Macbook Air 13" 2017 i Apple Cinema Display 24"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook Air 13" 2017 i Apple Cinema Display 24"


13.12.2018 | 21:34
@Bertone - ma kakva anketa, u procesu sam nabavke istih pa me zanima.
13.12.2018 | 22:26
invictus kaže:
@smayoo i @serafin - a šta koristite od periferije(tipkovnice i miša)?


Das Keyboard Pro za Mac
Apple Mouse (wired) - popularno zvan "sapun"
14.12.2018 | 09:21
Ja imam magic mousea i magic keyboard. Ali to ti preporucam da isprobas prije, jer ne legne svakome.
14.12.2018 | 19:26
Ja ni sam više ne znam šta da uzmem, jer u ponudi koliko sam vidio više uopće u ponudi nemaju tipkovnice i miševe sa žicom, svi su bežični.
14.12.2018 | 19:32
Ja sam uzeo novu Magic keyboard - crnu, s ciferblokom - ona ti u principu moze biti i zicana kada to zelis, obzirom da kabel kojim je punis jest usb.
Ali opet kazem ne bi je bilo lose isprobati prvo, jer je jako plitka i nekima to ne pase, meni je ok - u principu isto kao i na macbooku 2018.
14.12.2018 | 21:02
Ako želiš potpuno Apple iskustvo, onda su jedini izbor Apple tipkovnica i miš. Nedavno sam kupio Apple magic mouse 2, a ovih dana idem i po Magic keyboard. Meni osobno odgovaraju, a uz to su i miljama ispred klasične PC periferije, ako govorimo o dizajnu. Cijena je naravno, paprena!
14.12.2018 | 21:27
Probao sam Magic Mouse 2 i nikako mi ne leži, ali zato Magic Keyboard mi odgovara, nisam znao da se može koristiti putem USB-a, mislio sam da preko USB-a ide samo punjenje. Hvala @serafin.

@drazenp1706 - slažem se s tobom, a što se tiče cijene digli su je u nebesa.
14.12.2018 | 21:38
Apple tastatura i mis nisu uopste skupi u poredjenju sa kvalitetnijom "PC" perifierjom a sa druge stane nisu ni bolji. Realno ima punooo boljih miseva i tastatura u istom cjenovnom rangu. Uvijek se postavlja par pitanja : Za sta koristis,koliko koristis, i kolike su ti ruke. Tako da po mom misljenju apple perifierija nije nista posebno. Realno gledajuci vise je korisnika zadovoljnije sa sapunom nego sa magic mouse 1 ili 2 generacije,o tastaura pogotovo. Kao sto rece serafin,pogledaj u radnji,probaj pa ako to lezi kupi,neces pogrijesiti ni ako izaberes drugi mis ili tastaturu,sve rade isti posao jedino neces biti sminka u kafani
15.12.2018 | 00:19
invictus kaže:
Probao sam Magic Mouse 2 i nikako mi ne leži, ali zato Magic Keyboard mi odgovara, nisam znao da se može koristiti putem USB-a, mislio sam da preko USB-a ide samo punjenje. Hvala @serafin.


Preko USB-a i ide samo punjenje. Tipkovnica je isključivo bluetooth. Serafin je (valjda) htio reći da možeš držati tipkovnicu cijelo vrijeme prištekanu na USB. Ali tipkanje uvijek ide preko bluetootha.

Ja isto preferiram žičane tipkovnice i miševe. Bluetooth i wifi izbjegavam kad god se može jer to nikad nije do kraja pouzdano.

Ako ti se ne sviđa Das Keyboard, pogledaj si malo Matias tipkovnice za Mac. Imaju model tipkovnice koja je navlas ista kao nekadašnja apple žičana alu tipkovnica (samo što Matias ima u bijeloj i crnoj varijanti), s USB hubom za miša i USB stick. Nažalost, nema ih s HR layoutom. Nedavno sam preko E-baya nabavio jednu s njemačkim, za kolegu, i s 4keyboard.com naručio set prozirnih HR naljepnica. Osjećaj tipkanja je vrlo blizu originalnoj Apple žičanoj tipkovnici (što meni osobno paše), a kvaliteta izrade također.

Što se miša tiče, slažem se sa Saintom, treba odabrati onaj koji ti paše u ruku. Meni Apple "sapun" paše super i jako sam se navikao na oblik, način korištenja tipaka, a osobito na 2D scroll-kuglicu. Vrlo je precizna i vrlo upotrebljiva. Jedina joj je mana što ju je komplicirano očistiti kad se zaprlja. Zato treba paziti da je kažiprst čist
15.12.2018 | 00:48
Ne znam kakve ruke ljudi imaju pa im Magic Mouse pase. Meni je to iritantno prenisko i neergonomicno.

Mozda ospbama sa sitnjim sakama bolje lezi. Meni se ruka grcila od njega i rub mi je nekakav grub i ostar.

Jedva sam cekao da ga sutnem nogom

Sad koristim Razer Orochi al nije ni taj neka sreca :/
15.12.2018 | 03:12
Ehhh, miševi...
Kako imam srednje veliku šaku oblikom, veličinom/težinom i funkcijama sam godinama koristio Logitech MX 1000 koji mi je bio savršeno pogođeni miš.
Kad je nakon godina upotrebe došlo vrijeme za zamjenu uzeo sam Logitech MX Master i iako mi veličinom, težinom i funkcijama odgovara, ne odgovara mi u potpunosti ergonomijom tako da sam si nabavio E-Blue Mazer Type-R mišonju koji mi ergonomski savršeno odgovara no od funkcija softverski nije podržano ništa pod MacOS-om pa kombiniram oba miša u ovisnosti što radim.
15.12.2018 | 07:44
Kad smo već u temi o monitorima, da pitam. Trebam neki 5K monitor i zapeo mi je za oko Iiyama XB2779QQS-S1. Čitajući karakteristike, čini mi se dobar. Ima li netko iskustvo s tim brendom monitora...ili možete neki drugi preporučiti,pozdrav.
15.12.2018 | 08:09
[quote="smayoo" post=173422]invictus kaže:
Nedavno sam preko E-baya nabavio jednu s njemačkim, za kolegu, i s 4keyboard.com naručio set prozirnih HR naljepnica.


Sjećam se da sam na Atariju ST sa njemačkom tipkovnicom, na tipke ljepio onu 3M traku po kojoj se može pisati te tako nadopisao HR znakovlje.

"Sapun" sam imao uz iMac Intel Core2duo, tada je to bio miš ispred svog vremena, ali se na kraju zaštopala kuglica.
15.12.2018 | 09:58
smayoo kaže:
invictus kaže:
Probao sam Magic Mouse 2 i nikako mi ne leži, ali zato Magic Keyboard mi odgovara, nisam znao da se može koristiti putem USB-a, mislio sam da preko USB-a ide samo punjenje. Hvala @serafin.


Preko USB-a i ide samo punjenje. Tipkovnica je isključivo bluetooth. Serafin je (valjda) htio reći da možeš držati tipkovnicu cijelo vrijeme prištekanu na USB. Ali tipkanje uvijek ide preko bluetootha.

Ja isto preferiram žičane tipkovnice i miševe. Bluetooth i wifi izbjegavam kad god se može jer to nikad nije do kraja pouzdano.

Ako ti se ne sviđa Das Keyboard, pogledaj si malo Matias tipkovnice za Mac. Imaju model tipkovnice koja je navlas ista kao nekadašnja apple žičana alu tipkovnica (samo što Matias ima u bijeloj i crnoj varijanti), s USB hubom za miša i USB stick. Nažalost, nema ih s HR layoutom. Nedavno sam preko E-baya nabavio jednu s njemačkim, za kolegu, i s 4keyboard.com naručio set prozirnih HR naljepnica. Osjećaj tipkanja je vrlo blizu originalnoj Apple žičanoj tipkovnici (što meni osobno paše), a kvaliteta izrade također.

Što se miša tiče, slažem se sa Saintom, treba odabrati onaj koji ti paše u ruku. Meni Apple "sapun" paše super i jako sam se navikao na oblik, način korištenja tipaka, a osobito na 2D scroll-kuglicu. Vrlo je precizna i vrlo upotrebljiva. Jedina joj je mana što ju je komplicirano očistiti kad se zaprlja. Zato treba paziti da je kažiprst čist


Da tako je, htio sam reci da se ne moze zapravo desiti da ti se tastatura isprazni pa da moras cekati da se napuni, samo je spojis i radis dalje. Punjenje je jako brzo, a baterija same tastature traje dosta dugo.

Sto se pak tice pouzdanosti bluetooth-a, ja nikada nisam imao problema s Apple-ovim stvarima, rade i reagiraju jako brzo i dobro. Veza se nikada ne izgubi, a ako se to slucajno i desi uspostavi se u sekundi. Kod apple to radi puno bolje nego kod konkurencije.
15.12.2018 | 11:41
serafin kaže:
Sto se pak tice pouzdanosti bluetooth-a, ja nikada nisam imao problema s Apple-ovim stvarima, rade i reagiraju jako brzo i dobro. Veza se nikada ne izgubi, a ako se to slucajno i desi uspostavi se u sekundi. Kod apple to radi puno bolje nego kod konkurencije.


Moje iskustvo je da radi super ako u blizini nije mobitel koji preko BT priča sa slušalicom (ili nedajbože s istim Macom). Onda i dalje radi solidno, ali ponekad šteka, kasni, gubi pa ponovno uspostavlja vezu, itd.
Da ne kažem kako često (skoro uvijek) bude problema ako bt tipkovnicom trebaš odraditi nešto prilikom paljenja mac-a (držati alt za izbor bootabilnih particija, ili cmd i v za verbose mode, ili cmd i s za single user...). Ili prije, dok se još koristilo optičke pogone, pa je lijevom tipkom miša kod boota trebalo forsirati eject.
15.12.2018 | 17:00
Gdje u HR kupiti najpovoljnije Magic Keyboard, a da nije iStyle?

I zanima me još da li ovaj miš paše na Mac-a?

Ovaj: www.links.hr/hr/mis-razer-death-adder-es...i-crni-usb-101500299
15.12.2018 | 17:19
invictus kaže:
Gdje u HR kupiti najpovoljnije Magic Keyboard, a da nije iStyle?

I zanima me još da li ovaj miš paše na Mac-a?

Ovaj: www.links.hr/hr/mis-razer-death-adder-es...i-crni-usb-101500299



Evo ti nove dvojke na njušci za 750 kn...inače svaki miš paše na apple.

www.njuskalo.hr/tipkovnica-mis/tipkovnic...board-oglas-27141492

Ako su ti bitna naša slova imaš ovdje, mislim da je stari model za 50 kn više.

www.njuskalo.hr/macintosh/apple-magic-ke...vnica-oglas-26634455
16.12.2018 | 14:12
Hvala @cariblanco!

Našao sam novu, zapakiranu Magic Keyboard 2, pa ću nju uzeti, naravno sa HR znakovima.

Jel tko od vas koristi Magic Trackpad ili Magic Trackpad 2? Možda bih njega uzeo umjesto miša.
16.12.2018 | 15:59
Ja koristim trackpad na MBP zadnjih 10 godina, čak i za CAD kad sam na terenu. Za CAD je miš ipak praktičniji, ali ne toliko da se trackapdom ne bi moglo raditi bez miša. A za sve ostalo mi je trackpad zapravo bolji od miša. Tako da - ideja ti je na mjestu.
17.12.2018 | 08:34
invictus kaže:
Hvala @cariblanco!

Našao sam novu, zapakiranu Magic Keyboard 2, pa ću nju uzeti, naravno sa HR znakovima.

Jel tko od vas koristi Magic Trackpad ili Magic Trackpad 2? Možda bih njega uzeo umjesto miša.


Zasto kupovati nesto sto vec imas na Airu? Ja laptop imam spojen na eksterni monitor. Oba ekrana su u pogonu i koristim ih (u 90% slucajeva), a kako je u tom slucaju laptop otklopljen imam i njegov trackpad.
17.12.2018 | 09:28
Ja sam u subotu uzeo Magic keyboard 2, sada sam napokon sve kompletirao s mišem, Magić Mouse 2. Prezadovoljan sam, samo još moram provjeriti da li je moguće preko njih bootati sistem i slične stvari, ako ikada zatreba.

@invictus - istina, tipkovnice su praktički iste.
17.12.2018 | 09:36
Skopcas je sa USB kablom i radi boot bez problema
18.12.2018 | 10:39
Moonlike kaže:
invictus kaže:
Hvala @cariblanco!

Našao sam novu, zapakiranu Magic Keyboard 2, pa ću nju uzeti, naravno sa HR znakovima.

Jel tko od vas koristi Magic Trackpad ili Magic Trackpad 2? Možda bih njega uzeo umjesto miša.


Zasto kupovati nesto sto vec imas na Airu? Ja laptop imam spojen na eksterni monitor. Oba ekrana su u pogonu i koristim ih (u 90% slucajeva), a kako je u tom slucaju laptop otklopljen imam i njegov trackpad.


Zato što možda ne drži laptop ispred sebe
18.12.2018 | 11:37
Naravno... s time se mogu sloziti. No pitanje je postavljeno u smislu "mozda kupiti umjesto misa, magic trackpad". Ja sam isao linijom, trackpad vec postoji na Airu, pa je onda mozda ipak bolje investirati u misa. No, naravno svako ima svoj "desk set up" prema potrebma, navikama i mogucnostima
18.12.2018 | 16:53
@smayoo - za sada dok mi ne dođe tipkovnica držim laptop ispred sebe.

@moonlike - nikako mi ne odgovara Magic Mouse, probao sam, ali ne ide.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 41 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO