Macbook; da ? Ne ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook; da ? Ne ?


12.05.2019 | 13:00
Macbook pro ili air može čitati prezentacije ono Power point, Word i ostalo od Microsofta, da li je moguće skinuti te stvari iste na njega kako bi se radile prezentacije?
Drugo, da li postoje neke druge aplikacije za radit prezentacije pisati seminare i slično, a da će mi ih otvoriti na računalu profesora i drugih ljudi koji koriste Windowse?
12.05.2019 | 13:38
Da, postoji Office za Mac.
A ako ne želiš plaćati imaš i besplatnih softvera koji rade isto.
Kompatibilnost između tih besplatnih i MS officea može biti problem.
Po meni je najbolji i najkompatibilniji Libre Office.
Na poslu uredno razmjenjujem datoteke iz LibreOffica sa MS officeom i problemi kompatibilnosti su rijetki, iako ih zna biti (najčešće kod grafikona)
12.05.2019 | 14:14
Taj LibreOffice je besplatan?
12.05.2019 | 16:33
Je, besplatan je
12.05.2019 | 17:48
Jos jedno pitanje ????, novi sam u tome pa nikad pitanaj dost, amd u macbooku , nasao sam jednog sa amd grafickom ako se ne varam amd radeon pro 560x , a ja se ne razumijem u te specifikacije bas. Evo screenshota tog oglasa
Prilozi:
12.05.2019 | 21:48
Da. A koje je pitanje?
12.05.2019 | 22:13
Pitanje je ubiti glasilo da li je amd dobar u macbooku posto sam citao opcenito da se puno vise zagrijava, pa me zanima da li se isplati uzeti macbook pro sa tog screenshota. Isprike, znam postaiti nejasna pitanja
12.05.2019 | 22:51
Ja bih se na tvom mjestu prije zabrinuo oko cijene iz oglasa.

Laptop sa takvim specifikacijama (model 2018 sa touch-bar-om, i nabrijanim CPU-om, memorijom i diskom) se prodaje za cca. 3.000 EUR, pa je oglašena cijena od 8.000 Kn u najmanju ruku smiješna (da ne kažem sumnjiva).
Ili se radi o skršenom laptopu koji može poslužiti samo kao uteg za papire na stolu, ili je oglas Prevara d.o.o, (slutim da je ovo drugo, a indikativno je i to da ime i prezime prodavača ukazuje na fetivog Plominjanina).
12.05.2019 | 23:21
m@xym kaže:
Ja bih se na tvom mjestu prije zabrinuo oko cijene iz oglasa.

Laptop sa takvim specifikacijama (model 2018 sa touch-bar-om, i nabrijanim CPU-om, memorijom i diskom) se prodaje za cca. 3.000 EUR, pa je oglašena cijena od 8.000 Kn u najmanju ruku smiješna (da ne kažem sumnjiva).
Ili se radi o skršenom laptopu koji može poslužiti samo kao uteg za papire na stolu, ili je oglas Prevara d.o.o, (slutim da je ovo drugo, a indikativno je i to da ime i prezime prodavača ukazuje na fetivog Plominjanina).


Nije mi daleko toliko pa zato i pitam, ime nije ni upitno haha, 200% zanimljivo, ali nista bez da ja odemi uvjerim se .

Hvala vam.
12.05.2019 | 23:31
Što misliš da ćeš se uvjeriti kad uzmeš taj laptop u ruke?
Sam si rekao da ne poznaješ Macove. Nemaš pojma što sve treba provjeriti. Ponajprije, je li Mac ukraden, je li ostao prijavljen na nečiji AppleID pa vlasnik samo čeka neku budalu da ga uključi i da Mac javi svoju lokaciju...
13.05.2019 | 03:28
Istina
14.05.2019 | 13:43
Pozdrav, evo još jednog oglasa, ovaj se čini uredu, pa ako može mišljenje, kupiti ga ili ne?

www.njuskalo.hr/macintosh/macbook-pro-13...JgML0jq62MA4o2BW8enE

Koristio bi mi za: prezentacije, seminarske radove, pretraživanja malo po internetu novina i slično, youtube.

Hvala
14.05.2019 | 14:01
Za to što si naveo bio bi ti dovoljan i MacBook Air.
14.05.2019 | 14:28
Ja imam taj isti MBP i sta ce se grijati. Radi ko grom.

Ako ga kupis za 8000kn, ja ti odmah dam jos 500e i dodjem po njega. Nije losa zarada za jedno popodne
14.05.2019 | 18:03
Odkud ste ? Javite se slobodno, možemo se dogovoriti
14.05.2019 | 23:44
Pozdrav. Može jedno pitanje iz vedra neba?

Postoji li kakva verzija MBPa unazad 4-5 godina sa 32GB RAMa?
Tj. postoje li moduli sa kojima bi se mogao upgradeati?

Tnx
15.05.2019 | 00:02
Ne, nažalost.
  • kupus
  • Posjetitelj
15.05.2019 | 00:44
Mejo kaže:
Pozdrav, evo još jednog oglasa, ovaj se čini uredu, pa ako može mišljenje, kupiti ga ili ne?

www.njuskalo.hr/macintosh/macbook-pro-13...JgML0jq62MA4o2BW8enE

Koristio bi mi za: prezentacije, seminarske radove, pretraživanja malo po internetu novina i slično, youtube.

Hvala


Uzmi nesto jeftinije, recimo 2015 model ako ga mozes naci negdje. Ostatak ulupaj u nesto drugo.
15.05.2019 | 01:54
kupus kaže:
Mejo kaže:
Pozdrav, evo još jednog oglasa, ovaj se čini uredu, pa ako može mišljenje, kupiti ga ili ne?

www.njuskalo.hr/macintosh/macbook-pro-13...JgML0jq62MA4o2BW8enE

Koristio bi mi za: prezentacije, seminarske radove, pretraživanja malo po internetu novina i slično, youtube.

Hvala


Uzmi nesto jeftinije, recimo 2015 model ako ga mozes naci negdje. Ostatak ulupaj u nesto drugo.


Kupljen je on vec popodne , preferiram novije koliko god mi je nepotrebno imam takvu neku naviku, inace sam bio samo novo iz trgovine pa sam nekako malo popustio s tom novo novcato. Ulupao sam i ovako zadovoljan nije mi neka cijena bila radje cu dat 1000/1500 kuna vise za prakticki novi macbook pro(56ciklusa ounjenja) nego da platim 5/6 tisuca za 2015 godiste
17.05.2019 | 02:35
Želio bih preuzeti office 365 na svoj MBP, međutim 5,1 MB preuzima predugo, probao sam na svom PCu i odmah mi je preuzelo. Moj MBP ima macOS Mojave verzija 10.14.4, a na stranici Officea 365 prije preuzimanja pisalo je da zahtjeva MacOS Sierra 10.12 ili noviji. Zanima me da li mi zbog toga se Office ne želi preuzeti te imate li kakve prijedloge kako bih taj problem mogao riješiti?
17.05.2019 | 09:14
Micro$oft bilošto, pa tako i Office koristim minimalno, najmanje što uopće mogu pa nisam jako kompetentan za odgovor, ali, koliko vidim, Office365 je "featured" u Mac App Storeu. Dakle, pokreni App Store (klik na jabučicu gore lijevo, pa App Store) i pojavit će ti se odmah ogromno "Office 365" kao ogroman crveni banner na Featured stranici od App Storea.
  • kupus
  • Posjetitelj
17.05.2019 | 14:31
Mejo kaže:
Želio bih preuzeti office 365 na svoj MBP, međutim 5,1 MB preuzima predugo, probao sam na svom PCu i odmah mi je preuzelo. Moj MBP ima macOS Mojave verzija 10.14.4, a na stranici Officea 365 prije preuzimanja pisalo je da zahtjeva MacOS Sierra 10.12 ili noviji. Zanima me da li mi zbog toga se Office ne želi preuzeti te imate li kakve prijedloge kako bih taj problem mogao riješiti?


Kopriras taj fajl i stavis ga na stick, pa ga pokrenes na trazenom uredjaju.
20.05.2019 | 00:24
Znate možda kakav antivirusni program besplatni da je uredu, te da li mogu instalirat adobe player na MBP?
20.05.2019 | 01:06
MacOS ima antimalware ugrađen u OS. Prva zaštita si ti sam, ali tu je i "Gatekeeper" pomoću kojeg možeš kontrolirati od kuda ti je dozvoljeno instalirati aplikacije (nalazi se u System Preferences->Security & Privacy->General i tu na dnu možeš odrediti od kud možeš instalirati aplikaciju ili ručno odobriti nekoj aplikaciji instaliranje). Druga zaštita je XProtect i radi najsličnije antivirusu i u tišini. Bitno da imaš označeno u Software Update "Install system data files and security updates" i on će se sam nadograđivati s najnovijim definicijama. Naravno on dobiva samo 100% provjerene informacije o malwareima i ne reagira na neke opskurne ili neprovjerene malwaree. Zatim još imaš u OS-u ugrađen MRT (Malware Removal Tool). Za njega nije 100% sigurno kad odrađuje skeniranje. Jedni tvrde da to čini nakon svakog restarta kompjutera, dok drugi tvrde da skenira komp prilikom provjere updatea OS-a.

Ako baš želiš ručno provjeriti tu i tamo Mac moja preporuka je besplatni Malwarebytes, radi na zahtjev dok plaćena verzija ima real time provjeru. Po meni nepotrebno na macOS-u, ali svako zna svoje. Također odi na objective-see.com/products.html i tu pronađi ako te nešto zanima ima odličnih appova za povećanu sigurnost na Macu. Moja preporuka je KnockKnock.app s kojim možeš provjeriti što ti je sve na Macu instalirano i da nisi slučajno skinuo i neki malware ili sumnjivu datoteku.

Adobe player, misliš Flash player?
20.05.2019 | 05:41
Soffoklo kaže:
Adobe player, misliš Flash player?


Da, za gledanje serije naprimer, ako odem na neku stranicu online gledanja kao , onda mi pise da mi ne zeli se pokrenuti jer nemam Flash player. Iako cu to izbjegavati jer mi se od reklama u novim prozorima dolaze virusi, i previse riskiram po meni barem za Macbook si
20.05.2019 | 11:39
To sam htio i ja naglasiti. Od svega što je Soffoklo napisao, PUNO JE VAŽNIJE da ti korisnički account na Macu ne bude bez passworda i da ne koristiš automatski login (bez upisivanja passworda) ako ti je korisnički account s administratorskim ovlastima. Ako želiš tu komociju, onda napravi poseban admin account s kompliciranim passwordom i normalan korisnički s automatskim loginom i DRUGAČIJIM passwordom od administratorskog. I onda ti uopće nisu potrebni nikakvi malware/antivirus/neznam kakvi alati.
20.05.2019 | 23:10
Mejo kaže:
Znate možda kakav antivirusni program besplatni da je uredu, te da li mogu instalirat adobe player na MBP?


Održavam Macove desetljećima, trenutno imam preko 10 Macova o kojima brinem, nikada niti na jednom nisam instalirao nikakav "antivirusni" program. Samo je potreban zdrav razum, ne biti naivan i ne upisivati admin lozinku sumnjivom softveru. Virusa na Macu nema, moguće je samo pustiti u kuću nekog trojanca, a takvi obično nisu destruktivni, nego zasipaju vlasnika reklamama.

Adobe Flash Player je danas postao gotovo poptuno nepotreban. Ako ga baš moraš instalirati, onda to napravi isključivo s originalnog Adobe weba na kojeg sam odeš. Postoji malware koji se predstavlja kao Adobe Flash player, pa treba paziti.
21.05.2019 | 00:56
Otišao sam na stranicu adobea, pitam jer gledam na npr. serije online i onda mi treba da pokrenem film da mogu gledat, međutim da bih mogao pokrenut prvo mi se otvori jedno 5 dodatnih tabova ili prozora, sa svakakvim reklamama od bet 365 pa nekakvih 18+ igara i slično, pa znam da to zna nekakve virusiće bacat, gledam inače trenutno preko PCa pa znam kad mi izađe upozorenje o virusima od avasta i slično.
21.05.2019 | 14:23
Bio je nedavno ovdje jos jedan korisnik koji se voli tako patiti online i gledati serije i filmove Pa sam bas probao link koji je poslao, muka ziva i patnja. Popups, reklame, banneri, trza, iskace, greske neke izbacuje. Sve je to osim uzivanje u sadrzaju. Nije vrijedno utrosenog vremena i zivaca.

Ali nevezano za to, neka svako radi sta ga veseli, javi se na msg pa cu ti poslati Flash player ako te ne znas samo instalirati.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 17 minuta
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO