Novi ili stari imac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Novi ili stari imac


28.01.2006 | 15:33
Ljudi ja bi napravio switch. Ne PC to Mac switch nego Mac mini to iMac switch. Samo eznam koji da si uzmem. Dali da uzmem stari imac g5 sa lošijim preformancama ili da uzmem intel core duo imac sa bržim proc. i sa boljom grafičkom ali po sitoj cijeni. jedini bi mi bio problem sa plikacijama. Mislim neke bi radile pod rossetom al ipak. Nebi mi i neke igrice radile(doom 3, call of duty 2, stubbs the zombie) Al to bi se sve universiralo za dva mjeseca. cirka. Tak da neznam šta se više isplati. Ili da kupim jedan intel core duo imac pa jedne nedjelj pozovme sve jabućnjake kod mene na mac kavu i na služebeno testiranje imaca.
Molim vas vaše komentare.
28.01.2006 | 17:06
Ako već imaš komp i služi te ok, najpametnije je sada ne kupovati ništa. Stari će još dugo vremena biti bolji i brži jer dok se sve aplikacije rekompajliraju proći će i do dvije godine. S druge strane, novi je bolja vrijednost, pa je trenutno glupo uzeti iMac G5 pored novog s dvije jezgre. Što ti baš gori pod nogama?
28.01.2006 | 17:43
Pa i ne. Sad sam rzzgovarao sa tatom i on je rekao: Novi komp dobiš za dvije godine...
Možda previše trčim pred rudo.
28.01.2006 | 18:47
krugoval je napisao:
Dali da uzmem stari imac g5 sa lošijim preformancama ili da uzmem intel core duo imac sa bržim proc. ...


Nijedan. Jedini stroj kojeg bih ove godine kupio bez razmisljanja je PowerMac G5 (Quad). Strpljen spasen, kaze poslovica.
U biti fucka mi se i za Core Duo. Vise bih volio da upeglaju OS X, nego procesore.
28.01.2006 | 19:23
Zvonimir dobro kaže, jedini Mac koji bih kupio sada bez grižnje savjesti je Quad G5.
  • ozren
  • Posjetitelj
28.01.2006 | 19:47
ima i nas siromašnih Mac korisnika
28.01.2006 | 21:58
Ako Mac ne služi za posao, onda je baš svaki dobar za \"kućnu uporabu\", pa čak i polovni stari 3-4 godine.
28.01.2006 | 22:30
Meni Quad čući iza stolice na poslu već jedno mjesec dana neraspakiran jer sam u takvoj gužvi da ga ne stignem ni pogledat a upogonit ću ga za jedno 6-8 4D baza v2003.
29.01.2006 | 00:50
Nemoj ga samo otpakirati kada izađe novi model - kao moj frend koji je otvorio svoj iMac G5 tek kada se pojavio novi model s iSightom. Kaže: \"Bio sam u gužvi\".
  • User
  • Posjetitelj
29.01.2006 | 01:35
A sta je s 64-bitnim Intelima?

\"Stari\" iMac ne bih vise uzimao na tvom mjestu jer je to ipak proslo doba, a novi ne bi uzeo dok 64bitni model ne izadje (ako je u planu, ako nije onda bi)... Znam da ce me sad napast neki da to ne treba jednom Macu u personal computer klasi ali ako se planira ubrzo takva masina zasto odma grabit prve macice? Ako 64bitni iMac Intel nije ni u planu onda bi ipak uzeo 32-bitnu Intel verziju radije nego 64bitni G5.

Sto se igara tice mogu ti jedino rec nesto u vezi Dooma3 i vjerojatno ostalih igara iz ID softwarea iz slicnih iskustava. Ako vec imas DVD od dooma3 mislim da ce ti dovoljno bit skinit IDove Universal Binaryje (cca 20-40MB ja mislim) i instalirat ih, a onda iskopirat .pak fajlove sa \"starog\" DVDa od igre u njen folder na disku ili jednostavno ga ubacit i zaigrat. Pak fajlovi su neovisni o platformi a u njima je kompletna igra, binaryje trebas samo za pokretanje. Ja sam Quake III pod linuxom igro s CDom od \"Win verzije\" na taj nacin. Evo nasao sam na ovoj adresi da su Universal Binaryji Dooma3 u planu vec http://guides.macrumors.com/List_of_Universal_Binaries...

OffTopic: blago tebi kad ti starci tak lako kupuju Macove ... Ja sam za damn PC moro radit ohohoh a para za Maca nikako... Vidit cu sta ce s iBookom za fax bit a ako ne bude nista od tog onda trejdam svoju makinju za novi Intel Mini kad izadje uz nadoplatu...
29.01.2006 | 01:57
Nisi pročito da je ta radnja moguća tek za dvije godine.

još jedan off topic. ako će se na novim intel macovima moće vrtit windows vista ond ću prodat svoj pc jel šta će mi... Iskreno meni pc treba samo zbog škole jer radimo u cati-i pa mi trebaju windowsi... Inaće nema šanse da pali piceka. E a kad bi mogao stavit windose na maca to bi bilo super jer: mogao bi koristit catiu i mogao bih igrat neke igrice koje nema za mac. Otprilike u godini dana bi koristio 360 dana maca a 5 dana pc.
29.01.2006 | 04:37
User je napisao:
A sta je s 64-bitnim Intelima?
\"Stari\" iMac ne bih vise uzimao na tvom mjestu jer je to ipak proslo doba, a novi ne bi uzeo dok 64bitni model ne izadje (ako je u planu, ako nije onda bi)... Znam da ce me sad napast neki da to ne treba jednom Macu u personal computer klasi ali ako se planira ubrzo takva masina zasto odma grabit prve macice? Ako 64bitni iMac Intel nije ni u planu onda bi ipak uzeo 32-bitnu Intel verziju radije nego 64bitni G5.


Prelazak na Intela zasada je Appleu dosao kao udarac u stomak a mene njihove marketinske postapalice tjeraju na povracanje.

Doslovno su izludili developere: peglaj PowerPC kod, peglaj AltiVec, onda .. ne, ne zaboravi, peglaj univerzalni kod, peglaj ... tko zna sto kao Intelov ekvivalent AltiVecu.

Ona stupidne reklame: novi iMac dvaput je brzi od G5 iMaca. Pa dakako da jest, kad ima dva procesora. Sto, smatras me budalom koja ne zna zbrojit da su 1 + 1 = 2?

Onda detaljno usporedjuju perfomance jednoprocesorkog G5 iMaca s Core-Duo Macom. Poala morona! Ali zasto ne usporedjuju koliko je Core Duo dobar kad se usporedi s dual-core G5? Nema sanse da pokrenu takve testove, makar i iLifeu.

Onda sute o degradiranju arhitekture: prije su se busali sa 64-bita, dumbarali na sve bubnjeve o prvom kucnom 64-bitnom racunalu (G5 iMac). A sta je sad? Pojela maca jezik?

Ako se bavite dizajnom, videom i sl, kupujte G5 strojeve dok ih ima. Svi vi ostali, kupujte nove igracke koje ionako nicem ne sluze sljedece 2 godine.

Dotle Apple mozda nesto smisli kako bi nadomjestio 64-bita, superbrzu sabirnicu i AltiVec o kojima vecina profesionalnih korisnika na Jabucnjaku ovisi.
29.01.2006 | 14:05
ja sam se osigurao oko toga i uzeo G5 krmacu prije koji mjesec i vjerovatno ce biti samnom dok se ne raspadne a do onda ce vec intel softvera biti ko u prici.jedino me zanima da li netko zna kako ce audio soft radit na tome.pretpostavljam da ce audio instrumenti isto zahtijevat neke intel update i da ce tu nastat salata kada budem morao naci updates za 150 instrumenata.a novi strojevi? sta ce ti novi inteli,pa i stari vuku unbelieveable.
  • User
  • Posjetitelj
29.01.2006 | 15:31
Zvonimire mudro zboris ...

Bas sam razmisljao o tome \"1+1=2\" u zadnje vrijeme ali eto sad mi je pala napamet jos jedna stvar u vezi zagrijavanja... G5ice su u iMacovima koliko sam cuo dosizale i do 70 stupnjeva sto mi je malo previse (u PCu mi se overklokani proc vrti na 45-50 a na 60 sam vec slozio bios da mi gasi komp) a ne znam kakvo je stanje s intel core duom, no sigurno je bar 20 stupnjeva nize od tog... Ako te G5ice nisu mogli nikako drugacije sredit onda je trebalo sto prije ubacit Core Duo u iMaca, a to su i napravili! G5 jezgra je bolja, ali i toplija od one u Core Duo-u i to bi mogo bit jedan od glavnih razloga prelaska jer je ovo djelovalo kao \"dead-end\" pa makar morali zrtvovat AltiVec...

Btw kad smo vec kod procesora, vidim da IBM u svoje servere vec odavno stavlja Power5 sto bi trebalo bit nesto sto bi bila G6ica po Appleovoj nomenklaturi, ili?
29.01.2006 | 17:31
Neznam dali mi je dobar način razmišljanja al evo naprimjer: Pošto je ovo s intelom jako brzo krenuo(htjeli su bit face pa su to izdali prije roka) možda nisu stavili 64 bitni intel jer još nisu stigli napravit iintelovu verziju osx-a koja bi to iskorištavala. Ali šta ta 64 bita ustvari znaće? Jel ti sa taim dula core procom dobiš ubiti dva proca od 32 bita koji vrte na 1.83 ghz to ti je ubiti jedan 64 bitni od 3.66 ghz. Laički rečeno. U svako slučaju brže od imac g5, a sad da su stavili dual g5 to bi bilo otprilike 170 stupnjeva clezijusa i onda bi trebali mjenjat svoj award winig design zbog većeg coolera. Ja mislim da netreba gledat što si izgubio već što si dobio a mac that's 2-3x faster then the previous one.
  • User
  • Posjetitelj
29.01.2006 | 18:06
krugoval je napisao:
Neznam dali mi je dobar način razmišljanja al evo naprimjer: Pošto je ovo s intelom jako brzo krenuo(htjeli su bit face pa su to izdali prije roka) možda nisu stavili 64 bitni intel jer još nisu stigli napravit iintelovu verziju osx-a koja bi to iskorištavala. Ali šta ta 64 bita ustvari znaće? Jel ti sa taim dula core procom dobiš ubiti dva proca od 32 bita koji vrte na 1.83 ghz to ti je ubiti jedan 64 bitni od 3.66 ghz. Laički rečeno. U svako slučaju brže od imac g5, a sad da su stavili dual g5 to bi bilo otprilike 170 stupnjeva clezijusa i onda bi trebali mjenjat svoj award winig design zbog većeg coolera. Ja mislim da netreba gledat što si izgubio već što si dobio a mac that's 2-3x faster then the previous one.


64bitni procesori i visejezgrenost nemaju medjusobno nikakve veze. Glavno sta moras znat je (bar u PC svijetu) je da se 64bitni OSovi i aplikacije ne mogu izvrsavat na masinama s 32bitnim procesorom... U slucaju ovoga sta si reko o 2 jezgre... Ne, to se ne moze zbrojit i ne moze nikako bit da je 32+32=64bit...

Takodjer, dvije jezgre nisu tu iz glavne namjene da bi duplo ubrzale rad nego da poboljsaju multitasking i da ti koristis drugu jezgru i radis bez problema dok ti prva nesto radi. Megaherce isto ne mozes tako zbrojit ko ni bitove a 2 jezgre ili 2 procesora ti nikad nece dat 100% ucinka ko jedan procesor koji je duplo jaci od jedne jezgre ili procesora, vec je vise pitanje kvalitetnijeg multitaskinga i efikasnosti.
30.01.2006 | 02:04
User je napisao:
G5 jezgra je bolja, ali i toplija od one u Core Duo-u i to bi mogo bit jedan od glavnih razloga prelaska jer je ovo djelovalo kao \"dead-end\" pa makar morali zrtvovat AltiVec...


Meni se isto cini. Toplina je prevagnula.
Zna li tko kako su ukrotili toplinu u novom MacBooku? Samo ventilatorima ili jos necim dodatnim? Ili je Core-Duo hladniji od G4 pa mu nista dodatnog ne treba?
Znam da su eksperimentirali s tekucim hladjenjem, vjerojatno onda kada su htjeli ugurati G5 u tanusni oklop od aluminija.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 8 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, Riba, zoranowsky, Anonimci (520)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO