Enkriptirani USB3 ne mounta ?!?!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Enkriptirani USB3 ne mounta ?!?!


03.12.2017 | 12:08
Upomoć!
Ovo https://www.sandisk.com/home/usb-flash/ultra-fit-usb koristim kao dnevni backup drive za laptop (radni fajlovi prije nego ih sredim i kopiram na ekšual backup) jer mbp ima pre mali drive čak i za fajlove koje svakodnevno trebam. Stvari s diska nisu backupirane zadnja 2 mjeseca jer je gužvovito i ne stignem.

Disk je HFS+ Encrypted. Mali je, pa mi je bilo važno da ako ga zagubim, znam da nitko neće kopati po njemu.

Jutros ga stavim u komp, kao i inače otvori se prompt za unos lozinke, unesem, on nešto vrti dulje nego inače, lozinka prođe ali on ne mounta disk.

U Disk Utilitiju se vid disk, mountani dio je zasivljen.
Verify Disk kaže da je sve ok.
Kad ga probam mountat tamo, kaže da may need repair.
Probam repair, sve prođe bez errora ali ne mounta disk.

Komp restartan, probano na dva MBPa isto ponašanje na oba, drugi takav disk radi normalno.
OS = Yosemite 10.10.5

Ima netko savjet?
Šta da radim?
Neki alat?
Neka metoda?
Neka firma?


Hvala svima milijun ...
03.12.2017 | 12:30
Generalno pravilo s enkriptiranim diskovima je da na njima nema popravaka i intervencija od bilo kojeg disk alata. Dakle, jedino što se može je raditi višestruke kopije. Ako imaš samo jednu i ona je oštećena, to je u većini slučajeva bye-bye.

Nadam se da nisam u pravu i da ima još neka kvaka.

Ali čekaj, nije mi jasno, zašto na tom radnom stroju nemaš Time Machine uključen?
03.12.2017 | 17:33
... probat ću ga kopirati pa vidjeti dalje kako ...
zato jer ovo nije kopija maca nego storrage od maca koji ima premali disk za držanje svakodnevnih fajlova ... tako da je ovo kao proširenje diska ...

ako netko ima drugi prijedlog ... plz
03.12.2017 | 18:23
Pokušaj s kopiranjem, ne dajem tome mnogo šanse, ali ne košta probati, možda je nešto do sticka.

I dalje ne kužim zašto ti glavni radni stroj nije pod Time Machine backupom, pa tim više što ima mali interni storage je jeftinije imati nezavisni Time Machine backup. Danas kada su diskovi super jeftini više nema nikakve isprike da neki stroj nema automatizirani backup svega.
03.12.2017 | 19:59
a ... zato što sam upravo toliko neorganiziran da nema
04.12.2017 | 11:54
Jbg onda. :/
Usb stick je najnepouzdanija vanjska memorija. Ti ga još kriptiraš i to ti je jedni backup... Ne može se dogoditi da nemaš vremena za propisni backup napraviti...

Jedino što ti konstruktivno mogu savjetovati je - probaj na nekom drugom Macu, sa starijim OSom, s novijim OSom, s istim OSom...

Ima još par terminal komandi, to je longshot...
04.12.2017 | 21:35
za vikend ću probati ... ako ti nije teško ajd plz napiši terminal komandu pa da probam ... znam osnove, osnova basha ... pa uz pomoć mogu probati i tako
kriv sam ... znam
05.12.2017 | 23:17
Rižu u kut i klečati na njoj.
05.01.2018 | 19:44
Pozdav svima ...
Pripremio sam disk za kloniranje ovog korumpiranog diska ...
uštekao oba diska ...
korumpirani pitao password ... unio password ... nije ga mountao
... disk utility

ScreenShot5.png


dao error ...

probao opet repair disk ...


ScreenShot3.png



error ...

Googleajući sam došao do ”Stellar Mac Data Recovery” applikacije.
Skinuo trial, poskenirao disk i on je pronašao sve foldere koji se nalaze na disku!

ScreenShot.png


Za restorenje istih, traži da se kupi softwer!


ScreenShot1.png



Što me dovodi ovdje:


ScreenShot2.png



Obzirom da se u recovery ne razumijem, zanimaju me mišljenja. Da li činjenica da je app uspješno izlistao sve fajlove uspješno (može se i ulaziti u foldere i izlistati fajlove) znači da će ih moći i restoreati ili to ne znači ništa.


Da li postoji opcija da se to napravi nekim alatom sa samog OSX ili third party free appom?
Nije mi problem platiti, ali da ne ispadnem magarac pa da plaćam pored neke očite free solucije.

Da li bi vi vjerovali ovom appu u smislu kartične kupnje, mislim osobno nikad čuo za firmu ... no to nije čudno obzirom da neznam o tome ništa.

Neka druga preporuka s obzirom na ovu informaciju?

Hvala vam svima ... ko braći

I sve najbolje u 2018.
05.01.2018 | 20:27
Stellar je jedna od boljih data rcovery aplikacija na macu s kojima sam se ja susreo i mislim da bi definitivno trebala odraditi posa. Na poslu imamo licencu i debelo se je isplatila.

A sto se tice free alternativa, ja sam privatno uvijek koristio TestDisk, samo to ti je app bez GUI-ja, tj. bar je bio kad sam ga ja zadnji put koristio.
en.m.wikipedia.org/wiki/TestDisk
  • Dijete
  • Posjetitelj
05.01.2018 | 23:51
songoku kaže:

A sto se tice free alternativa, ja sam privatno uvijek koristio TestDisk, samo to ti je app bez GUI-ja, tj. bar je bio kad sam ga ja zadnji put koristio.
en.m.wikipedia.org/wiki/TestDisk


Brijem da ce TestDisk zauvijek bit bez GUIa, ali nema veze. Jos nisam imao takav problem koji TestDisk nije uspio rijesit... Ispostavlja se da je najcesci problem da se korumpira partition table sto je lako rijesivo. Cudno mi je sto Disk utility nema to ugradjeno u sebe.

Nis te ne kosta probat s njim, procitaj upute naravno ( sry, nisam vidio post prije).
05.01.2018 | 23:55
Bok Stellar, tnx za TestDisk ... proučiti ću kako radi.
U međuvremenu, kupio sam DiskDrill www.cleverfiles.com/ recoverao cijeli disk u (120GB) u roku sat vremena ... radi ko zmaj.

BTW enkripcija u mom slučaju ne igra nikakvu ulogu jer disk prođe login ... tako da svi ovi programi prepoznaju disk kao unidentified, ali ga vide i ne pitaju nikakav password ...
Ako kome zapne sa ... toplo preporučam DiskDrill.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 23 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (585)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO