parallels pitanje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

parallels pitanje


12.06.2010 | 13:04
bpremus je napisao:
radit ce bez hardware profilea, ako se ne varam mislim da su na njihovom forumu ( forums.virtualbox.org ) stavili howto, probaj potrazit VDI & native disk ili native installations.


Nažalost, nisam ovo uspio upogoniti. Čini se da polaze od pretpostavke da su Windowsi krekani.

Uglavnom, na kraju sam se ipak odlučio probati Parallels 5. Na moje sveopće iznenađenje stvar je prošla Appleovski glatko (što je posve suprotno od moja dva ranija iskustva instaliranja Parallelsa na bootcamp particiju). Da kucnem o drvo, kuc, kuc.

Prvi dojam je da je Parallels 5 zaista osjetno brži, osobito u CAD-u, a ima i dodatnu funkcionalnost s touchpadom. Pa sam odlučio platiti tu akcijski sniženu cijenu od $39.99 (inače je €39.99) za upgrade s četvorke.

Akcijska cijena vrijedi još danas i sutra, ako je još netko zainteresiran...
14.09.2010 | 22:41
i šta mislite o Parallelsima 6? upgreadati ili prijeći na Fusion? također nisam bio zadovoljan s 4-kom, pa sam probao Fusion i učinio mi se boljim. doduše, nisam nikad probao 5-icu (btw, čini mi se da su jako brzo prešli s 5-ice na 6-icu), pa ne znam šta očekivat od 6-ice i je li to trenutno ipak bolji izbor od Fusiona 3...
može koji komentar?
14.09.2010 | 22:51
Pa oni su dosta brzo prešli i s 4-ke na 5-icu. Skužili su marketinšku foru AutoDeska. Malo ubace fancy sličica i promijene redoslijed opcija u meniju tako da izgleda bitno drugačije iako to nije i onda nazovu verzija 6 umjesto 5.2, tako da ti mogu ponovno to naplatiti umjesto da ti daju besplatni update što bi trebali.

Nabijem ih... Od mene neće vidjeti više ni lipe. Nikad.
14.09.2010 | 23:10
I meni su se zamjerili. Mac mi je donio sin s "Parallels"ima kad je došao s navigacije. Kupljeno zajedno s Macom. Naknadno probao trial Fusion te na kraju kupio njega. Jednostavniji i lakši je od Parallelsa, barem meni. Uz to kad sam izgubio aktivacijski ključ, nisu mi priznali kad sam apgrejdao na 4. Uglavnom ako trebaš Windowse, preporučam Fusion.
14.09.2010 | 23:18
da, govnarski...

i ja sam nekako više na putu prema Fusionu. vidim sad da čak nude neku akciju prelaska s Parallelsa na Fusion, moram to istražiti.
ali kad smo već kod govnarenja, kako VMWare stoji s novim verzijama? šta znači opcija b) kod kupnje: VMware Fusion 3.1 + Subscription - Get VMware Fusion upgrades for the next 12 months koja se naplaćuje 20$ više? ako to znači plaćanje svakog upgreadea unutar 3-ke, to je onda isti k... kao i Paralellsi sa svojim 4-kama, 5-icama i 6-icama. ili to znači da će u sljedećih 12 mjeseci izaći Fusion 4-ka, pa si ju time već platio - što mislim da nije...
14.09.2010 | 23:25
smayoo je napisao:
Nabijem ih... Od mene neće vidjeti više ni lipe. Nikad.


evo ti prilike da im se osvetiš.
daju do kraja godine mogućnost prelaska sa starije verzije Fusiona ili sa Parallelsa (!) na Fusion 3.1 za samo 10$ (!!). kapa dolje za metodu.
14.09.2010 | 23:35
U principu više ni netrebam Windowse, ali sam zadržao Fusion za svaki slučaj. Sad mi služi samo kad nešto trebam provjeriti ili napraviti, a nemogu sa OS Xom, što će reći, vrlo rijetko.
15.09.2010 | 00:31
Znači li to da je HPB napokon podržao i neki drugi browser u svom net bankingu ili si promijenio banku?

Finn je napisao:
smayoo je napisao:
Nabijem ih... Od mene neće vidjeti više ni lipe. Nikad.


evo ti prilike da im se osvetiš.
daju do kraja godine mogućnost prelaska sa starije verzije Fusiona ili sa Parallelsa (!) na Fusion 3.1 za samo 10$ (!!). kapa dolje za metodu.


Hm... Osvetim... Misliš da se Kurti osvetim tako da Murti platim $10?
15.09.2010 | 08:39
smayoo reče: Znači li to da je HPB napokon podržao i neki drugi browser u svom net bankingu ili si promijenio banku?
Nebi vjerovao , ali radi Opera i Wyzo, a jasle su državne i nemogu ih mijenjat (već sam bio pokušao)!
15.09.2010 | 11:12
smayoo je napisao:
Hm... Osvetim... Misliš da se Kurti osvetim tako da Murti platim $10?


čuj, nema džabe ni od babe, ne?
16.09.2010 | 09:47
Zadnji Paralles koji sam ja imao i koristio je bio verzija 4.

Peticu sam skroz preskocio, pa sam jucer probao ovu novu i mogu samo reci da je osjetno brza. Doduse od v4 koja je meni referentna, a ne znam da li je toliko puno bolja od verzije 5.

Normalno da radi sporije od dual boot opcije ali ja zadovoljan.
21.09.2010 | 16:52
Imam par pitanja za Parallels 6
Trebaju mi windowsi samo zbog nekih igara,tipa Pro evolution soccer..
Pa sam mislio to rješit preko parallels ali tako što bi na time machine disku(spojen preko usba) napravio jednu ntfs particiju,oće to normalno tak radit?Oće bit dovoljna propusnost za normalan rad?
30.09.2010 | 18:26
Pokrenio sam parallels 6 i došao do dijela di trebam odabrat particiju na koju ću instalirat windowse, e sad mi nije jasno kak bi ja trebao napravit particiju pošto sam već sa iMacom dobio 1 particiju od 1Tb...Daje mi izbor neka 64gb što mi je sasvim ok,ali odakle tih 64gb??Nemogu te windowse instalirat nikako na externi HDD?Jel trebam u boot assistantu napravit tu jednu particiju za win?
30.09.2010 | 19:06
Ako stavljaš windoze u čistu virtualu, onda ti on tih 64 GB formira kao file na HFS+ particiji, u kojoj je u biti NTFS disk image virtualnih prozorsa. Dakle, što se Maca tiče, to je file kao i svaki drugi. Velik, ali ni po čemu drugom poseban. I to čak mislim da je dinamički alociran. Dakle, neće ti odmah biti 64 GB velik, nego će se napuhavati kako krcaš prozorse, odnosno kako se oni sami krcaju.

Osim ako ne misliš bootati windowse native (dakle bootcamp), ne treba ti NTFS particija ni na jednom disku.

Ako na vanjskom disku formiraš NTFS particiju, virtualni prozorsi joj bez problema pristupaju, samo kod uštekavanja vanjskog diska, kad te parallels pitaju da li uređaj spajaš na Mac ili na virtualni stroj, odaberi virtualni stroj.

Naravno, na toj particiji ti ne može biti Windows OS, nego samo podaci.

Odnosno, ako želiš boot disk image od virtualnog stroja da ti bude na vanjskom disku, moraš ga tamo kreirati. Nisam točno siguran kako se to radi (niti da li se može), ali vjerujem da se može i da ne bi trebalo biti komplicirano.
30.09.2010 | 19:18
thx smayoo, plus na karmu koliko sam shvatio mogu onda bez problema tak napravit kao taj fajl i onda nediram mac particiju a i nemože se ništ pobrkat..Kad mi to više netreba samo obrišem taj fajl(particiju) i to je to?
30.09.2010 | 19:55
Da, tako je.
30.09.2010 | 20:00
uspio sve osim naći drivere za 4850 na win 7...Ima netko neki link..tražio sam na ati na mobility ali nula bodova..
30.09.2010 | 20:29
što je to - grafulja? Što će ti taj driver? ako vrtiš u virtuali, onda ionako imaš neku generičku grafulju.
30.09.2010 | 20:54
da HD4850 pa kontao sam igrat PES..Neznam zašt bi naveli da su bolje 40% grafičke performanse a neće naći driver za grafu..
01.10.2010 | 01:41
Ne znam. A da li su ti se nakon instalacije i aktivacije Win 7 te reboota instalirali Parallels Tools? U paketu s njima se obično instaliraju i driveri za virtualni hardver.
01.10.2010 | 10:47
e thx smayoo nisam uopće znao da to isto treba odmah proradila grafa
sa 1.0 na 5.5 po windows performanse testu
10.10.2010 | 15:04
Jel zna netko kak obrisat smeća od parallels6..ima onaj njihov program uninstall i još sam pokrenio clean my mac,ali svejedno kad otvaram neki file preko mrežnog diska mi prvo pokušava otvorit u paralellsu.Znam da mogu odredit da ne otvara ali svejedno bi ja to htio obrisat da se uopće više ne pojavljuje..Kako to napravit?
11.10.2010 | 00:26
Ne briši dijelove od Parallelsa nasumce, počet će se neočekivano ponašati.
11.10.2010 | 00:47
Wtf??
11.10.2010 | 00:52
Neznam, možda bi ti AppCleaner to mogao očistiti, ako već nisi probao !
11.10.2010 | 01:16
Probat ću i to..mada je clean my mac trebao to rješit..
11.10.2010 | 10:54
Aha, sorry, nisam skužio. Ti si deinstalirao Parallels, ali ti ovaj svejedno nije sve počistio? Da, to je Parallels. Poluproizvod koji košta kao "real thing".

Asocijacije moraš ručno promijeniti (desni klik na file, get info, pod "open with" odaberi čime se otvara, a onda uklikaj ispod "Change all") - druge nema.

ZA obrisati što je evenutalno zaostalo, utipkaj "Parall" u spotlight pa briši...
11.10.2010 | 13:03
Ma zamisli, tamo kod open with imam milijun gluposti sa win.. Cini mi se kak ce past uninstall sistema..uz imac sam dobio snow i ilife. Znaci samo prebacim svoje fajlove i onda bootam snow?
Inače bootcamp 3.1 radi super, svi driveri pa cak magic mouse tak da je ipak bolje tak napravit..
11.10.2010 | 13:22
Ja ne bi bio tako radikalan. Ja bi instalirao natrag Parallels i onda u njima odklikao taj feature (tako da oni sami maknu to sve pod Open With) i onda ih deinstalirao još jednom.
11.10.2010 | 13:26
idem još to probat..
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 34 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO