća i sl.), ali monitor (a i Mac) to moraju podržavati.
11.05.2020 | 17:36
Monitor je Mac friendly, ima Thunderbolt 2 hub. Jel bi radila kontrola zvuka kad bi ga tako spojio?

Al sad nesto kontam dok kupim TB3->TB2 adapter, pa kabel do monitora, za te pare mogu uzeti super zvucnike
11.05.2020 | 19:51
Imamo dva sličina LG 34" i stoji ovo što je Smayoo rekao. Glasnoća koja tako ide van je ista fora kao optički izlaz, znači sirovo, glasnoću moraš štimati na monitoru, a LG to baš nema pametno napravljeno.
11.05.2020 | 20:03
Ja imam Apple TB Display, kad je spojen, zvuk (i mikrofon, i kamera) ide s njega, a komande za glasnoću s tipkovnice rade normalno. Tako da pretpostavljam da bi i kod tebe radilo.
To što bi za te pare mogao kupiti super zvučnike, meni ne bi značilo ništa, jer mi apsolutno ne dolazi u obzir imati svu tu skalameriju po stolu. Da sam ja na tvom mjestu, ja bi odavno imao taj TB3-TB2 adapter i koristio bi taj monitor kao kompletan dock, sve ostalo na stolu bi bilo zaštekano na njega. Naime, i sad mi je tako posloženo.
11.05.2020 | 20:27
Imas li audioin na monitoru? Ako da, spoji ga 2xmuskim 3.5mm kabelom mac -> monitor i trebalo bi ti sljakat s kontrolama na mb.
11.05.2020 | 20:47
Kupi si 2 komada bluetooth ANKER zvučnika, mali kao jabučica, diskretni, a zvukom i basom razvaljuju bilo koje zvučnike integrirane u monitor.

Ja sam se preporodio, preporuka!
12.05.2020 | 00:41
drlovric kaže:
ali kada u postavkama prebacim audio da ide tamo izgubim sve kontrole. Ne mogu ni smanjiti/pojacati, mutirati nista...


Imao sam isti problem akd sam sa MacMinija optičkim izlazom slao zvuk na DAC.

Riješenje ti je rogueamoeba.com/freebies/soundflower/

Upute su tu www.macrumors.com/how-to/use-mac-volume-...djust-monitor-audio/
12.05.2020 | 09:27
drlovric kaže:
Monitor je Mac friendly, ima Thunderbolt 2 hub. Jel bi radila kontrola zvuka kad bi ga tako spojio?

Al sad nesto kontam dok kupim TB3->TB2 adapter, pa kabel do monitora, za te pare mogu uzeti super zvucnike


Kako ti je sad spojen ako nije na thunderbolt? Ne radi li se tu o onim 5K thunderbolt displayevima koje je LG napravio za Apple kao?
12.05.2020 | 15:49
stefanjos kaže:


Kako ti je sad spojen ako nije na thunderbolt? Ne radi li se tu o onim 5K thunderbolt displayevima koje je LG napravio za Apple kao?


Ovo je konkretan model monitora. Spojio sam ga HDMI kabelom sa Thunderbolt docka.

www.lg.com/us/monitors/lg-34UC97-S-ultrawide-monitor#
12.05.2020 | 15:52
smayoo kaže:
Ja imam Apple TB Display, kad je spojen, zvuk (i mikrofon, i kamera) ide s njega, a komande za glasnoću s tipkovnice rade normalno. Tako da pretpostavljam da bi i kod tebe radilo.
To što bi za te pare mogao kupiti super zvučnike, meni ne bi značilo ništa, jer mi apsolutno ne dolazi u obzir imati svu tu skalameriju po stolu. Da sam ja na tvom mjestu, ja bi odavno imao taj TB3-TB2 adapter i koristio bi taj monitor kao kompletan dock, sve ostalo na stolu bi bilo zaštekano na njega. Naime, i sad mi je tako posloženo.


Smayoo ima itekako smisla to sto pricas ali napravili su ga da bude lijep otpozadi pa za sve portove moras skidati ogromni plasticni poklopac Nije bas prakticno rjesenje.

www.lg.com/us/monitors/lg-34UC97-S-ultrawide-monitor#


Screenshot2020-05-12at7.50.40AM.png



Screenshot2020-05-12at7.50.57AM.png
12.05.2020 | 20:30
OK, kakve veze to ima? Na ATB nema poklopca, ali isto su svi konektori straga, relativno nedostupni. Sve što ti je poštekano, poštekano je trajno. Ili...?

Meni je na ATB poštekano ovako:

1. napajački kabel u shuko utičnicu
2. ethernet kabel za uredsku mrežu
3. TB2 kabel od 30 cm do HDD docka (OWC dock za 2 HDDa, 3,5" ili 5,25")
4. USB kabel od Das Keyboard tipkovnice
5. USB kabel od Belkin iPhone docka

MBP stoji sa strane i, kad dođem u ured, na njega samo spojim TB2 i magsafe, i sve je priključeno, TM backup se radi automatski, itd...

Kad mi treba uštekati USB stick, imam USB konektor na tipkovnici. Ako taj iz bilo kojeg razloga ne štima, imam na ruku i USB konektor na samom MBP.

Drugi USB port na tipkovnici služi za žičanog miša
12.05.2020 | 22:37
ja mislim da bi preko thunderbolta to sve radilo, kao i apple thunderbolt display...
13.05.2020 | 16:32
Naletio mi je jutros u oglasima TB 3 -> TB 2 adapter i kupio sam ga za 25-30e. Nov, original Apple.

Sad me zanima koji kabel da koristim dalje da spojim monitor? Jel moram original Apple ili neki knock off ce raditi? Kakva su vam iskustva sa thunderbolt kabelima?
13.05.2020 | 17:57
Ja sam Apple Cinema Thunderbolt 27, a kojoj je njen integrisani labal pravio probleme spajao sa noname thunderbolt kablom. Znaci na port koji je nazad na displeyu sam koristio kao ulaz, pa je cak sve radilo uredno. Kamera, zvucnici, mikrofon i kontrola Cinema displaya.
13.05.2020 | 18:38
Ja sam kupio tb2 kabel na owc
13.05.2020 | 19:26
moragd kaže:
Ja sam Apple Cinema Thunderbolt 27, a kojoj je njen integrisani labal pravio probleme spajao sa noname thunderbolt kablom. Znaci na port koji je nazad na displeyu sam koristio kao ulaz, pa je cak sve radilo uredno. Kamera, zvucnici, mikrofon i kontrola Cinema displaya.


Jesi to kupio u BiH ili online?

Nemam ideju gdje da trazim kabel. Na OLX nema.
14.05.2020 | 09:19
ali nemas li sada original, onaj koji sam stobom mijenjao. no samo naznaka da radi i pravi i owcov
14.05.2020 | 10:59
Aha, to si meni odgovorio.
Da, sada imam taj tvoj, originalni Apple od 30 cm ili tako nešto dug, a radi i OWCov. A imam i drugi OWC-ov kad mi zatreba za spojiti drugi Mac, taj isto radi.
19.05.2020 | 17:09
Stigao mi Thunderbolt kabel 2m. Nisam nikada imao niti jedan TB uredjaj. Pljacka ziva, al sta je tu je

Spojio sam monitor. Audio kontrole ne rade i dalje, to je izgleda rezervirano samo za Apple monitore ili moj LG model to nema. Tu nisam nista profitirao, ali sam dobio brutalno dobar HUB na monitoru. Spojio sam Time Machine disk na monitor i card reader. Osjetno brze radi nego preko nekog cheap dongle kojeg sam imao ranije. Nisam testirao detaljno, ali odokativno duplo brze.

Probao sam da da vidim hoce li monitor mozda moci napajati Macbook, ali ne radi ni to Doduse nije nigdje ni oglaseno.

I da, monitor sada radi na 60Hz, umjesto prijasnjih 50. Pet puta sam vracao tamo amo, ali ja tu razliku ne vidim. Ali veseli eto da sam profitirao u necemu sto ne doduse ne primjetim al pise da je bolje. Ne bi valjda ljudi lagali
19.05.2020 | 18:12

Dakle, ako sam dobro shvatio, MAKNUO SI HDMI kabel i sad sliku na monitoru dobivaš preko TB2 kabela (skupa sa svim ostalim što je na monitor zaštekano)? Ili i dalje imaš HDMI kabel?
Ako si HDMI kabel maknuo, a kontrola glasnoće i dalje ne radi, možda trebaš instalirati kextove koje LG ima na svojim support stranicama da bi ti radila kontrola preko TB2?
www.lg.com/ae/support/support-product/lg-34UC97-S
19.05.2020 | 19:46
Nemam vise HDMI kabel. Samo TB2, a ostale stvari su direktno ukljucene u monitor. Iz laptopa ide samo jedan kabel, plus drugi za napajanje.
19.05.2020 | 19:51
Rovim, trazim, gledam...

Nista o tim kextovima ne vidim
19.05.2020 | 20:15
kext, odnosno "driver" po windowsaški
Klik na "Software & firmware", odmah ispod slike monitora, na vrhu stranice koju sam ti linkao, i onda tamo imaš brdo toga pa vidi je li možda nešto od koristi
31.05.2020 | 22:15
Kod mene opet problemi sa ovim monitorom. Non stop nesto

Ukljucio sam u USB portove na monitoru dva hard diska diska (jedan mehanicki za TimeMachine i jedan SSD). MBP i monitor su spojeni TB kabelom.

Kada racunalo ode u sleep, logicno uspava i monitor. I onda iz nekog bizarnog razloga monitor prestaje napajati diskove i onda ujutro dobijem poruku da je disk nepravilno odspojen sa racunala. Kao kada USB disk iskljucis bez Eject.

Sta uraditi?

Hvala puno!
01.06.2020 | 00:02
Provjeri u podešenjima monitora možeš li omogućiti da USB portovi daju napajanje i kad monitor spava
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 45 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO