Pomoc oko Macbook Pro 15"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pomoc oko Macbook Pro 15"


08.12.2014 | 20:52
MBP late 2008 15" (MacBookPro5,1) kojeg sam prije imao je jako dobar stroj koji je kod mene u 5 godina svašta pretrpio, i preživio. Popravljao ga jesam, ali kvarove sam sâm prouzročio. Od drugog nisam nikog čuo da mu se taj model pokvario.
Ali ti je vjerojatno malo prestar?
Ovaj kojeg sad koristim, zadnji non-retina 15", MacBookPro9,1, mid2012 koristim godinu dana, isto mu svašta radim i još je kao prvi dan. Uključivo i baterija.
16.03.2015 | 22:16
Pošto sam se več negdje raspisivao i interesirao o MacBook pro 15 retina, a kako se nemogu sastat sa tražilicom da mi izbaci temu gdje sam to pisao, trebam dalje neke potvrde.

Naime, mislim da si mi ti smayoo pričao da je stroj na maksimumu ako ganjam Win 7 preko bootcamp, ili sam nešto pobrkao.
Zanima me dali se taj win7 ponaša kao i na svakom PC-u pogledu upotrebe opcije win xp mode. Neki mi programi traže win7 pa i Win XP, zato malo to sve ispada nakaradno.
Imam želju napraviti switch, ali moram na neki način biti siguran dali postoje kakva ograničenja koja nebi volio zateči nakon kupovine.
16.03.2015 | 22:32
Da, ja sam ti napisao da je Mac pod BootCampom, prvenstveno zbog očajnih win drivera za apm hardver, cijelo vrijeme na punom gasu (maksimalni takt, ventilatori na punoj brzini, grije se do pakla, baterija ne drži ni 1h). To je tako bilo na MBP 5,1 (late 2008) pod Win XP. Nakon toga nikad više nisam ni probavao BootCamp pa ne znam da li su išta unaprijedili u tom smislu, ali ne bih se kladio da jesu.
Win7 poznajem jako slabo, bolje reći - skoro nikako pa ti ne znam odgovoriti na drugo pitanje.
17.03.2015 | 03:21
Nisam mogao docekati Company of Heroes 2 za Mac, pa sam uzeo WIN inacicu i instalirao neki dan WIN7 preko bootcamp na rMBP15".

Radi to dobro. Ponasa se kao klasican WIN PC. Radi bolje nego bilo koji HP tek kad ga izvadis iz kutije

Nema pregrijvanja, vrtnje ventilatora i slicnih stvari koje pominjete.

Ja sam imao specificnu situaciju pa sam morao nesto kemijati. Imam 10-15 win 7 licenci, ali nisam imao IMG file da to instaliram, pa mi je Afganac donio piratsku kopiju nekog Win7 modificiranog do bola. Instalirao sam to i ne radi mi zvuk na zvucnicima. Na slusalicama radi sasvim OK.

Tako da ne znam jel' do BootCamp drivera ili do moje "custom instalacije" Za 2 tjedna sam doma, pa cu pobrisati te divlje Win7 i instalirati legit copy, pa cu onda imati vise info.

Uglavnom, WIN7 radi dobro na BootCamp. Ja ga koristim iskljucivo za gaming, igram igre koje nemam na Mac i nemam problema nikakvih u radu. Radi i XBOX wireless gamepad, isto kao i na Mac.

Ako te nesto konkretno zanima pitaj.
17.03.2015 | 07:59
Konačno netko ko testira.
Ma mene igrice ne zanimaju mada sam se do prije 5godina znao dosta zaigrat. Jednostavno više ne nađem vremena ni volje.
Win7 koji bi išao bi sigurno bio legalan. Nekoliko godina sam koristio dvij-tri crack verzije i shvatio da to nije to, uvijek neki problemi. Sa legalnim win7 evo več skoro 3godine nikad nikakvih problema. Čitao sam da dosta o tim win7 ili xp na MBPro da se dosta zagrijava, a opet da se nekima ne zagrijava. Da u pravilu vjerojatno stariji drajveri rade probleme oko prekomjernog zagrijavanja, mada ni to nije pravilo. Čitao sam da najviše problema imaju oni koji igraju igrice, al opet koji se laptop ne zagrijava kad goni zahtjevne igrice?
Ajde prije no što makneš te win7, daj probaj, naravno kad uloviš vremena i volje, instalirat xp mode pod win7.

Ja ću vrlo vjerojatno ići na trenutnu verziju MBPro, slabiju ili jaču varijantu to još neznam jer ovisi o tome koliko će biti sniženi kad izađe novi MBPro. Nekako očekujem da će biti neko sniženje.
18.03.2015 | 03:06
Instalirao sam piratsku jer nisam imao originalni medij da instaliram Win 7 (licence imam), a skinuti par GB sa neta za mene je naucna fantastika

Tako da sam stavio ovu piratsku pa ne mogu biti siguran za taj glitch sa zvukom. Testirat cu ti ovo sa XP mode pa javim dojmove.
18.03.2015 | 07:48
Hvala
  • Law
  • Korisnik
  • 6
18.03.2015 | 17:10
smayoo kaže:
Da, ja sam ti napisao da je Mac pod BootCampom, prvenstveno zbog očajnih win drivera za apm hardver, cijelo vrijeme na punom gasu (maksimalni takt, ventilatori na punoj brzini, grije se do pakla, baterija ne drži ni 1h). To je tako bilo na MBP 5,1 (late 2008) pod Win XP. Nakon toga nikad više nisam ni probavao BootCamp pa ne znam da li su išta unaprijedili u tom smislu, ali ne bih se kladio da jesu.
Win7 poznajem jako slabo, bolje reći - skoro nikako pa ti ne znam odgovoriti na drugo pitanje.



Ja imam MacBookPro 15'' (mid 2012), i mogu potvrditi da u slučaju pokretanja Win 8.1 (prije i sa Win7) preko BootCampa komp se grije i to dosta. Pogotovo ako ga spojim na vanjski monitor ili igram igricu jer cijelo vrijeme koristi dodatnu grafičku. Ako se igram baterija ode za čas. Obično kada je situacija jedna od navedenih stavim Mac na postolje sa hladnjakom.
Ako samo surfam ili radim nešto ne zahtjevno ne grije se toliko. Takt procesora nije odmah na full.
19.03.2015 | 03:20
Testirao identicnu igru Mac i Windows verzija. I Retina se grije isto. Graficka rula sa 100% snage vjerojatno, pa je to i ocekivano.

Ne vidim nacin kako mozes igrati na bilo kojem laptopu (cak i gejmerskom, sto rMBP nije) a da se isti ne grije, ili da ne ukljucuje ventilatore.

Zakoni fizike su neumoljivi
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 15 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

ipetri68, Riba, tino1, Anonimci (365)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO