High CPU kernel_task
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

High CPU kernel_task

31.07.2017 | 18:50
Pozdrav, poceo sam akivnije koristiti target display mode i kada ostavim macbook na screensaveru ventilatori se pocnu vrtiti do bola, jako cujno (inace se nikad ne cuju) i cpu bude neki put na 400% i mac bude jako vruc. Googlao sam problem, nasao sam ljude sa slicnim problemom, tj. istim, kada su spojeni na vanjski ekran dal bilo preko hdmija ili thunderbolt (isto je i meni, probao oboje, dva razlicita ekrana).

e sad, preporuka je restartat SMC, jesam, i nije pomoglo, problem lako reproduciram tako da pustim mac i da se upali screen saver. sljedece sto sam nasao je izbrisat jedan .plist.

i to ovaj
ScreenShot2017-07-31at19.43.54.png

ali nemogu ga izbrisat jer pise da je potreban macOS-u i da ga ne mogu izbrisat.

e sad, ja bi njega force izbrisao nekako preko terminala samo sto neznam tocno kako. pa ako mi moze netko pomoci oko toga ili pak neko drugo rjesenje koje bi rijesilo problem.

problem se ne javlja ako mac stavim u sleep mode, ali cesto se samo dignem sa kompa i pustim pa zaboravim na to, a htio bi to izbjeci.

macbook je macbookpro retina early 2013
a imac na koji se spajam je imac mid 2011
drugi ekran koji sam probao je neki phillipsov.

Hvala!
31.07.2017 | 20:26
Kako misliš "piše da je potreban macOS-u"? Nema tog .plist-a beg kojeg MacOS ne bi mogao. Daj točno, bez prevođenja, poruku koju dobiješ kad pokušaš obrisati. Zar ti ne ponudi da uneseš admin password da to obriše?
Inače, ja u takvim slučajevima ne brišem plistove i sl datoteke, nego im promijenim ime. Iza ".plist" ekstenzije dodam ".deleteme". Kad se uvjerima da nema čudnih posljedica, lako izbrišem.
01.08.2017 | 16:32
Evo ovo se javi. Izgleda da nemam neki permission, a nigdje mi ne nudi da upisem password.
ScreenShot2017-08-01at17.28.07.png

Znam da prije kad sam brisao .plist fileove da mi je nudilo i sve 5, ali sad nece.
01.08.2017 | 21:33
Bootaj u single user mode (drži cmd+s dok se budi) pa probaj onda obrisati. Morat ćeš koristiti terminal komande.

cd /System/Library/LaunchAgents
sudo rm com.apple.mediaanalysisd.plist

kad te pita password, tipkaš ga na slijepo, ne prikazuje se ništa, baš ništa, čak se ni kurzor ne miče.

DOBRO PAZI ŠTO TIPKAŠ, slučajni tipfeler ti može izazvati zajeb radi kojeg ti može prestati raditi komp!
02.08.2017 | 08:46
Zajeb ti ne bude unistio komp, vec samo sistem. Napravi s TM-om kopiju podataka.
@smayoo, ispada kako mu komp bude unisten.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
02.08.2017 | 08:58
Slažem se, nisam baš jasno to napisao. Ali Stefanjos zna dovoljno da skuži što sam mislio.
02.08.2017 | 16:37
E budem ovo napravio, dada znam za sudo, i za upis 'prazne' lozinke. Ali prvo mali backup sto bi moglo potrajat malo dok si ne uzmem vremena to obaviti.
05.08.2017 | 12:00
ScreenShot2017-08-05at12.58.47.png

Evo, ni ovako ne mogu, iz safe boota, kaze root restricted
05.08.2017 | 12:45
Stvarno ne znam sta da radim, evo ovo je prvi put da cu morat trazit neki servis.

Ili da nazovem apple?, ali mi nije pod garancijom.

imam apple care plus za apple watch, mozda mi na temelju toga pomognu? Al sumnjam...
05.08.2017 | 14:18
Uvali neki stick s Linuxom i obrisi.
Jesi probao preimenovati taj fajl?
Obicno preimenovanje ide lakse nego brisanje.
Stvori drugog korisnika.
Sto ce ti servis. Ako nikako, pregazi instalaciju s novom. Stavi OSX 10.10
05.08.2017 | 15:11
Kako misliš - ne ide? Pita te lijepo da li želiš override blokade. Utipkaj y pa enter i to je to.
05.08.2017 | 15:19
:-D
07.08.2017 | 05:42
smayoo kaže:
Kako misliš - ne ide? Pita te lijepo da li želiš override blokade. Utipkaj y pa enter i to je to.

omg, ja sam to citao samo kao neki output da mi neda. joj, probat cu opet. sorry na trenutku zbunjenosti!
07.08.2017 | 11:54
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 48 minuta
  • cariblanco: A kad je u zg bio prosvijed protiv ACTA bilo je 50 ljudi vani :(
  • cariblanco: Je, treba se boriti za njega
  • energyman: Ode nam net neutrality
  • cariblanco: Ilinebu mene auto kupio, kupit ću ja njega ;)
  • Bertone: pogledao sad video... hvala im na tome, ali nebu mene auto vozio :P
  • Bertone: ... ali nije to za mene, ja bih bolje RS-a :) :)
  • Bertone: ... inače, Mercedesova nova S klasa se sama izveze iz tvornice i ode na parkiralište nakon što je naprave, A8 bi prema nesližbenim tekstovima mogao sam otići do kupca :)
  • Bertone: @Kloba, nisam još pogledao link koj isi postao, ali koliko sam čitao o novom A8, navodno ima mogućnost samostalne vožnje koja je isključena jer se kosi sa EU zakonima
  • Emilvic: Steta, trailer me prevario
  • Djuro genijalac: Ovo je sve otišlo predaleko
  • Djuro genijalac: čega nema, to se ne kvari
  • Djuro genijalac: Glede A8 spomenut ću samo prvo pravilo strojarstva
  • stefanjos: u šoku sam
  • stefanjos: gledo pretpremijeru sinoc isto
  • stefanjos: da, jako sam razocaran
  • Emilvic: @stefanjos nemoj ni ici, gleda sinoc, disney usra sve sto su mogli, 3/10 .
  • Yonkis: Kloba, pa ne zove se uzalud A8 AI
  • Yonkis: Big_mac imaš u IKEA one njiove.. ugradbene i samostojeće.
  • Kloba: Bertone, jesi vidio ovo za AudiA8 2018, koliko taj auto ima zaštita? [link]
  • big_mac: Ima neko preporuku koji wireless punjac da kupim za ajfon?
  • m@xym: a što se tiče 3. 4. i 5, Ad.3 - punjenje telefona cijelu noć ne radi neku značajniju štetu, jer punjač i tako ide u tzv. trickle mode kada je baterija napunjenja, Ad.4 - Nikad nisam gasio niti jedan mobitel koji sam imao, i zbog toga im nije skraćen vijek trajanja, jer su i tako prije 'tehnološki' zastarjeli, i Ad. 5 - Bateriju je najbolje puniti kada je između 20 i 40 % napunjenosti, a
  • m@xym: pogotovo kad na prvu skontaš da je 'autor' teksta nepismen (koristi nepostoječu riječ: najoptimalniije).
  • m@xym: yonkis, ovakvim člancima treba vjerovati samo djelomično
  • Yonkis: Nisam znao za točku 3 i 4, a još k tome i Apple preporučuje da se gasi na noć [link]
  • Yonkis: Jel ima smisla raditi update na iOS 11.2.1.?
  • cariblanco: upravo tako
  • Yonkis: ahh.. al onda je presitno.. znači, skrol, zoom, pročitam, odzoom, skrol, čitaj dalje.. repeat until read.
  • zabac: Tako je svima. Stavi na 100% i onda ide. Trebas vidleti stranicu od ruba do ruba a ne uvecanu.
  • Yonkis: Jel to samo ja imam problema sa skrolanjem vikalice u Safariju na iPhoneu? Ili j to opće poznati “bug”? Kad želim skrolati onda mi cijela stranica ide gore/dolje.. Arghhhhh
  • stefanjos: Onda mozemo komentirat u sub :)
  • smayoo: Ja sam već u kinu, ali u Zg, sin mi im nastavu sutra ujutro pa je ovo praktičnije... :)
  • Bertone: Nakon prve (mlake) epizode, evo najave za drugu [link]
  • stefanjos: krecem na last jedi :D
  • Yonkis: Daddo, Sjećam se kad su za MacBook Pro išle fore po netu u stilu 2000$ Facebook machine (ili tako neka cijena).
  • Daddo: velim, ja doma imam složenu PC kantu qc celeron baytrail sa 8 GB rama i običnim diskom, ne radim video montažu a za obične potrebe taj stroj je mali zmaj
  • robee: ma moze i i5 sa nvme diskom i uz to novi TB..bas bi mi dobro dosao :) sada a ne za pola ili godinu
  • Daddo: novi Mini pro sa nekim xeonom bi bio krasna stvar... ali to će teško...
  • Kloba: Ništa ljudi, moram ići - pozdrav!
  • Kloba: Opet ja skrećem, sjećam se kada se selo u tekstu na koji dajem link zvalo kako pišu, i drago mi je bilo ovo pročitati: [link]
  • Kloba: To ti vjerujem
  • robee: 21 je premalo..kada se jednom naviknes na Dell ips 27 i to U seriju, nema povratka
  • Kloba: Ja bih bio zadovoljan i sa tim, samo da se ne moram vraćati na PC.
  • robee: mini mi je bas fora, lijepo izgleda, mali i ne cujes ga za razliku od nuc-a jedino sto mu je hw star. Nema smisla u 2018-oj kupiti nesto sto ne podrzava 4K HDR i to hw a i nvme
  • Kloba: Mislim da stariji modeli ulaze u 10000 kn... Iako nisam 100%
  • Kloba: A iMac 21"?
  • robee: Znaci jednostvno moram dalje od Apple-a :), 27'' je preskup kao i pro book..imam odlican monitor i nema ga smisla prodavati...nema druge nego uloziti cca 5tis i mir
  • Kloba: Jel se sjećate ovog slučaja? Sliško, Domini - slučajna žrtva? Kćer mu je postala jedna od najboljih studentica [link]
  • Kloba: Mislim da su takve Macove zamijenili laptopi
  • Kloba: Da robee, bolje biti siguran. Meni se čini da će njega lagano izbaciti.
  • Kloba: Htio sam doći i na iParty u Rijeku ovaj petak, pa na kraju ne mogu. A dečki mi ponudili sve, prijevoz, smještaj...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

big_mac, Dijete, robee, rusty, saint, stefanjos, zabac, Anonimci (562)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li neku od Apple novosti?

Page Speed 3.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO