macpro 7.1 + 6k monitor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

macpro 7.1 + 6k monitor

03.06.2019 | 20:09
AAAAAJMO
Prilozi:
03.06.2019 | 20:20
Za cca dvije godine je moj i bozji
03.06.2019 | 21:09
Novi Mac Pro specifikacije.
03.06.2019 | 22:27
Ako sam dobro pohvatao na matičnoj ploči koja je ugrubo dimenzije 40x40 cm uspjeli su smjestiti čak dva utora za 2280 NVMe SSD-a koji ima dimenzije 22x80 mm ... svaka čast
03.06.2019 | 23:51
Stroj je san snova Mac Pro korisnika, ali me strah da će i cijena biti san snova.

Ako pogledamo da je top model iMaca Pro 144.700 kn (PDV uključen), vjerujem da top model ovakvog Mac Pro bez problema ulazi u zonu od 300.000 kn. iMac Pro ide do "samo" 128 GB RAM-a, a ovaj ide do 1.5 TB RAM-a... dakle, možemo samo zamisliti o kakvim cijenama će se tu raditi.

Ako neki vulgaris model bude ispod 40.000 kn to će biti čudo.

No, cijenu nastranu, sve drugo je fantastično i odličan temelj za dalji razvoj, sada mogu po ovakvoj arhitekturi jahati cijelo iduće desetljeće.
04.06.2019 | 06:20
Sve je na mjestu, ipak je to računalo za profesionalce, ljude koji na njemu zarađuju. Apple je ponovno izbacio monstruma!!!

@dpasaric - možemo li narednih dana očekivati kakav osvrt, onako sažeto i profesionalno kako uvijek napraviš.
04.06.2019 | 06:23
Monitor od 5000$ mi bas nije najjasniji...
Volio bi znati ko je ciljana skupina tog monitora...
Ako se dobro sjecam, Thunderbolt display je kostao cca 1000 dolara

Bas me zanima koja ce biti cijena MAcpro-a
04.06.2019 | 07:03
@Tito, cijena monitora je OK, ne uspoređuješ ovo čudo s Thunderboltom 27" nego sa Cinemom 30" kada se pojavila, a ona je stajala, još uvijek čuvam račun, 36.000 kn. Dakle, bila je i skuplja.

Nakon 4-5 godina proizvodnje, cijena joj je pala na 16.000 kn. Tako će biti i s ovim.

@Drazenp1706, naravno da ću napisati osvrt, čim stignem.
04.06.2019 | 07:41
jel to prodisplay xdr monitor nema isight kameru?
04.06.2019 | 07:43
Vjerojatno nisu znali što bi s kamerom kada se monitor okreće
04.06.2019 | 08:01
dpasaric kaže:
@Tito, cijena monitora je OK, ne uspoređuješ ovo čudo s Thunderboltom 27" nego sa Cinemom 30" kada se pojavila, a ona je stajala, još uvijek čuvam račun, 36.000 kn. Dakle, bila je i skuplja.

Nakon 4-5 godina proizvodnje, cijena joj je pala na 16.000 kn. Tako će biti i s ovim.

Kad se cinema pojavila nije bilo slicnih monitora na trzistu... sada za 1000-2000$ mozes kupiti vrhinske monitore.
Kako god... meni, kao profesinoalcu koji zivi od rada na kompu i gledanja u monitor, ne pada na pamet kupiti monitor koji ne nudi nista sto vec nema na trzistu... i kosta ko suho zlato
04.06.2019 | 09:37
Koliko sam ja vidio na tržištu ne postoji monitor koji ima specifikacije kao ovaj Pro Display s tom cijenom. Postoje referentni Pro monitori od 20000$ i više što ovaj čini jeftinim s tom usporedbom.

6k, XDR, Brightness od 1000 cd/m2 konstantno, a 1600 cd/m2 max., Contrast ratio: 1000000:1, vrhunski kut gledanja, 1 Thunderbolt 3 (96 W) i 3 UCB-C porta na monitoru. Monitor definitivno nije za opću populaciju, pa čak i za neke profesionalce već za relativno malo tržište skupih studija i sl.
04.06.2019 | 09:41
Ovakvom stroju se ne gleda cijena. Tko ce uzeti konfiguraciju za npr. 100.000 kn otplatit ce ga sa jednim, dva projekta. Tako da, to nije trosak nego investicija, koja se moze i pomalo dogradjivati

Sto se tice monitora, volio bih da su bolje smislili spajanje kablova na monitor kad vec cijene taj stalak tisucu baksa. Tipa da na onom magnetnom spoju postoje i kontakti, pa da se kablovi spajaju direkt u stalak. Bilo bi ga lakse pivotirati, a i ljepse bi izgledalo. Naravno, ostaviti portove i na samoj poledjini monitora za one koji nece uzimati stalak.
04.06.2019 | 10:09
Soffoklo kaže:
Koliko sam ja vidio na tržištu ne postoji monitor koji ima specifikacije kao ovaj Pro Display s tom cijenom. Postoje referentni Pro monitori od 20000$ i više što ovaj čini jeftinim s tom usporedbom.

6k, XDR, Brightness od 1000 cd/m2 konstantno, a 1600 cd/m2 max., Contrast ratio: 1000000:1, vrhunski kut gledanja, 1 Thunderbolt 3 (96 W) i 3 UCB-C porta na monitoru. Monitor definitivno nije za opću populaciju, pa čak i za neke profesionalce već za relativno malo tržište skupih studija i sl.

Moram priznati da se ne kuzim u ove specifikacije i podatke... vjerojatno postoje zanimanja kod kojih je to bitno... i ljudi kojima je potreban bas takav monitor.
Ja pricam o sferi grafickog dizajna i obrade fotografije... meni je bitno da mogu kupiti odlican monitor za cca 1000$, a danas mozes kupiti odlican monitor i za puno manje od 1000$.
04.06.2019 | 14:51
Pa sada niti Dell UltraSharp 32 8K Monitor (UP3218K) nije nježan sa cijenom.
04.06.2019 | 15:33

Valjda ce napravit i kakav manji monitor. Meni bi 27" taman dobro dosao.
04.06.2019 | 17:00
Pa, kako su niski i široki, ta širina ne smeta pogotovo kad vidim da ljudi dva monitora stavljaju jedan pokraj drugoga.
Ima jedan Apple Cinema HD Display od 23" (plastični) i s onim debelim rubom ima dijagonalu 30".
Taj je inicijalno koštao ogromnih 4299$ (ja sam ga polovnog kupio za 800kn).

Iz tog ugla gledanja ovaj je skup ali ako se stavi u odnos sa sličnima na tržištu, nije preskup. Pa i dizajn nešto nosi.
04.06.2019 | 19:17
Sve to stoji, ali proci ce jos koja godina dok se ovaj bude mogao kupiti za 800kn.
04.06.2019 | 19:24
Evo nekih profesionalnih monitora i njihove cijene:

Ikegami 31" = 40000$
Canon 24" = 32000$
Sony 24,5" = 16500$

Apple je s ovim išao na svoje najzahtjevnije korisnike i našao je neki srednji omjer cijenom i kvalitetom između referentnih profesionalnih monitora i klasičnih "profesionalnih" monitora koji su u razredu 2500$-5000$. Baš čitam komentare ekipe koja najmerava kupiti novi Mac Pro ili novi Apple monitor i zanimljivo je da je to ekipa koja okreće par stotina tisuća $ mjesečno u poslovima i većina kaže da vole stalak kao opciju, jer vole to imati na izbor ovisno o setupu koji imaju u firmama/studijima. Možda ne za 1000$, ali to je druga priča
06.06.2019 | 12:28
Soffoklo.... cemu sluze ti monitori?
06.06.2019 | 13:26
Studiji koji su do sada imali recimo jedan finalni kontrolni monitor na kraju procesa, sada mogu za iste novce kupiti 4-5 komada i da svako u timu koristi kalibrirani Apple HDR monitor, tako da u montazi i postoprodukciji nema odstupanja.

Tako da ja niti malo ne sumnjam da ce se ovo dobro prodavati unutar tog usko specijaliziranog trzista.

Steta sto za 1500-2000$ nisu napravili monitor bez PRO sa manje bells za svakodnevne korisnike. To bi bio pravi posao, jer bi svaki kupac Minija ili MBP bio potencijalni kandidat za taj monitor.
06.06.2019 | 13:31
drlovric... pricas o filmskim studijima?
06.06.2019 | 14:00
Film, produkcija, obrada video materijala, 3D animacija i virtualizacija recimo. Sve ono gdje vise ljude ucestvuje u procesu a trebaju konzistentan rezultat na kraju dana
06.06.2019 | 14:25
Evo @drlovric odgovorio.
06.06.2019 | 15:04
drlovric kaže:
Studiji koji su do sada imali recimo jedan finalni kontrolni monitor na kraju procesa, sada mogu za iste novce kupiti 4-5 komada i da svako u timu koristi kalibrirani Apple HDR monitor, tako da u montazi i postoprodukciji nema odstupanja.

Tako da ja niti malo ne sumnjam da ce se ovo dobro prodavati unutar tog usko specijaliziranog trzista.

Steta sto za 1500-2000$ nisu napravili monitor bez PRO sa manje bells za svakodnevne korisnike. To bi bio pravi posao, jer bi svaki kupac Minija ili MBP bio potencijalni kandidat za taj monitor.

To i ja mislim, meni treba zamjena za moju Cinemu 24". Ma da me jos uvijek dobro sluzi a kako stvari stoje i sluzit ce.
06.06.2019 | 16:42
U usporedbi s kamerama i fotoaparatima, ovo niti nije neka stavka.

Jedan PhaseOne XF IQ4 koji košta 50.000$ (digitalni srednje formatni aparat 150Mpix) ili neka RED kamera.
06.06.2019 | 17:00
drlovric kaže:

Dakle... Ovaj display je 32" retina 6K.
Što ti treba za Minija ili MBP?
27", 4K?
Teško. Za Minija ili MBP ti treba neki obični(ji) monitor za kojeg nećeš htjeti iskeširati dodatnih 1000$ za stalak. Dakako, to govorim u kontekstu sustava novog Mac Proa i pripadajućeg monitora.
Ako ćemo izaći iz toga sustava, onda govorimo o re-engineeringu nečega za čega Apple trenutno boli dupe jer u svojoj ponudi imaju (nismo vjerovali da će se to ikad dogoditi) LG UltraFine 4K Display. U stilu - Eto, ako baš želiš neki display uz Minija ili MBP.

Hoću reći... Sustav Mac Pro 7,1 je napravljen za naj-naj-zahtjevnije korisnike i one koji su još zahtjevniji od toga.

Nama sirotinji je još uvijek sve ostalo na raspolaganju
06.06.2019 | 17:10
Možda je najveći problem što smo smetnuli s uma da je iMac jedno sasvim Pro računalo.
Napamet govoreći, rekao bih da iMac bez problema može pokriti 90ak% Pro tržišta. Mac Pro i iMac Pro su za onih ostalih 10ak%. HardCoreXtremePro!
06.06.2019 | 17:27
Ja mislim kako MacPro 7.1 i monitor nije napravljen za naj-naj zahtjevnije korisnike.
Pa to je računalo u rangu radnih stanica. Daleko je to od naj zahtjevnijih korisnika.
Mi ovdje gledamo u svoju kasicu-prasicu i tako zaključujemo, ali za one koji troše mainframe računala, super računala, ovo niti nije vrijedno spomena.

Jasno se vidi kako je ovo računalo za video obradu, a ne za foto obradu. To se vidi nekako iz Afterburner ProRes and ProRes RAW accelerator kartice.
06.06.2019 | 18:16
Tu se apsolutno slazem. Za potrebe npr. CFD simulacija mi smo znali kupovati DELLOVE servere po +20,000 Eura. Projekti su bili milionski, tako da je to bilo beznacajno.
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 43 minuta
  • JOHN: Upload slika preko iphone ne radi
  • zabac: Ne radi stabilno. Musicava aplikacija. Koji puta kad kliknes na sliku, ne mozes natrag.
  • JOHN: Mada se zna tu i tamo srušit nakon više listanja
  • JOHN: Na 12.3.1 radi normalno
  • m@xym: radi
  • marvin: Da li netko može provjeriti na iPhoneu da li mu radi aplikacija Njuškalo? Meni stalno vrti kružić i ne ulazi u nju.
  • abajo: iDefrag je bezveze, jer to na os x nema smisla, iPartition je odličan alat
  • zabac: Da li vrijede te aplikacije?
  • smayoo: To su one aplikacije iDefrag i iPartition koje su ljudi dali badava na download jer više ne rade na Mojave
  • Daddo: [link]
  • Daddo: kaže kernel panic nešto Coriolis Systems?
  • energyman: [link]
  • energyman: Moze li tko iz ovoga dekodirati koji kext/software mi je izazvao kernel panic i nemogucnost bootanja sustava?
  • stefanjos: tko je mene bio pitao za apple cinema display? nasao sam jedan za 2600kn pa nek se javi proyvani da proslijedim detalje
  • smayoo: :)
  • Daddo: Eid mubarak i tebi smayoo....
  • smayoo: Svima koji ga slave čestitam Kurban-bajram! :)
  • Daddo: sredstva su upravo to - sredstva. služe nekoj svrsi. Ali velim, mene ne čudi da su rekli ok evo vam i kartica. Ako je mogao I.T. što ne bi mogao Tim C.? :D
  • Riba: Sredstva plaćanja me ne fasciniraju, neovisno od koga dolaze.
  • Daddo: mislim, ako možedu kriptovalute bez kartica, a zašto ne bi jedna tvrtka sa stvarnim kapitalom napravit karticu i čitav sustav plaćanja?
  • smayoo: Zar je to neka veća glupost od raznih điđimiđi bankarskih kartica? Prozirnih, s nekakvim plutajućim ribicama, zlatnim, srebrnim, crnim... :)
  • Riba: Bože ja sam već zaboravio na tu glupost. :(
  • energyman: [link]
  • Riba: Koristis li originalni punjac? Meni na Androidu na nekim srot punjacima ne radi dobro touch screen dok se puno, mozda je do uzemljenja (?)
  • smayoo: Piši u forum
  • big_mac: ajfon 8 dok se puni otisak prsta ne otkljucava odmah nego treba cekat i ponovo stavljat prst na citat ili ne zeli otkljucat uredaj pa moram lozinku upisivat.Cim ga maknem sa punjaca sve ok radi iz prve.Ima neko slicno iskustvo?
  • zabac: BUG nije referenca. Poznato je kako ne vole Apple jer. Ih valjda ne financira. Nikad pozitivna inisu pisali, vise je bilo rezervirano. Zasto se tako ne osnose prema autima “za suplo manje se sobije brzi auto”.
  • Dijete: al ponavljam se...
  • Dijete: nadam se da novi Mac Pro, revizija 2 dolazi sa Apple Arm Cpu
  • Soffoklo: Novi Mac Pro koji još nije ni krenuo u prodaju već je zastario - [link]
  • smayoo: :D
  • Gjuroo: Ko? Hypo banka?
  • smayoo: Zanimljivo. Između redaka one hrpe PR bullshita čitam da su popušili ružan gubitak tržišta pa se sad grčevito bore protiv toga tzv. "rebrandingom" (čitaj: promijenili smo ime i ništa više i sad se nadamo da ćete to popušiti";) :)
  • ping: Filemaker se ponovno zove Claris.
  • zabac: Od sada jos je nekoliko firmi koje sakupljaju vase navike.
  • zabac: Ja sam primjerio kako keš nikad ne odbijaju. Bilo ili nebilo struje, interneta, dizela ili sunca, keš prolazi.
  • Yonkis: drlovric, zar se nismo za to borili (pod utjecajem Oluje sam)? /s
  • drlovric: Blago vama, sad cete jos lakse i brze moci trositi novce :)
  • erseticmatej: Takoder uspio preko pbz aplikacije, ali moze se direkt i iz waletta, napokon????????
  • big_mac: Uspio sam dodati preko pbz aplikacije
  • big_mac: Zasto ja i dalje imam samo opciju monese i revoult?
  • Yonkis: Evo, tko ima PBZ karticu može je dodati u ApplePay: [link]
  • smayoo: Ma šalio sam se... :)
  • zabac: Ako ne moze kupiti golo kuciste, neka kupi cijeli G5 i izvadi sve iz urtobe.
  • smayoo: Zar G5 ima visak u sebi? Zašto? Mora idealno okomito stajati? ;)
  • zabac: Kupi cijeli komp i izvadi visak.
  • smayoo: piši u forum, ili u oglasnik
  • icolada: bok, zanima me gdje se kod nas moze nabaviti kuciste od powermaca g5? planiram stavljati atx maticnu u njega
  • Daddo: ja vam uz smayine želje kojima se pridružujem želim i sretan dan hrvatskih branitelja.
  • smayoo: Svima želim sretan Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%