ipod nano
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

ipod nano


03.03.2006 | 17:02
Prvo veliki pozdrav svim macoljupcima

Necu puno gnjaviti o ovoj temi, trazio sam je po forumima...ali bas o ipod nanou nista nisam pronasao. Ne zanima me ni isplativost, ni specifikacije, ni trajanje baterije, niti ista drugo...sve je odvagano u mojoj glavi

Ono sto me zanima je iskustvo onih koji imaju nanoa u pogledu, ostecenja povrsine, ogrebotina i slicnih stvari. Pregledao sam inozemne stranice, to je tema o kojoj se jako puno prica. E sad, neki dan naletio na iskonovu stranicu i na clanak o nanou.

Ekipa kaze da su ga testirali par dana....i da je sa ogrebotinama i ostecenjima sve pet, nosili ga po djepovima hlaca i sl. i navodno se dobro drzao, bez ikakve
vanjske zastite. Navodno su prve edicije s time imale puno problema. Kakvo je stanje sada?

Iskreno...tesko mi je dati lovu za njega, ako ce mi za par dana izgledati kao rusvaj...a opet zao mi je....kupovati neke futrole i gluposti...jednostavno to nije to...ako cemo iskreno poanta flash playera upravo i je u njegovoj izdrzljivosti i prenosivosti. Da ne govorim...da za neku njegovu futrolicu trebam kesnuti skoro 300 kn uf uf.

Eto.....toliko od mene, unaprijed puno hvala svima...posebno bi cijenio misljenja vlasnika nanoa......i njihove moguce sugestije!!!

Jos jednom zahvaljujem........

Vladimir
03.03.2006 | 18:04
Gledaj i ne diraj.
To vrijedi za svaki iPod, a narocito za Nano.
Umotaj ga u nesto i bit ce okej.
Inace meni je definitivno najbolji iPod Shuffle. Njime upravljas a da ga i ne vidis, hrani se izravno na USB, briga te hoce li mu se ekran ofucat jer ga i nema.
03.03.2006 | 18:22
hvala zvone!

Ali fora je da.......mi shuffle ne tangira zbog nemogucnosti, kreiranja liste i slaganja pjesama kako meni pase. Ja sam ti ipak freak za mjuzu, pa volim imati kakvu takvu kontrolu nad pjesmicama .

Znaci krhko cudo...ah, sirot ja.....jer je nenadjebivog dizajna i stvarno mi se svidja....i kesnuo bi pare.....ali gledam, da li mi je onda pametnije uzeti cowonowog iaudio U2, koji izgleda nelose, ima dodatno fm radio, diktafon, navodno jako dobru kvalitetu zvuka....i izdrzljiviji je dosta.......ili trpiti pa uzeti ovo malo cudo.....cijena je tu negdje.
03.03.2006 | 19:18
hvala Marine!

Iako procitao taj test vec odaaaaaaavno, decki pretjeruju i cini mi se kao nekakav science fiction. Pogotovo oni djelovi s bacanjem na asfalt, prelazenjem
auta preko njega.....uf! To opet ne odgovara na pitanje....ogrebotina na njemu,
ja ga ne mislim bacati....uokolo, samo nosati, tipa djep kosulje i takve stvari! Znaci da budem njezan koliko je u mojom mogucnosti. E sad...da li je to dovoljno da nano bude u vizualno ugodnom stanju, bez ikakvih dodatnih zastita (vidi pod: vrecice, navlake, kondomi i sl )

Thanx

Vladimir
03.03.2006 | 20:14
moj bijeli video iPod 30 GB imao je ogrebotine već nakon tri dana, a danas (nakon 3 mjeseca) izgleda kao da sam ga bacao po asfaltu. kad sam ga kupovao nisam znao da su iPodovi osjetljivi na dodir i da vrlo lako može poprimit ogrebotine, pa mu nisam ni kupio ikakvu futrolu (ako se ne varam još ni danas u hrvatskoj ne postoji elegantna zaštita i futrola kakve se nude vani).
uglavnom sam ga imao u džepu i stavljao ga u onu jeftinu futrolicu koja dolazi s njim kad god je to bilo moguće, no unatoč mojem trudu da ga zaštitim od daljnjih flekica i crtica danas izgleda kao neki loše očuvan predložak iz muzeja.

stoga wizzy, defintivno ti preporučam nekakvu lijepu futrolu (kod nas za nano ima hrpa dodataka, ali ne i za video!!! ), a ako se baš nema para onda ga stvarno drži i čuvaj kao da ti o njemu ovisi život.

aj aj
03.03.2006 | 21:48
Ah. Kako je ljepo imati ipod mini koji nakon 5 mjeseci nema niti jednu ogrebotnu. HA HA HA. I laugh at you all.

A za wizza:
Uzmi si nano ali si uzmi crnega jer ti se na njemu ne vide tak jako ogrebotine. A što se toga tiće ja sam negdje na netu ćito kao da apple-u prijeti sudksa tužba zbog toga i kao da su oni pojaćali sad taj materijal. A neznam ni sam. Uzmi si nano a te ogrebotinice. Who cares, mislim neće ti bit ogrebano tak da ga nećeš moć prepoznat neg male crtice u koje se moraš zagledat da bi ih vidio.
03.03.2006 | 21:57
Ovo me malo podsjeca na moj PowerBooka koji je istrulio.
03.03.2006 | 22:35
Hvala ekipa....sto jest jest pomazete ko veliki )

Imate vopi od mene hehe, naravno ako se ne izgrebe, ako se izgrebe e onda pocnem nabrajati rodbinu )). Hvala decki. A nema mi druge nego kupiti ga i uvjeriti se sam...zaista steta, jer imam osjecaj da ga se moglo napraviti s malo izdrzljivijim materijalima a da jednako spektakularno izgleda.

Ali eto, sto je u danasnjem svijetu savrseno . E da, s obzirom da sam ja to malo cudo vidjao do sada samo na netu, zanima me...gdje bi se u Rijeci moglo
vidjeti ista od applea pa ukljucujuci i ipod. Angolo je trenutno ispario za Rijecko podrucje, traze lokaciju , hgspot navodno ima neku ekspozituru ali vjerovatno nece imati izlozeno....hmmmm, neke sugestije?

Znaci macoljupci Rijeckog podrucja ). Nije valjda da cu morati u Zg do macgalerije uf

Zahvaljujem svima i ono topic je otvoren do daljnjega za moguce savjete i preporuke! Takodjer korisnici drugih ipodova.....sa slicnim problemima neka kukaju na ovom topicu!

Thanx

Vladimir
04.03.2006 | 01:16
Evo par riječi i od mene!
Nano je odličan! Zbilja, za glazbu najbolji izbor od svih iPodova. Nije skup a opet nudi sve što ti treba. Zvuk je odličan i od njega je bolji naravno samo \"tata\" iPod 5G! Shuffle mu nije niti do koljena!
Što se ogrebotina tiče, ima ih kao i kod svega što je lijepo ispolirano. Ali se ne slažem da uzmeš crnog. Imao sam i crnog i bijelog i iz mog iskustva crni izgleda lošije kad se izgrebe! Kod bijelog se malo moraš potruditi da vidiš sve ogrebotine.
A kad smo kod torbica... Zar se nano ne isporučuje s zaštitnom futrolom od nedavno? Ista je kao i kod velikog iPoda, mislim isti materijal i to će ti biti dosta za zaštitu.
Eto, nadam se da sam barem malo pomogao. Za sve što te još zanima - pitaj! Probao sam sve iPodove a veliku većinu njih još uvijek imam pa ti mogu reći iz prve ruke!
Pozdrav!
S.
04.03.2006 | 01:19
i btw ovo je najbolja stranica za sve što te zanima o iPod familiji i dodacima za njih!

www.ilounge.com/
04.03.2006 | 01:59
Hvala Slavo!

Mislim da cu uzeti bijeli, crni je malo vise sexy ali opet.....bijeli se slaze sa slusalicama )). Ipak je bijela appleova boja! Bio i na ipodloungeu, ali eto zanimala su me misljenja Hrvatskih korisnika ipodova! Mi smo ipak nesto posebno

Nije tema topica ali eto....

Nisam mac korisnik ali bi volio postati, pomalo me rastuzuje da je apple u hrvatskoj prilicno nedostupan i sveden na skupinu entuzijasta.....koji djeluju na ovom siteu. Propaganda mu je skoro nikakva kao i edukacija. Da imam para ja
bi ih osobno dao appleu.hr, pa da ucini nesto po tom pitanju. Ja nikad ali nikad
nisam vidio niti jedan jedini plakat.......u gradu niti za ipod ni za bilo sta drugo.
Hrvatska je malo trziste....ali mislim da je tehnoloski sasvim dovoljno gladna da opravda investiciju u promotivne aktivnosti tehnoloskih proizvoda.

Nadam se da ce se stvari promjeniti na bolje i da ce vise korisnika imati priliku
da uce i da se educiraju i o necem drugom osim o pc-ima, znam da bi puno tehnofoba bilo zahvalno!

I jedna sugestija adminu sitea Ribi, Davoru i ostalima nadleznima. Site vam je super i sve pet! Sistem poruka okej, forum strava! Moj prijedlog da uvedete mozda kakav chat kanal na koji bi se korisnici logali i mogli odmah razgovarati u realtimeu, pomoglo bi rijesavanju problema.....to mi se ipak cini elegantnijim rijesenjem od vikalice

Hvala svima i lijep pozdrav!!!

Vladimir
04.03.2006 | 05:09
ja imam iPod mini i nema jos niti jedne ogrebotine a stalno je po dzepovima a nemam toribicu il slicno, iako je ovo tema za nano.
04.03.2006 | 06:36
Wizz je napisao:

Znaci macoljupci Rijeckog podrucja ). Nije valjda da cu morati u Zg do macgalerije uf


Imas u robnoj Korzo u prizemlju Mobil shop. tamo imaju i nano i iPod. Milsim da imaju nano od 1! i 2 GB, u crnoj i bijeloj boji. Brzo se prdaje tako da... Sto se tice iPoda, mislim da imaju samo onaj od 30GB. Veceras sam ih vidio, ali sam bio u nekoj zurbi pa se ne sjecam da li imaju u crnoj i bijeloj boji sve modele... nano od 4 GB nisam vidio...
04.03.2006 | 06:22
Ja imam crni veliki iPod i kosuljicu oridjidji koja je ruzna i bezveze i vrlo sluzi svrsi. Prlja se ona, a ne on, a hvata komande kroz kosuljicu, tako da mozes pojacavati i smanjivati ton i preskakati pjesme bez da vuces iPoda iz fudrina.
A grebe se sve sto nije od dijamanta, na ovome svijetu...
Sretno

Malo off topic: kod mene je na svim satovima 23:22, a post prije mojeg je Morf napisao u 23:36? Po moskovskom vremenu??
04.03.2006 | 15:18
Da interesantno je biljezenje vremena poslanih poruka ovdje, covijek bi se zabunio )).

Hvala ekipa na sugestijama, posebno susjedu Morfu, svratim pa pogledam! Sto
reci onda vise o ovom topicu, nista...zahvaljujem na svim dobrotvornim prilozima i sugestijama. Ako ista budem mogao reci pametno i pomoci nekom drugome tu sam . Iako sumnjam s obzirom da je moje poznavanje maca 0%,
ali dobro uvijek mozemo o smislu zivota

Veliki pozdrav svima, koliko vas ima!

Vlado
04.03.2006 | 19:10
ja sam svog Maca i iPoda kupio u Angolu u Rijeci. trenutno su u traženju novog prodajnog mjesta
06.03.2006 | 15:42
Ja sam pre par dana kupio nano u crnoj boji, i toliko je vrh da ce mi apsolutno biti svejedno ako se bude izgrebao. A definitivno uz njega dolazi fina torbica u kojoj ga lepo drzis i nema problema. Inace, nabavljen je od vaseg M sana, mada to nema nikakve veze. Crni jeste elegantniji, i displej pravi kontrast sa bojom tako da je to cool.



Ogrebotina jos nema, javicu se kad se pojave
  • EuCryL
  • Posjetitelj
07.03.2006 | 22:09
Wizz je napisao:

I jedna sugestija adminu sitea Ribi, Davoru i ostalima nadleznima. Site vam je super i sve pet! Sistem poruka okej, forum strava! Moj prijedlog da uvedete mozda kakav chat kanal na koji bi se korisnici logali i mogli odmah razgovarati u realtimeu, pomoglo bi rijesavanju problema.....to mi se ipak cini elegantnijim rijesenjem od vikalice

Hvala svima i lijep pozdrav!!!

Vladimir



kaj se ovog tiče imaš s lijeve strane Ispod Krošnje, pa pogleč dal ti to odgovara

Ja preporučujem Shuffle.. na ipod 3g nam se rasprsnuo ekran iznutra jer se netko nepašnjom malo sjeo na ruksak.. i sad je to jedan upotrebljivi firewire externi disk..

Kaj se tiče grebanja, da, svi su grebljivi i pomoći nema..
08.03.2006 | 01:02
Wizz je napisao:
I jedna sugestija adminu sitea Ribi, Davoru i ostalima nadleznima. Site vam je super i sve pet! Sistem poruka okej, forum strava! Moj prijedlog da uvedete mozda kakav chat kanal na koji bi se korisnici logali i mogli odmah razgovarati u realtimeu, pomoglo bi rijesavanju problema.....to mi se ipak cini elegantnijim rijesenjem od vikalice


Mda, \"Ispod krosnje\" je trebalo biti to, ali niti jednim od rjesenja da sada nisam bio zadovoljan. Imali smo neke eksperimente sa iChat kanalima i IRC-om, ali nista od toga nije bilo prakticno ili stabilno. Trenutno radim na flash-bazironam chatu koji ce zamijeniti \"ispod krosnje\", ali moram uhvatiti vremena da to i napravim. Bit ce, jednom. :-/
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 14 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (370)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO