4K monitori
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

4K monitori


05.12.2019 | 18:58
Pozdrav ljudi, kako ste? Šta ima? (šalu na stranu).

Uzimam novi monitor, htio bi da bude 4K minimalno, pa sam našao Dell U2718Q, zanima me da li ga netko od vas ima? I kako ste zadovoljni s njim?

Ili u slučaju da imate neki drugi 4K monitor za preporučiti, slobodno pucajte!
05.12.2019 | 19:46
Ja sam do nedavno radio ba 25” DELLu kao sekundarnom monitoru za iMac. Od prije 10tak dana sam ga zamijenio baš sa tim 27” DELLom.

Zadovoljan sam kako radi nemam neke primjedbe. Skalira rezoluciju uredno i prepoznaje ga macOS bez problema.

Problem doduše sporadičan postoji, ali to je macos problem koji se javlja sa svim brendovima pa čak i official Apple monitorima (koliko vidim da ljudi prijavljuju). Riječ je isključivo i Catalina verziji os-a gdje se monitor koji put ne probudi iz sleepa. Os kuži taj monitor po pitanju postavki, aplikacija na tom ekranu itd., no i dalje ekran ostaje u standby.

Ovo se tu i tamo dogodi, ali opet nije problem ovog ekrana.

Sve u svemu zadovoljan sam.
05.12.2019 | 19:53
@rusty - hvala ti na brzom odgovoru.

Ja sam još na 10.13. i ne mislim ga dizati na Catalinu, da li se to događa samo na Catalini, a na starijim verzijama ne?

Gdje si ga ti uzeo? I koliko te je izašao?

Ako ti nije neki problem možeš staviti koju sliku, da vidim kako to sve lijepo izgleda?
06.12.2019 | 08:36
To je potvrđeno da je samo na Catalini, da. Ja na Mojave nisam imao tih problema. Sada ih izbjegavam sa ugašenim sleepom na imacu jer mi realno ne treba, dok ne dođe patch.

Evo ovo je moj setup - www.blackvoid.club/content/images/2019/11/IMG_7629.jpg
06.12.2019 | 10:32
Lijepo si ti to uredio i +1 za Lego figurice, fućkaš radni stol bez Lego figurica!
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.12.2019 | 13:28
Vec sam neko vrijeme na
www.philips.com.au/c-p/BDM4350UC_75/bril...ultra-hd-lcd-display
u prijelaznom razdoblju dok ne uspijem ubost novi Appleov ekran


Svidja mi se gustoca pixela i super je nadogradnja sa 30" ACD, nije drastican pomak kao kod 5k ekrana.
za full screen preview koristim Dell U2715H i za Dell ekrane imam samo rijeci hvale...

Pozadinsko osvjetljenje na Phillipsu nije fantasticno, ali ne umara mi oci i to mi je presudno... i velik je...

Dobar je i za gledanje, igranje i za rad...
06.12.2019 | 14:05
Samo uzmite u obzir da bi nekima nativna rezolucija mogla biti "presitna" na 27" dijagonali. Meni barem je, pa ga drzim na 2560x1440 Za nativnu rezoluciju mislim da je 32" optimum.
06.12.2019 | 15:01
dpasaric kaže:
Lijepo si ti to uredio i +1 za Lego figurice, fućkaš radni stol bez Lego figurica!


General Grievous je ipak glavna figura s desne strane koja se ne vidi na slici ali je tamo. To je isti onaj koji si slikao na Drenovi.
06.12.2019 | 15:24
invictus kaže:
Pozdrav ljudi, kako ste? Šta ima? (šalu na stranu).

Uzimam novi monitor, htio bi da bude 4K minimalno, pa sam našao Dell U2718Q, zanima me da li ga netko od vas ima? I kako ste zadovoljni s njim?

Ili u slučaju da imate neki drugi 4K monitor za preporučiti, slobodno pucajte!


Mi imamo jedan i firmi i nismo bas najsretniji...
Mislim da bi bio bolji izbor 27" sa 2560x1440 ili 5120x2880 (5K)

Ovaj je 4K (ne 5K) i mislim da sistem ima problema s pogadanjem pixela na stardanoj velicini prikaza, pa slika nije bas najostrija... kao na 5K imacu ili na 27" thunderbolt displayu

Ispravite me ako grijesim.
10.12.2019 | 11:04
Imam ja 2 takva Della i spajam ih na MBpro 15" 2019. Super su monitori i kaj se tiče kvalitete slike, oštrine i boja za te novce vjerojatno nekakav best buy.

Ono što ti može biti potencijalni problem su jako sitna slova UI-a u native (4K) rezoluciji. Ja npr. Chrome držim zumiran na 150% jer inače se jako naprežem da bi čital sadržaj. Neke aplikacije imaju opciju skaliranja cijelog UI-a pa to bude malo bolje i čitljivije, a za neke stvari se jednostavno treba naviknuti. 2560x1440 rezolucija jako usporava kompjuter jer on tu u principu rezulocuju skalira x 2 (diže ju na 5K) pa ju onda spušta na tih 2560x1440. Možeš ga spustiti na klasičnu HD rezu (1920x1080p) u retina modu, sve je super oštro, možda mrvicu preveliko, ali opet ovisi kak si naviknut. Ja sam se s vremenom naviknul i držim sve skupa u 4K rezi i mogu bez problema raditi cijeli dan. Sitan je Finder ali može se raditi. Ako ne nosiš naočale i nemaš problema s vidom onda ti to vjerujem neće biti problem, ali razlika je ogromna između npr. 2560x1440 i 4K-a.

Da sad biram isponova uzel bili ili klasičan 2560x1440 27" monitor ili bi išel na 5K 32". Ovi 4K su mi nekak baš između. Ili bilo koji 5K monitor jer njega kad staviš/skaliraš u retina mod dobiješ 2560x1440 pa imaš lijepi UI koji nije presitan.
10.12.2019 | 11:53
ales_1717 kaže:
Imam ja 2 takva Della i spajam ih na MBpro 15" 2019. Super su monitori i kaj se tiče kvalitete slike, oštrine i boja za te novce vjerojatno nekakav best buy.

Ono što ti može biti potencijalni problem su jako sitna slova UI-a u native (4K) rezoluciji. Ja npr. Chrome držim zumiran na 150% jer inače se jako naprežem da bi čital sadržaj. Neke aplikacije imaju opciju skaliranja cijelog UI-a pa to bude malo bolje i čitljivije, a za neke stvari se jednostavno treba naviknuti. 2560x1440 rezolucija jako usporava kompjuter jer on tu u principu rezulocuju skalira x 2 (diže ju na 5K) pa ju onda spušta na tih 2560x1440. Možeš ga spustiti na klasičnu HD rezu (1920x1080p) u retina modu, sve je super oštro, možda mrvicu preveliko, ali opet ovisi kak si naviknut. Ja sam se s vremenom naviknul i držim sve skupa u 4K rezi i mogu bez problema raditi cijeli dan. Sitan je Finder ali može se raditi. Ako ne nosiš naočale i nemaš problema s vidom onda ti to vjerujem neće biti problem, ali razlika je ogromna između npr. 2560x1440 i 4K-a.

Da sad biram isponova uzel bili ili klasičan 2560x1440 27" monitor ili bi išel na 5K 32". Ovi 4K su mi nekak baš između. Ili bilo koji 5K monitor jer njega kad staviš/skaliraš u retina mod dobiješ 2560x1440 pa imaš lijepi UI koji nije presitan.


O tome sam i govorio... na retina rezoluciji je preveliki prikaz, a 4K je presitan... a 2560x1440 lookalike je neoštar.
Ja bi radije uzeo 27" 2560x1440 ili 27" 5K, ako lova nije problem.
10.12.2019 | 15:32
I ja imam problem da mi UI zna biti dosta usporen, bas zbog tog skaliranja prvo u 5K pa u 2,5K. U System profileru cak i stoji pod rezolucijom 5120x2880.

Nevjerojatno da se to desava na Uber Mac Pro masini sa GTX 980 4 GB grafickom. Istina i bog, imam spojena jos dodatna dva monitora sa 1920x1200 rezolucijom, tako da nije bas da ju nisam pridavio, ali ako prebacim primarni monitor na nativnu (3840x2160) rezoluciju tad sve radi OK.

Tako da, 27" 4K nije bas najsretnije rjesenje, osim ako ga ne gledate sa 20 cm udaljenosti
27.12.2019 | 22:41
Jel ima tko iskustva sa Dell SE2719H? Ili sličnim u tome cjenovnom rangu? Kako bi slika izgledala na njemu?

@smayoo, @rusty, @dpasaric, ili netko drugi?
28.12.2019 | 10:35
Ne, sa SE serijom nemam iskustva.
30.12.2019 | 10:58
Pa to je običan Full HD monitor (1920x1080), slika bude dobra, nema greške.
14.01.2020 | 15:13
Ja u 11om mjesecu uzeo UP2716D i jako zadovoljan. Odabrao 2K monitor upravo zbog gore spomenutih presitnih elemenata u 4K.
Po meni 4K igra tek na 32"+
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 19 minuta
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru
  • cariblanco: A to što sam i ja rođen 6.5..neke godine, ima li tu slučajnosti. Datum nisam izmislio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO