Monitor za grafički dizajn uz Mac Studio
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Monitor za grafički dizajn uz Mac Studio


30.03.2022 | 12:48
Pozdrav ekipa,
molila bih savjet! Koji je najbolji monitor cjenovno do 6000 kn uz kupnju Mac Studija jer je Studio display preskup.
Grafički sam dizajner i koristim Adobe programe, manje mi je bitna video produkcija. Našla sam model "Monitor DELL U3219Q 31.5 inch 4K UHD". je li to dobar izbor ili mi možete preporučiti nešto bolje za moje potrebe, a jeftinije, hvala unaprijed
Vensi
30.03.2022 | 13:06
U tom rangu cijene do 6.000 kn taj DELL je solidan izbor. Panel nije baš savršen, ali za taj novac je ok. To nije Thunderbolt monitor, pa provjeri koje rezolucije i refresh ti nudi u tom modu kako ga ti misliš priključiti, da li preko DisplayPorta uz adapter ili kao HDMI (što nije neka sreća).

Koji Mac Studio kupuješ? Što od Adobeija koristiš?
30.03.2022 | 15:00
BTW, primjetio sam na nedavno kupljenom 27" Philipsu (kupljen taj zbog ugrađene kamere i mikrofona za Teamsiranje i Zoomiranje) kako u scaled modu preko DisplayPorta nudi manje scaled rezolucija, nego preko HDMI, ali je preko HDMI slika osjetno manje ugodna za profesionalni rad (vjerojatno je pogodnija za gledanje filmova i sl.).
Ispričavam se, nije izravno relevantno, ali nadovezujem se na to što je napisao Davor.
30.03.2022 | 15:15
Svakako pogledaj i Huawei MateView.
98% of DCI-P3
100% of sRGB

consumer.huawei.com/en/monitors/mateview/
Vidim da ga imaju u Mikronisu...
01.04.2022 | 13:42
Hvala na savjetu, koristila sam Imac 27" iz 2009. koji je prije godinu dana dana otišao u "vječna lovišta". Sad imam neki zamjenski 21" Imac iz 2011. Tako da će ovo za mene sigurno biti Space Shuttle. Kupujem Apple Mac Studio - M1 Max. Radila sam u agencijama na raznim mašinama i raznim monitorima, ovaj ima super recenzije zato sam se odlučila ipak smo mi kreativci vjerni Dellovim monitorima kad si već nemrem priuštiti ovaj Apple Studio Display
01.04.2022 | 13:56
Koristim Photoshop Ilustrator i inDesign uglavnom za kreativu, jako mi je bitno s obzirom da je 4 k da svi alati u Photoshopu i ostalim programima budu veliki kao na Imacu, ako mu moram mjenjati rezoluciju da bih povečala alate onda mislim da mogu kupiti i jeftiniji monitor. naravno boje što vjernije tisku itd.
01.04.2022 | 14:07
VENSI kaže:
Koristim Photoshop Ilustrator i inDesign uglavnom za kreativu, jako mi je bitno s obzirom da je 4 k da svi alati u Photoshopu i ostalim programima budu veliki kao na Imacu, ako mu moram mjenjati rezoluciju da bih povečala alate onda mislim da mogu kupiti i jeftiniji monitor. naravno boje što vjernije tisku itd.


Bojim se da ce ti na 31" monitoru i 4k biti sitniji UI nego na 27" i 2K koji si imala na i MACu.

Ako hoces Dell i dobru sliku za malo love pogledaj 2719D.
06.04.2022 | 01:11
Možda nije usko u temi jer se radi o polovnom monitoru, ali opet ću se vratiti na moju omiljenu Cinemu 30"!

Zašto odjednom sada opet prastara Cinema 30" kada koristi onaj komplicirani Dual-link DVI priključak koji moderni Macovi više ne podržavaju?

Zato jer poduzetna ekipa skužila koliko korisnici obožavaju taj monitor i izradili su novi adapter, koji je sasvim korektne cijene, a koji omogućuje spajanje te stare Cineme 30" na najnovije Macove!

www.amazon.com/CAC-1510-Adapter-Displays...0x1600/dp/B08B7FSVTL

Mene je ovo oduševilo!

Ja i dalje nisam vidio ugodniji monitor za rad od Cineme 30".
06.04.2022 | 09:12
VENSI kaže:
Koristim Photoshop Ilustrator i inDesign uglavnom za kreativu, jako mi je bitno s obzirom da je 4 k da svi alati u Photoshopu i ostalim programima budu veliki kao na Imacu, ako mu moram mjenjati rezoluciju da bih povečala alate onda mislim da mogu kupiti i jeftiniji monitor. naravno boje što vjernije tisku itd.


Baš zbog toga imaš User Interface Scaling.
Prilozi:
06.04.2022 | 12:29
Ako radis dizajn za print uvijek prvo vidi sta nudi Eizo. www.eizo-monitor.si/ color edge serija. Mozda ti je manje bitna 4k a vise bitdepth i gamut.
Ako je to preskupo, onda Benq (dobri su i pristupacni) www.benq.eu/en-si/index.html

Znam da ce sad svi HP popljuvati ali Z DreamColor su po meni zbilja dobri www.hp.com/us-en/shop/mdp/business-solut...-z-display-294032--1

... toliko od mene.
lp
06.04.2022 | 18:46
Hvala vam svima, pomogli ste....ali kako sam morala brzo odlučiti kupujem tog Della pa kaj bu bu..kupujem za poticaje pa sam brzo moraladonjeti odluku za ono kaj je kod nas u ponudi
05.06.2022 | 18:31
Evo moj setup:

Macek_1.jpg


Mac Studio 10 / 24 / 32 / 512
Monitor je BenQ SW2700 27", reza: 2560 × 1440
Mogu reći da sam super zadovoljan monitorom. Od-li-čan. Do sada sam radio na 30" Cinema Displayu.

Umjesto da dam bolesne pare za nadogradnju SSD-a u Mac Studiju, kupio sam vanjski SSD Samsung T7 od 2TB. Malo više od 1700kn u Linksu. Rekao bih da je to dobra kupnja.
05.06.2022 | 20:13
Gjuroo kaže:
Evo moj setup:

Macek_1.jpg


Mac Studio 10 / 24 / 32 / 512
Monitor je BenQ SW2700 27", reza: 2560 × 1440
Mogu reći da sam super zadovoljan monitorom. Od-li-čan. Do sada sam radio na 30" Cinema Displayu.

Umjesto da dam bolesne pare za nadogradnju SSD-a u Mac Studiju, kupio sam vanjski SSD Samsung T7 od 2TB. Malo više od 1700kn u Linksu. Rekao bih da je to dobra kupnja.


Kakav je to napoj zdrave boje u casi? Sumnjiv si mi.
06.06.2022 | 13:14
Riba kaže:
Kakav je to napoj zdrave boje u casi? Sumnjiv si mi.


Tooo.... Ne znam što je to. Netko me sabotirao! Vjerojatno nešto fotošopirano.
Ovo je originalna fotka.

Macek_Origigi.jpg
06.06.2022 | 14:00
To ti je predsjednik bio u gostima?
06.06.2022 | 14:27
Bertone kaže:
To ti je predsjednik bio u gostima?


Predsjednik je došao kasnije po ostatke, da se ne baci
06.06.2022 | 15:58
A.. jeste 100% ausvinkel!
06.06.2022 | 16:17
Gjuroo kaže:

Predsjednik je došao kasnije po ostatke, da se ne baci


15.06.2022 | 18:02
Samo da osvjezim temu...

Kupljen Benq 2705q (2560x1440) za morski ured... na prvu mi izgleda sasvim solidno.
Usb-c za sliku i punjenje MBP 14"... za sada zadovoljan.

Referenti monitor je Apple thunderbolt, star... ni sam ne znam koliko. Moram priznati da apple zna napraviti dobar monitor.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 42 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, big_mac, m@xym, Riba, smayoo, Anonimci (599)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO