iPod shopping i konzumiranje kofeina ;)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPod shopping i konzumiranje kofeina ;)


  • User
  • Posjetitelj
20.06.2005 | 20:48
Eto, za oko mjesec i kusur dana je napokon red i na meni da si kupim taj fantasticni iPod... Sad bih volio znati par stvari prije nego sto skoknem do splitskih Apple Dealera... Jos se dvoumim izmedju 4GB Minija i \"obicnog\" 20GB modela, pa molim da mi na sljedeca pitanja odgovorite i za jedan i za drugi model...

1. Koliki im je vijek trajanja baterije?
2. Koliko cu ih godina otprilike moci koristiti dok mi se baterija potpuno ne potrosi?
3. Koliko kosta zamjena baterije(dakle nova baterija + usluga)?
4. Da li su ikakvi noviji modeli na obzoru, pa da se jos malo strpim?
5. Koji su dealeri Apple proizvoda u Splitu?
6. Da li se za iPod moram predbiljeziti kod dealera ili mogu jednostavno otic, platit i pokupit?
7. Kako se zove software za uklanjanje ogranicenja glasnoce koje je postavljeno zbog zahtjeva EU (jako volim elektronicku mjuzu pa jednostavno mora bit glasno, hehe )?
8. Cuo sam da svu glazbu na njega moram trpat preko iTunesa... Jel ju mogu natrpat jednostavno preko DragNDropa iz nekog prozora na ikonu iPoda kao vanjskog diska(i na Win i na OS X-u)?
9. Jel Linux moze prepoznat iPod?

A sad o kofeinu . Kojim danom, u koje vrijeme i u kojem kaficu je Mac kava u Splitu? Mozda potrefim datum kad budem isao kupiti iPod s datumom Mac kave (jer do Splita moram trajektom) pa da malo svratim ...
20.06.2005 | 23:39
User je napisao:
Jos se dvoumim izmedju 4GB Minija i \"obicnog\" 20GB modela, pa molim da mi na sljedeca pitanja odgovorite i za jedan i za drugi model...


Nemas se sto dvoumiti. Mini ima prednost sto je manji i laksi, a mislim i da ne moze bootat komp. Veci je veci - no ima i mnogo vise prostora koje mozes svakako iskoristiti. Postavlja se pitanje jedino koliko imas mp3ca i mislis li prenositi fileove. Ja na svom od 60GB imam recimo sve mp3ce, sve fotke, sve adrese i kontakte, dodaj tome System folder sa 9tkom i razne repair aplikacije za 9 i Xe.


1. Koliki im je vijek trajanja baterije?


Nemas tu neki broj, ovisi koliko pazis na njega. Ako ga punis svako malo a da nije istrosena do kraja, brze ce ti se istrositi. A mislim da je za tu bateriju neka brojka od 300 punjenja granica. Radit ce ti baterija dugo, no sve krace i krace.


2. Koliko cu ih godina otprilike moci koristiti dok mi se baterija potpuno ne potrosi?


3 godine maksimalno.


3. Koliko kosta zamjena baterije(dakle nova baterija + usluga)?


Nova baterija iz Newertecha me je dosla 25$ - usluge nema, sam si to napravis za 5 minuta, dobijes upute nacrane, a imas i video za skinuti sa weba.
U mom slucaju, za mog 1gen iPoda kojemu je originalna baterija trajala do 10h - a pri kraju jedva 3 - sa zamjenom baterija vijek trajanja iste je 18h.


4. Da li su ikakvi noviji modeli na obzoru, pa da se jos malo strpim?


Ovdje je ona stara - uvijek ce biti novih modela na obzoru ma koliko ti cekao. No, mislim da vec vise od pola godine nije bilo nikakvih novosti. Ma odi na www.apple.com/pr/ pa pogledaj kad je zadnji press release vezan za iPod pa vidi sam.

[/quote]
5. Koji su dealeri Apple proizvoda u Splitu?
[/quote]

Kaj je tak tesko otici na www.apple.hr?



6. Da li se za iPod moram predbiljeziti kod dealera ili mogu jednostavno otic, platit i pokupit?


U Zagrebu, dodjes i pokupis, osim ako ih bas nema na lageru, onda cekas par dana.


7. Kako se zove software za uklanjanje ogranicenja glasnoce koje je postavljeno zbog zahtjeva EU (jako volim elektronicku mjuzu pa jednostavno mora bit glasno, hehe )?


Znao sam ime, no ne znam sad napamet. Jednostavno podesi da ti budu mo3ce glasnije ako ne nadjes odgovor.


8. Cuo sam da svu glazbu na njega moram trpat preko iTunesa... Jel ju mogu natrpat jednostavno preko DragNDropa iz nekog prozora na ikonu iPoda kao vanjskog diska(i na Win i na OS X-u)?


Ne. Zbog RIAA i antipiratske zaštite. Nemoj filozfirati - iTunes je u sprezi sa iPodom prava Valhala - sve drugo u kombinaciji kvari ideju, realizaciju i uzitak. Kad pocnes organizirati ID3 tagove u iTunesima i vidis kako je to lijepo u iPodu rijeseno shvatit ces.


9. Jel Linux moze prepoznat iPod?


Mislim da ne. No nepodrzana sredstva postoje, znam da postoji Linux za iPod no beskoristan je.
  • User
  • Posjetitelj
21.06.2005 | 00:46
Ma izgleda mi sad da ce ipak bit 20GB model ... Nego imam hrpu snimki s partyja u MP3 od po sat i vise vremena koje su legalne, koliko znam, i snimane su s radija. Ali pretpostavljam da na iPod mogu staviti bilo koje MP3ce koje ubacim u iTunese iz bilo kojeg izvora jer te snimke nemaju bas neku zastitu ni nista sto bi ih razlikovalo od ilegalnih MP3-ca osim velicine filea(50-150MB najcesce)? Prilicno sam zadovoljan odgovorom sto se i baterije tice... A bas me zbog ne-muzickih fileova zanimalo kako se stvari prebacuju na iPod... To, pretpostavljam, ide preko standardnog Drag'n'Dropa, a samo muzika preko iTunesa, ili? Vidio sam iPod par puta al nikad u zagrljaju s Macom na djelu, pa se nemoj cudit zbog ovakvih pitanja .
21.06.2005 | 01:27
User je napisao:
Ma izgleda mi sad da ce ipak bit 20GB model ...


Kako rekoh, pricekaj jos malo, ako ne sad ovih dana onda poslije ljeta bi valjda novi trebali doći. A onda možda za cijenu 20GB modela uloviš 30GB sa color ekranom.
A opet, ako odeš u Metro - čujem da su tamo povoljni do bola. Jes da su neki čudni modeli, koje nema na Appleovom sajtu - no to je zato što su generacija prije, tj. sve je isto osim veličine HDa.


A bas me zbog ne-muzickih fileova zanimalo kako se stvari prebacuju na iPod... To, pretpostavljam, ide preko standardnog Drag'n'Dropa, a samo muzika preko iTunesa


Da, tocno tako. No ako s windowsa mislis pristupati - zaboravi na adresar i kalendar događaja - mislim da još nema windows programa koji bi koristili te funkcije, a možda se i varam.
  • User
  • Posjetitelj
21.06.2005 | 02:21
Ma ne treba mi color ekran ni nista... Vazno da MP3ce vrti, da je od Applea, da je zvuk kvalitetan i da s njim mogu fileove prebacivat, a za ostalo tu ce bit neki mobitel ... Malo sam promislio i shvatio da mi je 4GB ipak premalo i idem definitivno na 20. Sad je ljeto, radi se i priprema za ekskurziju, a ja se ne mogu 24 sata u autobusu vozit bez konzumiranja glazbe na par sati A ovako ce sve moje MP3-ce lijepo biti sa mnom... Da nema ekskurzije ne znam ni bi li kupovao ikakav MP3 player, ali nesto mi govori da cemo se moj buduci iPod i ja dugo vremena ugodno druziti...

P.S. Hvala na savjetima!
  • manuel
  • Posjetitelj
21.06.2005 | 02:47
Vanjuska, kod svake generacije postoji skoro drasticna razlika u dizajnu.
Najveca je 1. i 2. gen u usporedbi sa 3. i 4. generacijom.
Istina je da je 3. genracija jako slicna ovom najnovijem iPod-u ali ipak ima bateriju koja je slabija i, ruku na srce, ruznija je.

Da je samo razlika u velicina HDD-a, ne bi se zvala 4. genracija nego iPod mini ili photo ili iPod 40GB... now would it?

Takodjer u Windowsima nema problema prilikom upravljanja s adresarom ili kalendarom. Na iPodu postoje posebni programcici koji to omogucuju, a Apple planira izdati iTunes sa svim tim funkcijama ugradjenim u njima.



iPod je sta se tice glazbe stvarno jedinstvena naprava! Ima odlican zvuk i jako jako kvalitetnu izvedbu. Cak su mi i slusalice dobre iako svi kritiziraju slusalice \"iz kutije\".
20GB se moze koristiti kao obicni HDD tako da je sasvim dovoljno mjesta za slike, textove ili sta ja znam sta.

Ps. moze se staviti dokument u .txt obliku i onda citati na ekran iPoda! Sto sam primjetio da je odlicno za salabahtere khmm.... i sve mp3tice se nalaze u hidden folderu tako da ih mozes bilo gdje prebaciti SA ipoda ne koristeci iTunes.

Uglavnom, prodajem iPod od 20GB 4.generacije. U odlicno je ocuvan i malo je koristen i zivim u Splitu, a koliko sam primjetio i ti si u Splitu.
Ps. oglas je stavljen u Male Oglase sa strane!
  • manuel
  • Posjetitelj
21.06.2005 | 02:55
Nemas tu neki broj, ovisi koliko pazis na njega. Ako ga punis svako malo a da nije istrosena do kraja, brze ce ti se istrositi. A mislim da je za tu bateriju neka brojka od 300 punjenja granica. Radit ce ti baterija dugo, no sve krace i krace.


Na stranicama Apple supporta pise da baterija traje oko 300 (ili 500, ma valjda 300) CIKLUSA!
Dakle, jedan ciklus je kad se baterija potpuno isprazni i onda potpuno napuni.

To ide ovako, ako naprimjer istoris bateriju do 70% ti je mozes slobodno naputniti do 100%, dakle napuniti je za 30%.
Drugi put ti se baterija isprazni sve do 30% i onda je napunis 70% do kraja.

Ovdje si punio bateriju 2 puta, prvi put 30% i drugi put 70%.
Dobijes 100% odnosno kao da si bateriju potpuno ispraznio i napunio i to se racuna kao jedan ciklus!!!

Preporuca se da se baterija puni cesce (npr. kad dodje do 20%) jer time cuvas i bateriju i memoriju koja malo kasljuca ako se slucajno icjedi zadnja kap iz baterije.
Uvijek je dobro imati napunjemu bateriju barem malo. I vazno je reci da se baterija trosi cak i kad je iPod isljucen. Naravno onda je potrosnja neznacajna, ali ako se uredjaj ne koristi duze vrijeme onda se baterija istrosi...
  • User
  • Posjetitelj
21.06.2005 | 09:32
Hej! Ovo s .txt fileovima na ekranu je luda stvar i nisam znao za to ... Onda mi ta strasna napravica moze i u skoli posluzit ... A na ekskurziji cu si u njega prebacit hrpu clanaka, tekstova s Jabucnjaka i ostalih izvora pa cu imat sta i za citat ... A znam i da je Solitaire tu negdje... Jeste pokvareni, sad ne mogu vise cekat da ga kupim ...

A sta se ciklusa baterije tice, mislim da bi se o tome trebali prepirat kemicari koji rade na baterijama, a mi mozemo samo teoretizirat... Meni je vazno da je baterija izdrzljiva i namjeravam je pametno koristit tako da ce i trajat... Koliko sati moze izdrzat baterija na 20GB iPodu?
  • User
  • Posjetitelj
21.06.2005 | 09:42
E, Vanjuska... Onaj program za ukidanje ogranicenja glasnoce zove se GoPod... Vec sam ga skinuo u slucaju da nestane s neta

Manuel, kad saznas nesto o datumu mac kave u splitu javi pa se vidimo za oko 35 dana
21.06.2005 | 11:49
Creative MP3 playeri imaju daleko bolju kvalitetu zvuka od iPoda, moj najdraži Creative Jukebox Zen Xtra ima SNR (signal-to-noise ratio) od 98 dB, dok Apple taji specifikacije za svoje iPodove (očito s razlogom).
Jedina mana je što Creative nije izradio software za Mac OS X, no postoji jedan third-party programčić (ako te zanima mogu ti dati link) koji radi svoj posao vrlo dobro.

No vidim da je tvoja odluka već čvrsta, pa ti želim sve najbolje s iPodom, ne poričem da ima odličan dizajn i fenomenalne featurese, no što se tiče same kvalitete zvuka Creative ga jednostavno nadmašuje.

Peace.
  • manuel
  • Posjetitelj
21.06.2005 | 13:04
Sto se tice Zen Xtra neki su ga hvalili ali ima puno vise kritika na njegov audio-out conector za slusalice za koji sam cuo da je uzasno kvarljiv i jako puno ljudi upravo ne preporucuje taj player bas zbog toga problema.
Iako postoje upute kako zamijenit novi conector, nitko ne jamci da ce se on opet pokvarit.

Samo kazem ono sto sam procitao....

I da Crative TOLIKO nadmasuje iPod, zasto iPod drzi vise od 70% trzista mp3 playera?
Ps, nije samo marketing...

Sto se tice baterije sve o njoj pise na Apple support stranicama gdje postoji link za stranicu Instituta za baterije koji takodjer super objasnjava sve o baterijama i njihovoj upotrebi.



User, vec sam napisao da PRODAJEM iPod od 20GB pa ako si zainteresiran
21.06.2005 | 14:31
danijelr15 je napisao:
Creative MP3 playeri imaju daleko bolju kvalitetu zvuka od iPoda, moj najdraži Creative Jukebox Zen Xtra ima SNR (signal-to-noise ratio) od 98 dB, dok Apple taji specifikacije za svoje iPodove (očito s razlogom).


Sad ce netko reci da opet hvalim Apple i iPoda ... Informaciju sam kopao danima. Evo je:

    Apple uses the Wolfson DAC #WM8721 with an intergrated headphone amp. LINE LEVEL OUTPUT - SNR: 98-100dB - THD: 80-86dB - Dynamic Range: 85-95dB HEADPHONE AMP OUTPUT - SNR: 98dB typical - THD: 0.1% - OUTPUT: 30mW per channel @ 32ohms, 55mW per channel @ 16ohms


Medjutim, SNR se moze mjeriti razlicito. Ta mjera ne kazuje mnogo. Vjerojatmno je Apple zbog tog i ne spominje. Nije ovo audiofilski Hi-Fi, pricamo ovdje o glazbi koju slusamo dok trcimo prirodom. Sazmimo: sve su te spravice uglavnom slicne, ali korisnik moze utjecati na kakvocu reprodukcije vise nego mislite.

1. Umjesto MP3 koristiti AAC, koji ima daleko bolju kakvocu reprodukcije pri istom omjeru kompresije. Dakle, MP3 je po sebi stvar devedesith, tj. proslosti. Koristite AAC. Pri 128 kbps razlika je osjetna, a pri 160 kbps i vise, razliku u odnosu na MP3 moze cuti i gluh covjek.

Stoga, sve da je u detaljima losiji od Zena ili iRivera ili neke trece spravice, time sto svira AAC zapis iPod je pobjednik u kakvoci. Osobno ne bih kupio nijednu spravicu koja ne svira AAC. To je minimum.

2. Kakvoca slusalica. Ako vam nisu dobre one koje dolaze s iPodom, kupite nesto bolje. Osobno volim Sennheiser MX500, koje su bolje od iPodovih, a imaju i topliji zvuk od Sonyjevih Fonotopija. I nisu pretjerano skupe.
  • User
  • Posjetitelj
21.06.2005 | 15:36
Iskreno... bilo je tu i dvojbe izmedju iPoda i diskovnog iRivera... Ali onda sam malo mucnuo... EJ! Pa ja sam ipak MacUser i prije kojih 8-9 godina Apple mi je promijenio zivot! (s LC-III kojega smo tada uzeli... Nije ni onda bio posebno nov al je bio lijep i tanak I taj isti apple sad ima jedan od, ako ne i najbolji MP3 player na trzistu, dok iRiver mozda izgleda dobro u pocetku ali bi se zacas mogo pokvarit jer je to koliko znam poprilicno novo ime na trzistu... A i jos taj njegov (anti)dizajn... iPod je ludilo, a bolje slusalice se uvijek mogu kupit... A na ekskurziju i zvucnici idu sa mnom pa ce techno i house zvukovi orit po cijelom katu hotela sa mog jednog i jedinog - iPoda 20GB! ...
21.06.2005 | 17:55
manuel je napisao:
Vanjuska, kod svake generacije postoji skoro drasticna razlika u dizajnu.
Najveca je 1. i 2. gen u usporedbi sa 3. i 4. generacijom.
Istina je da je 3. genracija jako slicna ovom najnovijem iPod-u ali ipak ima bateriju koja je slabija i, ruku na srce, ruznija je.


Nisi me shvatio - ili se nisam dobro izrazio - vlasnik sam 1 i 4 generacije dok sam trecu bivsem sefu nabavio. Znam svaki detalj iz genracije u generaciju, tako da me ne trebas obrazovati
BTW - Treca generacija sa onim svojim gumbima - jest ruznija.,


Takodjer u Windowsima nema problema prilikom upravljanja s adresarom ili kalendarom. Na iPodu postoje posebni programcici koji to omogucuju, a Apple planira izdati iTunes sa svim tim funkcijama ugradjenim u njima.


Halo. Ti si zabrijao. Kako rekoh na Macu imam iSync koji mi sve synca iz adresara i iCala. Sto ima na windowsima za to - ne znam, no iSync nemate. Ako govoris o programcicima u OSu od iPoda - to veze nema s onim o cemu ja pricam. Dalje, pratim sve vezano za Apple, zbog posla i vlastite zanimacije i nisam cuo nista o tome - da u iTunes za win ubace jos i adresar i kalendar to bi bila propast - iovako se windowsasi cendraju da im je iTunes spor i bugovit.


Ps. moze se staviti dokument u .txt obliku i onda citati na ekran iPoda! Sto sam primjetio da je odlicno za salabahtere khmm.... i sve mp3tice se nalaze u hidden folderu tako da ih mozes bilo gdje prebaciti SA ipoda ne koristeci iTunes.


Kako rekoh - sve se moze, znam to odavno.

Uglavnom, prodajem iPod od 20GB 4.generacije. U odlicno je ocuvan i malo je koristen i zivim u Splitu, a koliko sam primjetio i ti si u Splitu.
Ps. oglas je stavljen u Male Oglase sa strane!


Eto - mogao si odmah tako reci :-P
  • User
  • Posjetitelj
22.06.2005 | 00:30
Vanjuska, pod onim \"vi nemate iSync\" skuzio sam da i mene podrazumijevas pod korisnike prozora... Figa... Ja IMAM iSync jer IMAM Mac . No necu ti to uzet za zlo, ja lako oprastam A s obzirom da mi je organizacija onog tipa \"kud me zivot i posao odnese, tamo idem\" ne vjerujem ni da cu bas puno syncat , a cijeli adresar mi je ionako u mobu...
22.06.2005 | 01:27
User je napisao:
a cijeli adresar mi je ionako u mobu...


Alert! Brzo ga prebaci na Adress Book jer ako ti ukradu mobitel, izgubiš ga ili ti jednostavno kartica prdne - bit ce ti zaooooo
  • User
  • Posjetitelj
22.06.2005 | 13:06
Ma poslije ekskurzije uzimam novi mob s bluetoothom pa cu onda syncat... Valjda nece kartica \"prdnut\" dotad ... Moram vidit koji USB bluetooth adapter radi i na Macu i na PC-ju...
23.06.2005 | 12:35
Može Ubunutu distribucija v 5.04
  • User
  • Posjetitelj
23.06.2005 | 13:06
A s kojim alatom? Ja bi mounto iPod na slackware ali da ga nekako upisem u /etc/fstab. Koji file-system je na iPodu? I jel postoji neki GUI(nema veze jel GTK, motif ili Qt nije mi vazan izgled) alat koji ce na linuxu zamijeniti iTunese(tek tolko da mogu mjuzu kopirat na njega, nista drugo ne treba jer cu ionako za to vecinom koristit Maca)?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 56 minuta
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, drlovric, IgorD, m@xym, miomika, Riba, Anonimci (370)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO