Macbook; da ? Ne ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook; da ? Ne ?


04.04.2019 | 17:07
Pikirao sam macbook dok nisam naletio na ovo, inace meni jedan od realnih youtubera; misljenja ? youtu.be/gZUSFda_W7k
04.04.2019 | 17:25
Tip sam kaže da svo vrijeme provodi u browseru. Ja ne, meni su Windowsi deal breaker.
04.04.2019 | 17:37
Pogleda bi tu i tamo koji film, mozda nekad prezentaciju napravio i sl, zeni treba isto i za posao pa gledan, novac nije problem al nebi tio da zavrsi ko sa iphone x, 6500 kn za nista ..
04.04.2019 | 17:42
Osobno, nikad se više na Windows ne bih vratio...

Ti u ovom slučaju biraš između Windows-a i Maca i to sam moraš odlučit. A nemoj da te iznenadi razlike između cijene mac-a i windowsa, naravno da je windows jeftiniji, ali u cijenu mac-a ulazi i OS...

A sada što se tiče Macbook-a i tipkovnice, ja (macbook 12") nemam nikakvih problema, brat ima pro-a iz 2016 isto nikakvih problema nije imao, to je to što ja mogu reći u vezi toga, više istraži ako te brine
04.04.2019 | 17:48
Ma problem je sta se dosta vise u mobitele kuzim nego u laptope; ne sto nije stvar cijene nego nebi tio dat neke novce ako npr taj macbook ubiti i ne vrijedi to tj. ako je konkurencija bolja, takodjer nemam iskustva neka velika s laptopima :/
04.04.2019 | 18:58
Kao što si i sam spomenuo, sve ovisi o tome za sto ga mislis koristiti. Za "tu i tamo koji film pogledati i prezentaciju napraviti" i jeftiniji Windows laptop bi bio dovoljan, pa i meni. Takodjer, sto znaci "zeni za posao"? Koliko bi uopce bio "na cesti" a koliko doma na stolu?
04.04.2019 | 19:44
Po meni uvijek macbook...
To ti je kao vw(win) i mercedes(macbook)
Osobno vise preferiram macbook ,air pogotovo jer je tanak ,baterija drzi,pouzdan...
04.04.2019 | 20:10
Ako *zaista* dvojiš između windows govneta i macbooka, nemoj. Kupi si windows govno jer s čime god nakon toga ne budeš zadovoljan, uvijek ćeš se moći utješiti da je makar bilo jeftino. Obratno, ako kupiš Mac pa ti bilo što ne bude po volji (bez obzira bio problem do Applea, tebe kao korisnika ili nečeg trećeg), uvijek ćeš se osjećati kao da smo te mi ovdje zaje..li nagovarajući te da kupiš skupi komp koji ti ne radi.
04.04.2019 | 20:51
Ahaha dobro si i reka; nisam nikad ima laptop od applea, samo ipad i mobitele; fluidnost i kvaliteta, to mi treba, da mi je lipo fluidan i nakon dvi god a mislim da je to nekakav macbook il macbook pro; samo sta me najvise brine je odnos apple tj servisa prema musterijama jer je youtube pun videa di je tipa dokazan pokusaj varanja klijenata da se sto vise novaca izvuce; tipa neki mali kvar a oni bi sve mjenjali
04.04.2019 | 21:03
Internet je pun općenito ljudi koji se žale da im se nešto pokvarilo i da ih je servis pokušao zaje... Iz toga ne možeš izvući objektivan zaključak jer si u ogromnom statističkom nesrazmjeru - ogromna većina onih kojima sve radi i sasvim su zadovoljni ne osjeća potrebu na internetu pisati ili pričati o tome.
Činjenica je da službeni Apple servis slijedi svoju poslovnu politiku i da oni ne rade popravke ispod razine komponenata, kao ni bilo koji drugi službeni servis. Zato postoje neslužbeni.
04.04.2019 | 21:09
Jednako tako je važno reći da je svakom Apple ovlaštenom servisu U INTERESU obaviti popravak, a u jamstvu pogotovo, ali oni jednako tako imaju stroga pravila što i kako popravljaju, a pokvarene dijelove često moraju vratiti nazad kao dokazni materijal kako bi Apple isplatio troškove servisa.
04.04.2019 | 21:19
Govoriš o MacBook-u, a daješ likn gdje se prikaže MacBook Air.
Dok se nije pojavio problem tipkovnice koja je sve gora i gora ja sam gledao da ga kupim.
04.04.2019 | 21:26
Nisko si postavio ljestvicu na 2 godine Ja sam kupio Retinu 2012 i radi isto kao i prvog dana. Sluzbeno podrzana kao i novi strojevi.

Usporiti ti nece garant i realno je reci da je vijek trajanja 5 godina, bez ikakvog pretjerivanja.

I slobodno mogu reci da sam PRO HEAVY user u usporedbi sa tim sto si ti nabrojao.

Kupi, probaj, ako se ne svidi, to se proda u oglasima za 1 dan.
04.04.2019 | 22:05
Hvala na odgovorima, jos jedno pitanje , gdje je najpovoljnije kupiti? Iphone recimo dosad svaki na njuskalu uzimao od fizickih osoba, naravno valumirane s papirima.
04.04.2019 | 22:17
Najpovoljnije ces proci da ti ga neko donese iz USA.
04.04.2019 | 22:23
drlovric kaže:
Najpovoljnije ces proci da ti ga neko donese iz USA.

daleko najjeftinije
04.04.2019 | 22:44
Iphone recimo dosad svaki na njuskalu uzimao od fizickih osoba, naravno valumirane s papirima.


Ako ti to odgovara za iphone, nema razloga da ti ne odgovara i za Mac.
Ja preferiram kupovati polovne macove s jamstvom, iz Njemačke, ili ovdje s Jabučnjaka.
04.04.2019 | 22:45
ColdMarin kaže:
drlovric kaže:
Najpovoljnije ces proci da ti ga neko donese iz USA.

daleko najjeftinije


To je, naravno, pod pretpostavkom da ga u EU uvoziš ilegalno, tj. da ne platiš PDV.
04.04.2019 | 22:55
smayoo kaže:
Iphone recimo dosad svaki na njuskalu uzimao od fizickih osoba, naravno valumirane s papirima.


Ako ti to odgovara za iphone, nema razloga da ti ne odgovara i za Mac.
Ja preferiram kupovati polovne macove s jamstvom, iz Njemačke, ili ovdje s Jabučnjaka.


Ma nezz, kod elektronike volim da je glajnc novo iako vidim da se tu s foruma odnose prema svojim laptopima ko bebicama ???? probat cu nekako iz USA, vidim da je velika razlika u cijeni; posto nisam zahtjevan korisnik necu pro, vidjet cu sta je bolje air il obican macbook
04.04.2019 | 22:57
Ja danas sebi nasao ovaj. Razmisljam jedino radi 256SSD kojeg imam i sada, pa zelim model sa 512. Ostalo je sve OK za ovu cijenu plus besplatna brza dostava.

www.bhphotovideo.com/c/used/1423733/appl...acbook_pro_with.html
05.04.2019 | 00:11
Ja ne znam o kakvim velikim razlikama u cijeni govorite tim više što ako uzmemo priloženi video kao referencu ciljanog modela onda nema govora da je MacBook Air skup u odnosu na ThinkPad x1 Carbon jer je ulazna cijena početnog MBA 11.700 kn, a početna cijena ulaznog TP X1C 14.100 kn.
05.04.2019 | 15:24
Emilvic kaže:
Pogleda bi tu i tamo koji film, mozda nekad prezentaciju napravio i sl, zeni treba isto i za posao pa gledan, novac nije problem al nebi tio da zavrsi ko sa iphone x, 6500 kn za nista ..


Za to je i više nego dovoljan iPad. Multimedija, obrada teksta, tablični kalkulator, prezentacije. Na njega bez problema ide i MS Office, no kad je riječ o prezentacijama, Keynote je po mom mišljenju ipak bolji od MS PowerPoint-a.

Ženi lako stane i u torbu ako ga nosi na posao, tako da je usput i praktičan.
05.04.2019 | 16:01
iPad je HW brutalno mocan stroj ali operativni sistem mu ne dozvoljava da bude korisniji i zamijeni laptop.

Apple to i ne zeli omoguciti, ovako guraju na oba fronta i ne kanibaliziraju nista. Oni sve rade samo da kupis oba proizvoda
25.04.2019 | 19:40
Pozdrav ljudi, evo vidim slicna tema koju sam ja zelio priupitati. Takodjer gledam uzet si laptop i zelio bih probat sa macbookom, nazalost imao sam laptop hp koji je krepao tjedan dana nakon isteka garancije te sam pomalo i skeptican.
Zanima me isplati li se uzeti novi macbook air koji je sada na popustu(ako se ne varam to je 2017. model) cijena je 7.777 kuna, ili pronaci nekakav polovan macbook(pro ili air). Trebao bi mi za izradu prezentacija za faks, mail, youtube i slicno, nikakve igrice jaci programi i ostalo.
Svako misljenje dobro doslo, ne razumijem se previse u komponente i zanimaju me iskustva.
Hvala
25.04.2019 | 22:56
Nisam znao za macbook to, mada pod macbook sam mislio air ili pro, jedno od to dvoje.
25.04.2019 | 23:53
Za to što ti treba ti je i neki stariji MacBook Air isto dobar, ali ovom je trenutno cijena jako happy pa je teško opravdati kupnju nekog rabljenog jer jednostavno nisu dovoljno jeftiniji.
26.04.2019 | 00:24
Po njuškalu ih ima već od 3.800 kn pa na više, MBA 13, i5, 128 GB SSD, 8 GB RAM. Nešto si premišljam uzeti jedan takav, ako se naravno ukaže prilika i da se sve poklopi - da je ispravan i pic-mic, a sa prodavatelj ne traži previše.
26.04.2019 | 10:01
drlovric kaže:
iPad je HW brutalno mocan stroj ali operativni sistem mu ne dozvoljava da bude korisniji i zamijeni laptop.

Apple to i ne zeli omoguciti, ovako guraju na oba fronta i ne kanibaliziraju nista. Oni sve rade samo da kupis oba proizvoda


Mislim da je više iPad kompjuter za nove generacije, koje su naučene samo na touch interface, dok je Mac za nas starudiju, koja je oduvijek koristila miš i tipkovnicu.... Držat će se Mac još dugo, ali mislim kroz duži period, iPad će postat glavno računalo za mnoge. Onda ćemo za 30-40 godina mi biti starci koji ćemo govorit "Back in my days, we used keyboard and mouse"
26.04.2019 | 11:24
iPad-u fali jedan kvalitetan file manager. Tada bi se na njemu moglo puno više i puno ozbiljnije raditi. Mišljenja sam da Apple neće to tako lako i tako brzo izbaciti, jer bi tada iPad mogao ozbiljno ugroziti prodaju MacBook računala.

Ipak su još uvijek miš, tipkovnica i monitor, te mogućnost spajanja svih mogućih vanjskih periferija standard - dakle, stolno računalstvo je još uvijek živo, a što nam donosi budućnost, to ćemo tek saznati.
26.04.2019 | 11:50
Citam okolo da navodno iOS 13 donosi podrsku za misa na iPad-u... ako se to dogodi, to ce podosta promjeniti stvari
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 11 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, tino1, Anonimci (514)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO